Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2317 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 35 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyada Etherium Mining yapan varmi

Yeni Üye NeSil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    20
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    hesaplarima göre bilgisayar 6 tane 1070 ekran karti ve cpu ile 1000watt yaksa 25 cent den etherium suanki haliyle ceyran parasiyla aylik temiz 500eur birakmasi lazim ve bu is eger hesabima tutarsa bir kac bilgisayar daha kurmak istiyoruz

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı NeSil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hesaplarima göre bilgisayar 6 tane 1070 ekran karti ve cpu ile 1000watt yaksa 25 cent den etherium suanki haliyle ceyran parasiyla aylik temiz 500eur birakmasi lazim ve bu is eger hesabima tutarsa bir kac bilgisayar daha kurmak istiyoruz
    Vergisinide hesaba kattınızmı ? Ben onu merak ediyorum o nasıl oluyor vergi olayı ne kadar paraya ne vergi geliyor acaba

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    son durum ne ? kura bildin mi ?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    47
    45 mesaja 134 teşekkür aldı
    Alıntı Trader Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kartlar zaten bulunmuyor Riglere harcayacagin paraya Ether satın al at bir köşeye bir sene sonra vergide ödemezsin.
    katiliyorum. mining uzun sürüyor, bide gidip unterhalt bulacan ugrasacan filan filan. stabil olarak devamli üretir iyi yani tek o, fakat azar azar üretiyor yani bugünden yarina eline tam olarak 1-2 dash gecmesini bekleme. su an üretim nasil ilerliyor bilmiyorum ama 0,000005 gibi rakamlar vardir belki, bakmak ve internetten grafikkarte ile arastirmak lazim. ayrica sadece grafikkarte degil, betriebssystem de cok fark ediyor. misal bircok kisi windows yerine Linux veya daha cok ragbet gören ubuntu sistemini kullaniyorlar. ve minen ettigin program'da önemli, programdan programa üretim yine degisiyor. ve arkadaslarin dedigi gibide almanya'da bu minen olayi kendini karsilamiyor. elektrigi ucuz ülkere gitmek daha mantikli, internette arastirabilirisin. kaldiki bide onun icin flugticket alacan, komple rig'i oraya tasiyacan. orda sistemi kurmak icin yer ayarlayacan, behörde'ler ile ugrasacan. is üstüne is.

ve en kötüsüde bu islerde, 5-10 bin euro yatirdigin islerde eger patlak verirse (kaldiki daha elektrik parasi dahil degil), bu sistem elinde patlar, orda ölü yatirim olarak kösede yatar.

yine herkes kendi hesabini yine kendisi yapsin. bende daha 3 ay kadar önce sifir düsünceyle koyulacaktim bu ise, bir eleman ile görüsmüstüm bana kendi kurdugu 2000€'luk Rig satacakti yari fiyatina, 900€'ya. RX 470'den olusan. tabii düsünmedim'de degil "bu adam kendi bu sistemi bu paraya kurmus, sistem calisir vaziyette, neden satiyor???". demekki minen isine kalkismis, ve basari elde edememis ve Bu anca uzun vadede parasini cikartan bi sistem belki 2-3 yili geckin.

sonuc olarak, agabeylerim ile görüsüp tartistik ve bu isden cekildik. simdi herkes kendi yatirimini direk kryptowährung satin alarak yapti, acikcasi cok memnunum durumdan.

Merhaba Arkadaslar,

biz birtane Etherium PC si kurmayi düsünüyoruz bugün tam aldik derken yarina ertelendi.

Sistemimize gelelim.

ilk olarak bi 6 tane Geforce GTX 1070 Ekran karti almayi düsünyoruz.

CPU lar falan okadar iyi olmasina gerek yokmus. ben iyi almayi düsünordum ama 40-50 eur luk intel pentiumlar yetiyormus.

Asil soru bu Mainboardlarda... Mainboardlarda bazi ASROCK un BtC h1100 ve 81 olan modelleri var.
    Lakin benim anlamadigim simdi bu Ekran kartlarini tek Mainboarda takinca riser verbindung ile. mainboard sorun yapiyormu?

Birde Netzteil birtan 1200lük yetermi?
    nvidia kartlari mining isinde cok kötü, nvidia'dan uzak dur. minin'de en cok talep edilen kartlar amd'nin yine RX kartlari yada AMD Vega 56 ve 64 müthis kartlar.bulabilirsen ilk önce Vega'ya bakmani öneririm ardindan RX. ama sakin nvidia'ya dokunma. CPU ve RAM 10-20€'luk olsa bile olur farketmez, sadece Mainboard ile uyumlu olmasina özen göster. senin mainboard RIG amacli iyi cok grafikkarte sikistira bilirsin gerekli PCI-E 1x auf 16x Riser'ler olduktan sonra. be quiet'in sayfasinda gerekli watt hesaplayicisi var ordan hesaplattira bilirsin. ve netzteil en effizeint 70% auslasten olursa calisabilir, onuda hesaba kat.

ayrica yine amd vega kartlarina baktimda sifir fiyatlari düsmüs, demekki talep azaldi, hesaba yatmiyor artik..? iki üc ay önce 900-1000€ Vega 56 idi. 64'de de cok az biraz düsüs olmus.

eger sistemkurmada kararliysan, sistemi kurduktan sonra Memory Clock'u übertakten yapmayi unutma, müthis performans artisi alirsin, Core Clock cok önemli degildi bildigim kadariyla. ve bios flasehn ederek yine core voltage - olarak oynaya bilirsin, yani düsürerek, daha az enerji sarf etmesini saglaya bilirsin, daha az elektrik giderleri icin. ama bios flashen bilmiyorsan nasil oldugunu, dokunma. yine riskli bir is. bir hata'da grafikkarte'yi yaka bilirsin.

M40
    Konu Mahmut40 tarafından (20 Ocak 2018 Saat 16:07 ) değiştirilmiştir.

6. 2 kişi Mahmut40 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    12 mesaja 22 teşekkür aldı
    aynen Mahmut40 a katiliyorum bende 1aydir falan vega ariyorum ama maalesef yok sifir vega kartlar su ara

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    47
    45 mesaja 134 teşekkür aldı
    Alıntı KaRaBaCaK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen Mahmut40 a katiliyorum bende 1aydir falan vega ariyorum ama maalesef yok sifir vega kartlar su ara
    evet hocam zor. status her yerde bestellt. ama caseking 56 serisini satiyor sanirim, ve lagernd. ayrica sifir'da olmasina gerek yok. kleiananzeige de kesin bulunur. cok kullanilmamis.. yatirdigin para böylelikle kendini daha cabuk amorte eder
    Konu Mahmut40 tarafından (20 Ocak 2018 Saat 16:04 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    12 mesaja 22 teşekkür aldı
    tamam da adamlar 7/24 mining ediyor sonra satiyor
    kleinanzeige de gecen baktim fiyatlar nerdeyse sifiri ile ayni

Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    80 mesaja 147 teşekkür aldı
    Arkadaslar cahillimi bagislayin bu Bilgisayarlara bu kartlari takip calistirip internete baglayninca ne oluyor.
    Ne yapiyor bu bilgisayarlar?
    Beni bu konuda aydinlatirmisiniz?
    Bu Kadar bilgisayar 7/24 Saat iternette ne islem gerceklestiriyor'da Para kazandiriyor?

Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    80 mesaja 147 teşekkür aldı
    bilen arkadaslar cevap yazarsa sevinirim.

Ettiği Teşekkür
    497
    youtube da bitcoin madencilik yaz ve ara .....

Alıntı Acemibiri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilen arkadaslar cevap yazarsa sevinirim.

Yeni Üye NeSil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    20
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Eyvallah Mahmut kardes, evet kurduk iki sistem. suan calisiyor bakacagiz. biri kart basi 31mhs getiriyor rx 570 nitro+ 8gb digerini daha ayarlamayafirastim olmadi rx580 nitro+ 4gb kurduk. onlar suan 27mhs deler. Netzteil yetmiyor sanirim memory clock yaptigimda cöküyor.

Suan icin calistiryoruz bakalim ne olacak bizde merak icerisindeyiz.

Alıntı Mahmut40 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    katiliyorum. mining uzun sürüyor, bide gidip unterhalt bulacan ugrasacan filan filan. stabil olarak devamli üretir iyi yani tek o, fakat azar azar üretiyor yani bugünden yarina eline tam olarak 1-2 dash gecmesini bekleme. su an üretim nasil ilerliyor bilmiyorum ama 0,000005 gibi rakamlar vardir belki, bakmak ve internetten grafikkarte ile arastirmak lazim. ayrica sadece grafikkarte degil, betriebssystem de cok fark ediyor. misal bircok kisi windows yerine Linux veya daha cok ragbet gören ubuntu sistemini kullaniyorlar. ve minen ettigin program'da önemli, programdan programa üretim yine degisiyor. ve arkadaslarin dedigi gibide almanya'da bu minen olayi kendini karsilamiyor. elektrigi ucuz ülkere gitmek daha mantikli, internette arastirabilirisin. kaldiki bide onun icin flugticket alacan, komple rig'i oraya tasiyacan. orda sistemi kurmak icin yer ayarlayacan, behörde'ler ile ugrasacan. is üstüne is.

ve en kötüsüde bu islerde, 5-10 bin euro yatirdigin islerde eger patlak verirse (kaldiki daha elektrik parasi dahil degil), bu sistem elinde patlar, orda ölü yatirim olarak kösede yatar.

yine herkes kendi hesabini yine kendisi yapsin. bende daha 3 ay kadar önce sifir düsünceyle koyulacaktim bu ise, bir eleman ile görüsmüstüm bana kendi kurdugu 2000€'luk Rig satacakti yari fiyatina, 900€'ya. RX 470'den olusan. tabii düsünmedim'de degil "bu adam kendi bu sistemi bu paraya kurmus, sistem calisir vaziyette, neden satiyor???". demekki minen isine kalkismis, ve basari elde edememis ve Bu anca uzun vadede parasini cikartan bi sistem belki 2-3 yili geckin.

sonuc olarak, agabeylerim ile görüsüp tartistik ve bu isden cekildik. simdi herkes kendi yatirimini direk kryptowährung satin alarak yapti, acikcasi cok memnunum durumdan.

nvidia kartlari mining isinde cok kötü, nvidia'dan uzak dur. minin'de en cok talep edilen kartlar amd'nin yine RX kartlari yada AMD Vega 56 ve 64 müthis kartlar.bulabilirsen ilk önce Vega'ya bakmani öneririm ardindan RX. ama sakin nvidia'ya dokunma. CPU ve RAM 10-20€'luk olsa bile olur farketmez, sadece Mainboard ile uyumlu olmasina özen göster. senin mainboard RIG amacli iyi cok grafikkarte sikistira bilirsin gerekli PCI-E 1x auf 16x Riser'ler olduktan sonra. be quiet'in sayfasinda gerekli watt hesaplayicisi var ordan hesaplattira bilirsin. ve netzteil en effizeint 70% auslasten olursa calisabilir, onuda hesaba kat.

ayrica yine amd vega kartlarina baktimda sifir fiyatlari düsmüs, demekki talep azaldi, hesaba yatmiyor artik..? iki üc ay önce 900-1000€ Vega 56 idi. 64'de de cok az biraz düsüs olmus.

eger sistemkurmada kararliysan, sistemi kurduktan sonra Memory Clock'u übertakten yapmayi unutma, müthis performans artisi alirsin, Core Clock cok önemli degildi bildigim kadariyla. ve bios flasehn ederek yine core voltage - olarak oynaya bilirsin, yani düsürerek, daha az enerji sarf etmesini saglaya bilirsin, daha az elektrik giderleri icin. ama bios flashen bilmiyorsan nasil oldugunu, dokunma. yine riskli bir is. bir hata'da grafikkarte'yi yaka bilirsin.

M40

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Selâm arkadaşlar....
    Tüm konu ile alakalı yazıları okudum ama eskisine nazaran biraz daha birşey öğrendim desem yalan olur.
    Bu konuya Fransız kaldım.
    Varsayalım bilgisayarı 6 gtx 1070 kart ile kurduk. Program nereden aliyoruz?
    Nasıl olacağını baştan biri anlatsa güzel olur.
    Bilgisayarı nasıl bir Bitcoin miner ya çevireceğiz?
    Bilgisi olan bizleri bilgilendirsin lütfen.

Ettiği Teşekkür
    497
    arkadaslar,

1. bu madencilik isleri basit degil. Ebay kleinanzeigena bakin . herkez birsey yaziyor. 1 woche getestet. anschliessen und loslegen.... saticilar cok basit olarak degi satiyor ama gercek böyle degil.... cok püf noktaları var. prozessor iyi olması lazım, betriebssystem iyi olması lazım vs vs.

2. bu ise baslamak istiyorsanız en kolay asic miner. bu gercekten kolay ve tavsiye de ederim. cihazi al bağla. internet ve elektrik lazım. burdan anlatması uzun sürer en iyisi googlen yapın.

Rig bakarsaniz en az bi 180 Mhs olsun bu önemli. ve 8 GB Grafikkarte li alin , 3 ve 4 GB dandik.

suan coió ler düştü ve tam baslama zamanı bu bir fırsat.....

Alıntı lindows Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selâm arkadaşlar....
    Tüm konu ile alakalı yazıları okudum ama eskisine nazaran biraz daha birşey öğrendim desem yalan olur.
    Bu konuya Fransız kaldım.
    Varsayalım bilgisayarı 6 gtx 1070 kart ile kurduk. Program nereden aliyoruz?
    Nasıl olacağını baştan biri anlatsa güzel olur.
    Bilgisayarı nasıl bir Bitcoin miner ya çevireceğiz?
    Bilgisi olan bizleri bilgilendirsin lütfen.
    Konu Osmanbey34 tarafından (08 Şubat 2018 Saat 18:01 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    sistem icin iyi bir grafikkartin yani kartlarin olmasi lazim saglam en az1200-1500 watt lik bir power sonrasi software ye kaliyor fakat elektirik faturasini iyi hesaplaman gerekiyor ay sonu kazancin giderinden daha düsük olabilir yani en az 500 watt elektirk harcasan aylik bunu elektirk kw ile carpacaksin yani satanlarin cogu elektirik masrafini hesaplamayan ay sonu cikardigi maden den fazla olunca evdeki hesap carsiya uymuyor yani

Ettiği Teşekkür
    497
    evet arkadaslar yeni minerler cikti . elinizde Grafikkartlar varsa elinizden cikarin !

Gamer ler de biraz rahatlasınlar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)