Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2261 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyede sigortali calisma yaptiktan sonra Genel Saglik Sigortasi Borclanma Bedeli

Üye
    Ettiği Teşekkür
    38
    1 mesaja 3 teşekkür aldı

Türkiyede sigortali calisma yaptiktan sonra Genel Saglik Sigortasi Borclanma Bedeli

Slm arkadaslar yukarda da yazdigim gibi dün esim le e devlet üzerinden sgk sayfasina bakarken birden esimin sgk ya genel saglik sigorta borcu oldugunu gördük.Benim sormak istedigim nedir bu gss borcu birde borc bedeli 3590tl esim burda zaten sigortali.Benim sormak istedigim bu borcu nasil iptal ettirebiliriz.yada nasil bir yol izlememiz gerek.bu yaz esim bir hafta sigorta yaptirdik onunlami alakali anlayamadim.Lütfen bu konuda bilgisi olan arkadaslar yazar sa sevinirim.Simdiden vereceginiz cevaplar icin tesekürler

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Büyük ihtimal ya cok gec cikis almissin veya hala trde calisiyor görünüyorsunuzdur

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Alıntı ahmet976 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar yukarda da yazdigim gibi dün esim le e devlet üzerinden sgk sayfasina bakarken birden esimin sgk ya genel saglik sigorta borcu oldugunu gördük.Benim sormak istedigim nedir bu gss borcu birde borc bedeli 3590tl esim burda zaten sigortali.Benim sormak istedigim bu borcu nasil iptal ettirebiliriz.yada nasil bir yol izlememiz gerek.bu yaz esim bir hafta sigorta yaptirdik onunlami alakali anlayamadim.Lütfen bu konuda bilgisi olan arkadaslar yazar sa sevinirim.Simdiden vereceginiz cevaplar icin tesekürler
    Arkadasim konu daha önce https://www.ozbeceriksizler.com/show...bor%E7lananlar burada genis paylasilmisti, kisaca yine anlatayim.

Büyük bir ihtimalle Türkiye de ikametgah gösterdiniz birinci adres olarak akabilinde Türkiye de baska sigortaniz olmadigindan ikametgaha dayali zorunlu sigortali kapsamina girdiniz ve otomatik borclanmis oldunuz.

Aslinda ayni zamanda Alman saglik kurumundan Auslandkrankenschein alip sgk ya vermis olsaniz bu durum olusmayacakti, herneyse olan olmus cözümüde var söyle;
    Yurtdisinda bagli bulundugunuz saglik sigortasindan Auslandkrankenschein ve birde ikametgah belgesi alip ikametgah belgesinide tercüme ettirip her iki belge ile birlikte sgk yurtdisi islemler kismina müracat edip borcu sildiriyorsunuz.

E-Devlet sitesinde borclanmis olunan sürelerin tarihleride görünür eger o tarihler Türkiye de kisa calisma yaptiginiz zamanida gösteriyorsa durum farkli olabilir ozaman calisma icin ödenmesi gereken primde ödenmemis olabilir bu bence zayif ihtimalde olsa mümkündür.
    Konu hekimoglu tarafından (19 Ocak 2018 Saat 03:21 ) değiştirilmiştir.

5. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    38
    1 mesaja 3 teşekkür aldı
    Kusura bakma hekimoglu kardesim haklisin.Verdigin cevap icin ayriyeten tesekürler

Yeni Üye drakula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    314
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    sgk a dilekce verceksiniz.Yurdtdisinda yasiyorum diye.

Ettiği Teşekkür
    132
    Alıntı ahmet976 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma hekimoglu kardesim haklisin.Verdigin cevap icin ayriyeten tesekürler
    üstad, sorun degil bazen banada oluyor aradigini aradigin zaman yerinde bulamiyabiliyorsun

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    201
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı drakula Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sgk a dilekce verceksiniz.Yurdtdisinda yasiyorum diye.
    Nasil ve nereye verilecek kardes bu dilekce ?
    Bendede ayni Problem var.

Ettiği Teşekkür
    132
    Alıntı Bigpapi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasil ve nereye verilecek kardes bu dilekce ?
    Bendede ayni Problem var.
    Arkadasim neden sadece son paylasimi okuyup öyle soruyorsunuz konu hakkinda detayli aciklama #3 te var bi zahmet okuyup uygulayin sorun cözülür

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    201
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim neden sadece son paylasimi okuyup öyle soruyorsunuz konu hakkinda detayli aciklama #3 te var bi zahmet okuyup uygulayin sorun cözülür
    Arkadasim sade sonu okumadim ben. Tabiki hepsini okudum. Benim sorum bu isi burdan nasil halledeceyim dilekce ile. Türkiyeye gitmeden yani.

Ettiği Teşekkür
    132
    Soru eksik oldugundan haliyle o sekil cevap vermek zorunda kaldim, belge olmadan @drakula arkadasin yazdigi gibi sadece kuru dilekceylede olmuyor. Malesef Türkiye ye gitmeden olmuyor aceleyede gerek yok izine gittiginizde halledebilirsiniz, daha önce yazdigim gibi Meldebescheinigung (Tercümeli), Auslandkrankenschein ile birlikte ilgili SGK kurumuma basvurulacak.
    Konu hekimoglu tarafından (24 Ocak 2018 Saat 00:29 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    201
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soru eksik oldugundan haliyle o sekil cevap vermek zorunda kaldim, belge olmadan @drakula arkadasin yazdigi gibi sadece kuru dilekceylede olmuyor. Melesef Türkiye ye gitmeden olmuyor aceleyede gerek yok izine gittiginizde halledebilirsiniz, daha önce yazdigim gibi Meldebescheinigung (Tercümeli), Auslandkrankenschein ile birlikte ilgili SGK kurumuma basvurulacak.
    Eyvallah sagolasin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)