Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2336 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sevdigim kizla aram bozuk ayrildik gibi

Üye
    Ettiği Teşekkür
    73
    19 mesaja 49 teşekkür aldı

Sevdigim kizla aram bozuk ayrildik gibi

Abilerim, ablalarim.
    Sizlere icimi dökmek isterim, ve belki bir iki kisiden nasiyat veya bilgi edinmek icin yaziyorum bunlari.
    Ben 22 Yasindayim ve sevdigim bir kiz var. Ciddiyetle sürdürdük hep iliskimizi ve gelecegimizi planliyorduk.
    Aslinda hersey iyi gidiyordu ve birbirimizi tanimamiz ve iliskimizin baslamsinin ardindan toplam bir 2 bucuk sene falan gecmisti.
    Hayatimda ilk defa bir insan beni bukadar seviyordu, ondan önceki iliskimde bukadar sevgi göremedim, daha cok hep ben ugras veriyordum.
    Bu iliskimde ise, daha cok hep o ugras verdi, biraz kendimi geriye cektim hep, eski iliskimde yaptigim hatalari yapmamak icin, cok fazla ugras vermemek icin.
    Neyse bu senenin 3. ayinda birseyler oldu büyük bir tartisma/darilma girdi aramiza ve bununla beraber kendisi icini dökmeye basladi. hersey gün yüzüne cikti ve
    onu nekadar bosladigimi fark ettim. Onun degerini yeni anladim. ve simdi tam 9 aydir pesinden kosuyorumki tekrar düzelte bileyim birseyleri.
    Kendisi ise ne gidebiliyor ne kalabiliyor. aradabir yaziyor ariyor soruyor. bazi zaman hic sesi cikmiyor. ayrildigimiz halde dogumgünüme hediye almisti. bende simdi bu ayin 17. ona.
    ama ne yapsak birlikte olamiyoruz gibi. cok istedigim halde. biliyorum oda istiyor ama kendisininde dedigi gibi birsey var onu engelleyen.
    niyetimi acikca belli ettim. ama istemiyorsa bana acik acik söylemesinide diledim. ama ne git diyor ne kal diyor.
    sizce bu durumda ne yapmaliyim.
    niyetim aslinda gelecek senenin sonlarina dogru kizi ailesinden istemek.
    yardimlarinizi, tecrübelerinizi bekliyorum. 9. aydir savasiyorum. kendimde gidemiyorum, oda gitmiyor. ama gelmiyorda..
    yine ara ara yazisiyoruz, telefonlasiyoruz, ama sanki arkadasmis gibi. biraz ileri gidince rahatsiz oluyormus gibi.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    474 mesaja 1,219 teşekkür aldı
    ne kadar üstüne düsersen, o kadar kacar,,kedinin fareyle oynadigi gibi oynar seninle,,yönetimi kaptirdigin an i$in bitmis demektir,düsme fazla üstüne.seviyorsa gelir,,gelmiyorsa sepeti koluna herkes yoluna diyeceksin,,,yoksa genc ya$ta hayatinin icine edersin.

4. 3 kişi MEGAbond üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    73
    Haklisin abi, o yüzden bütün beraberligimiz`de fazla üstüne düsmedim, ama zamanli bu ona yük olmus belliki, onuda anliyorum.
    ortasini bulmak gerek. ama evelenecegim kizin o olmasi gerektigini biliyorum. kaybetmek istemiyorum acikcasi.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    20,885
    171 mesaja 487 teşekkür aldı
    Merhaba yegenim... öncelikle bize icini döktügün gibi sevdigine de ayni sekilde anlattin mi ? onu ne kadar sevdigini onsuz olmayacagini .... gördügüm kadari ile sende o da bir birinizi seviyorsunuz.
    yani iliski devam ediyor. ona kendisini istetecegini evlenmek istedigini söyle , ciddiyetini göster ve olgun davran . Ama eger olumsuz ise sevda sizi bitirmeden siz onu bitirin... bu sevda isi uzatilmaya
    gelmez , araya sogukluk süphe ve bazi kisilerin olumsuz tavsiyeleri girer ise zaten olumsuzlasir ... arayi daha fazla sogutmadan , daha fazla kisiler girmeden , baskalarinin yanlis tavsiyeleri olmadan
    bu isi tekrar baglamaya bak . Bir an evvel teklifini yap ciddi oldugunu göster ... sana ciddiyet konusunda güvenmedigi icin biraz zaman vermis gibi bekliyor ... kopmamis seviyor ...
    sen hic bekleme ... haydi insaAllah hayirlisi olur .... Allah yardimciniz olsun ...

7. steve üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye Kanca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 27 teşekkür aldı
    Güzel Kardeşim, bende bu sene benim Oğlumu 24 yaşında Nikâhladım. Sevdiği kızla aynı sen gibiydi, bende Baba olarak bu böyle olmaz dedim aldım Hanımı doğru kızın evine, gittim istedim onlarda verdiler..şimdi bir Kızım daha oldu! Demem şu belki kız bu hamleyi bekledi, kayıp edeceğin birşey yok! Benden sana Abi veyahut Amca tavsiyesi...git iste

Saygılarımla
    Kanca

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

9. 3 kişi Kanca üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    73
    Abi ciddiyetimin cok farkinda, kendisi hatta beni sevdigini ayrildiktan sonra daha iyi anliyorum dedi, ama dedigim gibi ne geliyor ne gidiyor.
    Kanca abi, cok güzel birsey yapmissin, allaha sükür benimde isim var hayatta yapmak istediklerimi yaptim ve basardimda, evlilikten korkum
    yok ve oldum olasi zaten bu konularla dalga gecilmiyecegini bilen ciddi bir insanim. yani demem o ki bir evlilik teklifi yapabilirim belki, ama sizce aramizin
    cok iyi olmadigi bu dönemde suan dogru zamanmi yoksa tekrar belirli bir birliktelik olduktan sonrami yapmali bu teklifi?
    yani haklisiniz kaybedecek birsey yok. zaten onada dedim bana belirli bir cevap ver diye, ya tamam de yada devam, ama ne diyecegini bilemiyor 9 aydir.

Yeni Üye Kanca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 27 teşekkür aldı
    Güzel Kardeşim ilk yazdığım gibi ,git sevdiğin kıza şunu söyle" Annen ve Baban müsaitmi" müsaitseniz sizleri gelmek istiyoruz hayırlı iş için...dediğim gibi kayıp edeceğin birşey yok!!

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

12. Kanca üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    73
    Hediyesini vermek icin bulusacaktik bu günlerde zaten, dogumgününde yazdigim
    Mesaja‘da cok sevinmisti.
    Ozaman artik nokta atisi yapma vakti geldi diyorsun. Insallah ters tepmeu.
    Sevdigim kizin tepkisini dahi bilemiyorum artik, cünkü hicbirseye belirli bir cevabi yok 9 aydir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    benim kizim olsa seninle 2,5 sene gezdirmem bazi kisileri görüyorum 5 sene gezen var ha alanda var oynayanda var anlarim okul ausbildung isleri var is alma durumlari var madem calisiyorsun ailene söyle kizada söyle gelip isteyecem ne diyorsun yoksa daha cok beklersen sen kaybedersin

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    182
    48 mesaja 109 teşekkür aldı

Hayırlı işlerde acele edin diye hadis var galiba. Nebileyim insanoğlu. Bazıları şunu düşünebilir. Şimdi ben bu kızla evlensem, ya ileride daha güzel bir kız karşıma çıkarsa! Bir kaç senelik arkadaşlığımızı uzatalım. Nasıl olsa çantada keklik hazır. Olur ya ileride güzel ve doktor bayan bana aşık olursa bana yazık olmazmı. İster istemez insanın aklına buna benzer şeyler geliyor. Bazıları güzele aşık oluyor. Daha güzeli görünce hemen kalb kayıyor. Arkadaşım yanlış anlama beni. Sözüm sana değil. Bence hemen babana ve annene durumu anlat. Hayırlı işler beklemez. Bu laf boşuna denmemiş.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    687
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    40 yasinda bi abin olarak tecrubelerimi yazayim bayan yada erkek gercekten karsilikli sevgi saygi hosgörü varsa ve bakis acilari uyusuyorsa (Buna AiLELER de dahil) sonucta sadece siz degil ailelerde evlenmis oluyor siz ne kadar uyumlu olursaniz olun ailelerde uyumsuzluk varsa ileride bu sizin iliskinizede yansir.

kesinlikle iliskiyi uzatmamali en kisa süre icinde ciddi sekilde yuva kurulmali. onun haricinde gezme tozma......vs ....vs iliskiler hic bi zaman saglam kalmaz B..ku cikar. Son olarakta sunu söylim

ASK adi altinda yasanilan duygu TUTKU, HEVES ve ARZU dur. Bunlarda kalbin degil NEFSiN üretimidir o yüzden zamanla biten ASK degildir nefsin hevesidir. Tüm aldatmlarin bosanmalarin vs.. arkasindaki gercek budur.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    48
    74 mesaja 279 teşekkür aldı

Yeni çıktı bu arkadaşlık sistemi
    Babam Anneme Nişanlandığında babam İstanbulda fabrikada işçi haberi yok ve o tür evlilikler 50 yıldır devam ediyor
    Şimdi yok cicim yok bicim
    Bu tür şeyleri okuyunca canım çok sıkılıyor.
    Türk halkı bu şekilde devam ederse yarın babalar şaşırmasın kızları babişko bu ahmet veya hans tanıştırayım diye eve gelince

Sevgili gençler Ne iş yapıyorsanız yapın Anne Babalarınızın razılığı ile yaparsanız şaşıp yolda kalmazsınız

Tapatakla Yazıldı

18. BndD üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    73
    Sorun gezip tozmada, veya acele edip etmemekte degil.
    Asil sorun aramizdaki durumda. Dün mesela aylar sonra onun istegiyle bulustuk cok sükür.
    Bir buuk saat kadar konustuk ettik tabi eski konularda acildi mesafeli olmamiza ragmen.
    Bana bunni dedi „tek korkum ayni seyleri yasamakta, bana ayni seyleri (ona soguk davranmamda onun deyimiyle)
    Bu korkuyu atlatmama gerekiyor icimde dedi bana.
    Bende herzamanki gibi söz verdim ve bu gecen 9 ayda nekadar buna kararli oldugumu anlattim.
    Allahin izniyle bir zaman sonra yine bulusma karari aldik tekrardan konusmak icin. Cünkü dün daha cok gecen dogumgününxen
    Kalan hediyelerini vermem icin bulustuk.
    Ondansonra ne karar cikarsa tabiki bende bir an önce adini koymak istiyorum insallah.
    Dualarinizi esirgemeyin.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    42
    37 mesaja 53 teşekkür aldı
    kusura bakma ama zaten kaybetmissin dostum su saatten sonra kazansan bile bir ise yaramaz cünki ekmek bir kere kirilmaya görsün asla ama asla bir daha eskisi gibi olmaz,benden sana bir tavsiye, tecrübe desek daha iyi olur cünki yas 50 bende,yeni bir sevdaya kanat acicaksin ve bu iliskide yapmis oldugun hatalari bir sonrakinde yapmiyacaksin,saygilar.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    73
    Alıntı hayrim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim kizim olsa seninle 2,5 sene gezdirmem bazi kisileri görüyorum 5 sene gezen var ha alanda var oynayanda var anlarim okul ausbildung isleri var is alma durumlari var madem calisiyorsun ailene söyle kizada söyle gelip isteyecem ne diyorsun yoksa daha cok beklersen sen kaybedersin
    abicim 2,5 sene gezdirmem seninle demissin. burda yasayan hangi insanoglu artik görücü usulü evlenir´ki?! gönül isi bu.
    tabiki herseyin adabi var, hersey terbiyeli bir sekilde olmasi lazim, bunun bilincindeyiz, ama öyle bir konusmussunki, günah alarak sanki. gönül eylendirmiyoruz biz cok sükür.
    Konu ET24 tarafından (11 Aralık 2017 Saat 14:55 ) değiştirilmiştir.

22. ET24 üyemize teşekkür edenler:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Arkadas dogru demis

Ister kiz ister erkek babasi olsun evladinin 2,5 yil birisi ile takilmasina

Bos bos gezmesine göz yumuyorsa o kisi kendiliksizdir !!!!

Herseyin adabi usulü var !!

Nisanlida olsa sözlüde olsa 2,5 yil ne demek yahu ???

Toplum olarak bir cok degerimizi kaybediyoruz

Tabiki kimse kimseyi zorla görücu usulu evlendirmek istemiyor

AMA duyuyoruz görüyoruz KI

Efendim cocuklarimiz bir birini tanisin

Biraz sözlü biraz nisanli kalsin

Sonuc ?? Piyasa 30 yasina gelmis bekar erkek ve bayan dolu

Kim kime dum Duma , Ver Allahim ver .... :-)))

ISIN ilginci toplumun cogunlugu normal karsilamaya basladi

Evlenme isleri uzadikca b*ku cikiyor

Hersey uygunsa 6 ay icinde bitmeli

2-3 yil insan neyi taniyacak ya ??

AMA dedigim gibi herkes kendisi bilir

Herkes kendine yakisani yapiyor ....

Sözlerim ortaya sadece bu konu ile alakali degil

Isteyen üzerine. Ceker istemeyen cekmez

24. 3 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    73
    Tabiki haklisiniz, yeri geliyor bende kendimi kiz´in ailesi yerine koyuyorum. Hic bir anne baba abi istemez böyle birseyi. ama konu cok ayri yerlere gitti.
    Anlayan derdimi anlamistir. herkese ayri ayri tesekkürlerimi sunuyorum.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    sen gez toz 2,5 sene kiza güven ver ne olduda kiz seni birakti 9 aydir cat pat oldunuz ben ne kizlar ördüm kimse kimseyi kandirmasin ormana götürenmi dersin hamile olanmi dersin daha ayrintili yazmiyorum nelerle oynasip oynasip almayip evinde oturanmi dersin görücü usulü kalmadi ama bu isler artik pislige kadar vardi onun icin bir veya iki kere görüsürsün tanidin tanidin yoksa yoktur sen dua et kizin babasi efendi adammis bu zamana kadar kizin yalanlariyla bu zamana kadar idare etmis sende adam gibi git iste yok istemezsende yanasma hic

Üye
    Ettiği Teşekkür
    73
    sen gez toz 2,5 sene kiza güven ver ne olduda kiz seni birakti 9 aydir cat pat oldunuz ben ne kizlar ördüm kimse kimseyi kandirmasin ormana götürenmi dersin hamile olanmi dersin daha ayrintili yazmiyorum nelerle oynasip oynasip almayip evinde oturanmi dersin görücü usulü kalmadi ama bu isler artik pislige kadar vardi onun icin bir veya iki kere görüsürsün tanidin tanidin yoksa yoktur sen dua et kizin babasi efendi adammis bu zamana kadar kizin yalanlariyla bu zamana kadar idare etmis sende adam gibi git iste yok istemezsende yanasma hic
    sen konuyu hic anlamamissin abicim. bilip bilmeden konusuyorsun. suclamadan önce istersen düzgünce kafandaki seyleri sor sonra burda konus.
    anlatamadim galiba kimsenin gezip tozup gönül eyendirdigi yok, zaten biz okuldan arkadasiz, ister istemez bu iki bucuk senenin bir kismi okulda gecti.ardindan okul bitince
    tabiki görüstük ettik, ama sen diyorsun ya ne olduda cat pat bozustunuz. Iste tam´da bu sebebten mesela, gezip tozmadigimiz icin.
    Kimseye burada birsey ispatlamam gerekmiyor, ama sen öyle bi konusuyorsunki, istersen sana ispatlaya bilirim
    yinede görüslerine saygim var. Sagolasin

Tecrübeli Üye Sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    417
    148 mesaja 312 teşekkür aldı
    hayatinizda hic asik oldunuz mu? merak ettim

29. Sdt üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler