Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2268 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 77 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev almayi düsünüyorum

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    talo176,

aynen yazdigini katılıyorum. örnek benim babam da 2007 de ev Aldi ayni hesap senin gibt 170000 euro.... vs sizin ve babam gibiler iyi zamanda Aldi çünkü anschlussfinanzierung deki faiz iyi ! evin borcu ayni senin gibi az kaldı. ve faizler çıksa bile borç kapanmış olacak.

ama bu zamanda 250000 euro dan fazla verip alanlar iyi düsünsün.

mercedes sin parası iyi. onun icin bende yazdım 10 kisilik firmadaki calisanlar cok cok iyi düsünsün !!

-----
    dip not "" kira yerine ev alirim matigi yanlış " bu isler mathematik hesap isi !

Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecen sene yeni umschulden (sparkasse) yaptim.. 10 sene 1.6% veya 15 sene 2.0%.. Allah´tan 15 sene yapmisim..
    okudugum kadariyla faizler yine firlayacakmis!!! zaten 15 sene sonra borcum da bitmis sayilir (ins.)..

@osmanbey ve birbey arkadasimizin dediklerine tamamen katiliyorum..
    2007 de yeni ev yaptirdim ve mercedes de calistigim halde zorluk cekiyordum ilk 2 senesinde, faizler de yüksek di (4.9%).. cok sükür tam zamaninda almisim.. simdi evin degeri nerden baksan 2 kati ve faizi de düsük..
    tilgung 3% eski vertrag dan fazla yaptigima ragmen, simdi ki abtragim eski abtrag dan 70€ daha az..

benim maasim cok iyi diyebilirim, esim de nachbarschafshilfe olarak calisiyor (450€ basis)..
    ama yinede diyorum/yaziyorum; gewinnbeteiligung/urlaubsgeld/weihnachtsgeld olmasaydi, baya bir sIkIntI yasardim (her sene izin gibi lüks seyler iptal olurdu)..

simdi ev alanlar icin sesleniyorum..
    benim yeni evim 2007 de ca.170 bin vermistim (freistehendes (tripleks)), ben bu isle bu maas ile eziyet cekti isem.. sizler, 300 bin ödeyenler (veya daha fazla) iyi hesap etmenizi tavsiye ederim..!!!
    1% tilgung la hesap etmeyen eger faizler yine cikarsa.. cocuklarinizin cocuklari öder!!!
    Konu Osmanbey34 tarafından (14 Şubat 2018 Saat 13:42 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi Osmanbey34 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)