Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2323 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: VW Golf Plus 1.4 TSI

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı

VW Golf Plus 1.4 TSI

Selam,

yukarda belirttigim araba ile gecen gün oglum otobanda 120 ile giderken motorda sorun oldugunu bana söyledi. 120´den fazla motorun cekmedigini ve zorlandigini söyledi.
    Geri dönerken ama ayni yolda motorda hicbir sorun yasamadigini söyledi. Ben sehir icinde yasadigim icin ve otobana cok nadir ciktigim icin ve ciksam bile 100km/h´ yi gecmedigim icin bu zamana kadar motordaki kusuru fark etmedim.
    Ayriyetten sehir icindeki trafikte hicbir sorun yok. Araba gayet güzel cekiyor ve benzin tüketimide normal. Bordcomputerdede hicbir ikaz haberi yok. Yani motorun bozuk olduguna dair hicbir isaret veya belirti yok. Bundan öte 3 hafta öncede direk VW´de araba icin yeni TÜV aldim.

Benim sorum:

Bu durumlarda, yani motorun cekmemesi veya zorlanmasi "Turbolader" denen sorunlami ilgili? Eger öyle ise, neden geri yolda hata vermedi? Yoksa baska sebeblermi var?
    Yoksa bir kereye mahsus ve önemi olmayan kücük bir sorunmu var? Belki motor soguk iken birden 120´den fazla gidildigi icin olabilirmi?

Allah var daha kendim denemek icin otobana cikmadim. Ama insallah yarin ise gidersem otobanda deneyecegim. Onun icin burda bilirkisilere soruyorum, belki faydali bilgi alabilirim diye.

2. Sponsor Reklam
    Üye dr.metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    25 mesaja 46 teşekkür aldı
    tabiki turbo olabilir ama oncelikle sunlari siralayabiliriz turboya gidenhortum,luftmasenmesser, bunlari kontrol et

4. dr.metin üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Kismet olursa yarin ise gidince otobana cikar hiz yaparim diye yazdim ama Allahin hikmeti iste bugün buraya kar yagdi.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    86
    9 mesaja 10 teşekkür aldı
    Selam agabey
    Bende golf Plus kullaniyorum ve böyle durumlarda en basit ve en cabuk bakilabilecek arzsa Unterdruckschlauch onlarda cok sorun olabiliyor hele kISIn marder vesayre arabanin motorunun icine girip orda konaklamayi tercih eder ve ordaki borulari da isirabilir. Hic olmadi yakininda ariza okuma aleti olan birisi varsa isin cok kolaylasir
    cünki o dedigin sorun nerdeyse her motorla baglantili olan arizada cekmemezlik yapabilir Sensöründen tut Turboya kadar hersey olabilir. Saygilar

7. Burakoe üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)