Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2265 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rentenversicherung verkaufen

Üye
    Ettiği Teşekkür
    72
    16 mesaja 71 teşekkür aldı

Rentenversicherung verkaufen

Arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemedim kusura bakmayın.
    Şimdi size sorum bu gesetzlich olan emekliliği satma imkanımız varmı? Varsa nerelere satılıyor yardımcı olursanız sevinirim

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    21 mesaja 30 teşekkür aldı
    Gesetzlich olani satamazsin. Sadece basi sartlar altinda türkiye temelli dönersen senin iceriye ödedigin parayi alma imkanin doga biliyor. Ama zorunlu olan devletin emekli sigortasini satamazsin.

4. kayserli üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    77
    62 mesaja 82 teşekkür aldı
    gesetzlicher rente satildigini duymadim ve biraz arastirinca privat olursa satilabiligi yaziyor, fakat seksenlerde türkiyeye kesin dönüs yapipda kesintilerini almak icin 2 sene beklemek istemeyenlerin alacaklarini sattiklarini duydum.

6. iso98783 üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    104 mesaja 179 teşekkür aldı
    Hepsi dedikodu. Satilmasi mümkün degil. Iki nedeni var. Birincisi, devlet iki sene sonra paranizi verecegini garanti etmiyor. Eger yasa degismezse veriyor.

Ikincisi banka Rentenversicherung'dan parayi ona degil, kendilerine verecegine dahil bir belge istiyor. Rentenversicherung bu belgeyi vermiyor. Cünkü Rentenversicherung hakli olarak diyorki, senin özel islerin beni ilgilendirmez. Biz sirf seni taniriz.

Bankalarda bu isin riskli oldugu icin yapmiyor.

8. Gercekler 2.0 üyemize teşekkür edenler:

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Niye satilmasinki ?

Parasi olan alir
    Varsayalim benim param var
    Arkadas RV dan 100 bin euro alacak Benle anlasip 80 e satar

yapan vardirda arasdirip bulman lazim

10. clon üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Usta, yukarıdaki açıklamasını yazdım niye olmadığı.

Düşünmeden yazdığımı yorum yapıyorsun.

Mantıklı bir düşün. Banka veya başkası birisi salakmı parası almasının hukuki olarak garanti olmayınca bu işe girecek.

Gel benim sigortayı ben sana satayım. 1000000 Eurom var. 50000ini senin olsun. Ama Rentekasse sana parayı vermem diyor. Yani parayı sırf Gerçekler'e veririm diyor. Ben parayı çekerim saklarım. Kumarda batırdım derim. 100.000 Rentenverischerungdan aldım, 50000'da senden çarpdım. Sorun değil ben sana senetde veririm. Ama cebimde para yok. Canımı alacan?

60 senedir Almanyadayız, hiç daha kimsenin aklına gelmedi bu sigortayı satmak. O kadar Türk banakaları var burada, bunların hiç birinin aklına gelmedi daha parayı çekmek kredi ile. Merak etme öyle bir imkam olsaydı, çarşaf çarşaf gazerede televozyonda reklam ederlerdi.

Okadar avukat var televizyonda her gün bunların hiç biriin aklına gelmedi demi?

Daha 50 senedir bu yalan bilgiye itimat eden varya, bu daha nekadar saf olduğumuzu gösteriyor.
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (16 Ocak 2018 Saat 12:04 ) değiştirilmiştir.

12. Gercekler 2.0 üyemize teşekkür edenler:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    @gercekler 2.0, konuyu cok iyi anlatmissinda biz millet olarak isin yasal, gercek, mantikli haline degil, inanmak görmek istedigimiz gibi kismina inanir öyle bilir hele o sekil anlatilan hikayelere bayiliriz. Daha sonrada yandim anammm nerde devlet nerde millet :-)

14. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Konu bey_tu tarafından (16 Ocak 2018 Saat 16:38 ) değiştirilmiştir.

16. bey_tu üyemize teşekkür edenler:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Konuya acan arkadasiimiz basligi yanlis yazdi.. rentenversicherung yazdi.. sonra gesetzliche yazdi.. biraz karmakarisik oldu..

Rentenkasse da ki birikmis olan para satilmaz..
    Rentenversicherung da ki birikmis para satilir..

18. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    72
    16 mesaja 71 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya acan arkadasiimiz basligi yanlis yazdi.. rentenversicherung yazdi.. sonra gesetzliche yazdi.. biraz karmakarisik oldu..

Rentenkasse da ki birikmis olan para satilmaz..
    Rentenversicherung da ki birikmis para satilir..
    Onu diyorum yanlış yazdım galiba Rentenversicherung da ki birikmiş para dicektim

Tecrübeli Üye Talha'linho 7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    118
    64 mesaja 91 teşekkür aldı
    Tahminen bu konuyu Acan arkadas bunu kastediyrdur
    LVA Emekli Sigortasi na ödedi Sigorta payini satabilirmiyim diye kasetediyordur (mantik limi? Bence degil onca ödedin seneler ne olacak??,birde isverenin ödedi Payi alamiyorsun)

Ben burada benim bi selbstständig fanyasci arkadasim var (Anna,Baba,Kaynana,Kayinbaba Tükiyede kendine kalsa hemen Türkiye gidecek ama Madi durumunu düzeltmek anaminda gurbete dayaniyor)
    onana gecenlede konusmustuk onun dedini diyeyim sigorta primini cekip Türkiyeye gitmek olmuyormus yani kaldirmislar

misal normal Emekli olsun elbete degisiyor almanyada ama duyduma göre Cumartesi calismanin cok faydasi oluyormus ileride alacan para yüksek veriyorlarmis
    misal 900€ (Emekli) x 4,62 (YTL Kur) = 4164 TL (Evinde varsa daha ne istersin Allah süküredersin) + (Cogu TR de Emekli SSK en Az da 1700YTL de Ordan alsalar)

Hatta iki Rekat sükürNamazi kilmali

Oooo ne demisler Zenginin Mali zügürtün Cenesini Yorar benimki omisal oldu
    kusura bakmayin kafanizi sisirdiysem

Gesendet von iPad mit Tapatalk

21. Talha'linho 7 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    23 mesaja 24 teşekkür aldı

arkadasim bos konusuyorsun

ne demek satilmaz diye veya bunun adi satmak degilde peki ney
    babam 1984 senesinde temelli döndü
    giderken burda parasi olan bir tefeci ile anlasti
    rentenkasseden türkiyeye temelli dönünce gelecek parami bu sahsa devrediyorum diye vekalet verdi
    tefecinin kontosunu alici kontosu olarak verdiler
    babam tefeciden parasini aldi
    iki yil sonra babam a gelecek para tefeciye gitti
    peki bunun ismi ne
    satmak mi yoksa hediye etmek mi
    selamlar catli

Alıntı Gercekler 2.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta, yukarıdaki açıklamasını yazdım niye olmadığı.

Düşünmeden yazdığımı yorum yapıyorsun.

Mantıklı bir düşün. Banka veya başkası birisi salakmı parası almasının hukuki olarak garanti olmayınca bu işe girecek.

Gel benim sigortayı ben sana satayım. 1000000 Eurom var. 50000ini senin olsun. Ama Rentekasse sana parayı vermem diyor. Yani parayı sırf Gerçekler'e veririm diyor. Ben parayı çekerim saklarım. Kumarda batırdım derim. 100.000 Rentenverischerungdan aldım, 50000'da senden çarpdım. Sorun değil ben sana senetde veririm. Ama cebimde para yok. Canımı alacan?

60 senedir Almanyadayız, hiç daha kimsenin aklına gelmedi bu sigortayı satmak. O kadar Türk banakaları var burada, bunların hiç birinin aklına gelmedi daha parayı çekmek kredi ile. Merak etme öyle bir imkam olsaydı, çarşaf çarşaf gazerede televozyonda reklam ederlerdi.

Okadar avukat var televizyonda her gün bunların hiç biriin aklına gelmedi demi?

Daha 50 senedir bu yalan bilgiye itimat eden varya, bu daha nekadar saf olduğumuzu gösteriyor.

Tecrübeli Üye yadikar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin/ istanbul
    Ettiği Teşekkür
    430
    131 mesaja 578 teşekkür aldı
    Bugünkü durumu bilmem ama 1983 ve 1984 yılında binlerce Türk vatandaşının birikmiş Rentenversicherung parasını 2 yıl beklememek için tefecilere peşin paraya sattığını biliyorum bir çok tanıdığa da şahit olmuşluğum var..

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Ustalar, 80li yillardaki geriye dönmek ile bugünki ayni degildi. Ozamanlar zaten beklem süreside sirf 6 aydi ve devlet is krizinden dolayi tesvik ediyordu.

Bugünki ile ayni sey degil. Bugün tesvik etmiyor devlet. Kimseye garantide vermiyor iki sene sonra yasasyi degistirmeyceginiz.

Eski ile yeniyi karistiriyorsunuz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)