Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2317 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: is yerinden cikmak istiyorum 2ayda amt dan sperre yemem icin ne yapmam gerekiyor.

Tecrübeli Üye player6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,108
    63 mesaja 105 teşekkür aldı

Exclamation is yerinden cikmak istiyorum 2ayda amt dan sperre yemem icin ne yapmam gerekiyor.

selam arkadaslar,

6yildir calistim firma bize yani iscilere 2ayda gelecek sene abfindung teklifi yapicak 6 sene olan isciye 10bin euro brutto para veriyor bunu ben almak istiyorum ve is yerinden cikmak istiyorum

simdi gecenlerede firmalan konustum parayi alipda kendim cikmak istedim icin bana amt 3ay sperre veriyormus duydum kadariyla pek bu konularda bilgim yok aramizda bir bilgisi olan varmi bu konuda yani sperre yememem icin neyapmam gerekiyor.

is verene dedim parayip alipda siz beni kündigen yapin diye malesef onu yapmiyorlar nasil ve ne yapmam gerekiyor.

saygilar
    player6767

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    evet sana Aufhebungsvertrag verirler sende 3 ay Arbeitsamttan Sperre yersin

başka bir yolu yok ..sana Betriebsbedingte Kündigung vermeleri gerekir ki o zaman Sperre yemezsin

ama onuda biraz zor verirler .. çünkü firmanın işi olmaması gerek falan filan yani firmadan seni çıkarmayı zorlayan nedenler gerekli

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    I$yeri seni Kündigen yaptigi zaman Mahkemeya dava acman gerekiyor yoksa kendini savunmadigindan Argeden yine Sperre yersin.
    Mart ayi yeni i$yerini ayarlarsan Sperreden kurtulursun, hemen Bewerbunglari yazip yollaman lazim
    Kanunen ba$ka yolu yok,,
    bizim firmada hersene Subatta ciki$ teklif ediyor ( Dünyanin en büyük Online Versandhändler)

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    30 mesaja 36 teşekkür aldı
    Alıntı player6767 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar,

6yildir calistim firma bize yani iscilere 2ayda gelecek sene abfindung teklifi yapicak 6 sene olan isciye 10bin euro brutto para veriyor bunu ben almak istiyorum ve is yerinden cikmak istiyorum

simdi gecenlerede firmalan konustum parayi alipda kendim cikmak istedim icin bana amt 3ay sperre veriyormus duydum kadariyla pek bu konularda bilgim yok aramizda bir bilgisi olan varmi bu konuda yani sperre yememem icin neyapmam gerekiyor.

is verene dedim parayip alipda siz beni kündigen yapin diye malesef onu yapmiyorlar nasil ve ne yapmam gerekiyor.

saygilar
    player6767

Önce dogru bir sekilde yaz derim bu teklif kime yapilacak sozialplan yapilacak ise herkez ben gidiyorum der. spere yemez, senin isyerin kime nasil teklif yapiyor?

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı Mezarci59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önce dogru bir sekilde yaz derim bu teklif kime yapilacak sozialplan yapilacak ise herkez ben gidiyorum der. spere yemez, senin isyerin kime nasil teklif yapiyor?
    doğru Mezarci59 bu çıkışlar soyal plan çerçevesinde oluyorsa bir şey olmaz

sanırım firma 2.ayda böyle bir şey planlıyor

Alıntı aslankral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    I$yeri seni Kündigen yaptigi zaman Mahkemeya dava acman gerekiyor yoksa kendini savunmadigindan Argeden yine Sperre yersin.
    Mart ayi yeni i$yerini ayarlarsan Sperreden kurtulursun, hemen Bewerbunglari yazip yollaman lazim
    Kanunen ba$ka yolu yok,,
    bizim firmada hersene Subatta ciki$ teklif ediyor ( Dünyanin en büyük Online Versandhändler)
    arkadaş sallama daha dur ARGE nin ne işi var biz Arbeitsamttan konuşuyoruz

Mahkemeye vermene de gerek yok

sen kendinin haksız yere çıkarıldığını düşünüyorsan ve savunuyorsan mahkemeye verirsin
    Konu hOrOz tarafından (24 Aralık 2017 Saat 01:04 ) değiştirilmiştir.

7. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    1,108
    Bir haftalina personaldienst yani livefirmami diyorlar oraya girsem 1-2 haftalina sonra krank alipda beni kündigen ederlerse imkanim varmi amtan para almak icin.

Aslankral ozm herhalde ayni firmada caliiyoruz. Amazon?
    Konu Memoli1976x tarafından (24 Aralık 2017 Saat 01:50 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Bir haftalina personaldienst yani livefirmami diyorlar oraya girsem 1-2 haftalina sonra krank alipda beni kündigen ederlerse imkanim varmi amtan para almak icin.
    Kündigungfristlere uyman gerek

10. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğru Mezarci59 bu çıkışlar soyal plan çerçevesinde oluyorsa bir şey olmaz

sanırım firma 2.ayda böyle bir şey planlıyor

arkadaş sallama daha dur ARGE nin ne işi var biz Arbeitsamttan konuşuyoruz

Mahkemeye vermene de gerek yok

sen kendinin haksız yere çıkarıldığını düşünüyorsan ve savunuyorsan mahkemeye verirsin
    Arbeitsamat olacak Arge yazmisim düzelttigin icin tesekkür,
    Firma Sozialplandan cikis vermiyor, ki$i Firmada huzursuz ve isteksiz ve istedigi Sektörde hissetmiyorsa bu parayla bir baslangic olsun diye her sene teklif ediyor zaten.

Aslankral ozm herhalde ayni firmada caliiyoruz. Amazon?

Hemseriyizde 6767 memleketinse
    Konu Memoli1976x tarafından (24 Aralık 2017 Saat 01:50 ) değiştirilmiştir.

12. aslankral üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    ben bu mantigi tam anlamadım.

10000 euro alirsan brut sana ne kadar net eline gececek bi hesapla ve üc ay sperre yiyince bide bunu hesapla. Ben bu isten ne anladım simdi ?

benim sana tavsiyem kranki bas. onlar seni isyerinden cikarsin ondan sonrada hakini arar sin....

selam arkadaslar,

saygilar
    player6767

14. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Üye reis38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    152
    12 mesaja 29 teşekkür aldı
    kusura bakma ama 6 yil calistigin firmadan cikmak icin alacagin 10000 euro parami
    cok az
    Konu reis38 tarafından (24 Aralık 2017 Saat 05:59 ) değiştirilmiştir.

16. reis38 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    kanunen her sene icin ayligin yarisi hesap edilir misal ayda 2000€ kazaniyorsan normal alacagin abfindung 6 senene 6000€ boyle hesap edilir sana fazlasi teklif edilmis ama gene az uc ay issizlik yani sperreyi isin icine sayarsan cok az bence.

18. gamberoglu2000 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    1,108
    diyelim 25.2.2018 abfindungu kabul ettim bana aufhebungsvertrag veriyorlar yani imzaladim an serbes degilmiyim ? hemenn 1-2 haftalina biyere giripde olmazmi kündigungfrist tamm olarak ne oluyor,

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Aufhebungsvertrag ta kündigungfrist yok sadece betriebsbedingte Kündigung ta var.

Kesintisiz diğer işe girersen ne olur bilemem ..

Arbeitsamt ne der ??

Ettiği Teşekkür
    1,108
    bir kac arkadasim is yerinden krankdan dolayi atildilar mahkemede sadece 5bruttolan ciktilar hepside 6senelik iscilerdi . simdi bende durmadan krank alirsam bana vercekleri para 5bin brutt is yeri her sene ikinci ayda bu teklifi yapiyor.

saten firma iyiye gitmiyor durmadan kötulesiyor onlar beni atmadan kendim cikmak istiyorum . bewerbung yaziyorum ama egerki bulamasam parayi yinede alipda sperreyi nasil atlatirim bir kac kisi diyor leihfirma gir 1-2 hafta calisipda krank alirsin onlarda seni kündigen yaparlar diyor onunla amta gidersin olur biter diyor simdi hOrOz ustamin Kündigungfristlere uyman tamm olarak ne anlamina geliyor ben saten aufhebungsvertrag imzalicam.
    Konu player6767 tarafından (24 Aralık 2017 Saat 11:46 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Aufhebungsvertrag ta Kündigungfrist yok sadece Betriebsbedingte Kündigung ta var.
    aslında yeni bir işe giriyorsun Sperre olmaması gerek

tam kesin bilemediğim için kesin bir şey söyliyemiyorum

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    en az 2 sene calisma zorunlulugun var.Simdi sen diyelim yeni firmaya girdin o firma sana 6 ay probe iki sene vertrag yapti bu alti ay icinde kundigung olursa geriye donuk hesap yapiliyor yani kaldigin pozisyona dusuyorsun 3 ay sperre devam ediyor ve son aldigin ayliktan issizlik parasi aliyorsun ama iki sene calisip kundigen yaparlarsa yeni girdigin firmadaki ayligindan hesap edilir yani abfindung parasini kimse sana sormaz.

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,890
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    6 yıl bir chemie firmasında çalıştım, firma pet şişelerin ham maddesini çıkarıyordu.

2009 yılında kapandı, 1 yıl önceden duyurdu ve Sozial Stufenplan mit Aufhebungsvertrag yapacağız dedi.

Produktion da çalışanları 3.cü ayda, teknik bölümdekileri 6.cı ve 10.cı ayda, geri kalanları 12.cı ayda çıkardılar.

Firmada 700 kişi çalışıyordu, teknik bölümde toplam 70 kişiydik.

Ben kendim teknik bölümdeydim ve benim gibi bir yabancı daha vardı, geri kalanlar alman veya avrupa birliğindendi.

Ikimizi sozialplanda 3.cü aya yazmışlardı, çok zoruma gitmişti, o zamanlar ausländerbeiratdaydım, bir araştırdım,

Ausländerbeirat aynı Betriebsrat gibi sayılıyor, yani sozialplanda en son gidenlerden biriydim, hemen personalabteilunga gidip durumu izah ettim ve

kabul ettiler. Bizim Abteilungsleiter tam bir yabancı düşmanıydı, 3.cü ayın sonunda bana "tschüss" diyecekti, dedim ben senden daha fazla

duracağım, 10.cu ayda seni ben yollayacağım dedim, adam fıttırdı.

Fazla uzatmak istemiyorum, 6 yıl için yaklaşık 20 bin euro aldım, ayriyetten 9 ay fazladan işyerinde kaldım ve Ocak ayından itibaren 4 ay Arbeitsamt ve işverenin anlaşmasından dolayı bir alternatif kuruluşunun içindeydim, ora bana bewerbunglarda yardımcı oldu ve her ay maaşımın yüzde 82,5 aldım. O kuruluşun ismi şuan aklımda değil, 2 haftada bir 2 saatlığına oraya gidiyordum.

Tecrübeli Üye resadiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    34
    38 mesaja 63 teşekkür aldı
    selam arkadasim,bundan bir kac yil önce aynisi bizdede oldu,kündigunng fristate uyarsan bir sey olmaz,yani bildigim kadari ile 6 yil icin en az 1veya 2 ay olmali yani 2 ay önceden cikis verirsen sperre yemezsin,ben uynadim 6 ay yedim ben de leih firmaya girdim o süre icin ve sonrasinda baska bir is buldum (aslinda yeni bir is bulmustum isten cikinca ama orayi begenmedim).

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    523 mesaja 1,099 teşekkür aldı
    Aufhebungsvertrag gegenseitiges einvernehmen, sözlesmenin karsilikli anlasarak fesih edilmesi demektir burada kendi istegiyle isten cikma durumu söz konusu oldugundan Arbeitsamt in sperre koyma hakki vardir, 6 yillik calisma sonu 2 aylik kündigungsfrist söz konusudur hem kendi isteginle isten ayrilmak hemde kündigungsfrist dolmadan isten ayrilmak sperre nin süresini etkiler. Betriebsbedingte kündigung söz konusu olursa sperre olmaz.

En dogrusu isverenle konusup sperre yenilmeyecek sekil cikis vermelerini talep etmektir.

27. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    42
    37 mesaja 53 teşekkür aldı
    Alıntı 44Malatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 yıl bir chemie firmasında çalıştım, firma pet şişelerin ham maddesini çıkarıyordu.

2009 yılında kapandı, 1 yıl önceden duyurdu ve Sozial Stufenplan mit Aufhebungsvertrag yapacağız dedi.

Produktion da çalışanları 3.cü ayda, teknik bölümdekileri 6.cı ve 10.cı ayda, geri kalanları 12.cı ayda çıkardılar.

Firmada 700 kişi çalışıyordu, teknik bölümde toplam 70 kişiydik.

Ben kendim teknik bölümdeydim ve benim gibi bir yabancı daha vardı, geri kalanlar alman veya avrupa birliğindendi.

Ikimizi sozialplanda 3.cü aya yazmışlardı, çok zoruma gitmişti, o zamanlar ausländerbeiratdaydım, bir araştırdım,

Ausländerbeirat aynı Betriebsrat gibi sayılıyor, yani sozialplanda en son gidenlerden biriydim, hemen personalabteilunga gidip durumu izah ettim ve

kabul ettiler. Bizim Abteilungsleiter tam bir yabancı düşmanıydı, 3.cü ayın sonunda bana "tschüss" diyecekti, dedim ben senden daha fazla

duracağım, 10.cu ayda seni ben yollayacağım dedim, adam fıttırdı.

Fazla uzatmak istemiyorum, 6 yıl için yaklaşık 20 bin euro aldım, ayriyetten 9 ay fazladan işyerinde kaldım ve Ocak ayından itibaren 4 ay Arbeitsamt ve işverenin anlaşmasından dolayı bir alternatif kuruluşunun içindeydim, ora bana bewerbunglarda yardımcı oldu ve her ay maaşımın yüzde 82,5 aldım. O kuruluşun ismi şuan aklımda değil, 2 haftada bir 2 saatlığına oraya gidiyordum.
    avukat yolu ilemi 20 bin yoksa firma ile anlasmalimi?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)