Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2242 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 80 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kuymak, Mihlama severler buraya

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı

Kuymak, Mihlama severler buraya

Evet arkadaslar, degisik bir konu ile karsinizdayim

Ben aslen Trabzon´lu biri olarak tabi ki mihlama (muhlama da derler ) sever ve yerim. Tabi mihlama olarakda biliriz kimimiz. Almanya´da maalesef tel peynir bulmak zor ve bakkallarda gazi den baska yok benim gördügüm. Bir iki tane daha gözüme carpti ama onlari bilenler tavsiye etmedi almadik hic. Gazinin tel örgü peyniri ile yapiyorduk genelde ama tuzlu oluyor eger peyniri fazla koyarsaniz.

Rotterdam´da hala kizi var, ona sormustum Hollanda´da peynir bol oldugu icin, siz hangi peynirden yapiyorzunuz mihlamayi diye... O da bana NL de Nijmegen sehrinde Trabzonlu bir Türk´ün kendi yapip sattigi peynirden yapiyoruz, Adam ayda bir Rotterdam´da satiyormus minibüs ile gidip ve Almanya´ya da geldigini söyledi. Adamin numarasini verdi bana ve whatsapp üzeri adamla yazistim.

Almanya da GE, DU, Dortmund, Essen, hatta Hamburg´a Kadar gidiyormus adam.

Ben gecen hafta Essen den gibip aldim, birkac cesit kasar var, kuymak icin, künefe icin, örgü peyniri var, cökelikli tel kasar var, birde klasik kasar var. Ayrica kendi yaptigi tereyagida satiyor adam. 9 EUR civari kilolari.

Bende alirim diyen olursa adamin numarasini yollarim. Adamla yazisip bilgisi olan söförün ne Zaman hangi sehire geldigini burdan paylasir, herkesin bilgisi olur

Biz 48 EUR luk alis veris yaptik, buzluga koyduk simdi istedigimizde cikarip yiyoruz. Bir geldigi yere tekrar iki ay sonra geliyormus adam.

2. 4 kişi hope41 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)