Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2270 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 71 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Calistigim yetde Abmahnung aldim sorun olurmu?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Sizler firma yonetseniz 10bin isciniz olsa vay halinize!!!

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Çok fazla canınızı sıkmayın Hayatın sonumu

Firma için çalıştıracak adam cok dünyada ..

Çalışacak biri içinde firma çok, firmanın seni zaten istemediğini bile bile kim durmak isterki istenmediği yerde..( mesela yani )

Ben olsam durmam valla, yemişim firmasını ( herşey olacağına varır fazla kasmaya gerek yok )

4. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    ustalar bakin 3. Abmahnung su bu yok. ( bunlar kanunen var ) yazalarda olan seyler.

ama gercek hayat da yada is dünyasında isler baska türlü dönüyor. arkadaslar kanunlara cok bakmayın . bu is yazdigim gibi satranç gibi birsey.

en basit örnek:

isyeri:

1. Abmahnung verir
    2. verir
    3. verir
    4

6
    8
    9. Abmahnung verir .

simdu bu kanunlan ne ilgisi var. ? her abmahnung icin hakinizi ararsiniz.......

uzun lafın kisasi avukatlar la , mahkemelerle urasirsiniz o zaman içersinde zaten cogumuz pes eder ver isten kendisi çıkar.

mahkeme de cikinca Halki olsan yada haksiz olsan bile ( hakim ) gestörtes Arbeitsverhältnis der ve anlasip isden ayril teklifinde bulunur.

uzun lafın kısası 3 tane ABmahnung verir su verir bu muhabettleri lütfen gecen. Bunu her işveren bilir ! isveren bu devirde kime 3. tane ayni sebepten dolayı abmahnung verir ?

yani işçi geri zekali olması lazım ki 3 tane ayni sebepten dolayı abmahnung alisin.

yazdigi gibi bu isler böyle olmuyor!

Bu isler nasıl oluyor ?

1. Isyeri birçok abmahnung verir baska sebeplerden dolayı
    2. mobbing
    3. kötü isleri verir
    4. uzun lafın kısası isten sizi biktirir.

--------

örnek abimiz abmahnung almış , ve abimiz simdi avukata gitse hakini arasa. o zaman ileride işveren neden bizimle konuşmadın, niye avukata gitin deyi sorar
    Konu Osmanbey34 tarafından (10 Şubat 2018 Saat 02:35 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    420
    80 mesaja 162 teşekkür aldı
    kimsenin gormedigi yerde sayit birakmadan dal

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı kuckam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimsenin gormedigi yerde sayit birakmadan dal
    Acemibirisi kardeşimiz ile aynı mantık.

Hadi daldık diyelim? Sonuç? Abmahnung geri mi çekilecek? Erkekliğin tavan mı yapacak? Sana madalya mı takacaklar? Kendini daha iyi bir insan mı olduğunu sanacaksın?

Hadi daldık diyelim? Öldürecekmisin? Hayır. Onun elide armut toplamıyorya. Oda arkadaşlarını toplarsa ve kimsenin görmediği bir yerde sonra yermisin yemezmisin dalarsa ne yapacaksın?

Daha halen böyle insanlar varya şaşıyorum. Daha halen bilek gücü ile adalet arandığını sananlar var. Ya zekanızı çalıştırın. Artık hak bilek ile değil zeka ilr aranır. Köyde, dağda hak bilek aranır. Acemibirisi arkadaşımız sesini çıkarmayıp sinsice pusuya yatacak. Amma altı sy sonra, amma beş sene sonra mutlaka o kişininde bir açığını bulur ve bu seferde o şikayet eder. Zeka devrindeyiz, kırma dökme zamanında değil.

Kuckam, af buyur, tarzım değil, ama çok cahilce bir fikir. Zekası ve cenesine güvenemeyen insanlar kaba kuvvete başvurur.

Acemibirisi arkadaşımızın itdiği kişi gerçekten çok akıllıymış. Aynısını o kişi acembirisine yapsa, emini acemibirisi refleks olarakda olsa kalkar geri iterdi. Ama o kişi akıllı. Niye yapsınki zekası ile hareket hetmiş. Şahit var, yasa ondan yana, geri vurmayacak kadarda zekalı bir insanmış.

Acemibirisi arkadaşımız birde Türk Betriebsrat'a suç buluyor. Neymiş efendim, Türk olarak yardım etmemişte falan. Ya arkadaşlar Betriebsrat işcinin avukatı değildir. Betriebsratın görevi iş yerinde haksılıklık yapılıyormu yapılmıyormu ona dikkat etmek. VURAN HERZAMAN SUÇLUDUR. Bunu Türklük ile alakası yoktur. Ayrıca o batak oynayan dört kişiden ikisi Türk müş. Eh şimdi ne yapsın Betriebsrat? Acemibirisini korusa öbür Türk'ü korumamış olacak, onu korusa Acemibirisini korumamış olacak.

Ha bu arada bu bizim milettin agreşifliğin altında sırf eğitimsizlik herzamam yatmıyor. Hergün kurtlar vadisi, Ertuğrul, Abdulhamid, Vatanım Sensin, gibi şiddet içeren diziler izlerseniz, bilinç altınıza şiddet işler. Ondan sonra savaşa gider gibi mehter marşını birde zırt bırt dinlerseniz gayene gelirsiniz.

İyi bir Türk, kendini zekası ve çenesi ile savunmasını öğrenmesi lazım. Türk insanı herzaman uyanık, zeki ve akıllı olması lazım. Siz şiddet ile kendinizi savursanız, Türklüğe en büyük kötülüğü etmiş olursunuz. Ben kendim hiç şimdiye kadar şiddete baş vurmadım. Ama sözüm ona intikamı iş yerinde olsun, günlük hayatda zekam ile aldım.

Mesela patrona gıcık mi gittim, beni savunmadımı? Başı şıkıştığında bastım krankı. Önceden hiç basmazdım. Ama bir sefer beni savunmadı, krankı basınca aylar geçmesine rağmen niye böyle yaptığımı anlamış olacakki, birdakine hep beni savundu. Ama ben patronla ozaman tartışsaydım, belki Abmahnung bile yerdim. Ama böyle ellerinde birşey yok. Ama o patron biliyorki, benim kolay lokma olmadığımı.

Başka bir işyerinde patron beni çağırmıştı. İçim dolu. Adam kızacak. Aslında gırtlağına yapışmak istiyorum. Ama beni hayvandan ayıran zekamdır. Adam köpürdü köpürdü. Ben cevap vermedikce dahada sinirlendi. Sonra bana dedi niye cevap vermiyorsun diye. Bende dedim "Şuanda çok sinirlisiniz, böyle sağlıklı bir görüşme yapamayız, ayrıca kızardınız, tansiyonuz çok yüksek belliki, cevap veririrsem tansiyonuz daha çok çıkar, müsadeniz ile ben işimin başına dönüyorum, daha sağlıklı bir ortamda konuşalım".

Adam benim alay geçtiğimi anladı, ama birşey yapamadı. Çünkü elinde birşey yoktu. İki gün sonra yanıma geldi, sinirinden dolayı özür diledi. Bende "özür dileyecek birşey yok, olur böyle şeyler, sizin işinizde zor" dedim. Sonra ana konuyu 30 saniye konuşmadık bile. Bana sadece sözlü olarak bir daha olmasın dedi geçti. Ama o gün karşılık versem, kesin Abmahnungu yerdim.

Türksek, diğer milletlerden daha zeki olmaya meçbururz. Çünkü Türk olduğunuz zaman otomatiken hayatda herşeyde 1-0 malup başlıyorsunuz hayata. Çünkü dünyada agresif bir toplum olarak biliyoruz. Haksızda sayılmazlar. Acemibirisi gibi davranırsanız 2-0 mağlup oluyorsunuz. Ama yukardaki örneklerde olduğu gibi davranırsanız, çogu zaman 1-1i değil, 1-2 öne bile geçiyorsunuz, çünkü itibarınız artıyor, çünkü zeki Türk oluyorsunuz, kaba Türk değil.

Anlayan anlamıştır ne demek istediğimi.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (10 Şubat 2018 Saat 21:26 ) değiştirilmiştir.

8. 5 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    80 mesaja 147 teşekkür aldı
    @Birbey 3.0

he he öyle aynen!

Ettiği Teşekkür
    321
    Sana bu abmahnungu aldıran seni gidip sikayet eden Türk mü ? yabancımı

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Dostum kizma, dost aci söyler.

Cevabindan sunu anliyorum, sinirlisin yazdiklarima. Niye sinirlisin? Cünkü bunlari duymak istemiyorsun.

Gercek dost sana kötü günde yalakalik degil, olanlari söyler.

Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sana bu abmahnungu aldıran seni gidip sikayet eden Türk mü ? yabancımı
    Ne fark eder? Türk Türkü sikayet etmez diye bir sey mi var? Ayip mi?

12. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    Yok kizmiyorum hatta güzel cevaplarda aldim özellikle moral veren arkadaslara tesekkür ediyorum.
    Artik konunun bu kadar uzatilmasina gerek yok.
    Iyi geceler.

14. Acemibiri üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Ettiği Teşekkür
    321
    Bir türk bir türkü aralarındaki bir tartışma için ekmeğinden etmeye çalışıyorsa çok fark eder arkadaşım..

Tartışırsın yeri gelir dövüşürsün o orada kalır daha sonra özür dilenir tatlıya bağlanır.. Türk demek erkek adam adam gibi adam demek ne o öyle kancık gibi gidip şikayet falan hiç yakışıyormu

Ben mesela kendi adıma konuşayım iş yerinde bir türkle dövüştüm diyelim , gidip onu şikayet etmem bana yakışmaz bu ( bunun adı erkekde kahpelikdir )

Ben o kahpeliği kendime yakıştıramam mesela ne geçerse geçsin..İnsanın ekmeğiyle oynamak başka birşeydir ( Bunuda herkez anlayamıyor bu devirde ) Ne olucak o değerler ona aile tarafından verilmemiş

Tatsız bir durummu oldu iş yerinde orada olayı bitirmeye çalışırsın mesai bittimi.. O arkadaşı çekersin kardeş neden böyle yaptın olayı tatlıya bağlamaya çalışırsın...

Türk türkü bu durumlarda koruması kollaması lazım.. Biz türkler birbirimize sarılıp birlik olup hareket edeceğimize günden güne birbirimizin kuyusunu kazar bir hale gelmişiz.. Ve bu böyle devam edip gidiyor

Babamın bir lafı vardır oğlum ne yaparsan yap kimsenin ekmeğinle oynama kimsenin ahını alma, onun arkasında ailesi ve çocuklarının yükünüde alırsın derdi...

16. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Bir türk bir türkü aralarındaki bir tartışma için ekmeğinden etmeye çalışıyorsa çok fark eder arkadaşım...
    Durup dururken yaparsa evet. Ama adam durup dururken acemibirisinin ekmegi ile oynamamiski. Ne yapsaydi adam? Birsey yapmasa, bir dakine acemibirisi dahada cesaretlenip ona vurmasini beklesydi?

Tartışırsın yeri gelir dövüşürsün o orada kalır daha sonra özür dilenir tatlıya bağlanır..
    Ortada tarisacak bir neden olurda evet. Ortada tartisacak birsey yokki.

Türk demek erkek adam adam gibi adam demek ne o öyle kancık gibi gidip şikayet falan hiç yakışıyormu
    Peki Türk demek erkek demek oturup duran adama gelip satasmak mi? Gec bu isleri. Erkeklik adamlik bu kelimelere o kadar cok her haltda kullaniliyorki, bu kelimlerin ici coktan bosaltildi bile. Erkeklik demek, akil balik harket kimseye uymamak demek.

Ayrica hakkini aramak ne zamandan beri kancik oluyormus?

Ben mesela kendi adıma konuşayım iş yerinde bir türkle dövüştüm diyelim , gidip onu şikayet etmem bana yakışmaz bu ( bunun adı erkekde kahpelikdir )
    Arkadasim, arada bir neden olur evet. Ama ortada neden yok. Önden bir konu olur, anlasmazlik, bir hüsumet olur. Burda öbür Türk birsey yapmamis. Ozaman sen yarin bir parkta ben bankda oturayim, ben yanina geleyim, seni iteyim, kalk deyiyim, ben hep buraya oturuyordum deyeyim, göreyim ozaman seni.

Ben o kahpeliği kendime yakıştıramam mesela ne geçerse geçsin..İnsanın ekmeğiyle oynamak başka birşeydir ( Bunuda herkez anlayamıyor bu devirde ) Ne olucak o değerler ona aile tarafından verilmemiş
    Bunun aile terbiyesi veya kahpelik ile alakasi yok. Madem aile terbiyesi diyorsun, aile terbiyenden sucsuz yere oturan bir kisiyi gidip itmek varmiydi? Yoktu.

Kahpelige gelince. Kahpelik icin fiili bir hareket lazim. Oturan o türkün hic bir yanlisi yokdu.

Tatsız bir durummu oldu iş yerinde orada olayı bitirmeye çalışırsın mesai bittimi.. O arkadaşı çekersin kardeş neden böyle yaptın olayı tatlıya bağlamaya çalışırsın...
    Burasina katilirim. Bende aynisini yapardim. Ama öbürü yasal hakkini aradi diyede suclayamam.

Türk türkü bu durumlarda koruması kollaması lazım.. Biz türkler birbirimize sarılıp birlik olup hareket edeceğimize günden güne birbirimizin kuyusunu kazar bir hale gelmişiz.. Ve bu böyle devam edip gidiyor
    Temelinde sözlerine katiliyorum. Ancak bu sadece bir dilek. Bunun olmasi teknik olarak hic bir zaman mümkün olmayacaktir.

Babamın bir lafı vardır oğlum ne yaparsan yap kimsenin ekmeğinle oynama kimsenin ahını alma, onun arkasında ailesi ve çocuklarının yükünüde alırsın derdi...
    Baban'nin sözlerine tam anlayamamissin. Durup dururken bir insanin ekmegi ile oynanmaz demek istemis. Ancak o kisi, bu durumda acemibirisi, kendi kendine ekmegi ile oynuyor, obür Türk degil, kendi ailesini ve cocuklarinin düsünmüyorsa, öbür türk arkadasimiza düsünmek hic düsmez. Senin mantigina göre, ozaman adam gelsin seni vursun, sen onun cocuklarini düsünerek karakola gitme sikayet etme göreyim ozaman seni.

Bagzi arkadaslara avukata falan git demis. Ya arkadaslar, avukat'a gittik. Abmahnung'a itiraz ettik. Ne diyecegiz hakime. Ben gicik oldum adam yillarca oturdugum yere oturuyor ondan yaptim mi diyeceksin? Hakim ada birde üstüne gereksiz yere mahkemeye mesgul etmekten daha ceza parasi kesmesinde.

Bizim isyerine Türk bir müsterimizin biri ortaligi bir birine katiyordu. Tek Türk ben oldugum icin olaya müdahele oldum. Sakinlestirmek icin onu bir odaya aldim. Ne desin bana biliyormusun "Benim deli raporum var, bana birsey yapamazlar". Birde utanmadan siritiyor. Cevabin cok netti: "Bana bak, ben seni tanimam. Bana söyledigin bu sözü sahit olarak bildirirsem, her hakim bana inanir. Cünkü seni tanimadigim icin tarafsiz bir sahit olmus olurum. Ayrica, senin deli raporun varsa, nerden biliyorsun benimde deli raporum olmadigini? Ozaman ne yapacaksin. Toz ol birdaha buraya gelme, ikinciya acimam". Seninki varya, özür dileye dileye bir gidiyorki Almanlardan.

OrLoW kardesim, benim bir sözüm vardir. Bu sözü uygulayan hic kimsenin basi belaya girmez:

Eline, diline ve beline sahip cik.

Acemibirisi arkadasimizin piskolojik rahatsizligi varmis. Bu ayip birsey degil. Ama madem hastaligini biliyorsun, ona göre davranirsin. Ben nezle olunca, kimseyle tokalasmiyorum. Eger belinde fitik varsa, ona göre yasarsin. Eger piskolojik rahtasizligin varsa, sende senin piskolojini bozacak durumlarindan kacinacaksin.

Acemibirisin, yasadan haric daha büyük bir sorunu var: Kul hakki. Masada iki Türk ve iki hirvat vardi diyor. Iki Türk ile helallasirsinda, iki hiristiyan ile nasil helallesecek onu düsünmesi lazim. Öbür dünyada sana Türk, Alman falan sormaycaklar, kul hakkin varmi ona bakacaklar.

Ha sunuda söyleyim, eminim acemiribirisi arkadasimiz böyle birseyi bir daha yapmayacaktir. Mutlaka ona ders olmustur. Ancak burdaki bagzi yorumlari okuyunca, aramizda daha ne kadar köy yeri mantigi ile yasayanlar oldugunu görünce sasiriyorum.

Ha bu agresiflikte Türk toplumda nerden geliyor söyleyim size: Cocukken baba'dan dayak, okulda ögretmenden dayak, camide hocadan dayak, isyerinde cirakken ustandan dayak...dayak...dayak...dayak...isine gelmeyen sikisan hemen dayak atiyor. Aciz insanlar durup dururken dayakatar. Sonra dayagi yiyen cocuk, bunun böyle dogru oldugunu sanip kendi hayatindada bunu uygularlar.

Insanin önce kendisine saygisi olacakki, baskasina saygisi olacak. Fabrikalarda görüyorum bizim bagzi insanlarimizi, sac sakal bir birine karisimis ise geliyor. Lafim bakimli sac sakala degil. Tembellikten sac sakal bakimini yapmayanlara. Piskopat gibi is yerine cikip geliyorlar. Ya insanin önce bir kendisine saygisi olur.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (11 Şubat 2018 Saat 02:08 ) değiştirilmiştir.

18. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    321
    Konunun neresinden tutup okudun bu adamlar 15 senedir aynı yerde çalışan adamlar.. 15 sene ne demek biliyor musun ?

15 sene sen mal gibi durmadınya orada elbet bir samimiyet olmuştur elbet insanlar birbirini artık tanımıştır..Kimin ne yaptığını ne olduğunu bilir insan..

Üstelik adam özür bile dilemiş ( biz adam haklı demiyoruz burada )

Siz öyle yapın ne diyim 15 - 20 senedir aynı yerde çalıştığınız arkadaşlarınızı sadece itdi diye gidin ekmekleriyle oynayın..

Özürde dilese farketmez aranızda çözmek yerine gidin şikayet edin

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    523 mesaja 1,099 teşekkür aldı
    Beyler, Acemibiri arkadasimiz öfkesini kontrol edemeyip hatali bir davranista bulunmus konunun diger muhattaplari bu arkadasimizla oturup konusmak yerine gidip sikayet etmisler sikayet edende hata yokmu? Sonucta ortada yaralama siddet kullanma yok ufak bir itisme varken adami katil gibi yargilamaya gidiyor bazi arkadaslar.

Konu aslinda hic bir merciye tasinmadan taraflar arasinda sukünete baglanabilecekken diger muhattaplarinda cig olusu sebebiyle sikayet sebebi olmus hem Acemibiri arkadasin hemde diger muhattaplarin hatasi var arkadasimiz zaten özürde dilemis bence digerlerininde sikayet ettikleri icin özür dilemesi gerekir olayda böylece kapanir, aman ha bazi arkadaslar hakim savci olmasinlar adami ipe götürürler durup dururken herkese iyi forumlar.

21. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    @Birbey 3.0

Bu forumda böyle kaliteli ve faydali yorum bulunan maalesef cok nadir. Durum böyle oldugu icinde yazdigin yorum cogumuz tarafindan anlasilmiyor veya anlamak istenmiyor. Halbuki sen mantikla hareket etmenin bulundugumuz ortamda insana cok cok faydasi olacagini güzellikle ifade etmissin ama gelgörki bu dahi ters tepkilere yol aciyor, üstelikte senin konuyu anlamadigin gibi cevablara Kadar gidiyor.

Ilk önce bende senin gibi yorum yazmak istedim ama gelecek anlamsiz tepkileri iyi bildigim icin sustum ve klavyeye dokunmadim. Cünkü mantikli ve akliselim yorumda bulunmak pek fayda etmiyor. Herkes duymak istedigi ve isine gelen yorumlari okumak istiyor.

Halbuki yazdiklarini okuduktan sonra insanoglunun egri oturup Dogru düsünerek sana hak vermekten baska secenegi olmayacaktir. Yazdiklarinin son noktasina Kadar sana hak veriyorum ve tesekkür ediyorum. Böyle güzel, anlamli, kaliteli ve konuyu diger görüs acisindan ele alip tarafsiz yazmak her insanin harci degil.

Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    @Birbey 3.0

Artik yazmak istemiyordum ama Birbey 3.0 arkadasaimiz devamli benim adimi kullanarak atiflarda bulunmasi ve benim bir barbarmisim gibi harekette bulunmus oldugumu vurgulayip durmasini inanin anlamiyorum.Allahdan Hakim veya Savci degil bu arkadas!

1- Ben 9.00 pausesinde o grubu uyardim onlar ayni seyi 12:00 pausesinde yine yaptilar.(Sahidim bizm Vorarbeiter ve icerdeki diger arkadaslar).
    2- O grup Pauseye erken geliyor 10 dakika önce isleri rahat oldugu icin ve bizim yeri kapiyorlar, tamam bizim yer demeyim o Masayi kapiyorlar. Eyyy Birbey 3.0 arkadas neden o kisilerin 10 dakika isverenin zamanini calip o masya erkenden oturduklarini elestirmmiyorsun??? Bu hak mi?
    5-10 dakika calmak sevab mi senin nazarinda??
    3- O kisiden ertsesi gün özür diledim, yazilarimda belirttim buna ragmen bu olay buraya geldi.
    4- O Grubun icindeki biri bizim calistiigimiz yere bagli degil baska kostenstelleye ait, taa baska yerden gelip beni proveke etmeleri dogrumu?
    5- Üstelik ben o sandalyeyi altindan cektigim arkadas ile 15 yildir calisyorum ve hic bir sorunumda yoktu.Ve birazda arkadasligina güvendigim icin Tatli hani olurya samimyetten kaynaklanan bir sekilde cektim Sandalyeyi.
    6- Ve en önemlisi ben bu Saat 12.00 Pausesine girmeden önce bizim Vorarbeitere gidip söyledim rica ettim, bak simdi hir gür cikacak git sunlarla konus diye.Gitmedi beni karistirma diye. Bunu dahi yazmamislar Abmahnunga.
    Sorun Burda benim Maister ile daha öncelerden kaynaklanan Problemlerim.yani Maister bana göz dagi vermek istedigi icin bu isi büyüttü.
    Ve üstelik Abmahnungda benim o grup yüzünden 9.00 pausesinde yer bulamadigim, onlari orda uyardigim, 12.00 Pausesine giderken bizim Vorarbeitere durumu anlattigim falan belirtilmemis, bu olay 2.Pausede 12.00 Pausesinde oldu o dahi yanlis yazilmis.
    Bunlar sana normal geliyor, benim Sandalyeyi itmem insanlik disi bir Hareket geliyor.Biz insaniz kardesim bazen sinirlenir bazen seviniriz?
    Sen sinirden dolayi hic bir hata yapmadin mi? Sinirlerini mi aldirdin??

Ha bu arada bu bizim milettin agreşifliğin altında sırf eğitimsizlik herzamam yatmıyor. Hergün kurtlar vadisi, Ertuğrul, Abdulhamid, Vatanım Sensin, gibi şiddet içeren diziler izlerseniz, bilinç altınıza şiddet işler. Ondan sonra savaşa gider gibi mehter marşını birde zırt bırt dinlerseniz gayene gelirsiniz.
    Durmadan beni elestiriyorsun?? Isi biz Türklere, Kaba kuvvet kullanan, barbarliga istekli, ne bileyim Mehter Marsi dinleyip oraya buraya saran birileri gibi itamda bulunman gercekten cok düsündürücü.
    Ben Mehter Marsida dinlerim ve bundanda cok sevk alirim.Mehter Marsi falan filan ne alaka??
    Tamam elestirini yaptin ok, ama defalarca ayni seyleri yazip durmanin amaci ne??

Yazilarindan sanki benim Personal bürada hic yardimini göremedigim Betriebsrat üyesi senmissin gibi bir sonuc cikardim.Üstelik Maister bu kisiden önce ben gittim bu olayi anlattim.Olayi ilk anlatan ben oldum, anlatirken tavrini belli etti, benim Maistere olayi anlattigimda, o sikayet eden kisi Maister ile konusmamisti bile.Ama tabiki benden önce kuslar Maistere ulastirmis olayi cünkü yeni duyuyormus gibi davranmadi.
    Betriebsrattaki kisi olaya 15 dakika gec geldi anlattiklarimin ücde birini duydu sadece, ona kesin bu is telafon edilip anlatilmistir, betriebsratin beni cagirtip bilgi almasi gerekmezmiydi?
    Secimler yaklasirken ama kapi kapi dolasiyorlar! Biz türkler olarak birbirimizi tutmaliyiz diyorlar.Inanin bu kisiye calistigim yerde 3 oy topladim gecen secimlerde.neden bir Türk kazansin bir Türk yetkili olsun bizim haklarimizi korusun diye.Adam yüzüme bakmadi, toplantiya hem gec geldi, Hemde acele cekip gitti.Sap gibi kaldim ortada.Ne Kadar suclu olsamda onun nezaketen beni dinlemesi lazimdi.Katillerin dahi dinlendigi br Dünyada sanirim benimde dinlenmem gerekirdi demi?

Ve Üstelik ben Burda bu soruyu suclumuyum sucsuzmuyum diye sormadim. DIKKATINE !
    BENIM ILK MESAJIMA GIT BAK, ORDA BEN HAKLIYIM MI DIYE YAZMISIM YOKSA BU ABMAHNUNGUN TEHLIKESI NE OLUR MU DIYE YAZMISIM?
    Sormak istedigim bu abmahnung ne kadar tehlikeli?
    Ve kündigung vermek icin kullanabilirlermi?
    24 yildir calistigim yer ve gleichstellung schwerbehinderungum var.
    Sonradan bazi arkadaslarin olaylari sormasi üzerine gelisen olaylari yazdim anlattim.
    Basina böyle bir sey gelmesini istemem, ama geldigide beni anlarsin Kardesim.
    Senden de Moral verici nezaket beklemiyorum.Ben buraya bu Abmahnung ile is yerinde ne tür zarluklarla karsilasabiilirim diye sorudum.
    Ben sucsuzum demiyorum ama olayin olusu ve sonrasinda olusan olaylar benimkafami kurcaliyor yeri geldikce bahsettim zaten.
    Neyse uzatmayacagim bu son mesajim birdaha kesinlikle yazmiyacagim.Moderatör arkadaslar konuyu kitlerlerse sevinirim.
    Konu Acemibiri tarafından (11 Şubat 2018 Saat 13:34 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Jaws57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    31
    35 mesaja 44 teşekkür aldı
    Ä
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sahitlerin huzurunda muhattabin yüzüne okunan abmahnung un gecerliligi vardir, imzalamamis olmak mahkemeye gidilirse azda olsa imzalamayani koruyabilir. Ayrica dikkat ettim bircok arkadas ayni hatayi yapmislar 3. abmahnung cikis sebebidir diye, hayir öyle birsey yok arkadaslar bu cok yaygin dogru sanilan yanlistir isveren isterse birinci abmahnungdada cikis verebilir 2-3 ü bekleme zorunlulugu yoktur. Bir arkadasimizinda dedigi gibi Betriebsrat ile Gewerkschaft arasinda fark vardir aidat Gewerkschaft a ödenir Betriebsrat a degil, ben kendimde 2 dönem Betriebsrat lik yaptigim icin dönen dolaplari cok iyi bilirim rezalete daha fazla ortak olmamak icin secimleri beklemeden istifa etmistim.

TipiTip arkadasimizin dedigi gibi bukadar basit bir tartisma sonucu isveren abmahnung veriyorsa altinda ayri bir hesap kötü niyet olabilir. Kimseye uyma isini yap tahriklere kapilamaya özen göster birsey olmaz zaten bu abmahnung la bi halt edemezler sen tahrige kapilip bundan baska almamaya bak, Allah yardimcin olsun.
    Arkadaslar bilen birisi cevaplarsa iyi olur bu ve benzeri olaylar her kesin basina gelebilir benim ögrenmek istedigim yillardir gevarsafta para ödüyoruz. Ozaman bosuna parami ödüyoruz. Ne yapmamiz nasil davranmamiz lazim cikismi verelim .bu konuda bilgisi olan varmi bu isle ugrasan betiiriprata gidemiyoz .nereye gidecez. 30 senedir.geversafta ödedigimiz para bosuna ozaman cikis verelim.bu konu karisik ama olsun . Bilgisi olan bu isle ugrasan vardir. Reksultta var ama ozaman bu gevarsafta yardim etmiyorsa bosuna para ödüyoz. Sadece grev olursa bi miktar para alirsin okadar. Cikis verelim gitsin ozaman isyerinde hasizda olsan yardimci olmuyorsa.ben ortaya konusuyom sakin demeyin seni nasil savunsun haksiiz olsan. En iyisi cikis vermek bosuna para ödüyoz yillik zami ödeyende aliyo ödemeyende. Nasilsa bu islerle ugrasanlar bilir. Görevi ortayi bulmaktir ama hep isverenden tarafini tutar yalniz zam zamani biraz prosent almak icin kendicikarina olunca hareket eder

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı Jaws57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ä

Arkadaslar bilen birisi cevaplarsa iyi olur bu ve benzeri olaylar her kesin basina gelebilir benim ögrenmek istedigim yillardir gevarsafta para ödüyoruz.
    Ozaman bosuna parami ödüyoruz. Ne yapmamiz nasil davranmamiz lazim cikismi verelim .bu konuda bilgisi olan varmi bu isle ugrasan betiiriprata gidemiyoz .nereye gidecez.
    30 senedir.geversafta ödedigimiz para bosuna ozaman cikis verelim.bu konu karisik ama olsun . Bilgisi olan bu isle ugrasan vardir.
    Reksultta var ama ozaman bu gevarsafta yardim etmiyorsa bosuna para ödüyoz. Sadece grev olursa bi miktar para alirsin okadar.
    Cikis verelim gitsin ozaman isyerinde hasizda olsan yardimci olmuyorsa.ben ortaya konusuyom sakin demeyin seni nasil savunsun haksiiz olsan.
    En iyisi cikis vermek bosuna para ödüyoz yillik zami ödeyende aliyo ödemeyende. Nasilsa bu islerle ugrasanlar bilir. Görevi ortayi bulmaktir ama hep isverenden tarafini tutar yalniz zam zamani biraz prosent almak icin kendicikarina olunca hareket eder
    gevarsafta >>> Gewerkschaft
    Reksultta >>< bunu çözemedim hangil dilde olduğunu anlayamadım

Arkadaşlar yıllardır Almanya dasınız ama halen öğrenememişsiniz

Şunu bilelimki Gewerkschaft ( Sendika) in Betriebsrat ( işyeri temsilciliği ) ile hiç bir alakası bulunmamaktadır

Betriebsrat a sendikaya üye olmayan kişilerde seçilebilinir .. yani sendikayla organik bir bağı olmamaktadır ..

bu yıllar içinde hiç bir üyesi sendika üyesi olmayan Betriebsrat ile de tanıştım

sendikalar genellikle işyerlerine kanuni işlerde destek sağlar

İşyerlerinde genellikle Sendikanın üyeleri aday olduğundan öyle bir kanı var .. Elma ile Armutu karıştırmamak gerekir

Birde her türlü naneyi yiyip beni Betriebsrat kurtarsın hikayedir .. Sen her türlü iş kanununu veya iş yeri kurallarını uymuyorsan Betriebsrat taki adam ne yapsın ??

ben 4-5 sene yaptım bir sürü seminerlere gittim ..bir sürü olay yaşadım .. Allah tan firma küçüktü birde büyük firmaları 1000-2000 işçinin durumunu düşünmek gerek ..

bazen insan o duruma geliyorki madem sen iyi biliyordun niye aday olmadın diyesi geliyor

Betriebsrat ismi üstünde iş yeri temsilciliğidir işçi temsilcisi değil

Ne kadar işçinin hakları korumak görevi ise aynı şekilde işyerinin haklarınıda korumakla yükümlüdür
    Konu hOrOz tarafından (11 Şubat 2018 Saat 13:29 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Jaws57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    31
    35 mesaja 44 teşekkür aldı
    Üstad konuyu yanlis yorumluyon yazilardaki hatalari anlamissin aferin sana sorum ne yapmamiz lazim onu soruyorum lafibaska yerlere cekme bilmiyosanda cevap verme 30 senedir bunlara para ödüyoz cikismi verelim diye soruyom yoksa benim hatalarimi bul diye yazmadik buraya kime danisalim kim yardim edecek diye yazdim sendikayi kötülemek icin degil care nedir ne gibi kanunu hakkimiz var diye sordum.

27. Jaws57 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Üstad konuyu yanlis yorumluyon yazilardaki hatalari anlamissin aferin sana sorum ne yapmamiz lazim onu soruyorum lafibaska yerlere cekme bilmiyosanda cevap verme 30 senedir bunlara para ödüyoz cikismi verelim diye soruyom yoksa benim hatalarimi bul diye yazmadik buraya kime danisalim kim yardim edecek diye yazdim sendikayi kötülemek icin degil care nedir ne gibi kanunu hakkimiz var diye sordum.
    sen anlamak istemiyorsan ben ne yapayım

bende İtalyan´ca yazmadım

Sendikaya üye olsan da olmasanda Betriebsrat ( İşyeri Temsilcisdir ) senin gideceğin adrestir..
    Konu hOrOz tarafından (11 Şubat 2018 Saat 13:37 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    532 mesaja 873 teşekkür aldı

Arkadasim neden cikacanki mademki sendikalisin,sendikali demek sigortali oluyorsun,yani herhangin bir sosyal konuda,bu isyeri olabilir yani isyeri seni atar sende avukata gidersin,sendika avukatlari sosyal haklari genelde diger avukatlara göre kanunlari daha iyi bilirler,emekli olmak icin kullanirsin,yada schwerbehinderung % icin müracat eder senin yerine hakkini arayabilir.

Tabiki bunun yaninda is yerindeki sendikalar, sendikali olmadiginda sana fazla destek cikmiyor,nasil olsa bu sendikali degil diye,bunlari bende yasadim.

Mademki 30 yildir yendikalsin emekliliginde sana bir kisim parada ödüyorlar,bunlari aslinda hepsini bilmen gerekiyor,yani 30 yil bir yere para ödeycen ama neden ödedigini bilmiyorsun.

30. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)