Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2337 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Schwerbehindertenausweis ve haklarim

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

Schwerbehindertenausweis ve haklarim

Merhaba arkadaslar, benim kizim 3 yaşına girecek insallah ve kalp hastasi olarak dünyaya geldi. Ben yaklaşıp 3 yildir pflegegeld aliyorum sigortadan ve her yil verhinderungspflege formular dolduruyorum ve aliyorum bütcesini. Schwerbehindertenausweisi var 100% . Benim sorum su! Kizimin daha ne tür haklari var benim bilmedigim ve sigortanin bize söylemedigi?

Simdiden cevaplar icin tsk ederim.

2. mazra6774 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye aksarayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    643
    85 mesaja 232 teşekkür aldı
    Öncelikle gecmis olsun Allah acil sifalar versin.

Ayda 40 euroya kadar eldiven,desinfektion ve buna benzer bakimi icin neye ihtiyaci varsa o ürünleri size verirler parasini degil.
    Birde bakim yerinden ayrica eve temizlige geliyorlar sanirim ayda 4 saat (Tam emin degilim)

5. aksarayli üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Allah razi olsun kardesim eve bunlari biliyorum ve temizlikci bayan geliyor eve haftada 1. bunun haricinde varmi peki baska seyler hakki, olan ama sigortanin bana söylemedigi

Kicket ANKARALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    333
    128 mesaja 273 teşekkür aldı
    Alıntı mazra6774 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar, benim kizim 3 yaşına girecek insallah ve kalp hastasi olarak dünyaya geldi. Ben yaklaşıp 3 yildir pflegegeld aliyorum sigortadan ve her yil verhinderungspflege formular dolduruyorum ve aliyorum bütcesini. Schwerbehindertenausweisi var 100% . Benim sorum su! Kizimin daha ne tür haklari var benim bilmedigim ve sigortanin bize söylemedigi?

Simdiden cevaplar icin tsk ederim.
    mazra6774 kardeş benim oğlum için de bakım parası ödüyorlar verhinderungspflege olayı nasıl oluyor bunu bilmiyoruz biraz açıklık getirirmisiniz

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Krankenkasse yegitbirde bakici bul..onlar sana herseyi anllatir..bunun icinde calisiyor olman gerekli..ayrica buldugun kiside baska sekilde bakim parasi almamis olsun..
    Hatta evine gelip cocuguna bakan Pflege rin de varsa olur veya 6ayda bir gelip pflegeyi tadikleyen krankenkasse deki yetkilide yapabilir.onlarin agzini susdurduklarindan anlatmiyorlar..
    Konu webci tarafından (25 Kasım 2017 Saat 06:51 ) değiştirilmiştir.

9. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye yadikar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin/ istanbul
    Ettiği Teşekkür
    430
    131 mesaja 578 teşekkür aldı
    Alıntı ANKARALI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mazra6774 kardeş benim oğlum için de bakım parası ödüyorlar verhinderungspflege olayı nasıl oluyor bunu bilmiyoruz biraz açıklık getirirmisiniz
    verhinderungspflege pflege gradi olan her kisiye yilda 42 gün icin 2445 euro ödenen bir para. örnek seni bakan kimsenin her yil 42 gün izin hakki var ve o kisi izindeyken seni bakmaya gelen baska kisi icin ödenir fakat bu kisi birinci derecede yakinin olmayacak her hangi bir komsun veya tanidigini yazabilirsin ve eger bu haktan faydalanmadiysan geriye dönük 4 yil tüm parayi alabilirsin, ben bir cok kisiye bu parayi aldirdim eger bu konuda yardima ihtiyaci olan varsa özelden veya buradan yazsin elimden geleni yaparim.

11. 3 kişi yadikar üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    13 mesaja 19 teşekkür aldı
    Alıntı yadikar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    verhinderungspflege pflege gradi olan her kisiye yilda 42 gün icin 2445 euro ödenen bir para. örnek seni bakan kimsenin her yil 42 gün izin hakki var ve o kisi izindeyken seni bakmaya gelen baska kisi icin ödenir fakat bu kisi birinci derecede yakinin olmayacak her hangi bir komsun veya tanidigini yazabilirsin ve eger bu haktan faydalanmadiysan geriye dönük 4 yil tüm parayi alabilirsin, ben bir cok kisiye bu parayi aldirdim eger bu konuda yardima ihtiyaci olan varsa özelden veya buradan yazsin elimden geleni yaparim.
    eger bu haktan faydalanmadiysan geriye dönük 4 yil tüm parayi alabilirsin, ben bir cok kisiye bu parayi aldirdim eger bu konuda yardima ihtiyaci olan varsa özelden veya buradan yazsin elimden geleni yaparim.[/QUOTE]
    slm. bu konu hakinda bilgi
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Bu Konu Hakinda bilgi Verirseniz sevinirim Böyle bir hakimiz oldugunu bilimiyordum. eskiden pflege 1 aliyorduk simdi yeni kanunla 2017 den itibaren 3 aliyoruz. yaklasik 10 yildir bu dediginiz 42 gün icin bir Para falan almadik. böyle bir kanunla bilgimiz yok nasil yaralana biliriz Yardim ederseniz sevinirim.
    Konu Cihan tarafından (28 Kasım 2017 Saat 16:43 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Berlin/ istanbul
    Ettiği Teşekkür
    430
    Önce Hangi krankenkasse de isen ordan geriye dönük 4 yil icin verhinderungspflege kagitlarini al bunlar ayri ayri dolduralicak grad önemli degil ister 0 olsun isterse 3 veya 4 olsun sadece 2016 ya kadar 1650 euro 01.01. 2017 itibariyle 2445 euro ödeme yapiyorlar. bir bakici bulacaksin bu birinci derecede yakinin olmayacak anne baba kardes gibi, herhangi biri komsun veya bir tanidigin olabilirir bu kisi sosyal yardim aliyor olsa bile önemli degil. istersen bana özelden yaz sana tel numarami veriyim beni ara ve sana nasil bir yol izlemen gerektigini daha iyi anlatiyim bu parayi en gec 3 hafta icinde yüzde yüz alirsin toplam 7400 euro.. burada önemli olan tek sey kagitlari dolduruken bilincli hareket etmen.
    Konu yadikar tarafından (28 Kasım 2017 Saat 17:16 ) değiştirilmiştir.

14. 2 kişi yadikar üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    333
    Önce Hangi krankenkasse de isen ordan geriye dönük 4 yil icin verhinderungspflege kagitlarini al bunlar ayri ayri dolduralicak grad önemli degil ister 0 olsun isterse 3 veya 4 olsun sadece 2016 ya kadar 1650 euro 01.01. 2017 itibariyle 2445 euro ödeme yapiyorlar. bir bakici bulacaksin bu birinci derecede yakinin olmayacak anne baba kardes gibi, herhangi biri komsun veya bir tanidigin olabilirir bu kisi sosyal yardim aliyor olsa bile önemli degil. istersen bana özelden yaz sana tel numarami veriyim beni ara ve sana nasil bir yol izlemen gerektigini daha iyi anlatiyim bu parayi en gec 3 hafta icinde yüzde yüz alirsin toplam 7400 euro.. burada önemli olan tek sey kagitlari dolduruken bilincli hareket etmen.
    malesef kimseyi bulamadım 3 öncesine kadar bilmiyordum böyle bir hakkımız olduğunu saolsun aynı durumda olan bir arkadaşım söyledi hakkımız olduğunu
    Yadigar ustam kagıtları doldururken bilinçli hareket etmemiz gerektiğini söylerken nasıl bilinçli hareket edeceğiz

Ettiği Teşekkür
    333
    ben şuan jobcenterdeyim eşimde çalışmıyor bu sıkıntı olurmu ustam birde bakacak kişi yardım alıyorsa jobcenter sorun çıkarırmı

Nereden
    Berlin/ istanbul
    Ettiği Teşekkür
    430
    ben şuan jobcenterdeyim eşimde çalışmıyor bu sıkıntı olurmu ustam birde bakacak kişi yardım alıyorsa jobcenter sorun çıkarırmı
    Hayir kardesim hicbir sorun cikmaz zaten dolduracaginiz kagitlarda size ne is yaptiginiz yardim alip almadiginiz gibi seyler sorulmuyor sadece size bakan kisinin yani sürekli bakan kisi izindeyken yedek olarak 42 gün bakan kisinin birinci derecede akraba olmamasi geekiyor. krankenkasse den verhinderungpflege kagitlarini alinca özelden yaz doldururken nelere dikkat etmen gerektigini bildirirm. ben yillardir aliyorum artik ustalastim)

18. 2 kişi yadikar üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    333
    Hayir kardesim hicbir sorun cikmaz zaten dolduracaginiz kagitlarda size ne is yaptiginiz yardim alip almadiginiz gibi seyler sorulmuyor sadece size bakan kisinin yani sürekli bakan kisi izindeyken yedek olarak 42 gün bakan kisinin birinci derecede akraba olmamasi geekiyor. krankenkasse den verhinderungpflege kagitlarini alinca özelden yaz doldururken nelere dikkat etmen gerektigini bildirirm. ben yillardir aliyorum artik ustalastim)
    Allah razı olsun kardeşim viactivin internet sayfasında var kağıtlar yazdırayım ben o zaman

Postakutunuz dolu kardeş mesaj gönderemedim
    Konu ANKARALI tarafından (28 Kasım 2017 Saat 18:09 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Berlin/ istanbul
    Ettiği Teşekkür
    430
    Allah razı olsun kardeşim viactivin internet sayfasında var kağıtlar yazdırayım ben o zaman

Postakutunuz dolu kardeş mesaj gönderemedim
    tmm sildim gönderebilirsin kardesim.

21. yadikar üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    333
    Yolladım kardeş saolasın

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,410 mesaja 9,715 teşekkür aldı
    hocam alacağın parayı Jobcenter öğrenirse tabiki sıkıntı olur

her türlü geliri bildirmek zorundasın onuda iyi düşün

yok bir şey olmaz demek yanlıştır

24. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Berlin/ istanbul
    Ettiği Teşekkür
    430
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam alacağın parayı Jobcenter öğrenirse tabiki sıkıntı olur

her türlü geliri bildirmek zorundasın onuda iyi düşün

yok bir şey olmaz demek yanlıştır
    Hayir kardesim Jobcenter bu ise karismiyor örnek ben pflegegrad aliyorum beni kizim bakiyor görünüyor ve kizim Jobcenter den geciniyor ve beni baktigi icin de her ay a.o.k dan 545 euro aliyor ve bunu jobcenter de biliyor fakat bu konu bizi ilgilendirmez diyor.. yoksa buraya yazip kimsenin basinin yanmasini istemem önceden uyarirdim. tabii sende iyi niyetle dikkat edilmesi gerektigini yazmissin. Tesekkürler.

26. yadikar üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    333
    yadikar ustam çok teşekürler telefonla bilgilendirdiğin için sizin gibi insanların işi gücü her daim rast gitsin

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    10
    10 mesaja 21 teşekkür aldı
    Hayir kardesim Jobcenter bu ise karismiyor örnek ben pflegegrad aliyorum beni kizim bakiyor görünüyor ve kizim Jobcenter den geciniyor ve beni baktigi icin de her ay a.o.k dan 545 euro aliyor ve bunu jobcenter de biliyor fakat bu konu bizi ilgilendirmez diyor.. yoksa buraya yazip kimsenin basinin yanmasini istemem önceden uyarirdim. tabii sende iyi niyetle dikkat edilmesi gerektigini yazmissin. Tesekkürler.
    jobcenter pflegegeld e karismaz. ama Verhinderungspflege ya karisir. verhinderungspflege yi aileden birisi yaparsa en fazla pflegeld kadar öderler. verwandt olmayan birisi yaparsa 2416 euro ya kadar öderler. ozaman da vergi ödemen gerekiyor

29. sueleyman123 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    333
    vergi ödeme yok ustam araba vergisi ödemiyorum ben çocuğun üstüne açtırdım arabayı
    bilmiyorum belki sadece araba vergisi içinde geçerli olabilir yanlışım varsa affola

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    10
    10 mesaja 21 teşekkür aldı
    vergi ödeme yok ustam araba vergisi ödemiyorum ben çocuğun üstüne açtırdım arabayı
    bilmiyorum belki sadece araba vergisi içinde geçerli olabilir yanlışım varsa affola
    yok araba vergisi degil . verhinderungspflege yi yapan kisi steuereklärung da vergilendirmesi lazim. pfelegeld i sen aliyorsun. pflegegeld ist steuerfrei. verhinderungspflege ist nicht steuerfrei.

32. sueleyman123 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)