Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2325 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 89 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye de arac kiralamak

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    Alıntı Gercekler 2.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta, tam anlamamissin yazdiklarimi:

Full Kasko, sadece kiralik amaclar icin kullanilmayan araclar icin gecerli.
    Rent a Car sigortasi, kiralik amaclar icin kuallanilan araclar icin gecerli.

Full Kasko bir sirketden arac kiralarsan ve kaza yaparsan sigorta ödemiyor. Ancak arac sahibi kendi malina zarar verdigin icin, senden aracin parasini talep edebiliyor.

Bak tekrar yaziyorum.

Rent A Car kaskosu olmayan kiralık araçla meydana gelecek kazada sigorta firması aracın kiralık oto olduğunu tespit etmesiyle, oluşan hasarı ödeme yükümlülüğü ortadan kalkar. Bunun nedeni ise ticari amaçlı kullanılan bir araca hususi kasko yapılmasıdır. Rent A Car kaskosuz araçların uğrayacağı hasarlarda aracın ruhsat sahibi Gerçek kişi ise kişinin kendisi veya birinci derece akrabaları, ruhsat sahibi şirket ise Şirket Sahibi ve SSK’lı resmi çalışanları kazaya karışan aracın sürücüsü değil ise hasar dosyası incelemeye girmektedir. İnceleme sonucu aracın %100 kiralık araç olarak kullanıldığı tespit edilir ve sigorta firmasının hasarı ödeme yükümlülüğü ortadan kalkar ve aracı kiralayan firma Araç kira sözleşmesi ile bu hasar bedelinin tamamını kiralayan kişiden talep etme hakkı doğar. Kiralamış olduğunuz araçta Rent A Car Kaskolu varsa böyle bir durumla karşılaşmazsınız. Özetle Rent A Car Kaskolu araçlar, kiralayanların daha sonra nedensiz yere problem yaşamalarını önler.

Arkadaslar uzun yazdim. Uzun oldugu icin üsenmeyin okumaya. Bana hava hos. Sonra Allah korusun kaza yaptininizmi, burda boarda herkes agliyor ama.

@Mahmut40

Ilk sirket Full Kasko oldugunu bile yazmiyor. Ikincisi ise sirf Full Kasko. Sky sirketi bir kaza olursa, sana diyecekki sözlesmede yaziyordu. Mail at Sky sirketine ve sor, Rent a car sigortasi varmi. Varsa sözlesmesini sana yollasin okuyalim.

Arkadaslar, maalesef bizim Türkiye'deki ticari isler hep düzenbaz. Pahal olsun, ama garanti olsun. Check24'den kiralayin. Ama maalesef fiyatlar 100 - 200 Euro artiyor.
    dedikleriniz doğru olabilir ancak yukarıda bahsi geçen firmalar merdiven altı 3,5 arabaya sahip firmalar değil binlerce arabaları var. bu firmaların rent a car sigortaları olmadığını nerden çıkardınız?

Gesendet von meinem P9000 mit Tapatalk

2. Sponsor Reklam
    Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    104 mesaja 179 teşekkür aldı
    Alıntı durak78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dedikleriniz doğru olabilir ancak yukarıda bahsi geçen firmalar merdiven altı 3,5 arabaya sahip firmalar değil binlerce arabaları var. bu firmaların rent a car sigortaları olmadığını nerden çıkardınız?

Cok basit. Sen oldugunu nerden cikardin? Bir sirket niye Full Kasko yazarda, Rent a car sigortasi var diye yazmaz? Gaye ne?

Büyük sirket olunca otomatikmen dürüst olmak mi demek? Kombassanda büyük sirketdi.

Alıntı Satalyamur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler bayağa bir bilgi edindim. Ama yalnız kafam çok karıştı. Biraz yardımcı olun bana. Bana tahminen 27 günlük araba lazım. Garenta.Com ön ödemeli kafama yattı . Yalnız ekstraları seçme imkanı yok. Misal lastik cam sigortası gibi. Çizgi de extra ufak sigorta diye geçiyor...? Tavsiye ettiğiniz hangi sigortaları ekstradan yaptıralım?
    Peki carldemar.de bir bilginiz varmı? Orada birşey olmazsa cam lastik sigorta parasını geri iade ediyorlar..
    Arkadasim sundum videoyu herhalde izlemedin. Orento sayfasi arac kiralma sirketlerine araci oluyor. Ancak sadece rent a car sigortasi olan sirketlere araci oluyor. Ordaki fiyatlar günlük 4 Euro daha ekledinmi hersey sigorta olmus oluyor. Sayfaya gir ve bir arac sec. Sonra kiralma islemleri sirasinda sana bu secenegi sunuyor.
    Konu Memoli1976x tarafından (11 Ocak 2018 Saat 03:43 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    Alıntı Gercekler 2.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok basit. Sen oldugunu nerden cikardin? Bir sirket niye Full Kasko yazarda, Rent a car sigortasi var diye yazmaz? Gaye ne?

Büyük sirket olunca otomatikmen dürüst olmak mi demek? Kombassanda büyük sirketdi.

Arkadasim sundum videoyu herhalde izlemedin. Orento sayfasi arac kiralma sirketlerine araci oluyor. Ancak sadece rent a car sigortasi olan sirketlere araci oluyor. Ordaki fiyatlar günlük 4 Euro daha ekledinmi hersey sigorta olmus oluyor. Sayfaya gir ve bir arac sec. Sonra kiralma islemleri sirasinda sana bu secenegi sunuyor.
    o kadar büyük firmalar arabalarını ticari kullanmıyorum diyerek full kasko yapamazlar, rente car kaskosu firmayi acan kişinin firmasindaki araçlarını kiraladığıni belirtmesi üzerine yapılır yalniz turkiyede 3,5 araba ile bu işi yapanlar bu sigortanın bedelinin yüksek olmasi nedeni ile araçları sahis aracı gibi full kasko yapip, sonra kiraya verip bir kaza aninda kasko araba kiralandigi için hicbirsey ödemediği için arabayi kiralayandan bütün parayi isterler ancak bu iş legal değil bir nevi at eti sucuk üreten merdiven altı yerler gibi ancak Türkiye de %99 rente car firmalarin rente car sigortasi vardir, heleki hava alaninda burolari bulunanların hepsinin var yoksa rente car Gewerbesi ile büro acamazlar. olay bu kadar basit. sen gidip 3 kuruşa sucuk alırsan biraz da suçu kendinde ariyacaksin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)