Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2342 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyede Atom Enerjisi Hakkinda Düsündükleriniz

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,612
    475 mesaja 1,220 teşekkür aldı
    @ TipiTip ustam,, cok güzel ve tartisilmasi faydali olacak bir konu acmissin,tebrik ederim.

ama atalarimiz ne demis,,bilmemek degil,ögrenmemek ayip diye,,

tartisarak insanligin ve galaksinin sagligi icin en uygun fikirde bulusabilmek önemli olan.

kesinlikle,,, @ dedebar2017,,,@ OrLoW ustalar gibi düsünüyorum.

Bir milletin ilerlemesindeki temel taş çocuklardır! Çocuklara gereken değeri verirseniz, ilgiyi, şefkati gösterirseniz, onlar da bir gökkuşağı edasıyla geleceği renklendireceklerdir. M.K.ATATÜRK

yeni nesili zehirlememek lazim diye düsünüyorum.
    Konu MEGAbond tarafından (03 Ocak 2018 Saat 02:01 ) değiştirilmiştir.

2. 3 kişi MEGAbond üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    Ben bir expert degilim , konu hakkinda uzunca birarastirma yapmadanda söylediklerim dogrulugunda diretmem.

Acaba almanya´da 1950`lerden beri bir sürü kraftwerk acilmis ve kapatiliyor , ülkenin soglik ve doga alaninda bu werkler yüzünden gördügü zarari konu alan bir kaynak mevcutmu ?
    Acaba biz yasam tarzimizda sagligimizi , dogayi, ihtiyaclarimizin önüne koyuyormuyuz ? Mesela yasadigimiz beton evler , arabalar vs. doga ile ne kadar barisik ? Yedigmiz yemekler , yasam tarzimiz ( spor vs. ) , yaptigimiz isimiz ,ne kadar saglikli ?

Atom enerji santraline bende karsiyim , ancak bu isin cebinizdeki para ile orantili oldugunu düsünüyorum , egerki fakirseniz önceliginiz doga ve saglik olmuyor ne yazikki gelismek ve para kazanmak istiyorsunuz. Türkiye enerjide disa bagli oldugu sürece cari acigini kapatmasi mümkün degil , dikkat edilirse gelismis ülkelerin hemen hemen hepsinin gecmisinde atom santrali mevcut. Sizin cebinizde paraniz varsa getirisi az cok olmasina önem vermeden dogal enerji üretim yollarina gider yatiriminizi yaparsiniz , eger paraniz yoksa en az yatirimla en randiman alabileceginiz yolu secersiniz cünkü ihtiyaci karsilamak sizin önceliginizdir. Türkiyede kurulan atom santrallerinin hic birinin pesin para ile yaptirilacagini sanmiyorum , muhtemelen yaptirilip elde edilen tasarruf ila geri ödemesi yapilacaktir.

Keske kimse enerji kullanmasa , eski gaz lambalari dönemine dönüp tahta evlerde doga icerisinde bio hayatlar sürebilsek ama durum böyle degil her gecen gün daha fazla enerji tüketiyoruz , bakalim dünya bu gidise ne kadar daha katlanacak

Birde kücük bir not düsmek istiyorum , siyaset ve bu tip konular üzerine : Ülkemizi hepimiz seviyoruz ve hepimiz iyiligini istiyoruz , aramizdaki tek fark birisi su sekilde ülke icin iyi olur diyor öteki öteki sekilde bu yüzden birbirimizi düsman gibi görmemize gerek yok . Bizde ne yazikki farkli düsüncelere tahammül yok , ne kadar yanlis oldugunu düsünsekde karsimizdakininde ülkesini en az bizim kadar sevdigini unutmayalim lütfen.

5. 2 kişi durak78 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)