Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2363 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mercedes w204 Automatikgetriebe öl

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Hangi araclar ve hangi yillara ait ve hangi ülkede üretilmisler onu da bilmek gerekiyor. Sanziman araba üreticilerine göre en iyi randimani 65 derecede veriyor, normal isinmasi bu ama 100 derecelere cikiyorsa ya arizalidir ya da yag eksiktir, sadece yagi eksikse isinir diye yazmadim iyi oku.
    Dedigim gibi bu tür sorunlarla Almanya´da ben kac senedir ne karsilastim ne de birinden duydum ama Türkiye´deyken sanzimandan ses geldigine cok tanik olmusumdur, hatta sanzimandan ses gelmesi gayet dogal bir durum gibiydi. Eski bir sorun, bugünün sartlarinda böyle bir sorun en azindan AB ülkelerinde artik yok denecek kadar az. Ayni sekilde motoru bozulan araba diye bir sey de neredeyse hic kalmadi. O bozulana kadar öbür parcalar coktan mordu cekiyorlar zaten. En berbat motor dahi genelde 200.000-300.000 kilemetre yapiyor hem de hic bir ariza cikartmadan.
    Eskilerden biliyorum mesela hemen hemen her arabanin zamanla debriyaji asinirdi. Sor bakalim burada debriyaj degistiren hic var mi. Cok nadir arizalar bunlar ve genelde üretim hatasi.

Ayrica Avrupa disinda üretilen arabalar belli normlari doldurmuyorlar. Bizim is arabasiyla bir tecrübem olmustu. 25 senedir Reno Master kullaniyoruz, her 5 senede bir yenisi aliniyor. Bir seferinde bulunamayinca AB disindan gelene denk gelmistim, ariza üzerine ariza cikartmisti, debriyaji dahi degistirildi, benden baska hic kimsede bu araba böyle arizalar cikartmamisti ve patron bir daha asla avrupa disinda üretilenlerden almayacagini vurgulamisti.Bizim firmaya her sene 10 kadar yeni araba alinir, hepsi de ayni model, sadece üretim yillari tabii ki son seneye ait

Yani Istanbul´da yasananlari bir de bu yönden degerlendirmek lazim. Airbaglerin acilmamasi gibi ben de yüzlerce yorum okumustum. Almanya´da bu imkansizdir. Kaza yapacaksin ve Airbag acilmayacak? O araba üreticisini mahkemelerde süründürüler. Türkiye´de ise araba sahibi caresizdi, olayi uzun süre takip etmistim.Adam ufak bir kaza da yapmiyor ama airbaglerin hic biri acilmiyor, belki de yok ki acilsin ama satarken 4 tane diye satmislar. Bu tabii ki sadece bir örnek.

O yönden, konumuz Almanya´da üretilen araclar, Avrupa disindekilerle kiyaslamak mantikli degil.

Adam diyor ki, 320.000 Kilometre sonra sanziman yagini degistirdim, 3 litre yenilendi. Cikan yagi inceledim ve en ufak bir kirlenme göremedim, bosuna yagi degistirdim diyor. (otomatik sanziman!)
    Konu mxm tarafından (09 Aralık 2017 Saat 22:36 ) değiştirilmiştir.

2. mxm üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)