Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2299 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Arkadaslar aranizda Münih civarlarina Mercedesde calisan tamirci varmi?

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    104 mesaja 179 teşekkür aldı

Arkadaslar aranizda Münih civarlarina Mercedesde calisan tamirci varmi?

...bir sorunum var, yardimci olabirse birisi sevinirim.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Söyle kardes nedir sorunun?

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Usta Mercedes'de çalışıyorsun herhalde, eksik olma sağol.

Benim S203, C-Klasse Kombi, CDI220, 10/2005 Modell araba var. Yani Faceliftli. İki senedir bir sorunum var, şu ana kadar kimse çözüm bulamadı.

Bağzı kontak anahtarını çevirince arabanın tachosunda hiç birşey yanmıyor. Anahtarı geri çıkarıp takınca normal çalışıyor, ama hep ESP ve Radüberwachung hatası veriyor. Bu hata bir kaç metre gitdikten sonra kendiliğinden geri sönüyor.

Bağzıda anahatarı çevirince tachoda normal ışıklar yanıyor ama araba çalışmıyor. Anahtarı çıkarıp takınca yine çalışıyor ama ESP ve Radüberwachung hatası geliyor.

Yani olayın arasındaki tek fark tachoda ışıkların birinde yanması birinde yanmaması.

Motorun sıçak veya soğuk olması fark etmiyor. Hava şartlarınıda bağlı değil. Bağzı hatayı iki hafta hiç yapmıyor, bağzıda haftada iki üç kere.

Münihte bir anahtarcıda yan sanayi anahtar yaptırdım. Düzelme olmadı. Anahtarcı arkadaşa sordum, başka Mercedesli kişilerde anahtar ile böyle bir sorun yaşadımı diye. Şimdiye kadar gelen olmadı dedi. Anahtarcı arkadaşın normal dükkanı var. Yani merdiven altı bir yer değil.

Mercedese götürdüm arabayı. Fehlerspeicheri okudular. Lenkwinkelensonr defekt ve Klemme 15 ve 15R'se sorun var dediler. Lenkwinkelsensoru onlar değiştirdi düzelmedi. 500 Euro gitti.

Sonra Rosenheim taraflarında bir Spezialwerkstatt var, arabaların Steuergerätlerini falan tamir ediyor. Ona götürdüm, adam Zündschlossdan dedi. Elinde ikinci el tamir edilmiş Zündschloss varmış. Laborutuvarıda var adamın, tüm tamir etdiği parcaları tamir ettikten sonra laborutuvarta simule edip test edebiliyor. Benim kontak anahatarını (EZS) ve ELVu değiştirdi. Sorun yine geldi.

Sonra adama birdaha gittim. Bu sefer öndeki SAMi değiştirdi. Sonuç yine aynı.

Adam Stardiagnose ile herşeyi programladı.

Yeni Akü aldım oda cözüm olmadı. ESP Steckeri çıkarıp korosyon varmı diye baktım. Birşey göremedim. Kotnaktspray sıktım geri takdım. Motor kısmındaki gözüken Massekablere baktım. Hiç bir yerde pası bırak toz bile yok. Yinede Kontaktspray sıkdım.

Ön ve arka sigorta kutularının icindeki tüm sigortaları kontrol ettim. Yanık bir sigorta göremedim.

Ön SAM deki birkaç Relai değişrtirdim aynısı.

Bremslichtschalterde yok benim arabada.

Radüberwachunguda neu starten yaptım.

Carsoft MB2 Mercedes için Diagnosgerät aldım. Yani Fehlerspeicherleri okuyabiliyorum. Ordan Lenkwinkelsensoru anlernen yaptım. Sonuç yine aynı. Arabada başkada bir Fehlerde yok. Sadece kaloriferin Nachlaufun kömürü bitmiş onu kendim söktüm değiştirdim. O sorunu bir daha göstermedi.

Bu SAM değistikten sonra bir sorun daha çıktı. Benim Lichtsensorlu Regensensor var. Ogünden bu güne çalışmıyor. Açtığım zaman bir sefer siliyor, birdaha silmiyor. Camın yaş veya kuru olması birşey fark etmiyor. Lichtsensor ama çalışıyor.

O adam uzak olduğu için burdaki Mercedese götürdüm. Regensor Neuadaptierungu kabul ediyor, ama yinede çalışmıyor. Ist-Wert çok yüksekmiş. Bana dediler şansa istersen Regensensoru değiştirelim ama garanti veremeyiz. 180 Euro tutuyor. Bende yaptırmadım, çünkü mantığım almıyor, çünkü Lichtsensor ile aynı parça. Lichtsensor ama çalışıyor.

Mercedes hep diyor, arabayı Werkstatta sokup iyi araştırmamız lazım. Ama o ilk hatayı hatayı hep yapmadığı için, bulmamız zor ve çok sürer. Belki haftalar geçer diyor. Masraf çok tutar diyor.

Şaşdım kaldım artık. Bundan bir kaç yıl önce arabada bir yanık kokusu geldiydi burnuma. Acaba diyorum, direksiyonun içindeki bir kablo falan mı schmoren yaptı ama kaloriferdende koku gelmiş olabilir.

Birde üç yıl önce Dachbedieneinheitı ikinci el alıp değiştirmiştim. Acaba o bozulduda Regensensor ondan mı calışmıyor diyorum.

Arabanın radyosu orijinal değil. Acaba o yapabilirmi diye düşünüyorum. Ama kendim takmadım. Profeyonel burdaki bir teyip satan yer taktı.

Internetde kimsede bendeki iki hatanın aynısı yok. Buda çok ilginç.

ESP ve Radüberwachung hatası hep aynı anda gelip gittiği için ve birk aç metre gittikten sonra kendi sildiği için, bana öyle geliyorki, bu iki sensora elektrik geç gidiyor. Ama elektrik gelince araba anlıyor herşey düzeldi diye ve hemen hatayı siliyor.
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (13 Ocak 2018 Saat 17:21 ) değiştirilmiştir.

5. Gercekler 2.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    474 mesaja 1,219 teşekkür aldı
    ustam ilk önce gecmis olsun,,,araba bu resimdekinden heralde,,güzelmis iyi günlerde kullan,masallah,,,insallah iyi dileklerimiz arabana $ifa olur,,derdini profesyonelce anlatmissin,,bu arada bayagi tecrübe bilgi sahibi olmussun.

konuya yazmamdaki amac,,,sikinitini cok sade ve anlasilir bir sekilde yazmissin haddime olmiyarak tebrik,,ederim,,birde arabanin modeli benimde hosuma gitti,,bir an kendime bu arabayla amma izin yapilir diye icimden gecirdim

keske derdine care olabilsemde yardimci olabilsem,,,ama iyi ve güzel dileklerim sizinle ustam.umarim tecrübesi olan arkadaslar yardimci olmaya calisir.

bu arada cok önemli sikinti veren bir durum degilse,,öyle sür gitsin ustam.

saygilarimla

7. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Sağol arkadaşım desteğin için.

Maalesef benim kötü bir huyum var her konuda inceyimdir. Her ne konuda olursa "öyle oluversin" i kabul edemiyorum.

Huyum kurusun. Herşeye inceler araştırırım.

9. Gercekler 2.0 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)