Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2253 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyeden kayinbraderimi ve ailesini almanyaya 15 günlügüne getirmek istiyorum ne yapmam lazim

Üye
    Ettiği Teşekkür
    33
    6 mesaja 47 teşekkür aldı

Türkiyeden kayinbraderimi ve ailesini almanyaya 15 günlügüne getirmek istiyorum ne yapmam lazim

slm.Alkm ben türkiyeden kayinbiraderimi ve ailesini buraya davet etmek istiyorum ne yapmam lazim bilemedigim icin sizlere sormak istiyorum
    acaba kendisi arabasiylan türkiyeden buraya gelmesi icin ne yapmasi lazim veya benim buradan ne gibi islemler yapmam lazim buraya gelebilmesi icin ailesiylen ben kendim alman vatandasiyim kendi evim var kirada oturmuyorum ben ve esim almanyada calismaktayiz sizlerden ricam bana yardim ederseniz cok memnun olurum

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    yabancilar dairesine gidip davetiye cikarcaksin oda maasin yeterli ise tabi

4. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Evet yabancılar dairesinden kağıt alıcaksın yanlış hatırlamıyorsam 25 euro idi..

Alman vatandaşı olduğun için ve evinde kendinin olduğu için sorun çıkacağını sanmıyorum ..

Alman vatandaşı olduğun için maaşına bakmazlar.. Sorun olan arabayla Türkiyeden misafir olarak almanyaya gelemeyeceğini tahmin ediyorum emin değilim..

Zaten vize alırken ona göre veriyorlar sanırım uçak biletlerinede bakmak istiyorlar vize alırken...

Tabi bu işlemler hangi eyaletde olduğuna görede değişiyor ...

6. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    16 mesaja 23 teşekkür aldı
    Yabancilar Dairesine gidecen Passport 3 aylik kagiti evde varsa baska calisan onlarida kazanc belgesini götürcen Antragstellen Verpflichtgserklärung gelecek kisinin Passport numarasi kisilik bilgileri ve adresini yazacan kabul olurda sorumlugu kabul ettigin icin sana belge imzalatip 29€ ödetecekler, sonra gidicen mesela ADAC ye o kisiye Kranken versicherung yaptircan 100€ civarinda, onmdan sonra gidiecen bir Reisebüro ucak bileti gelis gidis icin almis gibi belge alacan ve posta yada birisi Türkiyeye giderse onla göndercen, normal posta 4-6 hafta sürüyor yada mesela UPS le acele gönderirsen 50-60€ civarinda 10 günde eline gecer.
    Gelecek kisi Türkiyede bulundugu bölgenin Alman konsoloslugundan araci firmalar var onlarda Randevu alacak islem ücreti 435 TL. Varsa geelcek kisi yaninda kazanc belgesi yada Emeklilik belgelerini yada ögrenci belgelerini yaninda götürsün hatta bazen ev Taspusu bile istiyorlar yada Kautsiyon.

8. 2 kişi Cesur69 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    849
    alman vatandasi yada turk vatandasi fark etmiyor gelir belgesi vermek zorunda einladung icin ,

Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet yabancılar dairesinden kağıt alıcaksın yanlış hatırlamıyorsam 25 euro idi..

Alman vatandaşı olduğun için ve evinde kendinin olduğu için sorun çıkacağını sanmıyorum ..

Alman vatandaşı olduğun için maaşına bakmazlar.. Sorun olan arabayla Türkiyeden misafir olarak almanyaya gelemeyeceğini tahmin ediyorum emin değilim..

Zaten vize alırken ona göre veriyorlar sanırım uçak biletlerinede bakmak istiyorlar vize alırken...

Tabi bu işlemler hangi eyaletde olduğuna görede değişiyor ...

Üye
    Ettiği Teşekkür
    33
    slm Alk cevapladiginiz icin cok tsk ederim ben nrw,de oturmaktayim

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Alıntı Cesur69 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yabancilar Dairesine gidecen Passport 3 aylik kagiti evde varsa baska calisan onlarida kazanc belgesini götürcen Antragstellen Verpflichtgserklärung gelecek kisinin Passport numarasi kisilik bilgileri ve adresini yazacan kabul olurda sorumlugu kabul ettigin icin sana belge imzalatip 29€ ödetecekler, sonra gidicen mesela ADAC ye o kisiye Kranken versicherung yaptircan 100€ civarinda, onmdan sonra gidiecen bir Reisebüro ucak bileti gelis gidis icin almis gibi belge alacan ve posta yada birisi Türkiyeye giderse onla göndercen, normal posta 4-6 hafta sürüyor yada mesela UPS le acele gönderirsen 50-60€ civarinda 10 günde eline gecer.
    Gelecek kisi Türkiyede bulundugu bölgenin Alman konsoloslugundan araci firmalar var onlarda Randevu alacak islem ücreti 435 TL. Varsa geelcek kisi yaninda kazanc belgesi yada Emeklilik belgelerini yada ögrenci belgelerini yaninda götürsün hatta bazen ev Taspusu bile istiyorlar yada Kautsiyon.

Cok güzel özetlemissinde, kücük bir ilave yapayim TR ye gönderilen posta konusunda. Son 1-2 yil icinde en az üc kez TR ye davetiye yollamis biri olarak tecrübem su ki (tabi ki sehire göre degisebilir, biz Izmit ve Istanbul´a yollamistik), yolladigimiz posta 1 hafta, 10 günde ulasti adrese.

Türkiye de Almanya vizesi islemlerini artik idata diye bir Firma yapiyor. Burdan gerekli bilgilere ulasabilirsiniz TR den basvurular icin.

12. hope41 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Yanliz kafama takilan su oldu ki mesajinda tam anlayamadim, TR den buraya araba ile mi gelmek istiyorlar?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    33
    slm hope41 kardesim aynen öyle kendi arabasiylan gelmek istiyor almanyaya onun icin hic bilgim yok ne yapmasi lazim diye yazmistim
    slm yuso

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    İlla arabayla gelmek istiyorlarsa onun külfeti çok fazla olucaktır tahminimce bir sürü şey çıkarırlar tabiki vize verirlerse.. En uygunu uçakla dostum zaten 15 günlüğüne demişsin..

Birde hiç o yolu gitmemiş biri direk almanyaya gelicek 15 gün için o riske hiç girilmez bence yinede siz bilirsiniz

16. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    15 günlügüne normalde degmez araba ile ama tabi o sizin bileceginiz sey... o konuda ne lazim hicbir bilgim yok. Ama her halükarda vize lazim olacagi icin yukarda arkadaslarin yazdigi yolu takib edecekler mecburen. Araba icinde idata ya sorsunlar onlar yönlendirirler diye tahmin ediyorum. Kolay gelsin simdiden

18. hope41 üyemize teşekkür edenler:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Arabayla gelecek aile değişik ülkelerden geçecek. O zaman Vize işi nasıl oluyor. Almanyadan aldığı Vize örnek avusturya hemen kabul ediyormu.

Benim amcam ve yengem bundan 30 yıl önce uçakla gelmişti, dönüşü değişik ülkeleri gezerek otobüsle gideriz dediler, avusturya sınırında durdurmuşlar,

uçakla gelen geri uçakla gider demişler. Birde gidip sınırdan geri getirdik.

Bence sen en iyisi Yabancılar dairesine telefon aç ve iyice araştır. Haydi kolay gelsin.

Ettiği Teşekkür
    849
    almanyaya vize alan bir kisi arabayla almanyaya gelebilir, arabayla cikmadan önce türkiye disina sigorta yaptiriyor ancak ondan sonra cikabilir ve sinirlarda sorun olmaz cunkü ona verilen bir schengen vizesi var, yani schengen ülkesinden vize alan biri karayolu ile gidebilir vize aldigi ülkeye

21. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Bayern den alinan Verpflichtungserklärung de misafir en kisa yoldan (auf dem direkten Weg) uyarisi ile Ek bilgilerde uyariliyor! Bilginize
    Selamlar saygilar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)