Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2287 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 77 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev almayi düsünüyorum

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye *özer52* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    128
    63 mesaja 451 teşekkür aldı
    Alıntı yilmaz68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birinin batmasını istiyorsanız gaz verin Almanya'da ev alsın 40 sene sürünsün...
    kardes ben 17yil oldu ev aldim ne batim nede süründüm keyifime baktim 6 kisilik aile 1600 mark kira veriyordum ev aldim 2 ailelik 220 bin euro ya alim satimi icini yaptirdim 280 bin euro buldu 1400 m2 arsa var 2 tane ev yapma musadem var su an degri 600 bin euro 5 senem kaldi evin borcu bitiyor insallah aylik ödemem 920 euro 20 senede bitmis olcak bitmesde az kaliyor onuda elden vercem kirada kalmis olsaydim hesabini sen yap analarsin ev almak zarar deyil akil isi isine geliyorda alirsin kira gibi ödersin bu kadar basit ama su an ev almak cok pahalandi bremen cevresinde evlerin fiyatalari 3 kataladi 15 sene önceye göre buda evim

2. 4 kişi *özer52* üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    özer52 ustam iyi güzel yapısın.

Alıntı *özer52* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes ben 17yil oldu ev aldim ne batim nede süründüm keyifime baktim 6 kisilik aile 1600 mark kira veriyordum ev aldim 2 ailelik 220 bin euro ya alim satimi icini yaptirdim 280 bin euro buldu 1400 m2 arsa var 2 tane ev yapma musadem var su an degri 600 bin euro 5 senem kaldi evin borcu bitiyor insallah aylik ödemem 920 euro 20 senede bitmis olcak bitmesde az kaliyor onuda elden vercem kirada kalmis olsaydim hesabini sen yap analarsin ev almak zarar deyil akil isi isine geliyorda alirsin kira gibi ödersin bu kadar basit ama su an ev almak cok pahalandi bremen cevresinde evlerin fiyatalari 3 kataladi 15 sene önceye göre buda evim

Konu Osmanbey34 tarafından (16 Şubat 2018 Saat 14:45 ) değiştirilmiştir.

5. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özer52 ustam iyi güzel yapısın.
    Ona kalırdanız Mecklenburg-Vorpommern'de böyle evleri 150.000 - 200.000 Euro veriyorlar. Çünkü doğru dürüst iş yeri yok.

Eğer Bremense orasıda pek sanayisi gelişmemiş bir yer.

Evlerin değerli olduğu yerler, Bayern, Badem-Württemberg ve birazda Hessen'nin Frankfurt cevresi. NRW'de ise Düsseldorf falan.

Arkadaşımızın evi çok güzel. Allah güzel günlerde kullandırmayı nasip etsin. Böyle ev Bayernde 1.000.000 Euro'dan başlar. Ancak şehirden 30-40 km uzaklaşırsaniz ozaman fiyatlar düşer. Arkadaşımızın tahminen baya bir kenerda. Bunu yaşlanınca çok dez avantajları var.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,601 teşekkür aldı
    Ho ho ho.. arkadasim!

Mercedes-Benz Werk Bremen
    Personalstand am Standort: 12.672[7]
    Produktionsfläche: 584.500*m²Fabrikgelände: 1.390.000*m²

Das Werk in*Bremen*ist der größte private Arbeitgeber der Hansestadt "und das größte Produktionswerk im Daimler-Verbund"!!!

Zurzeit werden in Bremen folgende Klassen gefertigt:

C-Klasse*LimousineC-Klasse*T-ModellC-Klasse*CoupéC-Klasse CabrioletE-Klasse*CoupéE-Klasse*CabrioletGLC-Klasse, SUVSLC-KlasseSL-Klasse..

En fazla model yapan bremen.. en cok araba üreten bremen vs vs vs..

Sonra
    airbus, inbev, atlas electronik gibi dünya firmalar var..
    Bütün liste burda mevcut;

https://wfb-bremen.de/de/page/wirtsc...hmen-in-bremen

Bunuda eklemek istedim, bremen de wohnungsmangel var.. ve bremen de evler en kisa zamanda en cok deger kazanan bir eyalet/sehir..

Buraya zaten yazmistim.. evimi alirken 170000€ ödemistim.. anschlussfinanzierung da bana evin degerini ögrenmek istediler ve bankadan birisini yolladilar eve begutachten yapmaya.. yeni vertrag da evin degeri 300 bin yaziyor..
    (Nerden baksan umschuldung yapali 2 sene olacak)
    Simdi yine rahat 15% deger yükselmistir..

Gerisini sen düsün!
    Konu talo176 tarafından (16 Şubat 2018 Saat 20:18 ) değiştirilmiştir.

8. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    128
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ona kalırdanız Mecklenburg-Vorpommern'de böyle evleri 150.000 - 200.000 Euro veriyorlar. Çünkü doğru dürüst iş yeri yok.

Evlerin değerli olduğu yerler, Bayern, Badem-Württemberg ve birazda Hessen'nin Frankfurt cevresi. NRW'de ise Düsseldorf falan.

Arkadaşımızın evi çok güzel. Allah güzel günlerde kullandırmayı nasip etsin. Böyle ev Bayernde 1.000.000 Euro'dan başlar. Ancak şehirden 30-40 km uzaklaşırsaniz ozaman fiyatlar düşer. Arkadaşımızın tahminen baya bir kenerda. Bunu yaşlanınca çok dez avantajları var.
    siz bremene geldinizmi ? bremende ev fiyatlarini biliyormusun kücük yer olabilir ama ev fiyatlari su an 3 e katalidi benim oldugum yer bremene 10 km achim ama bremenden daha pahali talo176 bilir bizim oturdugumuz yer niedersachsen bagli ev alirken faiz(4.9%) du 10 sene biti 2013 de 10 sene yaptim faiz (2.1%) 2023 bitiyor allaha sükür su ana kadar bir sorun yasamadim bütcesi olan ev kirasi yüksek olan parasina göre ev bulursa alsin ama bizim zamanimzda devlet yardimi vardi 8 sene ben aldim bana cok faydasi oldu en aziindan 45 bin euro evein borcunu kapatim saygilar *özer52*

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,677
    1,640 mesaja 3,358 teşekkür aldı
    Gaz elektrikten ucuz, daha cabuk infaz eder..

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,090 teşekkür aldı
    beyler sidik yarisi yapmayin ben bu paraya aldim sen o paraya aldin diye !!!!!!!!

o paraya bu alinir mi bu paraya bu alinir mi diye !!!!

bazi sehirler var 100.000 Euro verirsin , ve müthis bir Müstekil Ev alirsin

burda bir cok faktörler önemlidir

ama bazi sehirler vardir , 100.000 Euro verirsin 40m² daire alir

Adam vardir kalkar 250.000 - 300.000 veriri sifir yeni ev alir

evine bakmaz ev 10 yil sonra 170.000 belki eder

ama adam vardir ve burda yakinimdan örnek vereyem ,
    Yegenim 245.000 verip eski bir ev aldi 6 ailelik 8 Garajli 7 yil icinde evin tadilati icin 180.000 - 200.000 Euro para harcadi
    Banka gecen yil everin degerini 580.000 olarak degerlendirdi

simdi herkes kendi bögesine göre konusuyor kendi cebine göre konusuyor

yukaridada yazdim sidik yarisi yapmadan konusulsun bunlar

paranin ve imanin kimde oldugu belli olmaz

ALLAH hepinize aldiginiz evlerin icinde Saglik Mutluluk Huzur Nese dolu günlerde oturmayi nasip etsin

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Benim tanıdığım ailelerden 10 Aileden sekizi boşandı geri kalan ikisi de yolda yürürken kendi kendine konuşuyor

Bence ev alacaksanız biraz beklemenizde fayda var biraz para biriktirin elinizde oldukça yüklü kapital olsun birkaç yıl sonra evler zaten ucuzlayacak faizler çıkınca

Bir söylenti daha var devlet yeniden Eigenheimzulage sistemini devreye sokmayı düşünüyor hal böyle olunca alınabilir

13. 7 kişi .onur üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Arkadaşların çoğu verdiğim bilgilere katılmış. Bu kendim adıma sevindirici.

Bir arkadaşımız demiş, 7-8 % çıkarsa faiz Almanya batar. Bu doğru değil tam tersi. Faizler inerse ekonomik kriz var veya yolda demek. Faizleri devletler niye düşürür? Millet para biriktirmesin, para harcasın şirketler ve devlet para kazansın. Ancak ekonomi iyi olursa şirketlerin ekstradan zorla insanlara tüketim yaptırmaya kalkmaz.

Örnek: Bugün ev kredi faizleri 1-2%. Ama hangimiz işin garanti? Çok nadir. Önceden Almanya'nın heryeri işti, ama faizler 12% deydi.

Hanımcılık ve yarış olayına gelince. Etrafımda Vollzeit veya en 70% çalışan kadınların hemen hemen hiç biri eşlerine böyle pahalı şeylere kalkışmıyor. Çünkü biliyorki, para kazanmak zor. Kendiside bu borç ükünün altına girmek istemiyor. Ancak 450 Eurolul calışan yada üç gün orda beş gün orda işine gelirse çalışan kadınların kocaları hep ayvayı yiyor.

Bizim kültürümüzde kötü bir huy var. Kadın çalışmaz, yok Peygamber efendimiz (s.a.v.) kızını Hz. Ali'ye verirken sen evinin hanımı olan falan demişte falanda fistan. Ozamanın şartları oymuş. Ama bunu kocalarına örnek sunan kadınlar bilmiyorlarki, evde Hz. Ali ne karar verirse o olurdu. Dinimizde kadın fikri sorulmaya mecbur ama son söz kocadadır. O kısmını görmüyor kadınlar.

Ben eşimi hep işe yolladım ve hiç başım ağrımadı. Etrafımda hanımları çalışmayan kadınlara bakıyorum, çoğunun kocaları maddi olarak perişan. Kadın çocukları Kindergarten veya okula bıraktımı Ayşe Fatma ile gez babam gez. Orda kahvaltı büfesi, burda gün, adamın canı çıksın.

Bunları niye anlatıyorum. Eğer 300.000 Euroya ev alacaksanız ve eşiniz doğru dürüst çalışmıyorsa ve üç yaşından küçük çocuğunuz olduğundan dolayı kaynaklanmıyorsa, şunu deyin hanımıza: "Tamam alalım, ama benim gücüm yetmez, gel sende Vollzeit bir işe gir ozaman olur.". Bak hanımlar nasıl burun kıvıracak. Bahanede hazır. Evin işi. Çok akıllı bir kadınsa evet der, işe girer, size evi aldırırır, sonra işten çıkar ve sizde bir arkadaşımız dediği gibi yolda yürürken kendi kendinze konuşmaya başlarsınız.

Ben kendi eşime evlendikten sonra dedim hadi işe. Amma az amma çok kazanırsın. Bu birazda şans ve kısmet işi. Ama Vollzeit çalışacaksın dedim. Dedim bak tavandaki yanan ampül ikimizede yanıyor. Herşeye ortaksan, işede ortak olacaksın bu ampül sırf bana yanmıyor. Aşağadaki arabaya sırf ben binmuyorum. Ben seni beslemek için evlendmedim, beraber kazanıp beraber yaşamak için evlendim.

Herkes hanımın huyunu çok iyi biliyor. Ölçün biçin.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (15 Şubat 2018 Saat 00:54 ) değiştirilmiştir.

15. 4 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    bende zamanında cok peşinden koştum, acik arttırmalara katıldım bir türlü istediğim bir fiyata ev alamadım çünkü millet manyak gibi 160bin € luk eve 200bin veriyorlardı, acik arttirmada Verkehrswerti 155bin olan evi 160a alamadım çünkü başkası daha fazla verdi. ev almak hesap işi ve para eden lage o yüzden eve bakmadan bulunduğu yere bakmak daha mantıklı, bana bir Architekt in dediği bir Einfamilienhaus un Material kosten i ortalama 25000€ imiş yani çimento kalas cok para etmiyor para önce Grundstücke sonra işçilike gidiyor. gelir gider dengesini hesap edemeyen, Risiko hesabı yapayan adamın yapacağı iş değil ev almak

Gesendet von meinem P9000 mit Tapatalk

Ettiği Teşekkür
    497
    ben yukarıda yazdigimi yazdım. Maas etc , evlilik hersey oturduysa alin derim.

para konusu bi yana, evlilik de oturmasi lazım.....

benim cevremdeki insanlar yada gencler kafalarında proje yapıyorlar .

örnek yeni evlenen çift 100.000 euro luk daire Aldi. bu daire bana göre 30.000 euro kafadan fazla ödemişler oldu. Daha düğün yapacaklar, ev mobilyası, araba, balayı . gencler şimdiden borçun icine giriyorlar

mantik. " kira ödemek yerine ev alalım, ilerde daire yi kiraya verip ev alırız" arkadas lar bunlar hep proje isi. hersey iyi giderse evet olabilir. ama bugün hic birşeyin garantisi yok.

ve bu arkadaşların isleri de iyi degil. fark tek suan icin iki kisi calisiyor. yarin öbürgünn cocuk olacak vs vs

---------

size demek istediğimiz bizim insanimiz aslında bi proje isine giriyor. yukardaki masrafları siz hesaplayın......

neyse konudan konuya geciyorum ama sonra ne oluyor ? gencler anlaşamıyor , boşanıyor muhabetti oluyor.......

----------

burda mercedes, Bayer, Chemie industrie, automobilindustrie vs calisanlar icin yazmıyorum. bu şirketlerde calisanlarin zaten tek bi kisinin maaşı 3000 euro net alıyorlar. ve yukardaki, örnek de ki , iki kisi belki maximum 3000 euro alıyorlardır.
    Konu Osmanbey34 tarafından (15 Şubat 2018 Saat 15:36 ) değiştirilmiştir.

18. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    3000 Euro aylık, 300.000 Euroluk ev için çok bir maaş degil.

300.000 Euroluk ev 550.000 Eurodan dönüyor. Eve verebileceğin en yüksek taksit 1000 Euro. Çünkü hiç araban eskimeyecekmi? İzine hiç gitmeyecekmisin? Sırf eve mi çalısacaksın? Hayır.

Millet kör cahil. 550.000 Euro gelen evi 1000 Euro ile ödesen 550 ay yapar yani 45 sene 10 ay. Ne zaman kár'a geçecen? 2000 ödesen 23 senede biter.

Ancak eve giren para 5000-6000 Euro olursa, ozaman 300.000 Euroluk evi alabilirsin.

Diyorumya millet bir yarış içinde.

Zaten akıllı bir adam 45 sene boyunca aylık 1000 Euro ödemeyi göze almaz.

Çok şükür 23000 Euro borcu kaldı dairemin. 600 Euro taksitle 13 yılda kendimi şıkıştırmadan ödemiz olacağım. Bir kaç kere Sondertilgung yaptım. Istesem yarın kapatırım borcu, ama hazır paramı oraya bağlamak istemiyorum. Bittiginde 40 yaşında olacağım. Sonra kár etmeye başlayacağım.

Büyük bir balkonum var. Ancak çocuklarda birşeyden mahrum kalmasın diye bir Schrebergarten kiraladım. İçinde tuğladan evi var. Elentrik var. Su var. Basit bir mutfakta var içinde. Kimse görmeden bir bulaşık makinası koydum. Buzdolabıda koydum. Mikrowelle'e, ikili ocak, Friteuse herşey var. Gözeleme yapmak için Pizzapfanne bile var. Alın size bahçeli ev.

Hepimizin orada yeyip içiyoruz ve eve bulaşık bile getirmiyoruz. Yıllık bana masrafı elektrik ve su dahil 400 Euro. Evden tek farkı duşu yok. Tuvalet hemen yan tarafdaki Gaststätte'de var. Temiz ve bakımklı. Senede iki kere çevre temizliği var. Isteyen katılırsa 80 Euro düşüyorlar. Hanımla ikimiz katılsak 160 Euro düşüyorlar.

Buzdolabına dolduruyorum herşeyi sadece ekmeğimizi alıp gidiyoruz. Biraz ekilecek yeri var. Biber, kabak, Domates, maydonoz, salatalık falanda ekiyoruz. Bize bir yaz yetiyor. Yani birşey götürmeye gerek yok.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (15 Şubat 2018 Saat 19:54 ) değiştirilmiştir.

20. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    2,147
    Bremenin cevresinde mi oturuyorsun arkadasim?

Ettiği Teşekkür
    128
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bremenin cevresinde mi oturuyorsun arkadasim?
    achim bremene 10 km talo176 siz nerde oturuyorsunuz

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    250
    41 mesaja 71 teşekkür aldı
    Ustalar, benim yaşım 30.
    Ben 2014 de Wuppertal dan, yani kaldığım yerden, bir Mehrfamilienhaus aldım.
    4 Daire 2 dükkan 255.000€.
    Baujahr 1960 Massiv.
    Ev çarşının içinde.
    Wuppertal da evler ucuz du. Şimdi fiyatlar uçmuş.
    Ev kendi kendini ödüyor.
    Allah şükür şimdilik ufak tefek problem hiç bir sıkıntı olmadı.
    Benim planım evi 25 sene gibi bir zamanda ödemek.
    Allah ömür verirse 50 civarı olur.
    Eger planım bu şekilde gerçekleşir ise, ya gelen kiradan yaşarım, ve Schicht Arbeit yapmam daha, yada evi satıp ozaman ki değeri ne ise, o parayla 55 ten sonra belki emekli hayatı yaşarım.

Tabi bunlar hepsi düşünce.
    Allah ömür ve izin verirse planım bu.
    Evde bu arkadaşlar

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk

24. 6 kişi EnesD58 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    497
    ben Bremene tasiniyorum

Ettiği Teşekkür
    2,147
    Su an nerde yasiyorsun arkadasim?

Ettiği Teşekkür
    497
    nrw // Mönchengladbach

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Talo176, Mercedes'in Bremen'de Werki var. Ama bu Bremenin sanayi olarak en az gelismis olmasini degistirmez. Bunu ben demiyorum, Mecklenburg-Vorpommern'den sonra sanayisi en az olan bölge. Cock sirket vardir. Ona laf yok. Ama hacim olarak cok düsük.

Almanya'nin en fakir insanlarin oldugu yer bundan dolayi. Istatisklere bak. Bayern ve Baden-Württemberg nerede.

Sana göre orda sanayi gözüne cok geliyor. Aslindan Almanya genelinde cok az.

https://de.statista.com/statistik/da...undeslaendern/

Konu Birbey 3.0 tarafından (17 Şubat 2018 Saat 03:02 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    2,147
    Neden öyle biliyormusun..
    Bremen de calisanin cogu (40%) niedersachsen de yasiyor ve vergi oraya gidiyor..
    Yoksa bremen güzel bir sehir, zenginleri de cok fakirleri de..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)