Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2262 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyada oturma izni hakkinda

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    14
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Almanyada oturma izni hakkinda

Merhaba arkadaslar sorum Annemin oturma izni hakkinda. Kendisi 1948 dogumlu ve Almanya'ya 1996 senesinde geldi. Almanyada 6 sene calismisligi var 400 minijob gibi bir iste calisti ve kücük bir emeklilik maasi aliyor. Okuma yazmasi yok denecek kadar az ve Alamnca bilmiyor. Oturma iznini her iki yilda bir yenilememeiz gerekiyor ve simdiye kadar en fazla iki yil verdiler. Suresiz oturum alma sansimiz yada 5 yil gibi uzatma sansimiz varmidir. Bu konu hakkinda hic bir bilgim yok arastirdim ama fazla bilgi bulamadim. Herkeze simdiden cok tesekkur ederim

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    20 sene gibi bir zaman almanyada bu zamana kadar neden süresiz verilmemiş tuhaf..

Bu Almanyada sizin sanırım hangi eyalette olduğunuza oranın resmiyetinin nasıl yürüdüğüyle alakalı sanırım..

Birde oraki kişiye bağlı istediklerine öyle bir veriyorlarki şak diye .. ( Hiç almanca bilmediği içinde vermeyebilirler )

Peki sormadınızmı hiç bakın bu kadar zamandır burada neden sürekli süreli veriyorsunuz diye süresiz alamıyor muyuz diye

4. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    14
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20 sene gibi bir zaman almanyada bu zamana kadar neden süresiz verilmemiş tuhaf..

Bu Almanyada sizin sanırım hangi eyalette olduğunuza oranın resmiyetinin nasıl yürüdüğüyle alakalı sanırım..

Birde oraki kişiye bağlı istediklerine öyle bir veriyorlarki şak diye .. ( Hiç almanca bilmediği içinde vermeyebilirler )

Peki sormadınızmı hiç bakın bu kadar zamandır burada neden sürekli süreli veriyorsunuz diye süresiz alamıyor muyuz diye

Biz Hessen eyaletinde yasiyoruz. Suresiz vermemeleri almancasi yeterli olmadigi icin bu yuzden. Acaba basvuru evraklarini bu sefer avukat araciligi ile versek nasil olur diye dusunuyorum...

Ettiği Teşekkür
    321
    Alıntı raicoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz Hessen eyaletinde yasiyoruz. Suresiz vermemeleri almancasi yeterli olmadigi icin bu yuzden. Acaba basvuru evraklarini bu sefer avukat araciligi ile versek nasil olur diye dusunuyorum...
    Kardeş bu işde avukatın bir ise yarayacağını sanmam.Yani ben öyle umuyorum kesin olarak bilmiyorum biliyorum dersem olur..

Aslında çok uzun zamandır almanyada anneniz bu zamana kadar almanca biraz kulak dolğunluğu kesinlikle olmuştur..

Zaten onların istedikleri almanca düzeyi, süresiz oturum vermeleri için çok fazla değil.. Aslında siz biraz annenizi belirli başlı cümleler çalıştırarak öğretebilirsiniz.. Sadece oradaki memura söylenicek şeyler için yani kalıplar

Daha sonraki oturum almak için annenizle beraber gidin ama, o kendi konuşsun almanca belirli şeyler öğretin ( İşte merhaba oturumumu uzattırmak için gelmiştim acaba bu sefer süresiz alabilecek miyim ) gibi bir cümleyi orada kendi kursa çok farklı olur eminim..

Memur annenizin derdini kendinin anlattığını görünce hemen bakış açışı değişecektir ...

7. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    64
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    Selam usta aynı konu benim başımdanda geçti yer münchen annem yıllarca almanyada kaldıgı halde süresiz alamadım çok ugraçtım olmadı almanca bilmedigi için yalnız beş sene alabiliyordum bunun avukatla hiçbir alakası yok sadece almancaya bakıyorlar saygılar

9. yollabana üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    14
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı yollabana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam usta aynı konu benim başımdanda geçti yer münchen annem yıllarca almanyada kaldıgı halde süresiz alamadım çok ugraçtım olmadı almanca bilmedigi için yalnız beş sene alabiliyordum bunun avukatla hiçbir alakası yok sadece almancaya bakıyorlar saygılar
    Zor bir durum ama olayada onlarin acisindada bakmak lazim bir yönden haklilar. Yasli sahislara biraz daha kolaylik yapsalar ne güzel olurdu diye düsünüyorum. Önümüzdeki hafta basvuruyu yapcaz. Bakalim hayirlisi olsun

Ettiği Teşekkür
    321
    Alıntı raicoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zor bir durum ama olayada onlarin acisindada bakmak lazim bir yönden haklilar. Yasli sahislara biraz daha kolaylik yapsalar ne güzel olurdu diye düsünüyorum. Önümüzdeki hafta basvuruyu yapcaz. Bakalim hayirlisi olsun
    Kardeş çok zor değil cidden kuracak olduğu cümle 1..2 tane

Sen sadece anneye o güne kadar ( Merhaba, iyi günler. Ben oturumu uzattırmak için gelmiştim.. Süresiz verebilirseniz çok memnun olurum.Yaşlılık gidip gelmem zorlaşıyor iyice ) öğretirsen..

Hepsi bu kadar aslında bunları söyledikten sonra memurun orada konuyu uzatacağını sanmıyorum..Ona o yeticektir.. Bence mutlaka bir dene kaybedecek birşey yok bu sefer inşallah süresiz verirler

Tecrübeli Üye resadiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    34
    38 mesaja 63 teşekkür aldı
    selam,benim annemde 40 yildir almanyada ,almanca da cok cok az biliyor.Ama oturma Hakki ni aldik,biz baden württemberde yasiyoruz.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    14
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş çok zor değil cidden kuracak olduğu cümle 1..2 tane

Sen sadece anneye o güne kadar ( Merhaba, iyi günler. Ben oturumu uzattırmak için gelmiştim.. Süresiz verebilirseniz çok memnun olurum.Yaşlılık gidip gelmem zorlaşıyor iyice ) öğretirsen..

Hepsi bu kadar aslında bunları söyledikten sonra memurun orada konuyu uzatacağını sanmıyorum..Ona o yeticektir.. Bence mutlaka bir dene kaybedecek birşey yok bu sefer inşallah süresiz verirler
    iyi dileklerin icin cok tesekkur ederim kardesim. Insallah dedigin gibi yapcaz bide memurun insafina kalmis bisey bakalim hayirlisi. Hepinize yardimci oldugunuz icin tesekkur ederim Allah razi olsun

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Sandıklı
    Ettiği Teşekkür
    128
    76 mesaja 162 teşekkür aldı
    Arkadaşlarda bahsetmiş genelde bir kaç cümle yeterli oluyor. Benim bir köylüm anlattı babaannesini oturum almaya götürmüş kadın yetmiş yaşın üzerinde ve hiçbir yardım almıyor. Köylüm anlatmış kibarca kadın yaşlı gelmek gitmek sorun, ne kadar yaşar belli değil süresiz verseniz olmazmı gibisinden, orada ki memur birşey soracağım bilirse vereceğim demiş ve sabah kahvaltıda ne yedin diye sormuş. Yaşlı teyzemiz anlamadığı cevap verememiş ve 3 sene oturma vermişler.

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Bu sorunu annem icin ben su sekil hallettim;
    Önce sadece yanliz gittim söyledim annem 70 yasina gelmis hic bir kurumdan yardim almiyor almancasida birkac kelimeden baska yok bu yastan sonra ögrenebilecek durumuda yok Türkiye de uzun kalmak ona cok iyi geliyor kisida burada bizim yanimizda gözetimizde geciriyor yurtdisinda 6 aydan fazla kalma ihtimaline karsi buradaki haklarini kaybetmemesi icin dil disinda bir sorun yok onuda okadar cok önemsemeseniz olmazmi dedim, bir termin verip annenle birlikte gelin bakalim dedi, gittik hic sorun cikartmadan verdi belgeyi.
    Oradaki calisanin insiyatifine kalmis bir durum. Acikca durumu anlatin karsinizdakide insan illaki bir kolaylik gösterdir haliyle.

16. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)