Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2293 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Soru: Yazlik icin yardim lasim.bizim icin neresi mantikli?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    3 mesaja 3 teşekkür aldı

Question Soru: Yazlik icin yardim lasim.bizim icin neresi mantikli?

Merhaba arkadaslar,

esimlen 2 senedir düsüne düsüne biktik artik, biz aslen Adana Ceyhanliyiz.

Deniz kenarindan bir yazlik almak istiyoruz, kac zamandir. Bize yakin olan yer Ceyhana yakin olan Yumurtalik. Orasi ama fasla gelismis bir yer degil.
    Mersin hosumuza gidiyor ama oraninda denizi pis ve kisin ölü. Senelerdir Antalyaya gidip geliriz, özellikle Lara taraflarini begeniyoruz ama orada yeni yollarla 7 saat memlekete.
    Arkadaslarin cogu Ege diyor. Siz olsaniz ne yapardiniz? cocuklar büyüyor, hersey dahil otellerden biktik.

Hem yatirim, hem emeklilik icin ve güzel bir tatil gecirmek icin, nereyi tavsiye edersiniz?

Bana bir akil verebilirmisiniz?

Yardimlariniz icin cok sagolun!

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Yumurtalik...Memleketinin hemen ötesi. Yarim saatlik yol. Gelismemis diyorsun, ne güzel iste sessiz ve sakin bir yer. Bundan daha iyisi ne olabilirki emekli yasinda orda yasamak icin?

Diger alternatif sana Anamur ve cevresini öneririm. Yerli halkin tatil icin sectigi bölge. Dogasi olsun denizi olsun harikulade bir yer. yol boyunca saginda olsun solunda olsun cok güzel müstakil evler var. Ister site icinde ister disinda, her taraf yeni ve güzel evler ile donatilmis.

Ulasim desen sol tarafta gazipasa havalimani sag taraftada Adana havalimani var. Yollar tertemiz düz ve tünelle yapilmis. Ileri vakitte Kibrisa anamurdan gemi seferleri olacak. Bundan iyisi can sagligi.

Neme gerek taaa uzaklara gitmeye? Antalya cok kalabalik ve pahali, ayriyetten cok izdirapli nemli havasi var. Egeden hic bahsetmeyim daha iyi.

Alin kendinize sessiz ve sakin bir yerden müstakil bahceli ev yasayin hem tatilinizi Hemde emeklilik zamaninizi.

4. Selam üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    o konuda cok haklisin Anamur tarafi resmen cennet gibi. Yanliz duyduguma göre Anamur Silifke tarafini Nukleer Santral kuruluyormus, o yüzden biras caydik otaraflardan.
    Egeyi niye tavsiye etmiyorsun? Pahali oldugu icinmi?

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Dogaya,denize tutkunuz varsa Mugla/ Fethiye'yi arastirin derim,Dalaman havaalani 60km.

7. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    263
    203 mesaja 527 teşekkür aldı
    Alıntı yasi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar,

Deniz kenarindan bir yazlik almak istiyoruz, kac zamandir. Bize yakin olan yer Ceyhana yakin olan Yumurtalik. Orasi ama fasla gelismis bir yer degil.
    Mersin hosumuza gidiyor ama oraninda denizi pis ve kisin ölü. Senelerdir Antalyaya gidip geliriz, özellikle Lara taraflarini begeniyoruz ama orada yeni yollarla 7 saat memlekete.
    Arkadaslarin cogu Ege diyor. Siz olsaniz ne yapardiniz? cocuklar büyüyor, hersey dahil otellerden biktik.

Hem yatirim, hem emeklilik icin ve güzel bir tatil gecirmek icin, nereyi tavsiye edersiniz?

Bu yil biriyle tanistim oda adaniliydi kisa ayak üstü sopbet yaptik oda tercihini balikesir altinoluk olarak yapmis cünkü havasi dünyada 2 .güzellikte oksijen den dolayi 1.alp daglari ikincisi kaz daglari güzel olan nüfusun yarisi avrupali türkler pek gelismis diyemem eger dogayi sakinligi seviyorsan bir bak derim ,hemen karar verme alacagin yere neresi olursa olsun tatil yap gör gözetle öyle al ben de aksarayliyim türkiye yinin herbölgesini karis karis gezdim ilk tatilimi 1981 yilinda cadirla kusadasin da yaptim daha sonra antalya yöresinde 15 sene sadece fethiye de tatil yaptim son olarak altinoluk ta kaldim cünkü insan yaslaninci sakinlik istiyor huzur istiyor havasi anlatilacak gibi degil
    12 yildir ordayim daha bir kere kilima kullanmadim aksam yorganla yatiyorsun daha ne deyim.

9. 3 kişi haveri68 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Yazlık alacağın yer memleketine en yakın olan olmalı ! Kendi ağzınla söylüyorsun memlekete 7 saat lara diye ..

Demekki illa memleketini düşünüyorsun o zaman en yakınlara bakıcaksın, sonra zorda kalmayasın bu yaş durduğu yerde durmuyor yaşlanıyoruz yaşlılıkda şimdiki 3 - 5 saatlik mesafeler ölüm gelebilir..

Herkez için görüş düşünce farklıdır ben mesela memleketimde olmadıktan sonra ne işim var Türkiyede.. Eşimin dostumun tanıdıklarımın arkadaşlarımın olmadıgı yerde Antalyada villam olmuş ne boka yarar. ( gittim denize 45 dakika hadi 1 saat yüzdük eee sonra )

11. 4 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    104 mesaja 179 teşekkür aldı
    Alıntı yasi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar,

Yasiniz kac? Evli bekar, coluk, cocuk varmi, kac yaslarinda, anne baba sagmi, sagsa nerde yasiyor, yaslari kac, bunlari bilmek lazim bence.

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    ben sahsi fikri yazayim,
    eger büyük bir aileniz varsa,cocuklar-torunlar-kardesler, sizde emekli olmaya yakin yasdaysaniz ve senenin 6 ayini yazlikta gecirmeyi düsünüyorsaniz, bence bir yazlik alin.
    büyük ailenin üyeleri gelir-gider, hem güzel vakit gecirirsiniz.
    yazliklar deniz kiyisindalar, rutubet-nem cok. yazligin tamirat isi eksik olmaz.üstünede bahce bakimi. emeklisin,rahat etmek istiyorsun ama cokda calisman lazim.
    yatirim icin yazlik devri gecti,yazlik prim yapmiyor,zarar ettiriyor.
    eger sade kari-koca gezecekseniz, bence yazlik almayin. heryerde esyali yazliklar kiralik var,istedigin kadar kirala. insan birsüre sonrada degisik yerlerde isteyebilir.
    emekli olunca bence eniyisi sabit bir yerde olmamak.sahsen benim bir ayagim almanya,bir ayagim memleketim,bir ayagimda gezmede olacak insallah.
    Allah yardimcin olsun

Tecrübeli Üye akdenizli33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    30 mesaja 46 teşekkür aldı
    aynen hoc yazlik almana gerek yok bencede kiralik daire tut bence en iyisi bu

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Yazlik yatirim araci olarak bencede uygunsuz. Yazliklardaki en büyük sorun, dogru dürüst bakim yok. Cok pahali sitelerde bakim güzel. Ancak biz gurbetciler cogu zaman gidiyoruz, normal bir mütahitden yazlik aliyoruz. Ilk yillarda kaymak gibi duruyor o yazliklar. Ancak insaatdan anlayan insanlar hemen bunun ucuz ve kalitesiz bir yapi oldugunu anliyor.

Dikkat edin, cogu yazliklarin catisi yoktur. Düzdür. Cati masrafli bir isdir. Düz beton atmak kolaydir. Ayrica satarkende mütahit birde size bunu bir teras olarak ballandira ballandira anlatir. Yok efendim, "yildizlara bakarak catida yatarsiniz" der.

Cati olsa bile yazliklarda, cogu zaman kiremit yoktur. Kiremit renginde zivtli kagitdir. Bir kac yil sonra rutubet ve rüzgar ile bu zivtli kagitlar yirtiliyor.

Her ikisindede evinizin tavanindan akmaya basliyor.

Oysaki kaliteli bir yazlikta izole edilmis saglam kiremitli cati vardir. Izole sicagi catinin icine almayi önler.

Birde yazliklardaki su oluklari hep plastikdir. Size derlerlerki, plastik erimez, paslanmaz falan. Hepsi fesefüse. Plastik günesi yedikce icinden sertlesir ve catlar. Bir yil tatil gelmissiniz, evinizin kenarindaki boya dökülmüstür. Cünkü o catlaktan akan su, boyanizi günes ile dökülmesine yol acar. Oysaki mütahit oluklari Aluminyumdan yapsa, 100 senede gecse, sicakda görse, tuzda görse, asla birsey olmaz.

Dis cephedeki boyalar dandiktir.

Ticaretin baska bir hileside odalari ayiran duvardir. Bu duvarlar cogu yazliklarda incecik. Cogu zaman civi cakarken bile duvarin sallandigini hissedersiniz.

Baska bir hile ise, yazliklar zemin katinin yer ile ayni hizada olmasidir. Bu cok kötü birsey. Bir sel aldiginda evinize su girer. Ayrica belediyeler yazliginizin önünüzdeki yolu tadilat ederken hemen zivtin üstüne yeni zivt atar. Yani eski zivti söküp zivt atmaz. Böylece yol yükseldikce yükselir ve yazliginiz yolun altinda kalir.

Televizyonda gördügünüz o yazlik satis programlarini iyi inceleyin. Iyice yazdiklarimi dikkatlice bakin. Ayrica bu programlarda size yazlik degilde ev aliyormussunuz hissi uyandirirlar. Adamlar 50000 Avro'ya sözde güzel yazlik satiyorlar.

Kandirmacanin baska bir seyide evin dis süsüdür. Camlarin etrafindan güzel süsler vardir. Bunlar bildiginiz alci. Ancak bu alcilari evin duvarindan farkli bir renkte boyarsiniz, size duvarlari kalinmis ve kalite bir binamis gibi gösterir.

Birda yazliklari satan mütahitler sizi ile bes dakikada cözerler. Sizin modern bir yasam stiliniz varsa, ona göre size cevreyi anlatir. Örnegin: "Barlar hemen surada". Eger dindar bir insansaniz "barlar uzakta, ama camii hemen surada" der. Birnevi bilinc altindan sizinle ayni kafada oldugu hissiniz uyandirir. Ayni kafada oldugunuz insanlara her zaman daha fazla güven duyarsiniz.

Aramizda insaatdan anlayan arkadaslar vardir. Saglam bir yazlik yaptirsaniz, normal bir ev fiyatindan daha ucuza maal edemezsiniz. Maddi gücünüz varsa, kendi yazliginizi kendiniz yaptiriniz. Yoksa, bence daire kiralamak en iyisi.
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (26 Aralık 2017 Saat 03:20 ) değiştirilmiştir.

16. 7 kişi Gercekler 2.0 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Emegi gecen herkese tesekkür ederim. Hepsini tekrar gözden bir gecirelim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    64
    45 mesaja 66 teşekkür aldı
    mrh arkadaslar yazligi olan bir arkadasiniz olarak fikrimi söylüm kullanmiyacaksan alma yani yilda bir kere gitmek cok farkli arda ara sira kalacak biri olacakki bakim onarim hadda havalandirma gibi olaylari sicak yerde nem rutubet cok alipda her senede masraf yapim diyorsan al bir de söyle düsünün arkadaslar bizler gideriz yazliga cocuklarda bizle gelirler belirli bir yasa kadar sonra cocuklar gelmez malum hepimizin basinda otel isterler eglence veya gelismis ortam bunlari düsünün karar verin sana yakin bir yer tavsiye ederim bir git gör derim mersin silifkeye yakin tisan diye bir yer sana uzakda degil nukler santral falan kurulsada etkilemez bilen bilir Not benim yazliigm orda degil keske orda olsaydida derim kismet senin adina hayirlisi olsun arkadasim

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Türkiyedeki insanlar için mantıklı. Adam bayramda gidiyor, tatilde gidiyor, senede bir kaç kere gidiyor. Otelden daha ucuza geliyor.

Biz gurbetciler en fazla yilda bir kere. Otel uzun vadede daha ucuza geliyor. Tek bir istisna var: Insanın evi yoktur Türkiye'de kalacak, ozaman deyer. Hem ev niyetine, hemde yazlik niyetine.

Başka bir istisnada, bağzı insanlar otellerde rahat edemiyor. Sevmiyor yabancı yataklarda yatmak. Istiyorki, kendi yatağım olsun, kendi televizyonum olsun, kendi cevrem olsun.

Allah nasip ederse 60 yaşında bende alacam. Oğlanlar büyümüş olur. Otelin sesine kafam gelmez. Insan konu komşuda istiyor beraber oturup cay içip sohbet edebileceği. Tabiki ona kadar gebermezsek. Hayırlısı artık. Nasip kısmet.
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (28 Aralık 2017 Saat 18:07 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye akdenizli33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    30 mesaja 46 teşekkür aldı
    álicilar baya varmis madem bir grup kuralim hep beraber bir siteden alalim..yabancida olmaz böyllikle.....

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Beceriksizler sitesi diyorsun yani...

22. Gercekler 2.0 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Selam Arkadaşlar ben 90 lı yılların başında Kuşadası nda bir yazlık aldım.
    Doğraması pergulesi bozulmasın diye her iki senede bir bakımını yapdırdım, hep satayım dedim ama bir türlü değer kazanmamıştı taki geçen sene yanıbaşımızdaki şeftali bahçesine site kurulana kadar.
    Geçen sene iyi fiyata saddım ve yanındaki siteden aldım çok havası çok güzel almak isteyene tavsiye ederim.
    Filiz İnşaat kuşadası zeus park villaları

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    fikirleriniz icin tesekkür ederim. Benim memlekette annemden kalan bir miras var ama 4 kardes olunca rahat edemiyoruz. teyzeler amcalar kuzenler var. Arkadaslarin dedigi gibi senede bir 4 hafta lasim. Diger zaman bos kalir. Günü birlik yerli tatilcileri kiraya vermeyi düsünüyorum.. Oteller artik sikiyor bizi gecen sene 10 gün otele 1500€ verdik. Hayirlisi bakalim. Insallah hata yapmayiz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler