Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2296 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 38 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oglum Kaza yapti Vollkaskoversicherung para ödemiyor :(

Tecrübeli Üye Sah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    92 mesaja 148 teşekkür aldı
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabın için teşekkürler kardeşim ben de anlamış değilim nasıl 1senede tekerleğin profili pitiyor birde tekerleği bende habersiz söküp götürüyorlar bunlar tam üçkağıtcı
    hansi sigorta sirketi onuda belirtki ileride bu sirketten araba actirmasin millet.

2. Sponsor Reklam
    Üye Varol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    47
    10 mesaja 23 teşekkür aldı
    Alıntı TipiTip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karsi taraf derken

Arkadasin kendi sigortasi

Beweismittel olarak niye alamasin ???

Not: biraz önce tamirci arkadasi aradim

Vollkasko schaden olayiysa ve arac sahibi sucluysa

Para ödememek icin Delil olarak alabilirler dedi !!!
    Slm, Tamam iste onu kast etmistim, Iste cok sacma geliyor, Sigortanin yapmis oldugu, Ölye kafasina göre delileri kaldiriyor. Belki baska Lastik ile degistirecek.
    Gutahtin gutahtinligini yapsin ( yazsin,cizin ) gitsin Araba onun mu. Sahibinin izni olamadan alamaz Lastiklari. Tam yazar cizer ona birsey demiyorum.

Tecrübeli Üye satobyte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,584
    68 mesaja 153 teşekkür aldı
    gecmis olsun arkadasim ilk önce saglik cana gelicegine mala gelsin hakliysan zaten adalet yerini bulur

5. satobyte üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    601
    40 mesaja 178 teşekkür aldı
    Alıntı Sah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hansi sigorta sirketi onuda belirtki ileride bu sirketten araba actirmasin millet.
    Sparkassen DirektVersicherung AG

7. turboman üyemize teşekkür edenler:
    Sah

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Çok geçmiş olsun Saglam bir avukat işi çözer ( artık sigortalar herkeze üçkağıtcı olarak davranıyorlar )

Bir yandan adamlarda haklı ( birde olayın içinde Türk olunca, sırf para için bizim türklerden bazı kansız ........ daha sayarımda... sigortalara ne dümenler çevirdiklerini göz ardı edemeyiz..

Dürüst insanlara yapılan bu muamelelerde, o bizim ırkımızın çürük insanları tarafından meydana geliyor ...

Habersiz hırsız gibi lastikleri söktükleri için ayriyetten bir dava açtır dostum avukata ver ...

Birde oğlunuzun Yaşı kaç deli fişekse arabadaki arka lastiklerde profil arama bile ( patinajla kalkarken halletmiş olabilir profilleri ) Oğluna arabayı veripde arada bir profileri kim kontrol ediyorki ?

Ben kendi oğlumdan örnek vereyim en kaliteli lastikleri tak ! ( Sonra 3 ay sonra bak kesin becermiş kabak bırakmıştır ) Garanti veririm bunlarda çok önemli yani

9. 2 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    Alıntı Django Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle gecmis olsun. 2016 Model araba 1 yilda nasil profiller yetersiz olabilir ki?
    Ben benim arabayi 6 yildir kullaniyorum, yaklasik 100 bin kilometre yaptim ama hala profilleri yeterli derecede var. Bu durumu örnek olarak gösterebilirsin.
    Yani 1 yilda sifir lastigin profilleri nasil silinir?
    Siz orada degilseniz Polisten habersiz arabanin kilina dokunamazlar. Polis raporu var mi Araba lastikleri ile ilgili.
    Avukat konusuna hic girmeyecegim, cünkü Hicbir avukata güvenilmiyor. herkes aldigi paraya bakiyor. En iyisi kendin yabanci bir avukat bul, Tanidiklar daha da vefasiz oluyor bu konularda.
    45 PS Lupo da tekerlekler 4 senede yinmez, ama 6 Zylindir Dizelde ben her sene arka Lastikleri degistiriyorum.

Ondan önce 220 CDI kullanmistim, lastikler 3 sene yetiyordu. bende zamaninda inanamamistim, ama arabada cok drehmoment oldugu icin, lastikler eriyiveriyor.

Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ab oktober bis ostern(M+S-Reifen) Pflicht kardesim..bu devamli almanyada tastisma konusu olmustur.havalarin 7 derecenin altina dustugu vakitler lastiklerin guvenligi yaz ve kis mevsimine gore anpassen yapilmali..adac O-dan-O-a kurali uygulanmasini yani O(ktober)dan O(stern)e kadar..
    Bu durumda profillerin az ve yaz lastiklerinin de takili olduklarini dusunursek Versicherungsschutz kaybettigin gibi Geldbußen cezasida alabilirsin..
    Gesamtverband der Deutschen Versicherungswirtschaft sagt aber, dass der Haftpflichtschutz für Autofahrer mit Sommerreifen in jedem Fall bestehen bleibt, wenn diese im Winter einen Unfall verursachen. Das heißt, die Versicherung zahlt dem Unfallopfer den Schaden.
    Aber;
    Die Kfz-Haftpflichtversicherung kann den Fahrer aber in Mithaftung nehmen, wenn ein Unfall auf eine falsche Bereifung des Autos zurückzuführen ist. Wenn der Vollkaskoschutz den Schaden am eigenen Auto abdecken soll, kann die Versicherung die Zahlung ebenfalls kürzen, wenn nachgewiesen werden kann, dass der Autofahrer fahrlässig mit Sommerreifen unterwegs war.
    Eger almanca da zorlanirsan turkcede yazarim..
    Ayrica profiller 4 Millimeter den asagi olursa lastikler degismeli..laut Gesetz 1.6 mm..
    Sigortanin Werkstatt dan gutachten icin tekerekleri goturmesi gerekmezdi,ama alabilir,sadece resim ve raporu yeterliydi..
    Pflicht degil, yalan söylemeyelim. Yola ciktiginda Hava sartlarina uygun lastik takili olmasi lazim. Kisgünü hep sicak havada yola cikarsan, M+S gerek yok.

Alıntı Disbeliever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadas, gecmis olsun.

Arabanin lastikleri birkac ayda da bitebilir, 10 yilda da. Kullanima bagli.

Yapman gereken, bulundugun bölgede kis lastigi uygulamasi hangi tarihte basladi? ögren, aracinin lastiklerini senden habersiz aldilarsa suc duyurusunda bulun. Ileride cok daha büyük parasal sorunlarla karsilasmak istemiyorsan, arac kazalari ile ilgili bir avukat bul.
    kis lastigi uygulamasi yok.

kaza oldugu zaman yolda kar veya buz vardi ise, araba kislik lastik olmasi gerekiyordu.

ama kaza aninda, bu kisin ortasida olabilir, disarisi 20 derece ve günesliydi ise, M+S diye mecburiyet yok. anlayin bunu artik.

Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    talo ustat yanlis dusunuyorsun eskisi gibi degil simdi mecbur artik eskiden senin dedigin gibiydi kar buz o gunku hava sarti isin icine hesap ediliyordu bu kanun coktan degisti mecbursun artik.
    göster kanunu.
    Konu Memoli1976x tarafından (16 Aralık 2017 Saat 20:16 ) değiştirilmiştir.

11. 2 kişi Cengiz Bond üyemize teşekkür etti:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    göster kanunu.
    https://www.adac.de/der-adac/rechtsb...enpflicht-faq/ al burda sonuna dogru oku

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    iyi oku:

"Nein. Eine generelle Winterreifenpflicht, die an ein bestimmtes Datum anknüpft gibt es nicht. Ein Zeitraum wie z.B. von Oktober bis Ostern ist nicht vorgeschrieben. Es bleibt bei einer situativen Winterreifenpflicht. Diese Verhaltensvorschrift betrifft alle Kraftfahrzeugführer und -halter, also auch solche mit im Ausland zugelassenen Fahrzeugen.

Die Regelung bedeutet also auch zukünftig ein Benutzungsverbot für Sommerreifen bei winterlichen Straßenverhältnissen. Daher muss beispielsweise niemand Konsequenzen befürchten, der sein Fahrzeug bei Schnee und Eis mit Sommerreifen lediglich parkt."

aynen benim dedigim gibi:

Es bleibt bei einer situativen Winterreifenpflicht.

14. 2 kişi Cengiz Bond üyemize teşekkür etti:

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,407
    15,914 mesaja 156,531 teşekkür aldı
    mesaj 16 da bunu Bussgeldkatalog sayfasindan alinti yapmistim aslinda.

Kis Lastikleri belirli bir tarihte takilacak diye bir kanun yok. Kis lastiklerini hava sartlari durumuna göre takilir.

Misal Oktoberden Osterne kadar sadece halk arasinda olan bir uygulamadir.

Ama tabiki simdi belki Ekimde degilde Kasimda Hava sartlari bölge bölge degismeye basladigindan bu Aylarda Kis Lastikleri takmakta yarar var.
    Konu Memoli1976x tarafından (16 Aralık 2017 Saat 20:27 ) değiştirilmiştir.

16. 2 kişi Memoli1976x üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,645
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Cengiz bond kardesimiz,sen hic kista sicak gordun mu??oyle bir yer varsa bu almanyada ben hemen tasinayim..
    7derece ve altinda kislik takin deniliyor buda wetterbediengt tir.kar yok yazlik tekerek takayim,iki gun sonra kar yagdi kislik takayim,yok olmadi bir hafta sonra Oktober de sicak oldu yazlik takayim..boyle bir dunya nerde var..senin sozune inananlarda kista yazlik lastiklerle dolasacak..boLe yaparsak kaza da yaparsak tekerlekleri degistiremeden sigorta Werkstatt dan alip goturur..
    Lutfen bilgi kirliligi yapmayalim..
    Konu webci tarafından (16 Aralık 2017 Saat 20:27 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    2,407
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cengiz bond kardesimiz,sen hic kista sicak gordun mu??oyle bir yer varsa bu almanyada ben hemen tasinayim..
    7derece ve altinda kislik takin deniliyor buda wetterbediengt tir.kar yok yazlik tekerek takayim,iki gun sonra kar yagdi kislik takayim,yok olmadi bir hafta sonra Oktober de sicak oldu yazlik takayim..boyle bir dunya nerde var..senin sozune inananlarda kista yazlik lastiklerle dolasacak..boLe yaparsak kaza da yaparsak tekerlekleri degistiremeden sigorta Werkstatt dan alip goturur..
    Lutfen bilgi kirliligi yapmayalim..
    Burda herkes birseyler paylasmaya calisiyor arkadasim ayni seninde paylastigin gibi.

Üstelik Cengiz Bond Arkadasimiz yanlis bir bilgi de paylasmamis.

Kanunda belirli bir Tarih olmadigini dile getirmis.

Bilgi kirliligi yapmayalim diye yazmak yakisik almiyor.

Sonucta sende bildigini paylasiyorsun, bunu unutma!
    Konu Memoli1976x tarafından (16 Aralık 2017 Saat 20:36 ) değiştirilmiştir.

19. Memoli1976x üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,645
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Yukarda yazdiklarim hic kimseyi madur etmek adina yazilmamistir..bilgi paylasdikca guzeldir..
    Yazilanlarin anlasilarak okunmasini Rica ederim..
    Bilgi kirliliği, asıl bilginin etrafında şekillenen yan bilgilerin oluşturduğu yoğunlukta asıl bilginin gölgelenmesidir. Bu da ayrıca bilinmesi gereken şeylerin işe yarar olma durumunu sorgulatmaktadır. Gereksiz bilgilerle sunulan gerekli bilgilerin anlamını ve önemini yitirmesi bilgi kirliliğine neden olmaktadır.
    Saygilar

21. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    1. Araba 1 Senelik mi ? Aracinizi aldigniz yer ve tamir verdiniz yer ayni yerde mi ? hem satici hem yetikili servisimi ? Eger öyleyse alindiginda Profil var miydi ? yoksa
    arabanin balance mi yok.. bunlar önemli .

2: Hic kimse sizin tekerinizi söküp gidemez, anca Gutachter gelir bakar yazar cizer, resmini cekip gider.
    Burada (1) belirdigim gibi Sigorta ve Aracinizi aldiginiz yerse tamir yapacak olan, sidetle huylanirim.

Arabayi satan Garatie ve Gewährleistung veriyor, eger Arabada hasar varsa , tekeri Cabuk bitirir.
    Burada arabayi satan sorumlu olabilir, ve sigorta tekeri sökü baska teker sunsa nereden bileceksin.

O yüzden elinizi Cabuk tutun ve tekerler söküldgüne dair resim cekim, ve derhal Avukat tutun.
    Bölgenizde anlasmali ADAC Avukatlari vardir, ADAC arayip sorabilirsiniz. Gerikirse Avukat
    unabhäniger Gutachter önerir.
    Konu V/S tarafından (16 Aralık 2017 Saat 21:04 ) değiştirilmiştir.

23. V/S üyemize teşekkür edenler:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    o zaman soyle toparlayim ehliyetsiz araba kullanmak yasakmi?yasaksa ne sartlarda yasak belli bir suresi yok o halde ehliyetsiz tuvsuz kuralsiz araba surebiliriz cunku bunun bir suresi yok yakalanirsaniz cezasini cekersiniz oylemi cengiz arkadasim? simdi bu arkadasa profilden dolayimi ceza kesilecek yoksa hem profil hem kis ayinda yazlik lastikle katza yaptigi icinmi hangisi? buna bir cevap alalim sigorta profil olayini gecse yazlik lastige gelicek o halde kimsenin lastik degistirmesine gerek yok ben boyle anliyorum bu konuyu dogrumudur?

Ettiği Teşekkür
    2,407
    o zaman soyle toparlayim ehliyetsiz araba kullanmak yasakmi?yasaksa ne sartlarda yasak belli bir suresi yok o halde ehliyetsiz tuvsuz kuralsiz araba surebiliriz cunku bunun bir suresi yok yakalanirsaniz cezasini cekersiniz oylemi cengiz arkadasim? simdi bu arkadasa profilden dolayimi ceza kesilecek yoksa hem profil hem kis ayinda yazlik lastikle katza yaptigi icinmi hangisi? buna bir cevap alalim sigorta profil olayini gecse yazlik lastige gelicek o halde kimsenin lastik degistirmesine gerek yok ben boyle anliyorum bu konuyu dogrumudur?
    Arkadaslar Sakin olalim lütfen!

Kis Lastigi su tarihte takilacak diye bir uygulama yok Almanyada, bunu anlatmaya calisiyor Cengiz Bond Arkadasimiz.

Kis Lastikleri Hava Sartlari kötüye girderse takmak gerektigini dile getiriyor ve buda kanunda zaten yaziyor.

Simdi Arkadasimizin Oglu Ekimde kaza yapmis (Sonbahar oluyor) ve o esnada daha öyle Kis lastigi takmak icin bir Kötü hava yoktu.

Sonucta bu olsaydi, Kaza esnasinda Polis tutanagini zaten tutardi ve bu olay direk orda biterdi.

Ama Sigortanin bahanesi Profillerle ilgili.

Kis Lastigi Sartti degildi tartismasini bir kenara birakalim artik!
    Konu Memoli1976x tarafından (16 Aralık 2017 Saat 21:51 ) değiştirilmiştir.

26. 3 kişi Memoli1976x üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Sah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    92 mesaja 148 teşekkür aldı
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sparkassen DirektVersicherung AG
    Cok sorunlu bir sigorta firmasi cogu insan memnun degil neyse bu sana artik yardimci olmaz ama yinede baskalarina lazim olabilir, googlede karsilastirma yaparak sigorta secilse daha iyi olur.

https://www.google.de/search?q=Spark...157432086,1,,,

28. Sah üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    601
    40 mesaja 178 teşekkür aldı
    Arkadaş bügün avukata randevum vardı,bizim burda fachanwalt verkehrsrecht ,tecrübeli avukat adama durumu tek tek anlatım
    Gutachtanin Tekerlekleri götürmesi kesinlikle yanlış dedi senin haberin olmada götüremez dedi,avukat ayreten arabayı satın aldığım yerde arabanın profilin nekadar tief olduğuna ait belge isteyecek.ve arbada park sensöründe problemi vardı 3/4 defa mercedes Werkstatt götürdüm yapamadılar,tekerleklerle alakalı bana hiç birşey söylemediler en son Eylül ayında götürmüştüm,avukat bu çok önlemli dedi,avukat birde Gutachtanın yazdigi çizdiği belgeleri isteyecek avukat önce außergerichtliche deneyecegim olmazsa Landesgericht gideriz dedi.bakalım ne zorluklar beni bekliyor evet arkadaş bukadar her hangi bir gelişme olursa buraya yazarım.

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    @turboman

Umarim isiniz hayirli gider ve benim yazdiklarimi onaylamis oldu.
    Görülmemis birsey Aracin lastiklerini söküp gitmek, ayricada Profilden
    dolayi yüzde yüz ödememezlik olmaz, kesintili öder ama yüzde 70 öder.

Önemli olan hakkinizi sonuna Kadar aramak, malesef Mahkeme denildimi
    cogumuz vaz gecer. Kendim bir Hastaneyele Avukatlik oldum 4500€
    Rechnung, Avukata verdim ve Mahkemeye Kadar gidecekdim.
    Hastane geri adim atdi ve is 2200€ kapandi.
    Konu V/S tarafından (19 Aralık 2017 Saat 06:43 ) değiştirilmiştir.

31. V/S üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)