Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Bilgilendirme : Bu konu 1031 gün önce başlatıldı .Bu konu ile ilgili son cevap yazılmış olabilir.Sorununuz bu konu ile ilgili degilse Forumu aratip sonuc alamadiysaniz yeni bir konu baslatmanizi tavsiye ederiz....
Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345
Toplam 91 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 91 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 10.000 euro ile yatirim

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HESSEN - EGE Bölgesi
    Ettiği Teşekkür
    88
    ALdigi Tesekkürler : 132
    Alıntı egeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim Türkiye de Ziraat katılımda Euro hesabım var. Bir kaç kere para yolladım. Transerwise üzeri. €7.50 eksik gidiyor. Birde €0.63 TransferWise alıyor. Ziraat kombo dan yollarsan €4 iyi.

Ziraat online kombo ile ziraat katılım Euro hesabıma para gider mi?
    €4 uygun. Daha iyisi yok galiba.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
    Ziraat katilims gidermi bilmiyorum Ziraat Almanya müsteri hizmetleri arayip sormalisin ben sadece Ziraat Türkiyeye yolladim Katilims hic yollamadim.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

2. Ejderabi üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    ALdigi Tesekkürler : 20
    Şimdiki zamanda en iyi yatırım bence Immobilien.

Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    671
    ALdigi Tesekkürler : 3,870
    Immobilie bitti. 10 sende fiyatlar iki üc kart artti. Ayliklar belki yüzde 10 - 20 artti. Bugünkü fiyatlardan ev alanlarin bir cogu eger Finanzierungu 20 yili geciyorsa ödeyemeyecek. Bunun issizligi var, hastaligi var, baska masraflari var, varda var.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    126
    ALdigi Tesekkürler : 62
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Immobilie bitti. 10 sende fiyatlar iki üc kart artti. Ayliklar belki yüzde 10 - 20 artti. Bugünkü fiyatlardan ev alanlarin bir cogu eger Finanzierungu 20 yili geciyorsa ödeyemeyecek. Bunun issizligi var, hastaligi var, baska masraflari var, varda var.
    Peki usta diyelim ki bugün birtane daire aldin borcun 35 sene sonra biticek ama senin diyelim ki 20 sene sonra işsizlik oldu veya herhangi bir sebebden evin taksitini ödiyemez oldun, daireyi satsan ve kiralik bir daireye girsen ne gibi bir sıkıntı olur?

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    671
    Zaten bu düsünceden dolayi 2-3 kat fiyatlar artti. Bir cok kisi ödemeyecegini bildigi halde, ilerde satar geceriz üstüne para kalir diye düsünüyor. Ama unutduklari birsey var, bu fiyatlarin sonsuza dek yükselemeyecegi. Gün gelecek fiyat düsmeyecek olsada duragina gececek. Enflasyonuda düsünürsek evin degeri yavas yavas düsecek. Duragan nedeni ise belediyeler artik tekrar ev yapma basladilar. Bizim burada kücük yeni bir semt yapiyorlar. 10000 kisilik yer. Ikinci bir neden, bugün 40 yillik finanzierung yapan insanlarin evleri bankaya düsecek. Talep arz dengesi degisecek. Birde yüksek aylikli isler git gide düsüyor. Corona bu olayi hizlandirdi. Misal ilerde Mercedes, BMW, MAN gibi sirketler sadece Entwicklungu yapacak Almanya'da. Üretimi ya yurt disina daha cok kaydiracaklar, yada Subunternehmerlere devredecekler. Bugün faizler düsük, ama bununda sonu gelecek. 40 yil düsük durmayacak. Buda ev satisini zorlastiracak, evin borc siresini uzatacak.

Birde simdiki gencler tutumlu degil. Önceden ev alinirdi, evin borcu var diye, sadece izine gidilirdi. Öyle deniz, gibi tatillere falan gidilmezdi. Gidilersede pansiyonlara falan. Simdi senede iki kere otel gidiyor gencler. Geri Almanya'ya gelincede evde durmuyorlar. Zirt birt gezmedeler. Kenerda issizlik icin, kara gün icin para yok.

Birde olayin piskolojik tarafi var. Yillarca ödedigin dairenin veya evindeni cikip yasam kalitesi olarak daha düsük olan bir daireye kiraci olarak girmek insanlari zihin olarak bitiriyor. Herseyin olmasada bir cok seyini kaybediyorsun.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (04 Ekim 2020 Saat 21:33 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    126
    ALdigi Tesekkürler : 62
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten bu düsünceden dolayi 2-3 kat fiyatlar artti. Bir cok kisi ödemeyecegini bildigi halde, ilerde satar geceriz üstüne para kalir diye düsünüyor. Ama unutduklari birsey var, bu fiyatlarin sonsuza dek yükselemeyecegi. Gün gelecek fiyat düsmeyecek olsada duragina gececek. Duragan nedeni ise belediyeler artik tekrar ev yapma basladilar. Bizim burada kücük yeni bir semt yapiyorlar. 10000 kisilik yer. Ikinci bir neden, bugün 30 - 40 yillik finanzierung yapan insanlarin evleri bankaya düsecek. Talep arz dengesi degisecek.
    Haklısın ama alıp yilar sonra ödeyemediği için satan kişi için herhangi bir sorun yok gewinn yapmasada borcunu kapatmış oluyor ve senin dediğin gibi piyasaya yansıyor bu durum

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,691
    ALdigi Tesekkürler : 1,623
    Bence ev alırken aylık gelir ve evin fiyatı dengeli olursa her türlü ev daire alınır, sen 2500€ ile müstakil ev alırsan 300.000€ bu eninde sonunda patlar.

Babamlar şuanki binayı alırken 300.000Dm aldılar ve 350.000DM kernsanierung yaptırdık o günün şartlarında 10 sene boyunca dairelerden gelen kiralardan ziyade babamda krediye para veriyordu çoğu sırf faize gitti.

10 sene sonra ufaktan belimizi doğrulttuk şimdi ise başardık sırf 130.000€ kaldı ve kiradan gelenler krediyi tamamlıyor.

Ben ve babamlar bedava oturuyoruz sırf yan giderleri ödüyoruz.

1999 yıllarında çevremizde bir çok insan ev aldı ama maalesef çoğu zarar etti yönetemediler.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    671
    Zaten sorun orda. Adam 2000 - 2500 Euro aylik aliyor, 300.000 Euroluk daireye bakiyor. Sordunmu daha ucuzu yokki oturabilecek diyor. Dogru, ama bir söz vardir, hesabini ödemeyecegin masaya oturma.

Atsiz77, baban sana güvenerek almis. Allah gecinden versin, yoksa babanin ömrü bitmez o borcu ödeyebilmeye.

Benim iki oglum var. Hayirli evlat olsalar bile ilerde, nasil güvenip alabileceksin? Artik dogdugun yerde calisip emekli olmak bitti. Ekmek artik aslanin agzindan degil, migdesinde. Bugün cocuk okuyup dokusa bile, oturdugu sehirde dalda is olmuyor ve tasiniyor. Yada oglan bir kiz seviyor baska sehirden, mecbur sevdigi icin kabul ediyorsun, oda o kizin sehirine tasiniyor, cünkü kiz devletde calisiyor. Yani isi ömür boyu garanti.

Birde babanin yaptigi gibi bugün ben ev alsam, bakalim gelin hanim oturmak isteyecekmi. Diyecek hergün insaat, hergün gürültü pislik. Yada diyecek ben bu semti istemiyor, yada kayinvaldem ile yan yana oturmam. Önceden böyle degildi kadinlar. Sana bana kalsa, tekmeyi basariz, ama olmuyor, oglun sevmis oluyor, birde diyorsun baskasi gelse sanki cokmu iyi olacak, kizlarin cogu öyle artik, hepsi özgüvenli.

Onun icin ödeyebilecegin birsey olsun, kücük olsun, kafan rahat olsun. Yarin cocuklar büyünce kendi baslarina baksin. Iyilik yaparsin, kötü olursun.

Birde atalarimizin bir sözü var. Eve, ev üstüne olmuyor. Daireler olsa bile, onu kabullenecek hanimi bu saatden sonra bulmak zor. Birazda hak veriyorum kizlara. Bende misal babam ile ayni binada oturmak istemem. Bazi insanlar vardir karisir. Karisma bile, sana karisacak gibi oluyor.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (04 Ekim 2020 Saat 21:51 ) değiştirilmiştir.

11. Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,691
    ALdigi Tesekkürler : 1,623
    Ben işte o yüzden şöyle 2/3 daireli bir ev arıyorum, duruma göre böyle bir evde annemler taşınırız veya olmadı bir daireye kendim girer diğerini kiraya veririm. Böylelikle kredi ödemeside kolaylaşır zaten kira fiyatları aylık kredinin en az 50% şuan karşılıyor durumda.

Müstakil ev iyi güzel ama tüm yük senin sırtında bana biraz zor geliyor. Almasına alırım ama zorlanırım tek başına.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    671
    Mustakil bende almam. Gencken belki güzel ama yaslaninca cekilmiyor. Lafta öyle satar geceriz deniyor, ama bakmaya gelen genclerde ya öldüm fiyat veriyor, yada renoviert ariyor. Adam diyor ben bu eve 100.000 Euro para en az yatirmam lazim, birde kosturup duracagim, gezmemden tozmamdan kalacagim, zamanim ölecek.

Konfor acisindan gecken tabiki ev daha iyi. Ama yaslaninca daire daha iyi. Hic birsey ile ilgilenmiyorsun.

Benim arkadas var 42 yasinda. 10 sene önce müstakil ev almisti. Öyle bahcesi falanda yok fazla. Icini disini yenilettil. Simdi ise 500.000 Euroya zor satti. Kimse icine harcadigin tamir parasini sana vermiyor. Adam senin yaptigin sekil tamiri beyenmiyor. Evi niye sattin diye sordugumda, biktim artik gece gündüz evin borcu ile calismak icin. Fiyatlar yükselmisken satayim daire alayim dedi. Hanimida bikti.

Senin aradigin tip ev bak burada kaca. Kiraya versen yine borcu 40 senede bitmez.

https://www.immobilienscout24.de/exp...ype=district#/
    Konu Birbey 3.0 tarafından (04 Ekim 2020 Saat 22:34 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    55
    ALdigi Tesekkürler : 854

uploaded

Almanya´da mülk sahibi olmak zor is...

Benim ev Bungalow ve oldukca dar tek yön yol üzerinde. Bu sokakta benim ev ile beraber sadece 5 ev daha var.

Gecen sene yolu tamamen kapatip (2 ay kadar kapali kaldi), gaz borularini, kanalizasyonu, elektrik kablolarini vs. herseyi yenilediler. Asfalt yerine kaldirim tasi dösediler bu sefer...

Dün belediye den bununla alakali fatura geldi ve 7.500,- EUR anteil ödemem gerekiyormus. Diger 4 komsumun tamamina gelmis, kimisine fazla, kimisine az ancak herkeze farkli rakamlar...

Neyse belediye yi aradim, ne is diye sordum, "Belag Erneuerrung" oldugu icin ödememiz gerekiyormus.

Yani demem o ki, sirf maasa güvenilip ev almak mantikli degil! Her an beklemedigin masraf cikabiliyor ortaya... Bizim basimiza geldigi gibi. Hic yoktan 7.500 EUR luk fatura... Isin yokda ugras bir sürü...

NOT: Google da arastirdim, bu belag erneuerung diye birsey varmis gercekten. Ben ilk defa duydum daha önce böyle birseyden haberdar degildim.. Ancak mülk sahiplerinden belediyelerin para istemesi icin bazi sartlarin olusmasi gerekiyormus. Mesela az kullanilan yollarda 40 yil üzerinde gecmesi filan gerekiyormus ancak bizim evlerin yapildigi daha 32 yil olmus... Bakalim, widerspruch yazacagim pazartesi günü.
    Konu gentlement tarafından (17 Ekim 2020 Saat 15:56 ) değiştirilmiştir.

15. gentlement üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)