Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2238 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 77 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev almayi düsünüyorum

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    ben 2005 yilinda frankfurt yakinlarindan MF aldim, ayni seylerde o zaman konusuluyordu.
    her zaman almak isteyen veya kirada oturmak isteyen oluyor.
    2005'de bana önce agbim,sonrada birsürü tanidigim burda yazilanlarin aynisini söylediler ; fiyatlar cok pahali,faizler cok, ilerde ödeyemezsin,kiraci bulamazsin..vs. dediler.
    agbim hala kirada oturuyor, ödedigi kiralar ile ev sahibini zengin etmeye devam ediyor,
    aldigim kiralarla kendi kendini ödeyen ve 450bin civarina aldigim MF fiyati iki katina cikti.
    emlak almak isteyenlere benim tavsiyem, dogru alinmis emlak size para kazandirir.
    iyi bir muhitten emlak alin,orda cocuk yetistireceksiniz, fiyati piyasa fiyatindan biraz uygun olsun, heryerde m² fiyatlari asagi-yukari bellidir. mümkünse MF alin,2-3 kiraciniz olsun,kiralar ödemeyi yapar,sizde bedavadan oturursunuz.
    emlak alip pisman olan, iflas eden, hele bosanan filan ben görmedim, benim senelerdir emlak alan tanidiklarim hep memmunlar.
    mesala boardumuzda birsürü arkadasimiz var, emlak alip iflas eden,karisindan bosanan varmi?
    özellikle gencler, yasiniz 40 olmadan emlak alin.
    Allah hepinize hayirlisini versin

2. 5 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye *özer52* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    126
    63 mesaja 451 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bremenin cevresinde mi oturuyorsun arkadasim?
    achim bremene 10 km talo176 siz nerde oturuyorsunuz

Ettiği Teşekkür
    126
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ona kalırdanız Mecklenburg-Vorpommern'de böyle evleri 150.000 - 200.000 Euro veriyorlar. Çünkü doğru dürüst iş yeri yok.

Eğer Bremense orasıda pek sanayisi gelişmemiş bir yer.

Evlerin değerli olduğu yerler, Bayern, Badem-Württemberg ve birazda Hessen'nin Frankfurt cevresi. NRW'de ise Düsseldorf falan.

Arkadaşımızın evi çok güzel. Allah güzel günlerde kullandırmayı nasip etsin. Böyle ev Bayernde 1.000.000 Euro'dan başlar. Ancak şehirden 30-40 km uzaklaşırsaniz ozaman fiyatlar düşer. Arkadaşımızın tahminen baya bir kenerda. Bunu yaşlanınca çok dez avantajları var.
    siz bremene geldinizmi ? bremende ev fiyatlarini biliyormusun kücük yer olabilir ama ev fiyatlari su an 3 e katalidi benim oldugum yer bremene 10 km achim ama bremenden daha pahali talo176 bilir bizim oturdugumuz yer niedersachsen bagli ev alirken faiz(4.9%) du 10 sene biti 2013 de 10 sene yaptim faiz (2.1%) 2023 bitiyor allaha sükür su ana kadar bir sorun yasamadim bütcesi olan ev kirasi yüksek olan parasina göre ev bulursa alsin ama bizim zamanimzda devlet yardimi vardi 8 sene ben aldim bana cok faydasi oldu en aziindan 45 bin euro evein borcunu kapatim saygilar *özer52*

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    achim i kim bilmez arkadasim (eski texas).. cok arkadaslarim var orda..

hatayli ve gazi antepli arkadaslarim a selamlar.. ;-)
    ben hemelingen de yasiyorum.. mercedes werk e 1 km yakin..
    o da biraz evin degerini yükseltiyor otomatikmen.. :-)
    (hatta mercedes werkin catini üstünde ki parlayan yildizi görüyorum (wegweiser))..
    Konu talo176 tarafından (18 Şubat 2018 Saat 11:57 ) değiştirilmiştir.

7. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    126
    11 mesaja 24 teşekkür aldı
    Yeni Ekonomik Kriz yolda. 2009 yilindan kat kat daha beter olacak deniliyor. Hatirlayan bilir.
    2018 arasi 2019 sonuna kadar gerceklesebilir. Piyasa, Borsa, Ekonomi cökse, 300 Bin € aldiginiz
    evin degeri yari fiyatina düser ve ayni anda Faizler Kredi icin
    Kat Kat yükselir.
    Yok Komsum almis yok filan kisi almis diye, bütün hayatinizi ve Ailenizin gelecegini Hypoteke yatirmayin.
    Su anda ev almik bence akil isi degil.
    Elinizde bir Miktar para varsa bence Altin,a yatirim yapilmali. Ekonomik Kriz gelirse önümüzdeki 2 sene icinde, en saglam yere yatirmis olursunuz.
    Altinin fiyati yukariya dogru ucar Ekonomik krizde, Evlerin fiyatlarida cöktümü, iki türlü kar etmis olursunuz.

Bu bir yatirim tavsiyesi degil, herkes kendi düsünüp ne yapmak istedigine karar vermeli.

Selamlar

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    22 mesaja 25 teşekkür aldı
    Bu konuya baya yazanlar ve değisik fikirler var. Örnek ben 2004 aldim değeri x kat cikti diyenler cok. 2010 Senesinden sonra faizler düşünce Emlak fiyatlari uçtu gitti. 2010 den önce burada 280.000 (Raum Frankfurt/Darmstadt) eski amma sağlam bir MF-Haus aliniyordu. Simdi o paraya çöplük veriyorlar ve onu Grundsanieren yapman gerekiyor.

Önemli olan suanki piyasayı değerlendirmek ve senin kendi İmkanlarına bakmak.

Eigenkaptial varmi
    Is yerin veya bulunduğun yer is konusunda sağlammi? 50% veya daha yüksek Eigenkapital yoksa sen bunu en as 20 sene ödeyeceksin
    Bankanin sana verdiği faiz ve kaç sene Fest
    Krediye aylik nekadar ödeybilirsin?
    Yasin kaç. Evin kredisi emekli olmadan bitmesi lazim benim görüşüme göre.

Buradan bir Excel Datei indirip biraz kendin hesapla.
    Aldiysan basta elinden geldiği kadar cok Sondertilgung yap. Hesaplarsan görürsün bunun ne kadar faydası olduğunu. Normal Kredilerde senede 5% var mit Sondervereinbarung daha fazla olabilir

Unutma evi alırken ca. 10% Nebenkosten (Makler/Notar- und Grundbuchkosten/Grunderwerbsteuer) var.
    Konu ffb tarafından (18 Şubat 2018 Saat 14:18 ) değiştirilmiştir.

10. ffb üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    126
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    achim i kim bilmez arkadasim (eski texas).. cok arkadaslarim var orda..

hatayli ve gazi antepli arkadaslarim a selamlar.. ;-)
    ben hemelingen de yasiyorum.. mercedes werk e 1 km yakin..
    o da biraz evin degerini yükseltiyor otomatikmen.. :-)
    (hatta mercedes werkin catini üstünde ki parlayan yildizi görüyorum (wegweiser))..
    evet talo176 eskiden texasdi ama 15 sene önce cok sükür simdi temizlendi magdeburg str vardi blocklar vardi yikildi temizlendi simdi cok güzel oldu achim ben uesen desma firmasinin yanindayim oldugum yer en sakin mahallesi mercedesde calisan cok arkadas var ama isim burda vermem dogru olmaz kesin tanirsiniz hemelingen bizimde cok takildigim yerler kuba cami ve cevreleri genelde saygilar *özer52*

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Kuba camii ye takiliyorsan o zaman benim abimi cok iyi tanimalisin..
    Konu talo176 tarafından (20 Şubat 2018 Saat 18:34 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    7 mesaja 13 teşekkür aldı
    Ilka ömce herkese slmlarimi iletiyorum

Bende acizane biraz tecrübemi aktarmak istiyorum.4cocuklu bir Aile babasiyim:tam 5 kere tasindim.hic evalma niyetim yoktu.
    Huzurum olsun malim olmasin düsüncesindeydim.fakat sartlar ev almani gerektirdi.niye diyecek olusaniz cok cektim,ya komsulardan ya da ev sahibinden.13 sene oldu ev alali.dünya varmis.ne gürültü,ne karisanim var.cok sükür.Allah herkese nasip Etsin uzatmak istemiyorum eger imkaniniz varsa almanizi tavsiye ederim .evin borcu bitmis,bitmemis hic umrumda degil.benim icin huzur önemli.dedigim gibi karisanim York:yok yukarida ses var,yok asagida ses var,yok müzik caliyor.hamdolsun.bahcede var.ben de ileriye dönük planlarim var. fakat günlük yasiyorum.dün gecti,yarin daha gelmedi.o yüzden ilerideki sorunu simdi kafaya takmaya gerek yok,yarina cikacagimiz garanti degil.promlem geldigi zaman icabina bakmak lazim.Acizane tavsiyem özellikle cocuklu ailere mutlaka almayi öneriyorum.tabiki en önemli sart imkan meselesi .ayagini yorgana göre uzatmakgerekiyor..borc bitsede bitmesede bu dünyadan göcüp gidecegiz Eninde sonunda ,parada,malda burada kalacak.birde herseyin hayirlisini istemek lazim.Saygilarimla��

14. 3 kişi Trabzon61 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    Benim Reihenendhaus var 2006 da sifirdan almistim, benimde ne borcu bitecekmis ne kar veya zarar edecekmis hic umrumda degil, ne zaman memlekete gidersem satar elime ne gecse Allah bereket versin gecmezsede oturdugum kardir diyorum. Bundan sonra yeniden kiraya cikmayi hic düsünmüyorum.

16. 3 kişi aslankral üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    136
    11 mesaja 13 teşekkür aldı
    Hepiniz sagolun cevaplariniz icin bazi arkadaslarin dedigi gibi borc bitmesede ilerde satar parami alirim kiraya vercegim parayi evin kredisine öderim. Allaha sükür iyi kazaniyorum eigenkapitalda var bu meslegi devam yaparsam zorlancagimida zannetmiyorum. Simdi eski evi alip ilerde zararina satacagima bi kac euro fazla veririm yeni yani 20 senelik evi alirim. Bu aralar 70yasindaki eve adamlar 250000 euro istiyorlar

18. 52hakan52 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Birbey 3.0
    "Herşeye ortaksan, işede ortak olacaksın bu ampül sırf bana yanmıyor. Aşağadaki arabaya sırf ben binmuyorum. Ben seni beslemek için evlendmedim, beraber kazanıp beraber yaşamak için evlendim"

Bravo Kardesim Bunu böyle hanimina söyliyebildiysen, gercek erkeksin, yada Bekar sin ? Ben hanima o Lamba sözünü söylüyeyim evden gider bida gelmez!.
    Geri yazilarina katiliyorum, düsüncelerinden dolayi takdir ediyorum, cünkü gercegi boyasiz ortaya koyuyon. tesekürler.
    Ev almak iyi hesab edilirse ekonomik, ama, kafa agrisi, bide kendini biryere uzun süre bagliyor.
    Kirada olursan canin nasil isterse oradasin, isin nerde sen ordasin.
    Bide sunu yazayim Büyük evin Büyük derdi var basimda, cünkü tecrübeden konusuyorum. Dösemesi kiradaki gibi olmuyor seni ille daha bahalisina sürüklüyor, hanimlar.

20. 2 kişi Karadağlı Rıza üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Hanıma söylemedim, daha kız arkadaşımken söyledim. Başta söyledim. Sonradan değişti diyemesin diye.

Ama bence evli olanlarda bunu yumuşak bir dille dikkatli bir şekilde yeri geldiğinde, mesala hanım para yetmiyor dediği zaman, söyleyebilir. Tabiki herkes kendi hanımın huyunu daha iyi biliyor.

Ben zaten kız arkadaşlarımı seçerken sadece ileriye dönük köy kasaba olabilcek kızlardan seçerdim. Dört beş Türk arkadaşım oldu, sadece birinde yanılmıştım. Gerilerinden başka nedenlerden ayrıldık. Tabiki bu dört beş hariç bizi beyenmeyende oldu.

Ama bir tane kız arkadaşım vardı, sonradan hanımın arkadaşı çıktı. Dükkandaydık hanım ile. Kasaya vardık birde baktım o. Bende daha toparlamadan bunlar öpüştü. Sonra hanım dediki, buda tanıştırayım eşim. Bende mecbur el uzatdım ve hanımın yanında dedim, biz zaten tanısıyoruz. Hanımda susdu odas susdu. Arabaya varınca ama hanım beni bir sorguya çekti. Bende dedim açıkcası eski kız arkadaşım dedim.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (28 Nisan 2018 Saat 20:05 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Selam arkadaslar yorumlari kismen okudum ve konu acmama gerek yok diye buraya yazmaya karar verdim. Allah kismet ederse ev alacam yada yaptiracam tabi yaptirma nekadara mal olur yada ev alma nekadara mal olur pek bilmiyorum. Hangisi daha mantikli yaptirmak mi almak mi.
    nord westfalen Bolgesindeyim gütersloh rietberg bu cevrede olan bilen yada alan yada yaptiran arkadaslardan yorumlarinizi bekliyorum. Biraz bilgi vereyim 2 cocugum var ve esim calismiyorum kendim restaurantim var ve kayinbabamdan ortagiz gelir de allaha sukur ayda 3 bin 5 arasi degisiyor. Iyi gunler dilerim herkeze simdiden.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Ustam ev yaptırmak tabiki daha iyi. Ama senin işin riskli. Serbest meslek çalışıyorsun. Kredi alabilmen için işci gözükmen lazım. Serbest meslekli gözükürsen kredi vermezler.

Daha önceki görüşmelerimizi yanlış hatırlamıyorsam, serbest meslekliydin. İşci göstertirsen, aylığın düşecek. Yanlış hatırlamıyorsam emeklini yatırmıyordun.

Ayrıca sizin arlar nasıl bilmiyorum, ama bir ev 400000 bin Euroyasa, en az 200.000 Kapitalin olmaliki, bu evi 30 senede ödeysesin. Kapitalin yoksa sana 400000 Euroluk bir ev faizinile 700000 - 800000 Eurodan döner.

Eğer kapitalin çok yoksa boş iş. Benim aylık 4000 Euro gelirim ve sadece 15000 Euro borcu kalmış dairem var almıyorum. Etrafımda daha düşük geliri olupta alan var. Millet ödeme derdinde değil, sadece yaşamak derdinde. Ters anlama, öuellikle hanımı işe gitmeyen kadınlar çok iştahlı oluyor. Çalışan kadın olmuyor fazla, çünkü para kazanmak ne kadar zor biliyor.

Bence bütcene uygun en fazla 20 yılda bitecek ev daire al daha makul. Sonunda elinde birşey kalıyor. Ha dersen gayınbabam restaurantlar kıralı, zaten 1 Milyon Avrosu var, eninde sonunda bize 300.000 Avro kalacak, o ayrı birşey tabiki. Benim babam işci ama tutumlu bir insan. Belki Almanyada bir ev alacak kadar maddi gücü vardır, ama ben yinede almıyorum. Ölmemiş insanın parasını planlamayı kendime yakıştıramıyorum. Benim ellerinden öper iki oğlum var, doğdu doğalı onların çocuk parasını bile biriktiriyorum, yarın düğün olacak para lazım. Ama etrafıma bakıyorum, herkes fors peşinde. Neubau ev, altında 4-5 yaşında Audi, tatilde en kral otel. Allah daha çok versin diyeceğim, ama diyorum, çünkü Allah vermemiş. Her tarafı borç.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (22 Temmuz 2018 Saat 20:15 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,645
    1,617 mesaja 3,319 teşekkür aldı
    Alıntı Hakki27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar yorumlari kismen okudum ve konu acmama gerek yok diye buraya yazmaya karar verdim. Allah kismet ederse ev alacam yada yaptiracam tabi yaptirma nekadara mal olur yada ev alma nekadara mal olur pek bilmiyorum. Hangisi daha mantikli yaptirmak mi almak mi.
    nord westfalen Bolgesindeyim gütersloh rietberg bu cevrede olan bilen yada alan yada yaptiran arkadaslardan yorumlarinizi bekliyorum. Biraz bilgi vereyim 2 cocugum var ve esim calismiyorum kendim restaurantim var ve kayinbabamdan ortagiz gelir de allaha sukur ayda 3 bin 5 arasi degisiyor. Iyi gunler dilerim herkeze simdiden.
    Kardesim ev almak iyi bir yatirim da is olsun diye alirsan cok basin agrir
    Sana tavsiyem 80/100 bin avroyu gecmeyecek acik artirimdan alman ve evin cok betbat olmamasi ayrica tamirden anliyorsankendin yaparsin...
    Bu fiyat bir ev noter rechnunglu tamiri vergisi derken sana bir 80 bine falan mal olur ve cekecegin kredi 160/180 bin avro icinde olur..
    250/350 bin avro bir ev aldiginda dusun ki bu servet nerelere ulasir..

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Webci 250.000 keske bizim burda ev olsa. Orta halli bir ev 400.000 Euro. Münihe falan gidersen 800.000 - 1.000.000 Euro falan.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Ustam ev yaptırmak tabiki daha iyi. Ama senin işin riskli. Serbest meslek çalışıyorsun. Kredi alabilmen için işci gözükmen lazım. Serbest meslekli gözükürsen kredi vermezler.

Daha önceki görüşmelerimizi yanlış hatırlamıyorsam, serbest meslekliydin. İşci göstertirsen, aylığın düşecek. Yanlış hatırlamıyorsam emeklini yatırmıyordun.

Ayrıca sizin arlar nasıl bilmiyorum, ama bir ev 400000 bin Euroyasa, en az 200.000 Kapitalin olmaliki, bu evi 30 senede ödeysesin. Kapitalin yoksa sana 400000 Euroluk bir ev faizinile 700000 - 800000 Eurodan döner.

Eğer kapitalin çok yoksa boş iş. Benim aylık 4000 Euro gelirim ve sadece 15000 Euro borcu kalmış dairem var almıyorum. Etrafımda daha düşük geliri olupta alan var. Millet ödeme derdinde değil, sadece yaşamak derdinde. Ters anlama, öuellikle hanımı işe gitmeyen kadınlar çok iştahlı oluyor. Çalışan kadın olmuyor fazla, çünkü para kazanmak ne kadar zor biliyor.

Bence bütcene uygun en fazla 20 yılda bitecek ev daire al daha makul. Sonunda elinde birşey kalıyor. Ha dersen gayınbabam restaurantlar kıralı, zaten 1 Milyon Avrosu var, eninde sonunda bize 300.000 Avro kalacak, o ayrı birşey tabiki. Benim babam işci ama tutumlu bir insan. Belki Almanyada bir ev alacak kadar maddi gücü vardır, ama ben yinede almıyorum. Ölmemiş insanın parasını planlamayı kendime yakıştıramıyorum. Benim ellerinden öper iki oğlum var, doğdu doğalı onların çocuk parasını bile biriktiriyorum, yarın düğün olacak para lazım. Ama etrafıma bakıyorum, herkes fors peşinde. Neubau ev, altında 4-5 yaşında Audi, tatilde en kral otel. Allah daha çok versin diyeceğim, ama diyorum, çünkü Allah vermemiş. Her tarafı borç.
    Evet haklisiniz kim ister ki 400000 bin euro borcu olsun yillarca odemeyle ugrassin burdaki amacim benim ev alsam emlakcidan ordan burdan gidecek kesinti derken yanilmiyorsam 40 bin euroya kadar cikiyor ve aldigin eve bagli ustune maseafi varmi yokmu orasi mechul olabilir. Allaha sukur is konusunda cok guzel gidiyor is ve tabikide en az 20 sene olmak sarti ile odeme olacak yoksam diger sekil de ben zararli olacagim esim neden calismiyor onuda soyliyeyim belinden rahatsiz calismak istiyor ama tabiki buna ben izin vermiyorum cok cok calisirsa teil zeit bi yerde calistirabilirim. Herneyse kendi isimde ben zaten isciyim ve emekliligim ödeniyor. Ve oyle araba yeni filan gozumde degil sadece istedigim bahceli ilerki zaman da rahat edebilecegim ev istiyorum.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim ev almak iyi bir yatirim da is olsun diye alirsan cok basin agrir
    Sana tavsiyem 80/100 bin avroyu gecmeyecek acik artirimdan alman ve evin cok betbat olmamasi ayrica tamirden anliyorsankendin yaparsin...
    Bu fiyat bir ev noter rechnunglu tamiri vergisi derken sana bir 80 bine falan mal olur ve cekecegin kredi 160/180 bin avro icinde olur..
    250/350 bin avro bir ev aldiginda dusun ki bu servet nerelere ulasir..
    Haklisiniz 250 bin euro ev ucuz bana gore ama sadece 250 bin euro olsa ustune geleceklerden insan alamiyor ev 250 bin tapu emlak 290 daha kredinin faizi haric oldu sana ev villa deymez yani okadar bi eve okadar para.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,645
    1,617 mesaja 3,319 teşekkür aldı
    Webci 250.000 keske bizim burda ev olsa. Orta halli bir ev 400.000 Euro. Münihe falan gidersen 800.000 - 1.000.000 Euro falan.
    Ben aldim kardesim insaat tapu vergi cart curt hepsi 180 bine mal oldu...eksikleri tabiki vardi onlarida simdi yaptiriyorum..25/30 bin daha lazim..villa tamamdir:-)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)