Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2336 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Versorgungsamt wiederspruch

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Acemibiri, tekrar söylüyorum, bu kişilerin kendisi ile muatap oluyorum ve dosyalarınıda görüyorum. Senin iş arkadaşın yalan söylüyor. Açık kalp ameliyat olmadan 50'de alamaz, malüliyetden dolayı emeklide olamaz. İnan bana. Başka rahatsızlıklarıda var, utandıkları için söylemiyorlar.

Ayrıca hiç bir Widerspruch belgesinde, mahkemeye gitme şukadar verelim külliyen yalan. Tek dedikleri, bizim verdiğimiz teklifi kabul ederseniz mahkemeye gidemezsiniz. Bunlar lafı götünden anlayan kişiler.

2. Sponsor Reklam
    Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    522 mesaja 1,098 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ayrıca hiç bir Widerspruch belgesinde, mahkemeye gitme şukadar verelim külliyen yalan. Tek dedikleri, bizim verdiğimiz teklifi kabul ederseniz mahkemeye gidemezsiniz. Bunlar lafı götünden anlayan kişiler.
    Sayin arkadasim sikca söylemlerinde terbiye sinirlarini zorlamaktan zevkmi aliyorsun ondan sonra hep sevilmediginden yakinip duruyorsun. Yukarida bahsettigin konu direk beni ilgilendiriyor buradaki konumum geregi üyelerle birebir tartisma ortaminda bulunamam ayrica karakterim geregide seviyenin belden asagi indigi muhabbete ortak olamam. Versorgungsamt in bana davayi geri cekersem süresiz %50 teklif ettigi dogrudur, kimin 3 harfli organinin algilamayami düsünmeyemi yoksa ne ise yaradigi konusunda uzman degilim ama bende bir tek rahatlamaya yariyor o kadarini söyleyebilirim.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Hekimoglu, lafim sana degildi. Ortayadi. Asla sana laf sokusturmak ve terbiyesizlik haddim degildi.

Teklif olayina gelince. Hukuki olarak sana teklif gibi geliyor, ama teklif degil. Sadece hukuki bir uyari. Sen mesela desen, ben teklifinizi kabul etmiyor, ozaman sana bir tane Widerspruchsbescheid yapacaklar ve yine 50 GdB verecekler. Ama bu sefer hukuki yolun bu 50 GdB itiraz icin acik oluyor. Ama sen onlar Widerspruchsbescheid yapmadan teklif olarak görürsen, ozaman istesende itiraz edemiyorsun.

Simdi belki diyeceksin, sonuc yine 50 GdB ise, beni niye ugrasitiriyorlar. Sana söyleyim niye. Almanya'da kurumlar yaris icinde. Mesela, senin onlara Versorgungsamt var. Eyalet eyalt degisiyor. Yil sonunda kim ne kadar is yapmis bakiliyor. Senin teklif diye hitap ettigin, hukuki adi "Vergleich"'dir Almancada, kabul ettigin an istatistikler iki taraf anlasti olarak geciyor. Ancak sen Widerspruchsbescheid istersen, o zaman istatisklere kurum hata yapti olarak geciyor. Ve hata oranlari karsilastiriliyor. Hepsi bundan ibaret.

Sevilme konusuna gelince. Birakta arkadasim, seven bizi böyle sevsin. Dogru söyleyeni zaten hic bir zaman sevmedilerki. Cünkü dogru söyleyen, yalakalik yapmaz. Yilda yaklasik 3000 - 4000 kisiye hizmet veriyorum. Cok sükür hic bir zaman yalaklik yapmadim, bana gelipde yalakalik yapmaya calisan vatandaslarida izin vermedim. Ben her zaman yasalarin bana verdigi yetki cercevesinde karar verdim. Bagzi konularda yasa bana esnekli yetkisi veriyor, onuda her zaman vatandasdan yana kullandim. Sagolsunlar, oturdugum sehir 300.000 lik bir nüfus, dükkanda olsun, dönercide olsun, dügünde olsun, herkes sevigisini gösteriyor. Dükkanda bile hatirlamadigim insanlar yanima geliyor, selam veriyor, hatirimi soruyor. Bugün dönerciye gittim, 29 Euro tutdu, 28,50 Euro cebimde cikti, dönerci yillardir beni tanir, yardimimda dokandi bana, tamam usta dedi, kalsin, baktim 32 derece sicakta adam etin karsisinda bitmis. Arabaya gittim, orada sigaralikta bozuk para vardi, 50 Centi buldum gittim zorlan verdim.

Ha senide anliyorum, istemeyerek lafi senin üzerine gitmis gibi duruyor. Asla öyle bir niyetim yoktu. Istemeyerekde olsa hatamiz olmustur. Özür dileriz. Ha bu özür'de mod oldugun icin veya Karam82 kitler falan diye aklina gelmesin. Ben kitlensem ne olur, kitlenmesem ne olur. Benim
    zamanim artar. Ancak herzaman yardim etmeyi sevdigim icin geri geldim. Yoksa benim cektigimi hic bir üye cekmemistir.

Zaten inanki bu forumda gezme nedenim can sikintisi falan degil. Sadece bilgi kirliligini temizlemek. Bir amacta gütmüyorum bu forumda. Yok tesekkür alayim, yok mod olayim. Öyle hic bir derdimde yok. Tek derdim, millete hizmet vermek. Bagzi diyorum, yapmayacagim artik, ama yinede yapiyorum. Ama birgün yemin edecegim, o zaman geri dönüsü yok.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (31 Temmuz 2018 Saat 01:29 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)