Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2328 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Krankenkassede mektup

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    2 mesaja 2 teşekkür aldı

Krankenkassede mektup

Herkese iyi akşamlar

Bana krankenkasseden mektup geldi ve dedikleri doktor terminine gitmem gerekiyormuş ama 2 haftadir krankenscheinim var ve bu hafta son oluyordu yani bu krankenkasse olayını benim chef aramiş kontrol edilsin diye ve ne yapma gerekiyor acaba yardımcı olurmusunuz lütfen ilk defa başima böyle birşey geliyor haa ve ben krankdeyken chefimle konuşma yaptım wegen kündigung falan aufhebungsvertrag verirmisiniz gibisine yani taş catlasin yarım saat belki konusmadım sonra baktım bugün bu krankenkasseden mektup geldi eger işe giserseniz bu doktor termini ne gelmek zorunda degilsiniz diye

2. Sponsor Reklam
    Kicket yilmaz68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ALLAH'IM şehitler yurdu vatanımızın her türlü nimetlerinden faydalanıp hainlik yapanları helak etsin
    Ettiği Teşekkür
    382
    138 mesaja 642 teşekkür aldı
    İşe gider 1-2 hafta sonra tekrar kranka çıkarsan sorgusuz işten çıkarırlar, dikkat et doktorun verdiği sürece krankını yap.
    Doktor iyileştin git çalış diyene kadar arada kalma.
    Şefler genelde gel çalış illede doktor 3 hafta verdi 2 hafta verdi erken iyileşir sen gel derlerse bu tuzaktır.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,421 mesaja 9,736 teşekkür aldı
    Krankkasse nin seni çağırması normalde ama seni 2 hafta sonra çağırması normal değil gelen yazıda BEM filan yazıyormu

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Benim bilmek istedigim benim chefim mecbur mu benim krankenkasseyi arayıpta sunu kontroll edin diye ?ama benim bildigim aradan 5 hafta ayni hastalıkla bogusuyorsam ozaman derim ok ama aradan 2 hafta gecti ve ben krank dayken de gittim cheff le kündigung olayını konustum bunun gicikligina mi yapıyor acaba

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Hayır kardeş BEM falan yazmıyor

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,628 mesaja 3,337 teşekkür aldı
    Iki hafta veya uc hafta veya dort hafta chefin senin numara yapip yapmadini ogrenmek istiyor o yuzden herkese ortak bir bakima uzman doktora cagirip rapor istiyor..bu normaldir..
    Demek sen daha onceleride hastaligin dolayisiyla rapor aldinki ogle dusunuyor..arkadasin birine 5.hafta ve 3.haftada boyle birsey uygulanmisti..eger karar calisirlik durumun positiv olursa calisirsin aksi taktirde cherfin de birsey yapamaz ve krankin tadini cikarirsin ve daha da ileriye gidebilirsin,burasi tabiki biraz yokuslu ve fedakarlik ister..
    Yukarida arkadasin yazdigi uzere chefde cambazlik sinyalleri uyandirmissin,akilli davranmayip kendini yemlemissin..
    Konu webci tarafından (14 Aralık 2017 Saat 23:45 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Beni de tedirgineden buydu acaba hastayken chef ile konusmus olmam hatamıydı demekki buda kulağima küpe olsun.ve ben hic doktora falan gitmim yok chefim falan size inanmiyor gibisine beni krankenkasseye şikayet etmiş ve krankenkasse kendi dokyotuna cagiriyor gibisen ama neyse krankenkasseyi araıp işr gidecegimi söylim 1 hafta dişimi sıkar sonra tatile ayrılıyor ve seneye basarim devam krankı degilmi

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Vallah iş yerinden cıkmak istiyorum keşke böyle birşey yapmasaydım dicem ama iş işten gecti ne yapalım

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,628 mesaja 3,337 teşekkür aldı
    Sen yine is yerine git,seni bir guzel mobbing yapsinlar,sende uzerine bindir ama isine git ve gec kalma,sonra krank patlat 3 veya 4 hafta sonra olayi doktoruna anlat,mobbing,pisikokojik baski falan filan,,piskopattan termin aldir..madem calismak istemiyorsun..cozum bu..
    Paran azalir derdin cogalir,,bunlari unutma!!!

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Kimse mobbing yapmaz da serbestim iş yerinde karişanim yok sadece hep geceilik insani mahfediyor bu yüzden iş yerinden cıkmak istiyorum..
    1 hafta calisir sonra tatile giriyor saten ve tatil bittikten aonra gene basarim krankı

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Alıntı Hakan741 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimse mobbing yapmaz da serbestim iş yerinde karişanim yok sadece hep geceilik insani mahfediyor bu yüzden iş yerinden cıkmak istiyorum..
    1 hafta calisir sonra tatile giriyor saten ve tatil bittikten aonra gene basarim krankı
    Herseyden önce önemli olan
    Kac senedir orda calisiyorsun ?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    3 senedir unbefristet

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    ben boyle insanlari anlamakta zorluk cekiyorum benim is arkadasi var aynen bu arkadas gibi krank kagidini kendi getirir herkez arkasindan gulur ah uh yapar guya millete hasta oldugunu gosteriyor madem hastasin doktor birde hastaligini ayaga kalkmayacak diye rapor ediyor bizimki kendi getiriyor yahu cok gulunc sey bunlar aptalca hasta insan nerde olur evinde ben boyle biliyorum sen arkadasim kalkip birde sefinle muhabbete gidiyorsun kusura bakma akil var mantik var.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı
    Hakan741@ kardeşim,
    bilmiyorum kac senelik iscisin o firmada ama , size şunu söyleyeyim. Belkim çoğu arkadaşlar bilmeye bilir , sadece bas raparu derlerde, amma lakin bu iş öyle kolay birşey değil. Piskoloji olarak rapor yapacaksın ya misal , sizin gerçekten piskolojiniz bozulacak stressler gekecek bu paranın az gelmesinde veya devamlı evde durmakta. Bunun sonra BEM işin icine girecek orda bir size dert çıkacak . Zaten siz bir hata yapmışsınız başta. Sunuda söyleyeyim illakine size bir Avukat gerek olacak , Çünkü en az 2 kere mahkeme yüzü gideceksin eğerki Rechtschutz yoksa hic kalkışma derim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)