Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2338 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bireyse Emeklilik

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    834
    262 mesaja 544 teşekkür aldı
    bu yaz Türkiye'de is bankasindaki görevli bayan banada teklif etmisti.
    Bireysel emekliligi tam anlamadan sakin girmeyin,ben hesabimi yaptim ve tavsiye etmiyorum.
    sen ne verirsen 25% devlet tesviki var. ayda sen 100tl ödersen, 25tl. devlet sana veriyor.böylece biriken parayi ancak 10 sene sonra geri alabiliyorsun.
    ben söyle yapmistim, kendimi 5 sene önce baslamis gibi saydim, 5 senede euro bozdurup yatirdigim paralari ve devletinde ilave ettigi 25% tesvigi üstüne koydum.
    ben yaklsik 1400€ yatirmisken, 25% devlet tesvigide dahil,bana verecek olsalar 1100€ veriyorlardi.
    euro bozdurup, TL üzerinden yatirim yaparken hesabini iyi yap. asagidaki linkten,eskiye dönük döviz kurlarina bakabilirsin.bosver bireysel emekliligi, parani euro olarak biriktir,daha kazacli oluyorsun.
    http://www.tcmb.gov.tr/kurlar/kurlar_tr.html
    birde söyle bir görüs var, mecburiyet olmazsa para biriktirilmiyor, kimse durduk yere heray para biriktirmiyor ama bankaya mecburen heray para yatiracaksan parada birikiyor.Allah yardimciniz olsun.

2. akbaba üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)