Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2334 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni Dogan Cocugun Kayit Islemleri Hakkinda Bilgiye Ihtiyacim Var.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    33 mesaja 40 teşekkür aldı

Yeni Dogan Cocugun Kayit Islemleri Hakkinda Bilgiye Ihtiyacim Var.

Merhabalar.
    Yaklasik 2 hafta önce kizim dünyaya geldi ve bu zaman icerisinde kimlik islemleri icin bir tek dogum karnesine basvuru da bulunduk ve beklemedeyiz.
    Annesi Alman vatandasi ben ise Türk vatandasiyim cocugun tek vatandasliga sahip olsun istiyoruz Alman kimligi yeterli olacak diye düsünüyoruz ekstra konsolosluk islemleri ile ugrasmak istemiyoruz.
    Yalniz Türk konsoloslugunda herhangi bir islem yapmam gerekli mi sizlere sormak istedim bu konuda beni bilgilendirseniz sevinirim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye 1093 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    144
    95 mesaja 146 teşekkür aldı
    usta Allah anali babali büyütsün insaALLAH. usta cocugu türk vatandasligina kayit ettirmek istemiyorsan konsolosluga gitmene gerek yok.ama eger kayit ettireceksen sana hastaneden international dogum belgesi verecekler onu konsolosluga vereceksin ve kayit yapacaksin. bende benim kücük kizi konsolosluga gitmedim kayit ettirmedim ve simdi cocuk 18 yasinda. tek alman vatandasi.selamlar

4. 1093 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    33 mesaja 40 teşekkür aldı
    Amin. Verdiginiz bilgiler icin tesekkür ederim ilk cocuk oldugundan bu konularda pek bilgim yok sizler sayesinde ögreniyorum.

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    474 mesaja 1,219 teşekkür aldı
    slm Nazarnet arkadasim,,,ilk önce yegenimize Allahtan hayirli saglikli uzun ömürler dilerim,ma$allah,,Allah anali bababali büyütsün.

bizde gün sayiyoruz kismet olurda Allah bagi$larsa,,bizde bir cimcime bekliyoruz bakalim.(3 cü cocuk olucak insallah)

sordugun soru hakkinda,$ahsi fikrimi söylemem gerekirse,,,yegenimizi gidip Türk konsolosluguna yazdirmani tavsiye ederim,,neden diye soracak olursan,,,

yarin öbürgün evladin büyüyüp yuvadan uctugu zaman,,belki TR de yasamak calismak isteyebilir,,,TR vatandasligiyla bircok imkana sahip oluyor(mavi kart ile)....konsolosluga gidip belki birazcik masrafli olabilir, ama ilerde geriye dönük i$lemler yapmak zorunda kalmazsiniz,,,,örnek vermek gerekirse,,benim büyük kizim evlendi ve $u an Tr de ya$iyor ve calisiyor,,,(mavi kart) sayesinde,,,emeklilik meseleleri her zaman degisiklige gebe bir konu ilerde neler olur bilinmez,,,bir kimlik ve pass cikartarak,,ileride kullanabileceginiz imkanlari dikkate almani tavsiye ederim,,,ben Tr den gelen birisi olarak,,,1988 senesinde okuldan staja gitmistim,,o staj sayesinde SSK baslangicim oldu,,,tabiki o zamanlar genclik yillari,,hicbir seyin farkinda degiliz,,,iyikide 1988 senesinden sigorta baslangicim olmus,,o tarihin sayesinde erken yasta emekli olma sansim var,,,simdi o numaranin degerini cok iyi anliyorum. yani kisacasi ileride Allah uzun ömür verirse hem almanyadan hemde TR den emekli olma sansim var,,,hatta TR den daha önce emekli olma sansim var.

sana tavsiyem 200-300 euroluk masraftan kacinma,,evladini TR kütügüne kayit ettir,,,,ilerde evladin, babam iyiki böyle birsey yapmis ondan Allah razi olsun der, emin ol.

tabiki bu benim nacizane fikrim,,yapip yapmamak sana kalmis birsey,,sadece fikrimi yazmak istedim,,,kismet olursa bizim cimcime gelince,ben yaptiricam Allahin izniyle.

saygilarimla

7. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)