Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2246 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sen Anlat Karadeniz den sohbet konu.

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı

Sen Anlat Karadeniz den sohbet konu.

Selam Arkadaslar

Sen Anlat karadeniz dizisini izleyeneniz varmi bilmiyorum ama burdan sohbet niyetine ve baska konu hakkinda biraz sohbet edebiliriz diye düsündügümden hem bu dizi hem de farkli düsüncelerde sohbet amacli bu dizi icinde konu acmak istedim.

Ben Osman Sinavin dizilerini severek izledigimden, bu dizininde güzel olacagini düsündügümden 2 bölümdür izlemekteyim, 2 bölümüde beyenerek izledim.

Gecen Hafta reytingleri dirilis ertugrul dizisini ogün hic bir program yada dizi gecemezken bu dizi büyük farkla gecti ve dikkat cekti.

Simdi gel gelelim benim sorum ve sohbet amacli baslatmak istedigim konuya

bunun icin o sahnenin yer aldigi yeride ekliyerek devam ediyorum

Ilk Etapta Kadina Siddet e Hayir diyerek basliyorum.

Evet arkadaslar bu sahneden dolayi rtük e kaldirilsin diye sikayette bulunanlar olmus, dikkat cektigi icin tabiki. sigara ickiyi sansürlenirken bu tür sahnenin yer alan bir dizinin olmasi diyerekten.

Bende sunu soruyorum. tamam bu sahne siddet icermekte, ama Haberlerde Hergün kadinin öldürüldügünü, kacirildigi, tecavüz e ugradigi haberlerle gecirmedigimiz gün varmidir.?

Hadi bunu gectik, Haberler bunu o an cocuklar izlemiyorlar.

Peki su sevmedigim ve sevemeyecegim Facebookta, Siddet iceren Icerikler Hertürlüsü, Hayvana Tecavüz eden sapiklar, bunlari facebookta paylasirken bunu Ailemizdeki fertler görmüyorlarmi.?
    Herkes yapiyor demiyorum, yapanlara sormak istiyorum bu tür paylasimlari yapanlari elestirecegimize bu dizi elestirmekteyiz.?

Hani o sahne var o sahnede cocugunuza ailenize bu tür davranisin yanlis oldugunu görüyorsun ne kadar da kötü birisi böyle insanlar hasta diyerek cocuklarimiz o sahneyi izlediyse bu sekilde egitmek daha saglikli degilmidir.

Dizi izleyenler sadece düsüncelerini yazmasina gerek yok, dizi izlemeyen arkadaslar da bu konuda düsünce beyan edebilirler.

Her düsünceye acigiz, bu konuda biraz sohbet edilmesi taraftariyim.

Saygilar

karam82

2. 4 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    ∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    bende düsüncelerimi yazayam o zaman

ben Türkiyedeki Reyting ölcümlerine kattiyen inanmiyorum

Kalitesi bukadar düsük bir Dizinin Dirilis Ertugrulu gecmesi bana inandirici gelmedi

Dizinin konusu siradan , oyuncular siradan , Osman Sinav evet cok süper Diziler yaratti severek izledik

ama bir o kadar diziside erken bitti yayindan kalkti

Rtüke sikayet bence cok Normal , Vatandas Dogal hakkini kullaniyor

Vatandasa bu hakki verirsen Vatandasta bu hakki kullanir

Demokrasi istiyoruz buda demokrasi degil mi ? 80 Milyon insanda hepimiz ayni fikirde olamayiz

Dizilerde zaten Adam vuluru Kan lekesi buzlanir Arabaya binilir Markasi Bantla kapatilir

Alisveris yapilir Raflar buzlanir vs vs vs zaten Diziler izlenmez oldu Adam vurma sahnelerinde ölü yok kan yok :-)) sadece silah sesi geliyor

gerisi izleyecinin hayel gücüne kalmis durumda

Bu Dizi Medyanin sisirmesinden bska birsey degil , ama bu sisirme ile baya gider

simdi baska birseyler yazicam olay siyasete girecek , bu Dizi ATV ve TRT degilde herhangi baska Kanalda yayinlansaydi

2 Hafta Final yaptirilirdi !!!! ama ATV olunca devam eder

simdi bana anlatin bu Dizide ne isleniyor ? Kadina Siddet , baska ? Dizinin özelligi nedirki ortaligi kasip kavurdu ?

ya ben anlamadim Diziyi yada göremedigim birseyler var

Senorya kendi görüsüm cok basit , bu Senaryoda Türkiyede 50 Dizi cekildi

Oyuncular desem ? Vasat bir Kadro !!

5. 5 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    6,389
    @Tipitip yorumun icin tesekkurler, herhalde ben tam anlatamadım konu tam olarak dizi değil.
    diziyi mutlaka seven olacaktır, sevmeyende..
    benim sorum daha çok siddetten dolayı bu diziyi şikayet ediyoruz, siddet e karşıyız.
    Ama gergin haberlerde bu siddetleri izliyoruz dizi değil gerçeğini, Facebook’ta en nefret ettiğim platform da her türlü sünü paylaşıyoruz.. madem bu tür paylaşımlar etik değil diziden değilde paylaşım platformu hanı bizim değil Ozaman olan olayları gerçekleri de daha şeffaf ve kısa haberini paylaşmak doğru degilmidir..
    asil konu bu benim sohbet edilmesini rica ettiğim.

7. karam82 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    440
    Ustam malesef Türkiyenin kanayan yarasi Kadina Siddet

Bu tartisalim dersen tamam tartisalim

Simdi Türkiyede malesef bu sikayet olaylari Milli Sporumuz oldu

Kanallarin Hepsinde Siddet yayinlaniyor ve inan Sade bu Dizi degil

Bir cok Yayin sikayet ediliyor , unutma sikayet üzerine bu evlilik programlari bitti

Simdi asaya tükürsen sakal yukari tükürsen biyik

Bu Siddet olaylari yayinlandimi hepimiz cok Siddet var niye yayinlaniyor diyoruz

Yayinlanmadimi bak bak bizden birsey gizliyorlar diyoruz

Bence bunun ortasini bulma imkani cok cok zor

Ama Millet olarak siddete cok yakiniz

Simdi o dizide misal baksana Herkes belinde silah

Bizim malesef herseyimiz siddete dayali

Sonrada Siddet var diye sikayet ediyoz

Evet haklisin gelde cik isin icinden

9. 2 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    6,389
    Bende bunu demeye calisiyorum
    Bizler hepimiz olmasakta, siddet e meyilli bir Milletiz. Tabiki buna herkesi katmiyoruz.
    Bu tür dizilerde siddet görmek istemiyoruz, güzel peki kabul.

Ozaman isi bastan ele almak gerekir diyorum Haberlere siddet icerikli haberleride yansitmamamiz gerekmezmi. Facebookta özellikle siddet iceren paylasimlar yada ne bilim daha farkli paylasimlar yaparak Ailemizdeki fertlere izletenler yokmu. Misal ben paylasmayalim diyorum, Amcamin oglu paylasmis, bunuda misal benim cocugum amcam diye eklemis ve bu paylasimi izlemis. dolayli olaraktan sonucta benim cocugum izlemis.
    Asil Böyle sikayetler ediyorsak bu tür konularida göz atmak gerekir diye düsünüyorum.

Cok sükür Kendi Ailemde bu platformu kullananimiz yok, elimden geldigi kadar da korumaya da calismaktayim. ama bir yerde sikayet edip yasaklansin diyorsak bunu her dalindan yasaklanmasini istememiz gerekmezmi.

Evlilik Programi Kaldirilmasina ilk sevinen de bendim bunun icinde konu acmistim oda ayri konu.

Diger Arkadaslarda düsüncelerini paylasip sohbet edilsin bakalim benim düsüncem bu yönden oldugundan düsüncemi paylastim artik konuyu okuyanlar arasina geciyorum.

Bol Sohbetler.

11. 2 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    karam82 ustam güzel bir konuya parmak basmissin

$u baktigim 1.46 dakikalik video hakkinda insanin oturup ansiklopedi yazasi geliyor. bende nacizene fikrimi yazmak isterim.

dizinin devami hakkinda kesinlikle ayni fikirde degilim,,,,bu tip diziler kesinlikle bir an önce yasaklanmasi lazim,,örnek alinacak hic bir davranisa hizmet etmiyor,,tam tersine hayat tecrübesi olmayan bir cok erkek cocuguna cok kötü bir örnek.

dizideki erkek karanterin cizmis oldugu portre cok rezil ve acizlik kokan bir rol

eskilerin anonim sözleri vardir,,örnegin= her tavuk yumurtlar,ama folluk secer,,her folluga yumurtlamaz,,, (tavuk huzur buldugu ve rahat edebilecegi folluga yumurtlar.)

insan iliskilerinde, aciz kendine güveni olmayan erkek kadinina eziyet eder,,,bu videodaki durum,,bir erkegin kendini düsürebilecegi en kötü durum.

reiting ugruna bir ülkenin gencligini zehirlemekten baska bir sey degil,,,evinde baba esine böyle veyahutta buna benzer sekilde davraniyorsa,,erkek cocuk bu durumlari görüyor aile icinde,,,birde TV de böyle kötü örnekler izlerse,,o cocuk ilerde kesinlikle e$i olacak insana iyi davranmaz,,,cünki zamaninda babasida evde diktatör alfa'ydi,,,üstüne üstelik birde tv de örneklerini görünce,,,cocugun bilinc antina,,,ben ne dersem o olur zihniyeti yerlesiyor,,,böyle kötü örnekler icinde yetismis genclerden,,,saglikli adaletli merhametli bireyler olmalarini beklemek,,,havanda su dövmeye benzer.

daha fazla baymadan,,simdi burda virgül koyayim,
    Konu MEGAbond tarafından (03 Şubat 2018 Saat 03:35 ) değiştirilmiştir.

13. 2 kişi MEGAbond üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    6,389
    @Megabond arkadasim asil konu genel yayini diyorum, Haberler de Sosyal Paylasim Platformda olanlar da bunlarin asil önüne gecmek gerekmezmi.
    Bu sahneler olmasin, ama her alanda olmasin diyorum.

Facebook ta takip ettiginiz kisilerde herkes saglikli paylasimlar yapiyormu.? Siddet icerik paylasan yada abuk subuk paylasim yapanlar yokmu.? bunlari ailenizden takip edipte görmemesini engelleye biliyormusunuz.
    Dedigim gibi bizim ailede facebook kullanimi yok..

Konuyu sadece diziye baglamadan genel bakis acisindan sohbet edersek, hayatimizda bir cok sey var aslinda engel cekilmesi gereken, bunlari göremezken bu sahneden kalkip kaldirilmasini istiyoruz, anlatmak istedigim aslinda cok daha farkli mevzu.

asil hedef nedir peki dersen belki sosyal platformda paylasim yaparken kendi düsüncelerinizi paylasiyor olabiliriz, ama o videoyu herkesin izledigini bunda yasi kücük olanlarinda oldugunu unutmamamiz gerekli diye düsünüyorum.

15. 2 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    440
    Karam ustam , Facebook bizim Ailede kullanan yok derken Aile olarak kimleri kast ediyorsun ?

Hanim coluk cocuk dersen inanirim kimsenin kullanmadigina

Ama Abi Kardes Abla Eniste Yenge Amca Hala Dayi Teyze Kuzen Yegen bunlarida katarsan INANMAM

Türk olupta Genis Ailesinin Facebook kullanmamasi IMKANSIZ

Esini Dostunu kaybettigi Okul arkadasini bulma amaclida olsa vardir Facebook Accountu

onun haricinde biz Türkler olarak görgüsüz insanlar oldugumuzdan yedigimizi ictigimizi milletin gözüne sokmayi sevdigimizden

Facebook Türk Milleti icin veli nimet !!!!!

Duyarli insanlarimiz bu Diziyi RTÜK sikayet etmis , bencede iyi etmis

sen simdi diyorsun Haberlerdeki siddet ne olucak ? Facebooktaki siddet ne olucak

Haberlerdeki siddetide RTÜK sikayet eden var usta olmaz olur mu ???

Facebbokta paylasilanlar ne oluyor diyeceksin ? ne olucak usta duyarli insanlar onlarida sikayet ediyor

ve bunlar Facebook kullanimlarina ters düserse siliniyor , ben bizzat Video sildirdigimi bilirim Facebookta

sen ne yapiyorsun ? site kanunlarina ters düsen ve benim bir cok sefer Moda bildir tusundan bildirdigim konulari sildin !!!

ama bir cogunuda silmedin , niye ? cünki site kanunlarian ters düsmüyordu !!!

usta bizler Malesef Toplum olarak VAHSIYIZ KÜLTÜRSÜZ TAHSILSIZ insanlariz !!!

Baksana Youtubede Karadeniz ve Dogu illerimizdeki insanlara , yaw adamlar sabaha kadar Mermi yakiyor

yesillik olsun diye adamlar eglence amacli cocuklarin eline silah verip attiriyorlar

ve o cocuklarin gözlerindeki sevinci bir gör sanki dünya onlarin oluyor

bu neden oluyor ??? bizim toplum olarak Vahsi ve Kültürsüz Tahsilsiz olmamizdan

Vahsi ve Kültürsüz insan ne yapar ??? Siddet uygular !!!

Bugün Dagdaki insanlar Vahsi Kültürsüz Tahsilsiz olmasa bizim Terör sorunumuz olurmuydu ???

Biz toplum olarak Dogaya Hayvana saygimiz yok , insana nasil olsun ????

baksana Dogaya verdigimiz zararlara !!!! Eskiden Uzunköprüde Ergene Nehrinden millet Balik tutardi yerdi

simdi Ergenedeki Su ile arabasini yikamiyor Boyasi bozuluyor diye !!!!!!

Köpeklere uygulanan siddet her gün Medyada , yaw Adam Arabasian Köpegi baglayip sürüklemis

bu insandan sen nasil Siddete karsi olmasini beklersin Adam Siddetin Kanununu yazmis

biz Toplum olarak Siddeten beslenen bir Toplumuz , icimizde duyarli olanlarimizda

Siddeti gördügünde müdahile ediyor elinden geldigince

-------------

simdi kimse benim Türklügümü burda sorgulamaya kalkmasin !!!!!!!
    Ben Tük oglu Türküm , yukarida yazdiklarim bunlar bizim gerceklerimiz
    gerceklerimiz ile yüzlesmedikce sorunlarimizi cözemeyiz

Bak Alttaki Videoya , bu insanlar Almanyadan gitmis Anladigim kadariyla

simdi bu Cocuklardan ne bekelrsin ileride ???? bu cocuklar Siddeti sevmesinde neyi sevsin ???

Konu TipiTip tarafından (03 Şubat 2018 Saat 13:22 ) değiştirilmiştir.

17. 3 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    6,389
    Evet ustam Ailemden kastim benim kendi cocuklarim ve esim. Duyarli insanlar elbette sikayet ediyor benim demek istedigim se bizlerin Aile fertlerinden takip ettigimizi cocuklarimizda takip ettiginden o kisinin paylasimlari bizlerin cocuklarinida etkilemekte. Malesef dedigine katiliyorum Restaurant a gideriz yemek yedimizi paylasiriz, bu da ayri bir konu bu konuda siddet e karsiysak tam anlamiyla karsi olalim,
    Ben gercekten tv pek izlemem ama gündemi takip ederim ya haberlerde haber degerinde 1 saatlik lik haber sürüyorsa bunun gercekten haber degeri olan kac dk, digeri siddet iceriyor.
    Madem buna bir cözüm gerekli ozaman köklü cözüm olsun, mümkünmüdür degildir, dedigin gibi bizler hepimiz olmasada cok cabuk sinirlen ve siddet mehilli Milletiz.

Madem siddet e Hayir aynen dedigin gibi kücük yastao cocuga neden silah verilir, ve geleceginde ne beklenilir asil sikayetti kendimize yapmamiz gerekli.

Konuya ben düsüncemi yeterince yazdim insallah kendimide anlatabildim. diger arkadaslardan yazan olursa konuyu okuyarak takip etmekteyim.

Insallah bu tür paylasimlar yaklasimlarda olanlar varsa biraz kendine ve kendimize ceki düzen verebiliriz.

19. karam82 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    440
    evet bende dedigimi dedim ,

bende okuyarak takibe alicam

kendimiz calip kendimiz oynamayalim :-))) baskalarida yazsin fikirlerini

cevab hakki dogarsa yazariz

21. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    valla madem sormusunuz bende yorum yapayim TR deki dizilerin hemen hemen hepsi dizilerdeki sahte, ahlaksiz ve hayali hayat akisini insanlara normal gösterme ALGISI ni asiliyor bu diziye 1..2 defa kanal degisirken kisa kisa baktim gercek HAYAT la hic alakasi olmayan isler bu dizidede aynen isleniyor.

Sen tut el alemin MAFYA vari adaminin karisini kurtarmak adina elinde tut kocasina teslim etme o dakkada indirirler adami heleki bide adam 5..10 arabalik eskortla korumalarla gezen MAFYA vari bi psikopatsa bizim millet genelde DEDiKODU VE GIYBETi seven millet oldugundan bu diziler böyle ekranlarda dönüp dönüp duruyor

23. SesSizliK üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Dizinin hakikatla ilgisi yok cünkü Türkiyede tecavüz olaylari yok denecek kadar azdir

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizinin hakikatla ilgisi yok cünkü Türkiyede tecavüz olaylari yok denecek kadar azdir
    hangi Türkiyede ???

usta sen Hangi Türkiyeden Bagsediyorsun ???

2017 yılında 409 kadın cinayeti işlendi, 387 çocuk cinsel istismara uğradı ve 332 kadına cinsel şiddet uygulandı.

bunlar Medyaya yansiyanlar , ben bu rakamlarin 10 misli olduguna inaniyorum !!!!!!!!!!!!!

Türkiyede malesef Tecavüze ugrayan suclu ciktigi icin Kadinlar korkudan mahkemeye basvuramiyor

Kot Pantolan mini Etek giymis tahrik etmis diyerek TECAVÜZ EDEN serbest birakilan bir Ülkede Kadinlar Tecavüze ugradiklarinda nasil KANUNA siginsin ???

Tecavüze ugradi diye kendi kizini öldüren bir toplumda nasil bu olaylar Medyaya yansisin ??

o yazdigini iyi oku ve gözünü ac !!!

yazdiklarinla Tecavüzü Mesru kiliyorsun usta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

26. 5 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    24 mesaja 36 teşekkür aldı
    Slm.
    Bir dizi konusu (şiddet) ayrı yerlere kayacak mutlaka.
    Bir dizi hayal ürünüdür. Evet mutlaka gerçek yaşantılar dan alınmış konular vardır, ama çok da abartmamak lazım.

Evet, malasef kadın ve kızlara bizim ülkemizde şiddet olayı yaygın.
    Peki bu sadece bizdemi yoksa tüm dunyadami? Bizde sadece her gün haberlere taşınıyor. Diyer ülkelerde bu (çok) yok.

Her diziyi eleştiren milletiz (zevk meselesi)

Bizim Kurtlar vadisi dizisinin baş rol oyuncusu (Polat Alemdar) 10 kişinin arasına dalıyor, yara almadan olaydan kurtuluyor.
    Ama Rambo bir ülkeyi alt üst ediyor, adam göklere yukseltiliyor.

Bunlar zevk işi, ben zaman oldukça bir çok dizi yi izlerim. Mutlaka bir çok dizide bir kaç konu benim hoşuma gidiyor. Bence önemli olan, yapımcıların hangi karakteri hangi oyuncuyu oynatmasi.
    Bencede bunu gerçekten iyi yapıyorlar.
    Düşününki, yesilcam oyuncularından tanıdığımız tecavüzcü coşkun aşk / dram oynayacak, Ferdi Tayfur kötü rol aynayacak. Bence imkansız.

Evet Osman sınav konusu olan dizide süper oyuncu kadrosu çıkarmadı. Ama unutmayalimki Kurtlar vadisi dizisinde kim Polat, memati, abdulhey ı tanıyordu.

Neyse benden bukadar.
    Malasef bizim ülkemizde şiddet bitmez

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Ülkemizde cocuk dogduktan sonra hayatindaki yasadiklari olaylar (genelleme):

- Cogu evde anne ve babasindan ilgi görmeden ve cocuklugunu yasamadan büyür

- Ilkokulda ögretmenden veya diger ögrencilerden azar, kavga veya dayak görür

- Okumayi biraksa ciraklik yapar ve ustasindan "iyi egitim" almasi icin dayak yer (dayakta kalsa neyse)

- Kiz cocugu ise erken yasinda "evde kalmasin" diye ilk önüne gelen kismeti ile evlendirilir ve esi ona siddet uygular

- Oglan ise askerlik cagina gelince komutanindan azar isitir veya durduk durmadik yerde dayak yer

- is hayatina baslarsa ticaretteki bütün ahlaksizlik ve haksizlikla karsilasir ve ileride bunu kendiside digerlerine aynisini uygular

- sonunda evlenir ve esi ile beraber kendi yasadigi berbat hayatin kopyasini kendi cocuguna verir

Bu yukarda yazdiklarim ( ve daha yazmadiklarim) ne Kadar genelleme olsada cogumuzun bildigi ve yasadigi üzücü olaylardir. Ister Kabul edelim ister Kabul etmeyelim, bu maalesef gercektir.

Simdi cocuklugu böyle gecen toplumdan ne beklersin? Merhamet, Sevgi ve sefkat ile büyümeyen bir cocugun ileride topluma nasil bir yardimi dokunsun? Bu zavalli insandan toplum olarak biz ne hakjla ne bekleyebiliriz? Siddetin ve Kaba kuvvetin amaca ulasmanin önemli bir degeri oldugunu zanneden insanlardan ne hayir gelir? Ülkemizin medyasina takip edersek, ister Okumus akademik olsun ister okumamis cahil olsun insanlarimiz genelde hepsi iclerindeki kötü ve acimasiz hissi digerlerine vermekte oldugunu görürüz. Acima, sefkat ve merhamet hisleri kaybolmus insanlari görürüz. Isin vahim tarafida bu insanlarin coguda bununla gurur duyup kendisini diger kisilerden Üstün görür.

Inanin kadinlarimiza sonsuz aciyorum. Zavallilar evlerinde esinden Kaba kuvvet görmemek icin her kötülügü icine atiyor ve susuyorlar. Aman yuvam yikilmasin, aman cocugum babasiz kalmasin diye seslerini cikartmiyorlar ve herseye ister istemez katlaniyorlar. biz erkek milletide kendimizi bir halt zannedip, böyle gördük ve böyle devam edecek diye kandiriyoruz.

Ülkemizde ve diger bütün arap ülkelerinde kadinlara uygulanan siddet ve Kaba kuvvet baska hicbir yerde yok (veya bu derecede yok). Sokakta yürüyen kadinlara laf atmak, elle taciz etmek, küfürlü sarkintilik etmek..... maalesef hepsi ve hepsi bizde mevcut. Ama düsünmüyoruzki hepimizin bir anasi var, cogumuzun bir bacisi veya ablasi var, teyzesi, halasi var..... yok bunlar akla gelmiyor. aklimiza getirmiyoruz.

fuhus, tecavüz, dost Hayati yasamak aklimiza kadinlara ne Kadar kötülük varsa hepsi ama hepsi Edirneden tut hakkariye kadar bizim erkeklerimizde bulunur. ama ortamda bu konu konusuldumu herkes babayigit ve Efendi kesilip digerlerini, yani bu rezilligi yapipda yakalananlari, ulu ortam lanetler.

yazilacak daha cok sey var ama nafile. ne desem, ne yazsam bos. Ne mutlu esine Sevgi ile yaklasan onun istegini kirmayan, topluma ve etrafina zarar vermeyen erkege. Nadir ama var o erkekler bunada inaniyorum.

Neyse, biz böyle gördük ve böyle biliriz. Gerisi bos hikaye.

29. 3 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye lazkopat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    55
    56 mesaja 129 teşekkür aldı
    Alıntı TipiTip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi Türkiyede ???

usta sen Hangi Türkiyeden Bagsediyorsun ???

2017 yılında 409 kadın cinayeti işlendi, 387 çocuk cinsel istismara uğradı ve 332 kadına cinsel şiddet uygulandı.

bunlar Medyaya yansiyanlar , ben bu rakamlarin 10 misli olduguna inaniyorum !!!!!!!!!!!!!

Türkiyede malesef Tecavüze ugrayan suclu ciktigi icin Kadinlar korkudan mahkemeye basvuramiyor

Kot Pantolan mini Etek giymis tahrik etmis diyerek TECAVÜZ EDEN serbest birakilan bir Ülkede Kadinlar Tecavüze ugradiklarinda nasil KANUNA siginsin ???

Tecavüze ugradi diye kendi kizini öldüren bir toplumda nasil bu olaylar Medyaya yansisin ??

o yazdigini iyi oku ve gözünü ac !!!

yazdiklarinla Tecavüzü Mesru kiliyorsun usta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Elline saglik altina imzami atarim. Cok dogru bende daha fazla olduguna inanirim. Su iki hafta icerisinde kactane taciz olayi yasandi ? daha demin birtanesini haberlerde gördüm. Ve Tecavüz bence TipiTipin dedigi gibi fazla aciga verilmedigi icin dahada cokdur. Malesef!

Tecrübeli Üye Selcuk8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigsburg
    Ettiği Teşekkür
    295
    91 mesaja 191 teşekkür aldı
    Sen Anlat Karadeniz Türk dizi tarihinde bir ilki başardı!

Osman Sınav, yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği Sen Anlat Karadeniz'in 13 bölümü yayınlanmadan 6. bölümde dışarıya satıldığını belirterek "Türk dizi tarihinde bir ilki gerçekleştirdik" dedi.

Başrollerinde Ulaş Tuna Aslantepe, İrem Helvacıoğlu, Mehmet Ali Nuroğlu gibi isimlerin rol aldığı Sen Anlat Karadeniz ilk bölümünden bu yana hem reytinglerde elde ettiği başarısıyla hem de sosyal medyada gördüğü büyük ilgi ile gündemden düşmüyor.

TÜRK DİZİ TARİHİNDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ
    Bir yandan eleştirilirken bir yandan da büyük beğeni kazanan Sen Anlat Karadeniz dünya genelinde elde ettiği başarısı ile dikkat çekti. ATV ekranlarının büyük projeleri arasına ismini yazdırmayı başaran Sen Anlat Karadeniz, Türk dizisi tarihinde bir ilki daha gerçekleştirdi.

"6 BÖLÜMDE DIŞARIYA SATILAN İLK DİZİ OLDUK"
    Ordu'da katıldığı Ordu Kültür Turizm ve Medya Kurultayı'nda yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği Sen Anlat Karadeniz'in 6. bölümde dışarıya satıldığını belirten Osman Sınav, "Sen Anlat Karadeniz, Türk dizi tarihinde 13 bölümü yayınlanmadan 6. bölümde dışarıya satılan ilk dizi oldu" diyerek elde ettikleri başarıyı dikkat çekti.

Kaynak: mynet

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)