Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2238 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Schwerbehinderung 50%

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    465
    33 mesaja 82 teşekkür aldı

Schwerbehinderung 50%

slmlar,

bende 50% Schwerbehinderung var gecen sene bir büyük bir Firmaya girdim 2 senelik befristung yaptilar.
    sorum beni temeli ise alirlar mi yoksa 2 sene bitinde cikis verirler mi,ben ama Schwerbehindung icin festvertrag icin dirinmek istiyorum haklarim varmi.

tskler

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    Alıntı zennon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slmlar,

bende 50% Schwerbehinderung var gecen sene bir büyük bir Firmaya girdim 2 senelik befristung yaptilar.
    sorum beni temeli ise alirlar mi yoksa 2 sene bitinde cikis verirler mi,ben ama Schwerbehindung icin festvertrag icin dirinmek istiyorum haklarim varmi.

tskler
    sözleşmenin isminde yazdığı gibi " Befristet " altına Cumhurbaşkanı bile imzalasa beliritilen tarihte iş sözleşmesi biter ...

değil direnmek " Kündigung " bile gerekmez ...

bir işyerinde yeterli "Schwerbehindert" varsa sanırım %25 olacaktı galiba o prozentler bile kurtaramaz o kadar ona güvenmeğin
    Konu hOrOz tarafından (14 Ekim 2018 Saat 19:57 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye BuraK! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    32 mesaja 54 teşekkür aldı
    Firmanin nerden haberi olduki sende bu ausweis oldugunun?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    465
    33 mesaja 82 teşekkür aldı
    betriebrat danistim ve schwerbehindertenabteilung gittim

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    Alıntı zennon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    betriebrat danistim ve schwerbehindertenabteilung gittim
    hocam şansına kalmış bir şey artık ...

Sözleşme baştan " Befristet " olduğu için kimse bir şey yapamaz .. hatta sana " Kündigung " bile gerekmiyor

İşyerinin inisyatifine kalmış bir şey artık

artık işyerinde ne kadar sana ihtiyaçları var ve senin performansına kalmış bir şey ..

kanunen yapacak bir şey yok
    Konu hOrOz tarafından (14 Ekim 2018 Saat 22:30 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    21
    17 mesaja 20 teşekkür aldı
    Selam sevgili arkadaslar,bu %50-60-70 vb...Sakatlik raporlarinin,is de veya Sosyal yasamda,getirileri ve götürüleri nelerdir?Degerli arkadaslar,yazarken emri väki gi anlasiliyor ama öyle degil,sizlerden ricam,önemli bilgileri paylasmaniz.Saygilar....."

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    17
    6 mesaja 9 teşekkür aldı
    Bykus1 arkadasim, Allah önce saglik versin. Hic kimse kendiliginden hasta olupta isgücü kaybina sahip olmak istemez. Gelelim senin soruna, 30%-50% arasi olursa isbulma kurumuna yani arbeitsamta versorgungsamttan gelen belgeyle beraber gidiyorsun ve orda gleichstellungsantrag yani türkcesi esitlik statüsüne esit olabilmek icin isbulma kurumuna dilekce veriyorsun ve isbulma kurumu birtane sana birtane isverenine (sayet bir isyerinde calisiyorsan) nüshasini gönderiyor. Bu durumda aynen 50% isgücü kaybin varmis gibi haklarin var sadece fark senede 5 gün izinden faydalanamiyorsun. Sayet 50% den itibaren bir isgücü kaybin söz konusu ise sana versorgungsamt senden 1 adet vesikalik resim ister ve sana schwerbehinderten ausweis verir. Sayet herkesin durumu farklidir, kisinin hastaligina göre harf de yaziliyor.
    30% dan itibaren tabii isbulma kurumunun bilgisi dahilinde yapilirsa ayni 50% gibi muamele görmekte oluyorsun, yani isyerinde seni önemli bisey olmadigi müddetce (hirsizlik, dövüs kavga buna benzer durumlar olmadigi müddetce) kolay kolay cikis veremezler.

asagidaki linkde almanca olarak harfler hakkinda gerekli bilgileri vermekte:

https://www.myhandicap.de/recht-behi...SACEgIZyPD_BwE

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)