Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2327 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: isvicrede kirmizidan gecmek

Tecrübeli Üye resadiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    34
    38 mesaja 63 teşekkür aldı

isvicrede kirmizidan gecmek

Selam Arkadaslar,
    Benim C docuk ekim ayinda isvicre Zürichte Trafik lambasindan 0,6 Saniye ile gecmis yani sari ile kirmizi arasi .220 € ceza gelmis.sorum su olacak.
    1-cezayi ödemesem ne olur.
    2-cezayi ödemezsem 3 veya 5 yil icinde isvicreye girmezsem ceza düsüyormus diyorlar,
    lütfen bilgisi olan cevap yazsin.
    Direk irmizida gecse yine eh derim,ama 0,6 yani salise bu insanin zoruna gidiyor.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Belirli bir muddet gectikten sonra Almanya devreye giriyor.Trafik suclari avrupa ulkeleriyle beraber koordineli calisiyor.

4. ALSANCAK-35 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    474 mesaja 1,219 teşekkür aldı
    Allah muafaza baska yerden cikmasin o meblag ,,ogluna ödedtir bir dahakine daha dikkatli olur.

Adaletin kestigi parmak acimaz.

6. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    64
    45 mesaja 66 teşekkür aldı
    gecmis olsun derim önce kesinlikle ödemeniz lazim cezalar gelismis ülkelerde anlasma geregi bulundugun ülke mahkeme karari ile alirlar birde üstüne cezali sekilde ? NOT . arkadaslar bagzi seyleri biz kendimize göre yorumluyoz yok 1, saniye ,yok 5 saniye suc suctur biri besi yok söyle düsünüyn kirmizi yandiginda karsi tarafdan bir yaya gelse ne olacakti alah korusun adam öldürme davasi olacakti zaten kanun geregide direk kirmizidan gecmek adam öldürmek davasi gibi görüküyor kanunen bilginize tavsiyem ödmenizdir birde en agir cezalar isvicrede bunuda bilin trafikde

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Arkadaslar,ufak bir ayrintiyi atliyorsunuz.Trafikte lambalar sari yaniyorsa artik gecemezsiniz frene basip durmak zorunlulugunuz var.(Zaten kirmizi ile sari arasinda en fazla uc saniye var.) Yok efendim oniki saniye ile kirmizidan gectim sayilmaz yok efendim bes saniye farkla kirmizidan gectim diye bir kaide yok Alman karayollarinda,bilmiyorsak bile ceza yiyip puanlar cogaldikca ögrenecegiz insallah.Sari lamba yanmasi demek artik frene basip durma zamani demektir.
    Konu ALSANCAK-35 tarafından (12 Aralık 2017 Saat 16:27 ) değiştirilmiştir.

9. 2 kişi ALSANCAK-35 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    34
    Arkadaslar Trafik ihlali Isvicrede oldu ve biz dursa idik arkamizdaki bize vuracakti cünkü Zürich plakali arac da bizim arkamizdan gecti.Ben %100 eminim ki isik sari idi
    ve 0,6 sekunde diyede özellik ile yazmislar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    dursaydin.......arkadaki arabada size vursaydi. herhalde 100 km/h ile gitmiyordunuz... araba ile normal süratle gitseniz ve arkadan darbe alsa Burda can konusu olmaz. bu sefer siz hakli cikardiniz ve kirmizdan gecme derdindende kurtulurdunuz. yok 0.6 Saniye veya daha az veya daha cok önemli degil. kirmizi kirmizidir.

Neyse, gecmis olsun. Allah beterinden saklasin.

Tecrübeli Üye Caykara_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her
    Ettiği Teşekkür
    1,066
    81 mesaja 148 teşekkür aldı
    Konu ile ilgili olduğu için yazma gereği duydum. Kırmızı ışıkta kisa zamanda geçmek belirlenmiş para cezasi ile cezalandiriliyor ama diyelimki kirmizida durdunuz ve 20 saniye sonra işik halâ kirmizi ve dalginlikla kirmizidan geçseniz artik para cezasindan hariç ehliyette kesin olarak gidiyor. Bir arkadaşimin başina geldi bizde bunun böyle olduğunu bilmiyorduk ve öğrenmiş olduk.

13. Caykara_61 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    64
    Alıntı resadiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Trafik ihlali Isvicrede oldu ve biz dursa idik arkamizdaki bize vuracakti cünkü Zürich plakali arac da bizim arkamizdan gecti.Ben %100 eminim ki isik sari idi
    ve 0,6 sekunde diyede özellik ile yazmislar.
    arkadasim kusura bakma ama anladiigm kadari ile seni destekleyen aciklamalar yapmamizi yorum yapmammizi düsünüyon gibi geldi kusura bakma bizler bilgimizi ve düsüncemizi fikir olarak belirtiyoz isin özeti ister öde ister ödeme sorumluluk sana aittir parada senindir biz ne dersek diyelim ceza gelmis bir kere kendine güveniyorsan avukata ver o ugrassin madem kendini hakli görüyon diye tavsiye ederim

15. antika üyemize teşekkür edenler:

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,427
    16,086 mesaja 157,244 teşekkür aldı
    Almanyada bile ayni durumda ceza yiyorsun.

Belki Isvicre kadar para cezasi olmasada, burdada senin durumunda 90 € para cezasi arti 1 Puan gelirdi.

https://www.derbussgeldkatalog.de/Bussgeld/Rote-Ampel/

Sen sari olarak görmüs ola bilirsin ama tam cizgiyi gectigin anda kirmizi olmustur ve bu 1 saniyenin altinda oldugundan sana 0,6 saniye diye yazmislar.

Simdi Asfalttaki Radar sensor cizgileri genelde lambadan sonra oldugundan, sen lamba kirmiziya atladiktan sonra o sensörlerden gectiginde, kirmizi isik ile sensör arasindaki 0,6 saniye ordan ortaya cikiyor!
    Konu Memoli1976x tarafından (13 Aralık 2017 Saat 12:59 ) değiştirilmiştir.

17. Memoli1976x üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı
    selam arkadaslar ,öncelikle lambalardaki son saniye olayi bazen tedirginlik yaratiyor direksiyon basindakilere.Ha yandi ha sari oldu ha kirmizi oldu gibi.
    Ancak avrupa veya dünya trafik kurallarinda sarida hazirlanacan kirmizida duracan ve yesilde gececen ,nokta.
    ben dursaydim arkadaki bana vuracakti da yok iste onun icin gectimde ,yok arkadas bunlar bahane .Sen kendini düsün arkadakini neden düsünüyorsun ,hem arkadaki araba öndeki arabayla mesafesini korumasi lazim hele hele lambalarda.Belkide arkadaki arabada düsünmüstür sen gecersin sarida bende kaptirir bende gecerim diye düsünüp mesafeyi korumamistir.

malesef bu ceza öylede böylede ödenecek ,degil almanya abu dabi ye gitsende ödenecek ,isvicre afetmez .

gecmis olsun ve trafik kurallarina uyalim isvicrede extra uyalim

19. 2 kişi sswiss üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    34
    Vallahi destek filan istemiyorum,bir avukat 5 yil boyunca o ülkeye gitmezsen o ceza düser dedi,bende sizlere sordum böyle bir bilgisi olan varmi diye.Kimseden bir beklentim yok.Onlar bana cezayi 3 ay sonra gönderdiler bende en son günü göndercem.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    64
    arkadasim ne yaparsin nasil yapardin senin sorunun bizler bilgimizi paylasmak istedik kisaca avukatin varsa ver avukada o ugrassin diye düsünürüm .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)