Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2259 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evde mi kaldik yoksa oO

Yeni Üye Fatih4040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    5
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

Evde mi kaldik yoksa oO

Selamunaleykum cümleten,

ismim Fatih 27 yasindayim klasik bir Türk genciyim, araba hobbim var, sigara nargilem felan hic yok. Mesleki dönemiim uzun sürdü, hauptschuleyi bitirip zamaninda Kalorifercilik ögrendim ama meslege bitirip devam calismadim, sonradan Realschule ve Abiturum yapip Studierene basladim, gecen sene Mechatronik Mühendizi oldum ve 8. ayda büyük bi firmada elektrik mühendizi ( Elektronik Entwickler) olarak basladim.

Tabi artik malum yasimiz baya bi ilerledi ve bi aile kurma zamani geldi. Ama malesef daha hayirlisi karsima cikmadi. Üc bayanla tanisip görüstük son 2 senede ama ücüylede olmadi, acaba diyorum sorun bende mi yoksa. Biraz fazla alttan biriyim fazladan icime atarim karsimdakinin yüzüne kötü olamam.

Burdan acaba bir tavsiye cikar mi, yoksa Allaha birakip hayirlisini mi beklemek lazim. Malum bu zamanda iliskiler ister istemez sosyal medya üzeri basliyor ve bende buna ayak uyduruyom. Anliyacaniz Facebook veya Instagramda dogru biri dek geldim mi usulü mesaj yaziyorum. Gerci arayan mevlanasinida bulur belasinida )

Yoksa ben kendi kendime bu konuyu cok mu sisiriyom, etrafimda bu yasta daha bekar cok. Bunlar acaba baska mi düsünüyor?

Tabi haliyle annem babamda dürtüyo haydi oglum artik yasin geldi...Haklilar tabi.

2. Sponsor Reklam
    ∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    bak kardes nasip isleri zorla olmaz

sen istersin karsi taraf istemez karsi taraf ister sen istemezsin

mühim olan tabi birde karsi taraftan beklentiler

* Dost Dogru Dost Arama , Dostsuz Kalirsin * misali

ya onu begenme bunu begenme bu huyunundan hoslanda o huyundan hoslanma yaparsan

ömür boyu bekar gezersin ,

bu gibi isleri zorlamaya kalkarsan daha cok hata yaparsin

oluruna birak , ayrim yapma , insanlar arasinda ayrim iyi degil ,

büyüklerinin zoruylada ilerleme !!!!!!!!!!!!

büyükler evladim aile kursun diye kendini yirtar hele hele yasi 27 evde kalicak düsüncesine kapilirsa

bir cok olayi görmemezlikten gelir ilk önlerine cikan kendilerince uygun gördükleri biri ile seni evlendirmek ister

ama bir ömür senin bu bayanla yasayacagini göz ardi edebilirler

unutma sen kendine HAYAT ARAKDASI ES ariyorsun büyükler GELIN !!

ikisi cok cok cok degisik olay !!! bu farki anlamayan malesef cok insan var

birde bu olaylari cevrende anlatma !!

biz Türkler Dedikoduya cok merakliyiz , inan sen bunu kafana taktim dersin cevranda anlatirsin

ama onlar üzerine ekleme yapar baska yerde duydun mu Fatih Evlenemiyormus Hastamiymis nedir diye anlatir

kendine yakin hissettigin güvendigin düzgün sözü söz BÜYÜK Amca Dayi Abilerden nasihat al

Hadi Bagtin Acik olsun

4. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    123
    11 mesaja 35 teşekkür aldı
    slm,bende konunun takipscisiyim benimde 25 yasinda bir oglum var,2 seneden beri ici olarak calisiyor,daha önceleri yani Ausbildung yaparken meslegini eline alsin dedik,ondan sonra evllendiririz dedik,ama kendisi suan evlenmek istiyor,görücü usulü olsa da olur diyor,bende kendisne arabul diyorum benimde malesef fazla cevrem yok,tanistirip evlendirebilsem,bende ona sosyal medyalari tavsiye ediyorum,ama herhalde cekingen oldugu icin ,kizlara yazmiyor,bilmiyorum suan zamana birakiyorum ,fazla üstünede gitmiyorum evlen diye, bakalim allahdan hayirlisi.

saygilar

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    fikrimi yazmadan edemeyecegim,
    ben olsam,1000 kere evlenecek olsam,kesinlikle birkez bile sosyal medyadan birini aramam
    bu sosyal medya yüzünden zaten insanlar sosyal olmaktan ciktilar, eskiden sosyal medya yoktu ve insanlar disari cikip,insan icine girip, es-dost buluyordu.
    simdi sosyal medya sayesinde, herkes yalniz. herkes evinde bilgisayarinin karsisinda oturuyor, insanlarlar kontak kurmayi bilmiyor, kimse kimseyle 5 dakika konusamz oldu..
    birde söyle düsünün, bir kiz olsaniz,kendinizi iyi yetistirmis olsaniz,kendinize güveniniz olsa,egitim-ahlak-kisisel gelisim-terbiye vs. hepsi olsa,kendinize koca arasaniz, sosyal medyayami bakarsiniz?
    kimse kizmasin, zaten bu sosyal medyada kimin ne yaptigida belli, sanal bir dünyada,sanal hikayeler dönüyor. sanal ortamdan evlenenlerde,yalanlari ortaya cikinca hemen bosaniyorlar.
    evlilik, dogru insanla yapildiginda,bu dünyadaki en güzel seydir. terside bunun tersidir. huyunu-suyunu,kim,neci oldugunu bilmeden sakin evlenmeyin. denk olacak evleneceginiz insan, Ahlak-yas-egitimi-güzelligi-maddi durumu-ailesi bunlar biraz sana denk olmali.
    ilk kendi yakin cevrenize bakin,sonra yakinlariniza haber verin,evlenecek birini ariyorum deyin. siz aramadan kismet ayaginiza gelmez,arayin,aktif olun..
    Allah yardimciniz olsun

7. 5 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı domanicli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm,bende konunun takipscisiyim benimde 25 yasinda bir oglum var,2 seneden beri ici olarak calisiyor,daha önceleri yani Ausbildung yaparken meslegini eline alsin dedik,ondan sonra evllendiririz dedik,ama kendisi suan evlenmek istiyor,görücü usulü olsa da olur diyor,bende kendisne arabul diyorum benimde malesef fazla cevrem yok,tanistirip evlendirebilsem,bende ona sosyal medyalari tavsiye ediyorum,ama herhalde cekingen oldugu icin ,kizlara yazmiyor,bilmiyorum suan zamana birakiyorum ,fazla üstünede gitmiyorum evlen diye, bakalim allahdan hayirlisi.

saygilar
    usta madem görücü usulu düsünüyorsun

ki bence bunda hic bir sakinca yok

o zaman olan cevrende muhabbet arasi lafi aciver

** bizim oglaninda zamani geldi ** bulsak helal süt emmis birini falna

misali ona benzer laflar ile

isyerinde isarkadaslarina , ne bileyem kendine yakin hissettign her insnain yanidan olabilri

laf lafi acar laf gönlü acar usta

Üye
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    123
    Alıntı TipiTip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usta madem görücü usulu düsünüyorsun

ki bence bunda hic bir sakinca yok

o zaman olan cevrende muhabbet arasi lafi aciver

** bizim oglaninda zamani geldi ** bulsak helal süt emmis birini falna

misali ona benzer laflar ile

isyerinde isarkadaslarina , ne bileyem kendine yakin hissettign her insnain yanidan olabilri

laf lafi acar laf gönlü acar usta
    TipiTip kardesim Dogru söylüyorsunda,ailevi sebeblerden dolayi akrabalarlan kontagim yok,ve geri kalan kisilerde elini tasin altina koymak istemiyor,kendisi bulsun diyor daha iyi olur deyip kesip atiyorlar,bakalim alladan hayirlisi ileride iyi bir nasibi cikar insallah.

saygilar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    Arkadasim ben 25 yasinda evlendim. Keske sihirli bir formül olsada söylesem sana ama ne yazikki yok . Sana tavsiyem : Insan dogarken hangi anneden babadan dogacagina hangi ailede büyüyecegine karar veremiyor , ancak evlendikten sonra kuracagin hayat senin ellerinde burada yapacagin secim senin bütün hayatini etkileyecek o yüzden evleneyim evde kalmayayim diye evlilik yapma , secimini yaparken o iliskinin ilk zamanlarndaki heyecana kapilip acele kararlar verme , Sevgi tabiki bir iliskide olmali ancak herkesin sevgi anlayisida farkli ancak mantik hep aynidir yani mantiken sana uyumlu bir es degilse karsindaki hic zorlama derim ben . inan mutsuz bir evlilik evde kalmakdan cok daha kötüdür. hic kimse 4+4 lük degil ancak ortada bir uyum olup olmadigi o iliskinin cicili bicili ilk döneminde takkeyi önüne alabilirsen ortaya cikacaktir. Allah hakkinda hayirlisini versin.

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir kiz olsaniz,kendinizi iyi yetistirmis olsaniz,kendinize güveniniz olsa,egitim-ahlak-kisisel gelisim-terbiye vs. hepsi olsa,kendinize koca arasaniz, sosyal medyayami bakarsiniz?
    Arkadaşın bu sözlerine tamamen katılıyorum. Herkez öyledir demiyorum ama oradaki % belli artık

Doğru düzgün biriyle pat diye sosyal medyadan nasıl iletişim kuracaksınız ( Hooop Ben geldim merhaba sende kimsin be sapık

Bu zamanda genelde kendine bir sürelik ilişki için bayan yada erkek arayanlar tarafından kullanılıyor genelde sosyal medya..

Orada belli bir trafik var çabuk bulunuyor bu tarz şeyler..

Cidden kendinize birini arıyorsanız evlilik için önce çevrenize bakın evden çıkınca bir kaldırın başınızı utanmayı sıkılmayı bir kenara atıp o şekilde hareket edin.. Mutlaka vardır çevrenizde

Düğünlere gidin en iyi kız bulma görme yollarından bir tanesidir...

12. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    440
    TipiTip kardesim Dogru söylüyorsunda,ailevi sebeblerden dolayi akrabalarlan kontagim yok,ve geri kalan kisilerde elini tasin altina koymak istemiyor,kendisi bulsun diyor daha iyi olur deyip kesip atiyorlar,bakalim alladan hayirlisi ileride iyi bir nasibi cikar insallah.

saygilar
    vallah bu durumda yapicak birsey yok

Memlekette falan bakin derim

ama yukarida arkadas yazmis , Internetten Sosyal Medyadan taniyip evlenmek nekadar saglikli olur ??

bence o Sosyal medya insanlari sosyal yapmiyor ASOSYAL yapiyor

( ASOSYAL= toplumsal olmayan, toplumdışı olan kişi için, insanlar arasına karışmaktan hoşlanmayan )

ama bak sonuca Cocuklar Annenin Babanin günagini ödüyor bir nevi

hadi akrabalarini bir yana koy

sen zamaninda kendine cevre edinseydin , dost edinseydin simdi gerekli olabilirdi

simdi Camiye gitme , Futbol klüplerien gitme , KAhvehaneye gitme , Derneklere gitme , herhangi bir Sosyal faliyete katilma

ve sonrasi ? kimse kimseye yardimci olmuyor

belkide bu cevrenin sana davrandiginin nedeni sende zamaninda vurdum duymaz olmusuntur

yada cevrene yeterli degeri vermemenden dolayidir

hani derler ya YALNIZLIK ALLAHA MAHSUZ

evet bu cok dogru !! zamaninda Dost Arkadas Konu Komsu Cevre edinmedikmi

bir gün geliyor bunun acisini cekiyoruz

size saka gelir ben bir Dügüne gittim Salonda 27 kisiydik !!!!!!!

Sarkici birde ikide bir HADI HEP BERABER diye tempo tutuyor

adami dövöcektim , yaw hemserim neyin kafasini yasiyorsun dedim

zaten icerde davetli olarak 27 kisiyiz herkes piste ciksa yine bos

sen hadi hep beraber diyorsun dedim

birde bir sünent dügününe gittim 50-60 kisi ancaydik

ama bunlar neden ? o insanlarin ASOSYAL olmasindan

sakin beni yanlis anlama

belki sen öyle degilsin senin özel nedenlerin vardir

bunlari yazmamin nedeni örnek teskil etsin diye

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    @akbaba

sana tespitinde hak veriyorum. cok dogru yazmissin.

Sosyal medyadan tanisip evlenenin (ister kiz olsun ister erkek) evlilik hayatinin ileride asozial gecme tehlikesi cok büyük.

Biliyorum bu internet caginda hersey eskisi degil. eski örf ve adetlerimize göre kiz istemeyi veya vermeyi bile bu nalet internet bozdu. Sizde okumussunuzdur, bundan bir iki sene evvel gazetelerde messenger üzeri bile kiz istendigini olmustur.

Peki senin önerin varmi diye sorsaniz, Allah var yok. cünkü bu zamanda akrabalar bile kendi arasindaki bagi terk etmis. menfaat dünyasi olmus. onun icin evlenmek isteyen bu zamanki genclere sadece Allah yardimcilari olsun derim. Isleri kolay degil.

15. Selam üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    bence sosyal medyayi bu kadar kotulememek lazım, insanların birbirleriyle nasil tanıştığı değil ilişkinin alacağı yol önemlidir. her sosyal medya yoluyla tanisan çiftler mutsuz değil her görücü usulü tanisan yada arkadaş yolu ile tanisan yıllarca flört eden mutlu değil. pauschal bir Aussage yapmak mümkün değil. bence eğer çevrende imkanın yoksa internet de bu işi ciddi yapan Partner Vermittler siteleri var ücretli ama denemekden zarar gelmez

Gesendet von meinem P9000 mit Tapatalk

Yeni Üye Fatih4040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    5
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Yorumlari okudumda, hepinizi fikriniz ile hakli görüyorum.

Internet üzeri kiz bulma tabiki ayri bir durum. Dügün kermes gibi organizasyonlarda genelde bulunurum, bir ihtimal hesabi.

Akraba tanidik komsu konular..bunlardan hayir gelmez bence, bunlari zaten birbirinin iyiligini istemez, gurbette zaten hemserinden tanidigin kazik yersin hesabi.

Neyse moral bozmak yok, vardir Rabbimin bi bildigi, hayirlisi olsun

Siz yinede icinizden gecen yorumlari lütfen tecrübenize dayanarak yazin, kesinikle dikkata alacam.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Ben 30 yasimda evlendim. Daha öncesinde kendimi tam hazir hissetmedigimden evlilige hic yanasmadim ama sonucta iyi ki erken evlenmemisim diyorum. Insan olgunlasinca aile yönetimi de daha düzgün oluyor. Gözün artik disarida degil, karina daha olgun davranabiliyorun, cocuguna karsi nasil hareket edecegini cok daha iyi kavrayabiliyorsun. Tek kötü yani cocukla aranda ki yas farki oluyor ama her seyin positif ve negatif yanlari var.

Sosyal medya ise gercek yasamda oldugu gibi her türlü insani barindiriyor, fark yok. Kullanma amacina bagli. Tanimadigi insanlara özel mesaj atanlar mesela benim acimdan sosyal medyada direkman bloke edilmesi gereken insanlar. Orada dahi bir emek gerekiyor, gerekmeli.

19. mxm üyemize teşekkür edenler:

Kicket yilmaz68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ALLAH'IM şehitler yurdu vatanımızın her türlü nimetlerinden faydalanıp hainlik yapanları helak etsin
    Ettiği Teşekkür
    382
    138 mesaja 642 teşekkür aldı
    Kendi izlenim, evlilik çağı 30 civarına çıktı.
    20-30 yaş arası gençler ud (Sorumluluk sahibi olmak) sahibi olmak dursun evliliği oyuncak gibi görüyor, iki küçük çocuk oyuncak için birbirine küserler ya onun gibi küstüm ayrılalım inanın çok örnekleri var.

@Fatih4040 kardeşim evde filan kalmadın tam nişan zamanın inşallah gönlüne göre biriyle tanışır ömür boyu mutlu olursun.

21. yilmaz68 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye Sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    411
    147 mesaja 311 teşekkür aldı
    valla ben de kendimden örnek vereyim
    36 yasindayim ve hala bekarim.

30 yasina kadar bir seyler yapmak gerekiyor.
    Yoksa gercekten insan yaslandigini görmeyip, cok basit ve genc yaslarda umrunda olmayacak seylere takiyor.
    Dolayisiyla biriyle tanissan da orada kaliyor.

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı Sdt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ben de kendimden örnek vereyim
    36 yasindayim ve hala bekarim.

30 yasina kadar bir seyler yapmak gerekiyor.
    Yoksa gercekten insan yaslandigini görmeyip, cok basit ve genc yaslarda umrunda olmayacak seylere takiyor.
    Dolayisiyla biriyle tanissan da orada kaliyor.
    Sende eşiği atlamışsın kardeş, neden o kadarda geç bıraktın..

Sen şimdi armudun sapı üzümün çöpü dönemine gelmişsin ..

Umarım bir kısmetde sen bulursun inşallah çok aşırı geçmeden..

24. OrLoW üyemize teşekkür edenler:
    Sdt

Üye
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    123
    vallah bu durumda yapicak birsey yok

Memlekette falan bakin derim

ama yukarida arkadas yazmis , Internetten Sosyal Medyadan taniyip evlenmek nekadar saglikli olur ??

bence o Sosyal medya insanlari sosyal yapmiyor ASOSYAL yapiyor

( ASOSYAL= toplumsal olmayan, toplumdışı olan kişi için, insanlar arasına karışmaktan hoşlanmayan )

ama bak sonuca Cocuklar Annenin Babanin günagini ödüyor bir nevi

hadi akrabalarini bir yana koy

sen zamaninda kendine cevre edinseydin , dost edinseydin simdi gerekli olabilirdi

simdi Camiye gitme , Futbol klüplerien gitme , KAhvehaneye gitme , Derneklere gitme , herhangi bir Sosyal faliyete katilma

ve sonrasi ? kimse kimseye yardimci olmuyor

belkide bu cevrenin sana davrandiginin nedeni sende zamaninda vurdum duymaz olmusuntur

yada cevrene yeterli degeri vermemenden dolayidir

hani derler ya YALNIZLIK ALLAHA MAHSUZ

evet bu cok dogru !! zamaninda Dost Arkadas Konu Komsu Cevre edinmedikmi

bir gün geliyor bunun acisini cekiyoruz

size saka gelir ben bir Dügüne gittim Salonda 27 kisiydik !!!!!!!

Sarkici birde ikide bir HADI HEP BERABER diye tempo tutuyor

adami dövöcektim , yaw hemserim neyin kafasini yasiyorsun dedim

zaten icerde davetli olarak 27 kisiyiz herkes piste ciksa yine bos

sen hadi hep beraber diyorsun dedim

birde bir sünent dügününe gittim 50-60 kisi ancaydik

ama bunlar neden ? o insanlarin ASOSYAL olmasindan

sakin beni yanlis anlama

belki sen öyle degilsin senin özel nedenlerin vardir

bunlari yazmamin nedeni örnek teskil etsin diye
    yok estagfurullah,cocuklarimla genelde ilgilenmisimdir,sosyal hayatlari olsun diye hep önem göstermisimdir,gerek kaitaplar okuyup onlari nasil iyl gelisirler diye,futbol kulüblerine yazdirdim arkadas ortamlari olsun diye,tabiki kendimde herzaman cami cemat icine girmisimdir,elimden geldigi Kadar sosyal faliyetlerede katilmisimdir,ama o da bir gercekki ,bu ailevi sebeler yüzünde kopukluklar yasadim diyebilirim.mesela insanlara karsi güvensizligim artti,ondan sonra hastaliklar bunu takip etti,ve kabuguma cekilmis gibi oldum,neyse Zaman en iyi ilacdir herhalde diye düsünüyorum,ileride insallah hayirli bir nasibi cikar insallah,konuyu devam takip ediyorum.

saygilar

Ettiği Teşekkür
    440
    yok estagfurullah,cocuklarimla genelde ilgilenmisimdir,sosyal hayatlari olsun diye hep önem göstermisimdir,gerek kaitaplar okuyup onlari nasil iyl gelisirler diye,futbol kulüblerine yazdirdim arkadas ortamlari olsun diye,tabiki kendimde herzaman cami cemat icine girmisimdir,elimden geldigi Kadar sosyal faliyetlerede katilmisimdir,ama o da bir gercekki ,bu ailevi sebeler yüzünde kopukluklar yasadim diyebilirim.mesela insanlara karsi güvensizligim artti,ondan sonra hastaliklar bunu takip etti,ve kabuguma cekilmis gibi oldum,neyse Zaman en iyi ilacdir herhalde diye düsünüyorum,ileride insallah hayirli bir nasibi cikar insallah,konuyu devam takip ediyorum.

saygilar
    tabiki hersey zamana bagli

hic birsey icin egc kalinmis degildir

ALLAH saglik versin gerisi illaki bir türlü olur

herseyin en absi saglik ...

Allaha sizler icin en hayirlisini nasip eylesin

Üye
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    123
    tabiki hersey zamana bagli

hic birsey icin egc kalinmis degildir

ALLAH saglik versin gerisi illaki bir türlü olur

herseyin en absi saglik ...

Allaha sizler icin en hayirlisini nasip eylesin
    Amin hepimize insallah

Tecrübeli Üye yadikar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin/ istanbul
    Ettiği Teşekkür
    430
    131 mesaja 578 teşekkür aldı
    Her şey kader...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)