Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2239 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 38 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2018 yaz tatili (otel olarak) nereden alinir. ?

Üye iskete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    12
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    ani tur derim ben bu ikinci sezonum hem iyi hemde fiyat acisindanda uygun müserileriyle cok ilgileniyorlar ben memnunum bu sene kibrista otel ayirttim

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye yadikar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin/ istanbul
    Ettiği Teşekkür
    430
    131 mesaja 578 teşekkür aldı
    Tatil için Expedia da uygun fiyat buldum fakat bu şirketin ne kadar güvenilir olduğu hakkında hiç bilgi sahibi değilim tecrübesi olan arkadaşlar bu konuda görüşlerini bildirirse memnun olurum.

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı
    selam yadigar arkadasim

internette ben expedia hakkinda pek olumsuz durumlar okumustum aklimda öyle kalmisti

https://www.holidaycheck.de/foren/al...-127888?page=7

burdan expedia hakkinda yazilanlari okuyabilirsin..

gitmek istedigin hotele, kac kisi fiyat bilgisi ve tarih yazarsan firsatini bulunca bir göz atmaya calisirim.

saygilar

Üye salla2828 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya/Giresun
    Ettiği Teşekkür
    112
    10 mesaja 11 teşekkür aldı
    Slm ustalar, hoteli almanya dan mi veya direk türkiye de oldummu buchen etsem? Hangisi daha ucuz olur?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    ben senelerdir expedia kullanirim. daha dört hafta önce istanbula gittim.

expedia ile simdiye kadar hicbir problem yasamadim.

cogu oteller buradan rezervasyon yapildiginda daha uygun oluyor.

ben son izinde, yani dört hafta önce, sordum otele, bana burdan aldigimin iki misli fiyat söylediler.

recepsiyonda asili olan fiyatlarda aldigimin üc misli idi.

Üye SinanAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Viyana
    Ettiği Teşekkür
    21
    8 mesaja 13 teşekkür aldı
    Selam arkadasim,

bende senelerdir HolidayCheck'den rezervasyon yaparim. Antalya Lara sahil ve havaalanina uzaklik olarak cok uygun. Yani kücük bir cocukla o kadar ucaktan sonra bir de 2 saat Alanya'ya transfer cekmek istemiyorum
    Simdiye kadar hep Baia Lara Otel'e gittim ve cok memnun kaldim.

Genel anlamda istersen HolidayCheck, istersen Expedia, istersen Trivago, istersen Urlaubsguru, pek farkeden birsey yok. Önemli olan senin satin aldigin Acenta. Yani bu sitelerin hepsi sana Acentalarin fiyatlarini karsilastiriyor ve sen ona göre yine acenta'dan aliyorsun. Yani HolidayCheck üzeri aliyorsun ama bütün islemlerini vtours ya da TUI Reisen yapiyor. Bence sen hangi acenta'dan aldigina dikkat et, bilinen uzun yillardir piyasada olanlari secmeye calis. Acenta'nin ismiyle google'da vtours erfahrung ya da TUI Erfahrung diye aratabilirsin.

Benim tavsiyem: Nereden alirsan al, ucus saatlerine, direk ucus mu yoksa aktarmali mi diye ve hangi ucak firmalariyla calistiklarina bak. SunExpress genelde Antalya'dan tam zamaninda kalkiyor ya da tam zamaninda iniyor. Pegasus'la en az 20 kere Türkiye'ye gidip gelmisimdir ama simdiye kadar problemsiz bir ucus yasamadim. En son Antalya gittigimde bavullarimiz Istanbul'da kaldi ve 2 gün sonra bize teslim edildi.

Ben simdiye kadar Thomas Cook ve vtours'dan aldim ama Thomas Cook daha iyiydi. Türkiye'deki görevlisi cok ilgilendi, hemen hemen her gün otele ugrayip bir isteginiz varmi, olumsuz bir durum var mi diye soruyordu. vtours'da adami 10 gün icinde sadece 5 dakika gördüm, o da benim Türk oldugumu görünce birsey sormaya bile gerek kalmadan ufak bir kac bilgi verip cekip gitti.

Ya da baska bir vtours olumsuzlugu, Antalya'da havalimanindan bizi otele götüreceklerdi. Baska bir ucak gelecekmis ve o ucakta da 4 tane vtours yolcusu varmis Lara bölgesine giden ve bu yüzden hemen hemen 1,5 saat otobüsün icinde beklemek zorunda kaldim. ThomasCook'ta ise otobüste 5 kisi olmamiza ragmen adam bekletmeden götürdü bizi.
    Konu SinanAy tarafından (15 Mayıs 2018 Saat 18:38 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    79
    24 mesaja 27 teşekkür aldı
    Alıntı SinanAy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadasim,

bende senelerdir HolidayCheck'den rezervasyon yaparim. Antalya Lara sahil ve havaalanina uzaklik olarak cok uygun. Yani kücük bir cocukla o kadar ucaktan sonra bir de 2 saat Alanya'ya transfer cekmek istemiyorum
    Simdiye kadar hep Baia Lara Otel'e gittim ve cok memnun kaldim.

Genel anlamda istersen HolidayCheck, istersen Expedia, istersen Trivago, istersen Urlaubsguru, pek farkeden birsey yok. Önemli olan senin satin aldigin Acenta. Yani bu sitelerin hepsi sana Acentalarin fiyatlarini karsilastiriyor ve sen ona göre yine acenta'dan aliyorsun. Yani HolidayCheck üzeri aliyorsun ama bütün islemlerini vtours ya da TUI Reisen yapiyor. Bence sen hangi acenta'dan aldigina dikkat et, bilinen uzun yillardir piyasada olanlari secmeye calis. Acenta'nin ismiyle google'da vtours erfahrung ya da TUI Erfahrung diye aratabilirsin.

Benim tavsiyem: Nereden alirsan al, ucus saatlerine, direk ucus mu yoksa aktarmali mi diye ve hangi ucak firmalariyla calistiklarina bak. SunExpress genelde Antalya'dan tam zamaninda kalkiyor ya da tam zamaninda iniyor. Pegasus'la en az 20 kere Türkiye'ye gidip gelmisimdir ama simdiye kadar problemsiz bir ucus yasamadim. En son Antalya gittigimde bavullarimiz Istanbul'da kaldi ve 2 gün sonra bize teslim edildi.

Ben simdiye kadar Thomas Cook ve vtours'dan aldim ama Thomas Cook daha iyiydi. Türkiye'deki görevlisi cok ilgilendi, hemen hemen her gün otele ugrayip bir isteginiz varmi, olumsuz bir durum var mi diye soruyordu. vtours'da adami 10 gün icinde sadece 5 dakika gördüm, o da benim Türk oldugumu görünce birsey sormaya bile gerek kalmadan ufak bir kac bilgi verip cekip gitti.

Ya da baska bir vtours olumsuzlugu, Antalya'da havalimanindan bizi otele götüreceklerdi. Baska bir ucak gelecekmis ve o ucakta da 4 tane vtours yolcusu varmis Lara bölgesine giden ve bu yüzden hemen hemen 1,5 saat otobüsün icinde beklemek zorunda kaldim. ThomasCook'ta ise otobüste 5 kisi olmamiza ragmen adam bekletmeden götürdü bizi.
    Bu sene 26.08de Baia Laradayim hosuma gitmezse burdan bir yemek yerim senden

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    8 mesaja 14 teşekkür aldı
    Ben senelerdir Check 24 den aliyorum ve cok memnunum hem 50-100 € arasi da Prim veriyorlar.

Ettiği Teşekkür
    6,389
    @Abi Arkadasim Holidaycheckten de pauschalreise yaparsan ayni sekil ödeme yapiyor buchen yaptigin fiyata bagli 1500 üstü yaparsan 100 eurosunu geri aliyorsun.

fiyat karsilamasini yapip istediginden alabilirsin hangisi daha cazip geliyorsa.

saygilar

Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    8 mesaja 9 teşekkür aldı
    Tekrardan selamlar arkadaslar, ayni tarih ayni ucak ayni hotel tamamen ayni sartlar ile 3200 eur luk reisebüro tatilini netten 2700 eur ya aldim.
    yani reisebürolara kanmayin sadece fiat alin ve arastirin sonra evde karsilastirinca fark görülüyor. benim gibi ilk tecrübe yasicaklara duyrulur.

12. 2 kişi ozy_1976 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    6,389
    ozy_1976 arkadasim Söyledigine harfiyen katiliyorum, bir baska konuda ayni yazdiklarini bende yazdim. Muhtemel Belki aramizda Reisebüro iyi tanidigi arkadasi, yada Ailesinden olanlar vardi onlar normal fiyatlari alabilirler muhtemel ama genel anlamda 500 euro yine fazla komisyon istememis sizden benimkisi asagi yukari 800 euro filandi fark. bende yaklasik 5 senedir kendim internet üzerinden sadece aliyorum.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    28
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    mrh arkadaslar ,bende istanbul da 5 gunluk tatil yapmak istiyorum.sirkeci civarininda tavsiye edeceginiz aile otelleri hangisi.tsk

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Antalya'ya tatile gideceğiz ocak ayından sonra uygun fiyatlı otel önerisi olan arkadaşlar var mı? Fiyatlar aşırı pahalı çünkü, en uygun neresi ise orayı tercih edeceğim.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Dün baktım bende. Eskisi gibi çok otel çıkmıyor şimdilik daha. Olanlarda kazık. Bu sene niyese geç kalınmış. Öncede şimdi kürüm kürüm oteller oluyordu.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    174
    30 mesaja 48 teşekkür aldı
    Aynen, geçen sene 4bin civari verdik, pek beyenmedik. Corona dan evel 2500-3000 etmezdi otelimiz.

Seneye başka bir aileyle ev/villa kiralamaya düşünüyoruz.
    Airbnbden takip ediyorum, günlük 280-320€ arası güzel villalar var.

Gesendet von meinem SM-S908B mit Tapatalk

Üye
    Ettiği Teşekkür
    79
    24 mesaja 27 teşekkür aldı
    Türkiyede hotelleri Bu seneki gibi pahali hic görmemistim ,acikcasi pandemi haric hersene 5yildiz Holidaychekden yüzde 90 üzeri otel bakar ve giderim ama bu sene 2büyük 2cocuk(10 ve 7 ) 2300€ sadece 1 hafta otel,anliyorum hersey artti bizim ayliklar yerinde saysada ama gecen sene gittigim hotel bu sene 600€ daha fazla olmasinin ne gibi mantikli izahi olabilirki,ama yinede takipdeyim bakalim...

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Aynı uçak şirketleri gibi coronayı bahane edip acaba daha pahalıya satabilecekmiyiz diye şanslarını deniyorlar. Birde millet 2 sene falan coronadan tatile gitmedi, özelikle turistler gaza gelirmi diye deniyorlar.

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Bırakın yapsınlar pahalı pahalı, bakalım 1-2 sene dayanabileceklermi gerçi bizim millet akıllanmaz ölmeyecekmiyiz deyip yine pahalı fiyatlardan rezervasyon yaparlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)