Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2243 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 80 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kuymak, Mihlama severler buraya

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Banada yollarmisin WA numarsini

Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardes cepten girdim simdi ama PM yollayamadim burdan, sonra PC den girince yollarim sanada.
    Banada yollarmisin Wa numarasini, cok merak ettim su peynirciyi

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Alıntı Saim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Banada yollarmisin Wa numarasini, cok merak ettim su peynirciyi
    Bak bir önceki sayfada Horoz arkadasimiz firma sahibinin kartini paylasmis, orda cep teli yaziyor. DE yazan Almanya cebi, ben o numaradan yazismistim ama cevap gec yazabilir biraz.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Bu arada ben az önce adama mesaj yazdim, gecen ay Essen‘de peynir aldigim soförede yazdim Whatsapp dan. Cevap alinca burdan bildiririm.

Moderator Ozanonur38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dergah
    Ettiği Teşekkür
    1,633
    345 mesaja 2,437 teşekkür aldı
    Online Shopda, Almanya, Belcika, Holanda secebiliyorsunuz Ülkenizi. Yani 5€ Posta parasinida eklerseniz posta ile kapaniza geliyor. Sofort Überweisung ilede Online Ödeme yapabiliyorsunuz. Denemedim ama baktim

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı Ozanonur38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Online Shopda, Almanya, Belcika, Holanda secebiliyorsunuz Ülkenizi. Yani 5€ Posta parasinida eklerseniz posta ile kapaniza geliyor. Sofort Überweisung ilede Online Ödeme yapabiliyorsunuz. Denemedim ama baktim
    Bende gördüm, ama siparis vermedim. Icab ederse ordanda alinabilir ama siparisin kilosuna göre tabi ki posta ücretide artiyor.
    Konu hope41 tarafından (05 Mart 2018 Saat 15:42 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Arkadaslar peynirciden haber var

Dortmund da calisiyorum bu aralar, adam tamda DO a geliyor ama benim sansima ben yokken geliyor

Yarin yani Persembe Saat 2 de Altebeninghofer str. 29 44263 DO Hörde ye gelicekmis.

Saat 4 de de Dortmund da Derne tarafina gidecekmis. Adres: Körtingsweg 6, 44329 Dortmund

Biz artik birdahaki turu bekleyecegiz, yarin bir arkadasi ziyarete Neuwied e gidecegim icin ben gelip alamiyorum. Bir ihtimal bir arkadas var Saat 4 e Dogru isi bitiyor, Derne biraz ters bana ama isten gec cikmazsam alabilirim senin icin dedi.

atsiz arkadas müsait olursan kacirma bu firsati tereyagini da bol al
    Konu hope41 tarafından (07 Mart 2018 Saat 14:09 ) değiştirilmiştir.

8. 2 kişi hope41 üyemize teşekkür etti:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar peynirciden haber var

Dortmund da calisiyorum bu aralar, adam tamda DO a geliyor ama benim sansima ben yokken geliyor

Yarin yani Persembe Saat 2 de Altebeninghofer str. 29 44263 DO Hörde ye gelicekmis.

Saat 4 de de Dortmund da Derne tarafina gidecekmis. Adres: Körtingsweg 6, 44329 Dortmund

Biz artik birdahaki turu bekleyecegiz, yarin bir arkadasi ziyarete Neuwied e gidecegim icin ben gelip alamiyorum. Bir ihtimal bir arkadas var Saat 4 e Dogru isi bitiyor, Derne biraz ters bana ama isten gec cikmazsam alabilirim senin icin dedi.

atsiz arkadas müsait olursan kacirma bu firsati tereyagini da bol al
    Bana adam sadece Hörde adresini verdi.

Derne bana daha yakın, dur bakim adama yazıyım Derne geliyorsa oraya giderim.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana adam sadece Hörde adresini verdi.

Derne bana daha yakın, dur bakim adama yazıyım Derne geliyorsa oraya giderim.
    Evet sor istersen, soförün telini sana yazmistim sanirim, Cengiz ismi, o gelecekmis.

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı

Kuymak, Mihlama severler buraya

Şimdi Hördeden geliyorum 3 çeşit Peynir ve 1 tane Tereyağ aldım.

Bakalım radikal okadar övdüğünüz kadar varmı, gerçi damak tadı her İsa’nın değişik olur.

Oraya vardığımda bayan müşterileri baya şeyler alıyordu, 10 senedir varmış bu şirket.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi Hördeden geliyorum 3 çeşit Peynir ve 1 tane Tereyağ aldım.

Bakalım radikal okadar övdüğünüz kadar varmı, gerçi damak tadı her İsa’nın değişik olur.

Oraya vardığımda bayan müşterileri baya şeyler alıyordu, 10 senedir varmış bu şirket.

Afiyet olsun diyeyim. Tabi damak zevki herkesin farklidir, begenirsin yada begenmezsin... dikkat et ama kuymaklik olani normal yersen begenmeyebilirsin onun özelligi tuzunun az olmasi. Digerlerini ben henüz denemedim ama bir daha alirsam denicem degisik ürünlerinide. Tereyagini biz cok begendik ama.

Firkini yazarsin denedikden sonra.

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    @atsiz77 : nasil hosuna gittimi?

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @atsiz77 : nasil hosuna gittimi?
    Abi dur hele ya adam daha dün aldi

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Resimler köyden geldi. Bu taze bazlamayla Hollanda'dan gelen tereyağı, kuymak ve mıhlama iyi giderdi.

Afiyet olsun!

16. 2 kişi 44Malatya üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    153
    10 mesaja 14 teşekkür aldı
    gecen hafta denedim, 1 kg örgü peyniri, 1kg kasar 1kg tereyagi ismarladim. örgü peyniri OK. kasar peyniride tuzsuz ve kokusuz, ama guzel, muhlama yaptik begendik. tereayaginda margarin kokusu vardi, ben sahsen yogurdumu ekmegimi ve beyaz peynirimi mandiradan aldigim saf tanktan gelen katkisiz sütle yapiyorum, ve 20 yil kendi ineklerimiz vardi, köylü de diyebiliriz .lütfen bu konuyu okuduysa bu isi yapan hollandali arkadasimiz, tereyagi konusunda bana veya bizlere bi aciklik getirmesini isterim.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı bauber41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecen hafta denedim, 1 kg örgü peyniri, 1kg kasar 1kg tereyagi ismarladim. örgü peyniri OK. kasar peyniride tuzsuz ve kokusuz, ama guzel, muhlama yaptik begendik. tereayaginda margarin kokusu vardi, ben sahsen yogurdumu ekmegimi ve beyaz peynirimi mandiradan aldigim saf tanktan gelen katkisiz sütle yapiyorum, ve 20 yil kendi ineklerimiz vardi, köylü de diyebiliriz .lütfen bu konuyu okuduysa bu isi yapan hollandali arkadasimiz, tereyagi konusunda bana veya bizlere bi aciklik getirmesini isterim.

Margarin kokusu derken biz öyle bir koku almadik ama tabi ki herkesin zevki lezzet anlayisi farkli. Nerede kaliyorsun sen sütü nerden aliyorsun? Bende güzel süt alabilecegim yer ariyorum.

Bu isi yapan Hollandali arkadas forumda yok ama gentlement arkadasimiz taniyor sanirim onu, o yazdigini görürse konuya cevap verir bilgisi varsa.

19. hope41 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    @bauber41;

kardes, ben yillardir alis veris yaparim buradan... Ancak simdiye kadar herhangi bir sorun ile karsilasmadim acikcasi... Arkadasa sorarim bir firsat olustugu zaman.

21. gentlement üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Peynirci Cuma günü saat 12 de Iserlohn‘daki Diyanet Camii‘ne gelecek sanirim. Yeni acilan büyük camiye gelecek galiba. Tam netlestireyim adresi yazarim.

Herne‘de kaldigim mahallede cok Türk var, komsulara tanidiklara sorucam talep olursa peynirciyi burayada getirebiliriz. Adam zaten burdan gecicek Cuma günü Iserlohn a giderken yada dönerken.
    Konu hope41 tarafından (19 Mart 2018 Saat 21:49 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    153
    10 mesaja 14 teşekkür aldı
    arkadaşım ben sütü direk mandırada inekten sağılıp da gelen tankın ağzından şişemi dayıyorum dolduruyorum, süt içinden geçtiği boru dışında hiçbir katkı içermiyor ve onunla peynir ve yoğurdumu yaparım yıllardır. hazır almam, ekmegimide yillardir makineyle kendim yaparim, yulafli cavdarli kepekli vesaire. imkanlar bukadar malesef sehir hayatinda.
    tereyagi eridiginde koku verir, o kokuyu tadamadim, icinde pörtü olur yani az cok belli olur, arkadasimiz gentlemen cevap verirmi vermezmi bilemem, insallah verir. dedigim gibi kaşarın tuzu az, güzel, çökelekli örgü peyniri de harika, yedikçe yiyiliyor
    Konu bauber41 tarafından (20 Mart 2018 Saat 22:13 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı bauber41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım ben sütü direk mandırada inekten sağılıp da gelen tankın ağzından şişemi dayıyorum dolduruyorum, süt içinden geçtiği boru dışında hiçbir katkı içermiyor ve onunla peynir ve yoğurdumu yaparım yıllardır. hazır almam, ekmegimide yillardir makineyle kendim yaparim, yulafli cavdarli kepekli vesaire. imkanlar bukadar malesef sehir hayatinda.
    tereyagi eridiginde koku verir, o kokuyu tadamadim, icinde pörtü olur yani az cok belli olur, arkadasimiz gentlemen cevap verirmi vermezmi bilemem, insallah verir. dedigim gibi kaşarın tuzu az, güzel, çökelekli örgü peyniri de harika, yedikçe yiyiliyor

Hangi sehirde kaliyorsun? Bende süt icin yakinda yar ariyorum.

Peynirci ile görüstüm, insallah Cuma 6-7 arasi Herne‘ye bizim mahalleye gelecek. Dedigin peynirdende alicam bu sefer.

Tereyagi icinde tabi ki daha iyilerini özelliklede memlekete bulmak mümkün ama bizim icin burda aldiklarimizdan cok daha iyi bu aldigimiz yani begenerek kullaniyoruz.

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    Ben bizim burada çiftlik den alıyorum sütü. Ancak aldığım sütü hanım sadece yoğurt mayalamak için kullanıyor. Haftada 5 litre alıyoruz. Litresi 1€ dan satıyorlar.

@Hope41; bendemi alsaydım peynir ve tereyağı? Kalmadı yaaa... Bizim burayada gelmedi uzun zamandır, bende bir türlü gidemedim..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)