Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oglumu tarikatlara kaptirdim ney yaptim ise geri alamiyorum lütfen yardim edin

Üye
    Ettiği Teşekkür
    84
    14 mesaja 16 teşekkür aldı

Oglumu tarikatlara kaptirdim ney yaptim ise geri alamiyorum lütfen yardim edin

Slm arkadaslar oglum 26 yasinda bir adam asagi yukari 2 senedir bizlere karsi cok sovuk davraniyor telefonlarimiza cikmiyor bizleri insan yerine koymuyor bizlerden nefret eder duruma geldi ben bunu takip ettim ve arastirdim takildigi adamlar normal bizim camilerimize gitmediklerini gördüm nerde merdiven alti camiler yada arap camileri var oraya gittiklerini gördüm daha da arastirdigimda Hizb ut tahrir diye bir tarikat oldugunu duydum adamlar ile konustum benim cocugumu rahat birakmalarini söyledim ama malesef birakmacaklarini söylüyorlar 1 senedir bununla savasiyoruz esim ve bende bittim artik dayanacak gücümüz kalmadi lütfen Allah rizasi icin bize yardim edin lütfen .

2. nitem09 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    174
    30 mesaja 48 teşekkür aldı
    Allah yardımcın olsun.

En büyük korkum, çocuklarım böyle tarikatlara takilcakkari.

İşler zor. Oğlun reşit. Bol konusmaklan çözebikirsin, ama sizinlen konuşmuyor.

Aslında 15-20 adam toplayıp.... Her neyse.

Gesendet von meinem SM-S908B mit Tapatalk

Tecrübeli Üye fantoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    405
    346 mesaja 1,120 teşekkür aldı
    Bu tarikatı biraz araştırdım.

Hizb ut-Tahrir (Kurtuluş Partisi), tüm Müslümanları birleştirmeyi amaçlayan uluslararası bir siyasi örgüttür.

İşte Hizb ut-Tahrir hakkında bazı önemli noktalar:

Hedefi: Şeriat kanunlarıyla yönetilecek küresel bir hilafet devleti kurmak.
    Kuruluşu: 1953, Filistin (Kudüs)
    Kurucusu: Muhammed Takiyyuddin en-Nebhani
    Tanımı: Pan-İslamcı, köktendinci
    Faaliyetleri: Siyasi söylem ve fikir yayma üzerine yoğunlaştığı belirtiliyor. Şiddeti teşvik ettiklerine dair suçlamalar olsa da örgüt bunu reddediyor.
    Durumu: Birçok ülkede terör örgütü olarak yasaklanmıştır. (Orta Doğu'nun çoğu ülkesi)
    Türkiye'deki durumu: Yasaklı bir örgüttür.
    Tartışmalı yönleri: Hilafet devleti ideali, demokrasi ve laikliği reddetmesi.
    ---------------------------------
    Hizb ut-Tahrir Almanya'da da faaliyet gösteriyordu. Ancak 2003 yılında Alman İçişleri Bakanlığı tarafından anayasaya aykırı bir örgüt olduğu gerekçesiyle yasaklandı. 2006'da Federal Yönetim Mahkemesi de bu kararı onayladı.

Yasağa rağmen, Hizb ut-Tahrir'in Almanya'da hala bazı taraftarları olduğu ve gizlice faaliyet gösterdiği düşünülmektedir. Alman güvenlik birimleri bu grubu takip etmektedir.

Hizb ut-Tahrir'in Almanya'daki faaliyetleri:

Broşür ve kitapçık dağıtmak
    İnternette propaganda yapmak
    Konferanslar ve sempozyumlar düzenlemek
    Üniversite kampüslerinde faaliyet göstermek

Alman yetkililer Hizb ut-Tahrir'i:

Demokrasiyi ve anayasayı tehdit eden bir grup olarak görüyorlar.
    Antisemitik ve İslamcı görüşleri yaymakla suçluyorlar.

Hizb ut-Tahrir'in Almanya'daki yasaklanması:

Almanya'da ifade özgürlüğü ve toplanma özgürlüğü gibi temel haklar var.
    Ancak bu haklar, demokrasinin ve anayasanın korunması için kısıtlanabilir.
    Alman yetkililer, Hizb ut-Tahrir'in faaliyetlerinin demokrasinin ve anayasanın korunması için tehlike oluşturduğuna karar verdiler.

Hizb ut-Tahrir'e karşı eleştiriler:

Demokrasi ve laikliği reddetmesi
    Şiddeti teşvik etmesi
    Antisemitik ve İslamcı görüşleri yayması

Hizb ut-Tahrir'in savunucuları:

Hilafet devleti idealinin barışçıl yollarla gerçekleşebileceğini savunuyorlar.
    Şiddeti teşvik etmediklerini ve antisemitik olmadıklarını söylüyorlar.

Hizb ut-Tahrir hakkında daha fazla bilgi edinmek için:

Wikipedia: https://tr.wikipedia.org/wiki/Hizb_ut-Tahrir
    Alman İçişleri Bakanlığı
    Hizb ut-Tahrir resmi web sitesi
    ---------------------------
    Tavsiyeler

Oğlunuzla açık ve dürüst bir şekilde konuşun.
    Endişelerinizi ve onun için ne istediğinizi açıklayın.

Onu zorlamak veya fikrini değiştirmeye çalışmak ters tepebilir.

Sabırlı olun. Bu süreç uzun ve zor olabilir.
    Oğlunuzun sevgisini ve güvenini kazanmak için elinizden gelen her şeyi yapın.

6. 2 kişi fantoma üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,645
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Usta almanyadan bize ne..
    Almanya boy boy ateistlerin bol oldugu ve en cok sigirin yasadigi bir ulke..
    Hemen belirtelim ordan burdan surdan minciklayarak,biraz o biraz bu ayetleri uygulayarak siz hicbirzaman laik bir sisteme seriati monta edemessiniz,,nicin??
    Bunun cevabini sen ver,madem tarikatlari arastiriyorsun,,kafanin icindeki bilgileri ogrenelim..
    Arkadas yukarda oglumu tarikatlere kaptirdigini soyluyor,,makesef bu tarikat meselelerinde ortalik biraz bulanik..iyi olan oldugu gibi kendi menfaatine calisan ve mezhepcilik yapanda var..yani pek sucsuzlar demeyelim ama hepside boyle demeyelim..bazilarinin ingiliz ve yahudi usaklari oldugunu ve dine fitne sokmak maksadiyla kuruldugunuda bilelim..mesela arabistanli lawrence super arapca konusurdu,araplari isyan niyetine kullandi..gunumuzdede tum muslumanlari kafir ilan edenlerde var bircoguda suan hapisde..harun yahya senelerce ayet kitaplarinin tercumelerini yazdi,yahudilik karsitligiylada yazdi,sonunda kediciklerle beraber hapsi boyladi .
    Siz digru olunki dogru kapilar size acilsin..sizin diliniz sakrakci olur kalbiniz bossa heryanlis adresi bulursunuz..ne nerder;
    Arayan mevlasini da belasini da bulur..buradan arkadasa sabir diliyorum,dahada yanlis yollara girmeden bir bilene danissin..
    Ha unutmadan bu tarikat islerinde ortadoguda biraz karisik,cogu sıı meshepciligi yaparken ortaligi tozduman ediyor,haliyle yansimalari tr ye kadar geliyor,bunlar ulkemizede girmis durumda,mesela hizbullah iran yanlisi ve haliyle sıı savunucusu..ortadogu hakimiyeti ele gecirme ve suniiligi yok etme arzulari var..almanya dan avrupadan,turkiyeden cogu insanlari kandirarak guya kafirlere karsi savasa gonderdiler,bunlar kimdi isid cilar,kim kurdu ingiltere ve abd..konu genis ama fazladina gerek yok..
    Iran i anlamak icin irani yani persleri(ahamenişler=yenilemez imparatorluk=krallari 1.kirosun kellesini aldigi turk hakani tomris hatun) kim kurdu mezhepciligi nasil yaydilar ,tarikatlari kullandilarve iran 1.dunya savasina katildimi,petrolleri niye ingilizlere kapdirdi ve nasil emperyalizmin usagi oldu..yazsam konu tarihe sicrayacak ..
    Konu webci tarafından (22 Mart 2024 Saat 20:55 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye fantoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    405
    346 mesaja 1,120 teşekkür aldı
    webci abi,beni yanlış anladın galiba.

(madem tarikatlari arastiriyorsun,,kafanin icindeki bilgileri ogrenelim..) diyorsun.

Düşmanla savaşırken onun hakkında bilgi sahibi olman gerek.

Ben arkadaşa oğlunun problemini çözebilmesi için bilgi mahiyetinde birşeyler önerdim.

kafamın içindekiler gelince senin kafanın içindekilerle aynı.

9. fantoma üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,645
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Alıntı fantoma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    webci abi,beni yanlış anladın galiba.

(madem tarikatlari arastiriyorsun,,kafanin icindeki bilgileri ogrenelim..) diyorsun.

Düşmanla savaşırken onun hakkında bilgi sahibi olman gerek.

Ben arkadaşa oğlunun problemini çözebilmesi için bilgi mahiyetinde birşeyler önerdim.

kafamın içindekiler gelince senin kafanın içindekilerle aynı.
    Eyvallah usta,yani yanlis anlama kafanin ici derken dusuncelerin hangi yonde..sen ne dusunuyorsun gibi..
    Kafadaş yani
    Konu webci tarafından (22 Mart 2024 Saat 18:32 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    61 mesaja 106 teşekkür aldı
    nitem09 Allah sabır versin.

Büyük ihtimal oğlun ile zaten oturup konuşmuşsundur.

Ama şunu denedinmi?

Normal camiilerin hocaları ile görüştürsen? Belki onların lafını dinler ve normam camiiye katılır.

Seni suçlamak için demiyorum, ama yanlış yola giren insanlar, ister alkol olsun, ister tarikat, oradaki insanları bir aile gibi görüyor. Yani yedek aile olarak. Çoğu zaman bu insanlar bir arayış içinde oluyorlar. Evde bir eksiklik falan varmı? Varsa düzeltme yoluna gidebilirsen belki geri döner diye soruyorum.

Allah sabır versin.

Tecrübeli Üye sadece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,261
    281 mesaja 536 teşekkür aldı
    Alıntı nitem09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar oglum 26 yasinda bir adam asagi yukari 2 senedir bizlere karsi cok sovuk davraniyor telefonlarimiza cikmiyor bizleri insan yerine koymuyor bizlerden nefret eder duruma geldi ben bunu takip ettim ve arastirdim takildigi adamlar normal bizim camilerimize gitmediklerini gördüm nerde merdiven alti camiler yada arap camileri var oraya gittiklerini gördüm daha da arastirdigimda Hizb ut tahrir diye bir tarikat oldugunu duydum adamlar ile konustum benim cocugumu rahat birakmalarini söyledim ama malesef birakmacaklarini söylüyorlar 1 senedir bununla savasiyoruz esim ve bende bittim artik dayanacak gücümüz kalmadi lütfen Allah rizasi icin bize yardim edin lütfen .
    zor bir durum, Allah yardımcınız olsun, sizler ebeyn olarak, ve oğlunuza'da yardımcı olsun, ancak ümitsiz bir durum da değil, gün doğmadan neler doğar, hatırlayın!
    her gün, yeni bir başlangıç ve yeni imkanlar demek!

hacı, hoca, camii vs fazla karıştırmadan, siz babası, annesi olarak daima oğlunuzun yanında olduğunuzu, onu çok sevdiğinizi, özlediğinizi, ne yaparsa yapsın bundan vazgeçemeyeciğinizi anlatın, hissettirin;

onu arayın, yanına gidin, hal hatır sorun, nasıl olduğunu öğrenin, daima yanında olduğunuzu hissettirin, sorgulamadan, yargılamadan, kınamadan!

yeri geldiğinde bir anne, baba olarak, cocuğunuz için endişelendiğinizi anlatın,
    oğlunuzun yanlışları olsa dahi o konulara girmeyin, ama doğrulamayın da, zamanı gelince oğlunuz kendisi de farkına varacak, zaman lazım ama çocuğunuza sevginizi daima hissettirin, sık sık arayın, halini vaktini sorun, yeri gelince, yemeğe çağırın, gelsin, yemeğini yesin, gitsin tekrar, o konulara girmeyin, nasıl olduğunu öğrenin, sorun, kendinizden anlatın, sizlere yardım edebileceği konularda, yardım isteyin oğlunuzdan ve zaman tanıyın kendinize de, oğlunuza da.

eski günler'deki hatıraları anıp, moral bulun hep birlikte, bittik demeyin, düşunmeyin bile, Allah yardımcınız olsun, hepinizin.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    124
    29 mesaja 46 teşekkür aldı
    Öncelikle geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun kardeşim zaten bu tarikatların kandırdığı 15 ile otuz yaşlarındaki gençler genellikle küçük yaşta çocuklar evde devletin camilerinde dini eğitim almayınca ergenlik döneminde dini bilgiler edinmeye başlayınca kendilerini bambaşka bir alemde görüyorlar kabacası iki rekat namaz kılınca uçmaya kalkışıyorlar tam bu zaman da bu din tüccarlarının ağına düşüyorlar istedikleri her şeyi yaptırıyorlar Almanya ve Türkiye bunlara hiçbir yaptırım uygulama da yok herşeyden devletlerin haberleri var bunların iplerini İngilizler ve yahudiler çekiyor sizin yapacağınız oğlunuzla ancak konuşarak çözebilirsiniz
    Konu dadaloglu3865 tarafından (23 Mart 2024 Saat 19:34 ) değiştirilmiştir.

14. dadaloglu3865 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    16
    18 mesaja 28 teşekkür aldı
    Alıntı nitem09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun diyeceğim su bu internet oldugu süre hic kimse birşey yapamaz saygisizlik had safada bizler bir büyümüz görünce şöyle toplanirdik oturuz şeklimizi değiştirirdik simdikiler diyorki sen kimsin bana ne gibi hareketler....... boşver inan değmez ben evlat düşmanı değilim malesef diyorum,inanirmisin allah sonumuzu hayir etsin diyeceğim hic hayir degil .....inan birak gitsin anyayi konyayi anlasin bune ya bizler herseylerine kosturalim yapalim hastaliginda ilgilen aman cevrede assaga kalmasin kücük düşmesin......ondan sonra siz kimsiniz bak sen gidene elveda sana gicikligina demedim ,bak burda biriside gitti tarikata oğlunu kurtaramadi takma diyeceğim ama takiliyor
    Allah bu interneti tez günde bitirir
    Saglikla kalin

16. W211 üyemize teşekkür edenler:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Alıntı W211 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah bu interneti tez günde bitirir
    Saglikla kalin
    Benim cocugu daha 10 yasindan itibaren internetle tanistirdim, arkadas gibi oturup konustum, yanlislar nelerdir, nasil kullanmak gerekir devamli konustuk. Ve sonuc olarak bugün yaptigi meslekte bu konuda oldukca ileri bir durumda, yani yararini bana hep söylüyor, baba diyor iyi ki bana cocukluktan beri bilgisayar vermissin.
    Yani internet de araba gibi, düzgün kullanmasini bilirsen yol alirsin, kullanmazsan kaza yaparsin.
    Suc internette degil, kisilerde. O sekilde düsünecek olursak hic bir teknolojiyi kullanmamamiz lazim, bu en sacma fikirlerden biri ve dogu bölgesindeki insanlarin geri kalmasinin baslica sebeplerinden biri de budur. Teknikten uzak durmak bir amac degil, teknigi nasil daha iyi kullanirim, onu amaclamak gerekiyor.
    Cocugunuzla arkadas olmaya calisin, bence en önemli egitim budur.

18. 3 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,910
    497 mesaja 1,427 teşekkür aldı
    Allah yardimcin olsun kardes
    bizim vatanimizda yasiyan genclerimizde bu ser..fsizler yüzünden ateist olmaya basladi
    hirsizlik bunlarda cocuklara tecavüz bunlarda kaybolan cocuklari yurdisina satmak bunlarda
    birde bunlar Allahtan cok sehlerine inanirlar benim aybimde bunlarin icindeydi Allaha sükür
    en sonunda dogru yolu buldu aybim neler anlatida burda yazmak istemiyorum

Allah hepsinin bir gün belasini vericektir insallah
    hepsi ingiliz ve israilin usaklari para icin yapamicak bir seyleri yoktur bunlarin
    aslinda bunlar din düsmani Müslüman gibi görünen seytanlar
    dünyanin en güzel inancini yok etmek yolundalar..

Şimdi laikliğe dönelim: Laik düzende kimse kimsenin inancına karışamaz, kimse kimseyi herhangi bir inanç doğrultusunda zorlayamaz. Hangi din ve kökenden olurlarsa olsunlar bütün yurttaşlar dini duygu, inanç ve ibadet yönlerinden eşit hak ve özgürlüğe sahiptirler

Gazze'de ölenler icin ne yapti bu tarikatlar kahve ve kola dökmekten baska?

döktükleri kolalara ödedikleri paralar yine israilin cebine gitmedimi ?
    kilin namazinizi kalbinizde Allah sevgisiyle yasayin.
    bu se...sizlere ihtiyacimiz yok bizim
    Konu deniz2000 tarafından (23 Mart 2024 Saat 14:20 ) değiştirilmiştir.

20. deniz2000 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Moderator garip_38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    503
    286 mesaja 786 teşekkür aldı
    ALLAH yardimcin olsun insallah dogru yola gider .

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    147
    110 mesaja 197 teşekkür aldı
    nitem09 Allah sabir versin - arkadaslarin tavsiyelerine katiliyorum.

Ben burada baska bir konuya deyinmek istiyorum. Hepimiz elhamdülillah müslümaniz ancak etrafiniza bir bakin - belki büyük sehirlerde fark etmezsiniz ama kasabalarda yasayanlar bir baksin....
    Ben büyük havaalani olan bir sehire 50km uzaklikda yasiyorum. Kasabanin nüfusu 12 bin ve koeyleri ile 20 bin.
    Türkler herkes herkesi taniyor.
    Camiye (Ditib) de gidebiliyorum sagligim el verdikce 10km uzakda.
    Ancak sunu fark ettim son zamanlarda:
    - Benim Kasabada yasayan türklerin cogu camiye gelmiyor
    --> Bilhassa Cuma namazlarinda ve etkinliklerde cok fark ediliyor. Camiye gelenlerin cogu diger etraf kasabalardan
    --> kadinlarda olaganüstü gruplasmalar var
    --> Tarikatlara cogu gidiyor toplantilarina. Bir güzel zikir cekiyorlar kafa sallayip kendinden gecip geliyorlar
    --> Duydugum tarikatlar ( Sofiler, Mahmut Efendi (Ismailaga), ve baska tanimadigim aklimda tutamadigim efendiler hazretler)

Bunlari goerduekce insanlarin - bilhassa Almanyada kendini gelistirmemis Tuerklerin - kendilerini tarikatlara Almanyadada kaptirdigini goerüyorum.

Camimiz eskiye nazaran daha dolu oluyor, ama bunun nedeni Tuerkler degil, Suriyelilerin, Afganlarin ve Pakistanlarin gelmesinden kaynaklaniyor.

Allah bu tarikatlara tapanlara akil fikir versin.
    Suudi Arabistani bir arastirin orada bu tür tarikatlar kesinlikle yasak.

23. 2 kişi Ejderabi üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)