Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2263 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kazanç için hangi ( Führerscheinklassen ) Önerirsiniz ?

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı

Kazanç için hangi ( Führerscheinklassen ) Önerirsiniz ?

Arkadaşlar LKW Führerschein yapıp şöförlük yapmayı düşünüyorum ..

Jobcentere durumu açtım kurslar varmış bende gideyim diye Ehliyet için .. Onay vermedi

İlk önce iş arayın diyor beni zeitarbetlara itelemeye çalışıyor 8 - 9 euroluk işler 1 saat uzaklık gelde işin içinden çık..

Savaşa devam eğer kabul ettirebilirsem hangi ehliyeti almamı önerirsiniz birsürü LKW klasse var veya Otobüs

Çeşit çeşit ( C1 - C1E - C - CE veya otobüs ( D1 - D1E - D - DE ) hangi ehliyet sınıfı diğerlerine göre daha iyi...

Bunların arasında mutlaka kazanç olarak değişiklikleri oluyordur bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa bilgilerini aktarırlarsa sevinirim..

Siz olsaydınız ne yapardınız veya bir fikir verebilir misiniz bana ?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    14 mesaja 18 teşekkür aldı
    Bunlardan bence önemli olan kazanci degil , bu isde devamli calisabilmen önemlidir. Bana kalirsa otobüs ehliyeti derim. Fazla uzaklara da yollamazlar, kendi sehirin icinde olur. Otobüsler hic bos durmuyor. TIR ehliyeti yaparsan, bir firmada calisirsin belki 3 sene falan, ozaman yine baska firmaya girmen lazimsin.

Ettiği Teşekkür
    321
    Alıntı BiBakipCikicam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TIR ehliyeti yaparsan, bir firmada calisirsin belki 3 sene falan, ozaman yine baska firmaya girmen lazimsin.
    Kardeş çalışırken çalıştığıma değecek bir kazanç olması daha iyi değilmi

Neden öyle düşündün TIR firmaları sağlam olmuyormu yani, neden 3 sene ? Sağlam firmalar vardır diye düşünüyorum

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    soruyu tam anlamadım ama . mantıklı olarak 40 Tonner, 7,5 T hemen hemen herkez kulana biliyoru.....

Cogu firmalar 40 Tonner icin işçi arıyor örnek Edeka, spedion firmaları vs vs

digerleri cogu paket isin le urasiyor,

Ettiği Teşekkür
    321
    Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mantıklı olarak 40 Tonner, 7,5 T hemen hemen herkez kulana biliyoru.....

Cogu firmalar 40 Tonner icin işçi arıyor örnek Edeka, spedion firmaları vs vs
    Kardeş bu 40 tonner hangi klasse oluyor ( Yani CE yapınca 40 tonner omu oluyor ?

Yoksa ekstra birşeymi yapılıyor

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,719 teşekkür aldı

Ettiği Teşekkür
    321
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş bunları ben zaten o tabloya bakarak yazdım konuya

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş bunları ben zaten o tabloya bakarak yazdım konuya
    resimde zaten herşey yaziyor
    CE olunca ne olabilir .. 40 ton Sattelzug
    CE1E mit Anhänger
    ilk etapta CE ehliyet yeterli olabilir
    ama sonra mesela Gefahrgut (ADR-Bescheinigung) filan değişik değişik ilerleme kurslar var

Ettiği Teşekkür
    321
    Bir türlü kabul ettiremedim jobcentere İşine gelenlere yaptırıyorlar ..

Yahu LKW Ehliyet yapıcam diyorum yok önce iş bul deyip 8 --9 euroluk zeitarbeitlara kakalamaya çalışıyorlar

Arkadaş ben o ehliyeti alır işe girince sizden kurtulacam falan anlamıyorlar ...

Denemeye devam edicem bakalım..

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    520 mesaja 1,096 teşekkür aldı

Yahu LKW Ehliyet yapıcam diyorum yok önce iş bul deyip 8 --9 euroluk zeitarbeitlara kakalamaya çalışıyorlar

Arkadaş ben o ehliyeti alır işe girince sizden kurtulacam falan anlamıyorlar ...

Bölge bölge uygulama farkliliklari olsada ben cevrede yapanlardan biliyorum eger ki önce bir firmadan eger ehliyetini yaparsan seni ise alacaklar diye bir kagit alman durumunda kabul edeceklerini düsünüyorum ister LKW ister Otobüs ehliyeti olsun bu cevrede böyle yapip kabul ettiremeyen kimseyi bilmiyorum insallah sendede faydali olur, kolay gelsin.

Yeni Üye Emir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 4 teşekkür aldı

bence pes etme ustanin da yazdigi gibi bir isyerinden belge al

"bei erfolgreichen Erwerb des Führerschein's kommt es zu einer Einstellung, die min. für 1 Jahr befristet ist"

Böyle bir yaziyi benim komsu da vermis kabul etmisler.

Bence böyle firsati iyi degerlendir C/CE ve D/DE sinif hakkinda bilgi edin ilersi icin hangisi daha iyi diye...

Ettiği Teşekkür
    321
    Öyle bir iş yeri bulmak çok zor kagıt almak için

Savaşım devam ediyor Bugün teminim vardı

Beni kendi kafasına göre lagerarbeit la ilgili tam 12 ay sürecek bir kursa göndermeye çalıştı çok saçma bir kurs ...

Kabul etmedim bendeki almancayla bu dedim sizin isteginiz benim çalışmak istediğim bir yer değil dedim...

Kurs sabah 8 akşam 4.30 kadar her gün normal çalışıyor gibi mecbur muyum dedim ben bu kursa gitmeye evet diyor

Tamam dedim sizin için giderim giderim orada akşama kadar otururu kahvemi içer takılırım 1 sene dedim tabi bozuldu sallantıda şuan bakalım

Pes etmek yok savaş devam edicek

Tecrübeli Üye guesswhosback - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hitlerin bile kafayi bozdugu yerden
    Ettiği Teşekkür
    281
    95 mesaja 239 teşekkür aldı
    Taxischein'i yapmayi düsündünmü hic? Belki onu onaylayabilirler B Führerschein vardir zaten diye düsünüyorum

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Sandıklı
    Ettiği Teşekkür
    128
    76 mesaja 162 teşekkür aldı
    Ben Taxischein ı Arbeitsamt üstlenmiyor diye biliyorum. Ben de Lkw Führerschein yaptım hic memnun kalmadim bıraktım. Bende bel fıtığı var doktordan rapor aldım yoksa insanı rahat bırakmıyorlar. Arkadaşım sen bilirsin ama illa bir ehliyet yapmak istiyorsan otobüs tavsiye ederim.

16. coskun üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    Öyle bir iş yeri bulmak çok zor kagıt almak için

Savaşım devam ediyor Bugün teminim vardı

Beni kendi kafasına göre lagerarbeit la ilgili tam 12 ay sürecek bir kursa göndermeye çalıştı çok saçma bir kurs ...

Kabul etmedim bendeki almancayla bu dedim sizin isteginiz benim çalışmak istediğim bir yer değil dedim...

Kurs sabah 8 akşam 4.30 kadar her gün normal çalışıyor gibi mecbur muyum dedim ben bu kursa gitmeye evet diyor

Tamam dedim sizin için giderim giderim orada akşama kadar otururu kahvemi içer takılırım 1 sene dedim tabi bozuldu sallantıda şuan bakalım

Pes etmek yok savaş devam edicek
    Sakin kabul etme, ugrasmaya dewam et!
    Ben ailem icin makinistligi birakip otobüs ehliyeti yaptim simdi städtische' de halk otobüsü kullaniyorum.
    Otobüs kullanmak hergün yeni bir macera yasamak demek. Gün gelir saatlerce süresin gelir, gün gelir 5 dakika sonra su vardiya bitsede gitsem dersin..

En önemlisi elinde belege ile kendini garantiye alman..
    Konu Emir01 tarafından (20 Mart 2018 Saat 20:15 ) değiştirilmiştir.

18. Emir01 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    321
    Alıntı guesswhosback Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Taxischein'i yapmayi düsündünmü hic? Belki onu onaylayabilirler B Führerschein vardir zaten diye düsünüyorum
    Valla onu hiç düşünmedim, oturdugum yer ufak bir yer çalışan var ama sanırım onlarda emekliler falan..

Açıkcası LKW de ehliyet başarabilirsem daha çok gelir iyi olur diye düşünüyorum iyi bir firmaya girersem...

Alıntı coskun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Taxischein ı Arbeitsamt üstlenmiyor diye biliyorum. Ben de Lkw Führerschein yaptım hic memnun kalmadim bıraktım. Bende bel fıtığı var doktordan rapor aldım yoksa insanı rahat bırakmıyorlar. Arkadaşım sen bilirsin ama illa bir ehliyet yapmak istiyorsan otobüs tavsiye ederim.
    Kardeş Lkw de memnun olmadığın ne olmuştu neden memnun kalmadın. Sağlık sorunlarından dolayımı
    Konu Memoli1976x tarafından (21 Mart 2018 Saat 22:44 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    321
    Son gelişmeler Bugün tekrar terminim vardı gittim Ehliyet konusunu konuşmak için, illa almancan zayıf başaramazsın diyor..

Bende çalışırım vaktim olucak eve gelince sürekli çalışırım dedim, zaten belli konular olucak dedim..

Bu seferde tutturdu ee senin onu sürekli yapabilmen için sağlıklı olman gerekiyor seni gutachten yaptırıcam dedi..

Bütün sağlık kontrollerinden beni geçirecekmiş ve bu işlemler ve kontroller çok uzun sürer dedi bana tamam dedim..

3 ay kadar sürermiş, sonra kalktı bu 3 ay boş durma diye gene beni bir kursa gönderiyor yani maksatı illa ehliyetten caydırmak..

Eger o gönderdiği kurs bana bir iş bulursa sokarsa Ehliyet olayından yırtacak.Anlatamıyorum benim istediğim bu diyorum

Ehliyet alınca biraz daha kazançlı işe girebilecem, devamlı işim olucak Jobcenterdende çıkma avantajım olucak diyorum anlamıyor..

İşi yokuşa sürüyor o kursda ne kadar sürecek bilmiyorum AVIBA ( bnw.de ) diye bir kurs tamam dedim dediği gibi olsun çokda dikleşmek istemedim bu sefer..

Peşin peşin söyledim ama bu kursdan sonra sachbearbeiter değişmesin dedim tekrar başa sarmayalım dedim Kurs bitince direk sana gelirim dedim..

Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    Son gelişmeler Bugün tekrar terminim vardı gittim Ehliyet konusunu konuşmak için, illa almancan zayıf başaramazsın diyor..

Bende çalışırım vaktim olucak eve gelince sürekli çalışırım dedim, zaten belli konular olucak dedim..

Bu seferde tutturdu ee senin onu sürekli yapabilmen için sağlıklı olman gerekiyor seni gutachten yaptırıcam dedi..

Bütün sağlık kontrollerinden beni geçirecekmiş ve bu işlemler ve kontroller çok uzun sürer dedi bana tamam dedim..

3 ay kadar sürermiş, sonra kalktı bu 3 ay boş durma diye gene beni bir kursa gönderiyor yani maksatı illa ehliyetten caydırmak..

Eger o gönderdiği kurs bana bir iş bulursa sokarsa Ehliyet olayından yırtacak.Anlatamıyorum benim istediğim bu diyorum

Ehliyet alınca biraz daha kazançlı işe girebilecem, devamlı işim olucak Jobcenterdende çıkma avantajım olucak diyorum anlamıyor..

İşi yokuşa sürüyor o kursda ne kadar sürecek bilmiyorum AVIBA ( bnw.de ) diye bir kurs tamam dedim dediği gibi olsun çokda dikleşmek istemedim bu sefer..

Peşin peşin söyledim ama bu kursdan sonra sachbearbeiter değişmesin dedim tekrar başa sarmayalım dedim Kurs bitince direk sana gelirim dedim..
    Iş nedeniyle nete giremedim. Yukarıda yazdığım gibi kabul etmek zorunda değildin.
    Benim ozaman katıldığım kursda olsun, önceki kursda olsun almancası olmayan bile ehliyet yapıyordu anlamış değilim.
    Hatta bir türk arkadaşım hiç almancası olmadığı halde girip ehliyetini alıp C/CE tır sürüyor ve çat pat almancası ile işini yapıyor..

Senin işin bir firma ile anlaşman ve eline belge ile tekrar başvuru yapman,
    Seni psikolog testine sokma korkusuna göz korkutmak istiyor...

22. Emir01 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    321
    Kursu kabul etmek zorunda değil miyim ? O zaman ceza verip paramdan kesicek ...çarem yok

Pazartesi günü randevum var önce kursa gönderdiği yere gidip kayıt olmam gerekiyor mecburen...

2 saat sonrada tekrar jobcenterde randevum var kurs tam 3 ay sürecek yapıcak birşey yok

Köleyim ne derse yapmak zorundayım 3 ay çabuk geçer yeterki orada kahve makinası olsun

Yeterki isteği olsun ters düşmeyeyim sonra daha kötü olur ehliyeti yaptıracaksa bile yaptırmaz...

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    artık Arbeitsamtlar veya Jobcenter ler mesleğe uyumlu mu değilmi diye psikolojik uyumluluk testine ( berufspsychologische Test ) tabi tutuyorlar

boşuna yatırım yapamak istemiyorlar .. benim yaptığım kurs 6 aydı ve 6600€ tutuyordu

bende 2 sene önce girdim matematikte 4 ana işlemler, yüzde hesaplamaları ve kesir hesaplamaları ( Bruchrechnen ) vesaire

kesir hesaplarını ilkokuldan kalan bilgilerle yaptım artık

ben olmuşum 45 sene ilkokuldan çıkalı

sonra şekilleri canladırma testleri bunun gibi

matriz testleri

Almanca testinde kafana kulaklık takıyorsun duyduğunu yazıyorsun ...

Almanca kelime yazma ve boşlukları doldurma buna benzer bir sürü testler

Bu bilgisayarda olan bir proğram sırasıyla kademe kademe geliyor

Test bittikten sonra evet veya hayır karar veriyorlar

Testin sonunda kadın bana bir yabancı olarak Sehr Gut demişti
    Konu hOrOz tarafından (08 Haziran 2018 Saat 15:35 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)