Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2261 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anlamli bir Hediye Ne olabilir?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    134
    14 mesaja 18 teşekkür aldı

Anlamli bir Hediye Ne olabilir?

Sevgili dostlarim,
    Uzatmadan direk konuya girmek istiyorum.
    2 ay sonra is yeri ile olan is anlasmam vertrag im sona erecek,önce 1 yillik sonrada 2 sefer 6 sar aylik vertrag verdi,simdi firma ya cikis verecek yada süresiz vertrag vermesi gerekiyor,Suana kadar firmada sef beni hep tuttu,bu sefer firmada tutamayacagini firmanin büyük sefleri Sachkundesi olmayan herkesi,Sahkundesi olanlarin da sadece iyilerini icerde birakip digerlerine cikis verecegini bizzat söyledi.Firmamiz güvenlik firmasi,malum seflerin de maddi durumlari iyidir bende sefin unutmayacagi bisey düsünüyorum.
    Bende beni ise alan Sefime anlamli kalici bir hediye almak istiyorum,sizce kalici anlamli büro mitarbeite icin nasil bir hediye alsam hem anlami büyük olsun,hemde banada faydasi olsun,malum vertragi bitirmekte uzatmakta iki dudaginin arasinda.
    Düsündügüm tutar 50/100 euroluk bilemedim 150-200 Euroluk hediye düsünüyorum.
    Tecrübesi olanlar paylasirsa sevinirim,
    Saygilarimla

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye samsunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    540
    118 mesaja 218 teşekkür aldı
    Saat olabilir.

4. samsunlu üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    akadasim ben cok sevdigim bir alman arbeitskollege'me 25. calisma senesinde tesbih hediye etmistim, cok sevinmisti. bildigimiz 33'lük tesbih.
    tespih nedir anlattim,istersek Allahi zikrettigimizi, taslarin cekildikce degistigini filan anlattim, hatta yavas yavas cek,stres atar dedim, aksamlari evde tesbih cektigini söylüyor.
    bence degisik ve anlamli bir hediye, burda Türk dükkanlarinda, hatta ebay'de bile tesbih satiliyor. güzelcede paketlersin...

6. 3 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    Geride tepe bilir

Sonradan alsan neyse , ama önceden alip vermen

Resmen harac olarak algilanir

Gören olur duyan olur onunda basini belaya sokarsin

Iyi düsün derim

8. 2 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,890
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    TipiTip ustanın dediği gibi böyle hediyeler yanlış anlaşılır ve gören, duyan olursa şikayete kadar gider.

10. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Hocam aslında senin Festvertrag alman gerekliydi
    2.Vertrag dan son 3.Vertrag da Fest vertrag vermeleriydi..

Sen Security mi olarak çalışıyorsun ? Sachkunde dediğine göre öyle anladım

12. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    24 mesaja 36 teşekkür aldı
    bence hic gerek yok arkadas
    Konu manisali tarafından (18 Şubat 2018 Saat 00:11 ) değiştirilmiştir.

14. manisali üyemize teşekkür edenler:

Kicket memo82a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BITMISTIR
    Ettiği Teşekkür
    1,704
    2,382 mesaja 7,170 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam aslında senin Festvertrag alman gerekliydi
    2.Vertrag dan son 3.Vertrag da Fest vertrag vermeleriydi..

Sen Security mi olarak çalışıyorsun ? Sachkunde dediğine göre öyle anladım

Evet Security oluyor zamaninda Kursunu gördügüm icin biliyorum (34A Schein )

Nerede diye soracak olan olur ise <<< Aqua >>>
    Konu memo82a tarafından (17 Şubat 2018 Saat 23:57 ) değiştirilmiştir.

16. memo82a üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı memo82a Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet Security oluyor zamaninda Kursunu gördügüm icin biliyorum (34A Schein )

Nerede diye soracak olan olur ise <<< Aqua >>>
    34a Sachkunde mi yaptın ? yoksa sadce 34a Unterrichtung mu ?

18. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Kicket memo82a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BITMISTIR
    Ettiği Teşekkür
    1,704
    2,382 mesaja 7,170 teşekkür aldı
    Sachkunde evet ALLAH Bilir belki de burada ayni Sachkunde yi yapan Arkadaslarla
    Essen de Aqua da karsi karsiya gelmisimdir ???
    Konu memo82a tarafından (18 Şubat 2018 Saat 00:05 ) değiştirilmiştir.

20. memo82a üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    ustam bencede hic gerek yok. senin sefinde yada vorgeseter isini yapiyor. tam tersi bence onlar sana hediye alması lazım. sen isini doğru düzgün yapmasaydın senin vertragini uzatmazlardı.

ustam yasin kaç bilmiyorum ama böyle durumlarda hediye alinmaz. söyle ola bilir isten sonra seni sokan arkadas ile buluşur sun bi güzel yemeğe gidersin vs. ama isten komple cikdikdan sonra.

bak is dünyasında herkez kendisini düsünür. cok duygulanma. is dünyası afrikada hayvanlar var ya aynen öyle. herkez kendi ekmegini düsünür.

ha dersen bunlar beni ilgilendirmiyor ben yinede birsey almak istiyorum o zaman bi arkadas saat yazmış, saat olabilir.

Alıntı Gurbetcisaban67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili dostlarim,
    2 ay sonra is yeri ile olan is anlasmam vertrag im sona erecek,önce 1 yillik sonrada 2 sefer 6 sar aylik vertrag verdi,simdi firma ya cikis verecek yada süresiz vertrag vermesi gerekiyor,Suana kadar firmada sef beni hep tuttu,bu sefer firmada tutamayacagini firmanin büyük sefleri Sachkundesi olmayan herkesi,Sahkundesi olanlarin da sadece iyilerini icerde birakip digerlerine cikis verecegini bizzat söyledi.Firmamiz güvenlik firmasi,malum seflerin de maddi durumlari iyidir bende sefin unutmayacagi bisey düsünüyorum.
    Bende beni ise alan Sefime anlamli kalici bir hediye almak istiyorum,sizce kalici anlamli büro mitarbeite icin nasil bir hediye alsam hem anlami büyük olsun,hemde banada faydasi olsun,malum vertragi bitirmekte uzatmakta iki dudaginin arasinda.
    Saygilarimla

22. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Bencede hiç hediyeye gerek yok. Sanki senin mi sevdi, yaptığın işi sevdi. Sonunda hepimiz firmalarda eşseğiz. Sırtından para kazandıkları sürece iyisin. Rahatsızlan bir iş yerinde 30-40 yıl anında sana tekmeyi basıyorlar.

Bunların derdi kağıt kürek değil. Bunların derdi kimseyi fest yapıp hak sahibi etmemek. Bir sürü Suriyeli geldi. Onlar bir kurs verip işe alırlar. 6-12 ay da Arbeitsamt işyerine teşvik verir ondan sonra onuda yollar.

Ben böyle firmalara umit taciri diyorum. Leihfirmalarda böyledir. Şefin ve Meisterin hep sana iyi davranırki, beni seviyorlar sanıo ümitlensin deli gibi çalışsın.

Ayrıca Almanyada yeni hükümet kurulursa nedensiz Befristungları zorlaştırmak istiyorlar.

Fazla iyi niyetli olma. Hatda almayacaklarsa bas krankı ödesinler.

Ha illaki şansımı deneyeceğim diyorsan 150-200luk hediyede ne oluyormuş? Onlar senin sırtından para kazandı. Kalıcı bir hediye birde? Af buyur, hergün arkanı toplayan hanımına hiç aldın mı böyle bir hediye. Ben almadım. En fazla alacağın bir Antep fistıklı lokum.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (18 Şubat 2018 Saat 01:20 ) değiştirilmiştir.

24. 4 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    dogru Antep fistigi da olur

26. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Talha'linho 7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    118
    64 mesaja 91 teşekkür aldı
    bence bu yalakaliga geciyor ama bu benim sahsen düsüncem
    Helen bu devirde kimse kimseye 150€ - 200€ hediye almaz (es,dost,akraba olsa anicam)

belki simdi aranizda kizanlar olacak ama cogu benim gibi düsünüyorsunuzdur eminim

Gesendet von iPad mit Tapatalk

28. Talha'linho 7 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    134
    Herkese, Degerli düşünce, yorum ve önerileriniz özellikle de tavsiyeleriniz için çok tesekkür ederim,
    Not.Sadece Unterrichtung yaptım, 34 a Sachkundem yok, 4.ayın 30 unda firmada 2 tam yilim dolacak.Çogunuz diyecektir Sachkundeni yap Sanirim onu başarabilecek Almancaya hakim değilim,herkes kendini iyi bilir, Ben Almanyaya sonradan geldim, Yaşim 44
    Saygilarimla

Tecrübeli Üye sadece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,281
    284 mesaja 541 teşekkür aldı
    Sevgili dostlarim,
    Saygilarimla
    guzel ve ince bir dusunce ancak yanlis da anlasilabilir, bircok sirket police olarak hediyelerin verilmesini ve kabul edilmesini yasaklar cunku dolayli yollardan rusvet'e girebiliyor, sizin oyle bir niyetinizin olmadigini biliyorum ve bence hatirlanmak icin kelime ve anilarla bir demec vermek dogru olur, buna karsilik olarak bonservis veya tavsiye mektubu istenebilir.

31. sadece üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    210
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Birkac Arkadas yazmis rüsvete kacar diye !!! zaten niyeti o fest yapar diye ! assagida yazmis kendisi !!! ayip böyle, senden sonra gelen herkesden beklerler sonra Nach mir die Sinnflut misali Hic olmadi

Sevgili dostlarim,
    Saygilarimla

33. ultrazrail üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    688
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    :::::::hemde banada faydasi olsun,malum vertragi bitirmekte uzatmakta iki dudaginin arasinda::::::::

Kardes RIZKI veren Allah tir, VESiLE olan kuldur yani sen, ben veya bi baskasi kendi üstüne düseni dürüst bi sekilde yaptiktan sonra cabayi mücadeleyi yaptiktan sonrasi nasip kismet Allah nasip ederse eder etmezsede hic bi sekilde olmaz olmaz yani.

35. SesSizliK üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    134
    Alıntı ultrazrail Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birkac Arkadas yazmis rüsvete kacar diye !!! zaten niyeti o fest yapar diye ! assagida yazmis kendisi !!! ayip böyle, senden sonra gelen herkesden beklerler sonra Nach mir die Sinnflut misali Hic olmadi
    Desene ne calisyorsun Dostum,Almanyanin en büyük sirketi Arbeisamta git,yat yat ye. Saka bir yana su memlekette calisip kazanip yemek istiyorum,milletin hakkini milletin sirtindan gecinerek yemek istemedigim icin böyle bir konu acmayi düsündüm fakat tartisma konusu yapmak istemedim.Sirket ismi özellikle vermek istemedim cünkü tüm sartlarimiz ayni olan biri benim almak istedigim hakka sahip oldu,burda dogan burda yetisen,ana dili almanca olan bile sirkette tutunamazken 1 Türk abimiz bu hakki aldi,nasil aldi,bi ben ögrenemedim.
    uzun lafin kisasi ben degerleri yorumlari görmek istedim,tabii düsünüp en dogrusunu yapmaya kara verecem,nasipte rizikta Allahtan rizkimiz kesildiyse cikis garanti,ama vertragim uzarsa sizinle burdan severek paylasacagim,
    saygilarimla

Üye
    Ettiği Teşekkür
    134
    Sevgili Dostlarim,
    Tek tek herkese yorum yazma imkanim yok cünkü bilgi kirliligi olsun istemiyorum,konuyu uzatarak ta tartisma konusu yapmayi da düsünmüyorum,malum insan issiz kalinca kolay kolay is bulamiyor.
    Almanya eskisi gibi degil hele hele benim gibi sonradan Almanyaya bi sekilde gelipte is hayatina ve yasam mücadelesine burda devam eden birisi icin.Belli bir cogunlugun is piyasasinda ne kadar kolay is bulur ne kadar kalici sekilde bu islerde tutunabilir,onuda siz burda dogup büyüyen dostlarimiz daha iyi bilir,Tek istedigim ömrümün sonuna kadar su sosyal kasadan bi kurus alamadan kendi ayaklarimin üzerinde durabilmek.. ne kadar becerebilirsem tabii,ben issizligin cok oldugu Almanyanin NRW Bölgesinden Oberhausenden sizlere yazdim ki fikirlerinizden istifade edeyim.Elbette yanlis yapilan yada olan islere bende karsiyim,
    Kimse de demiyorki ne burda ne disarda ya gel arkadasim tecrübe gerekmez belge gerekmez parasi da iyi yeterki calis falanca yerde is var gidin sizde nasiplenin,sadece burdaki üyelere bile kimse sunmuyor böyle bilgiyi
    ama hepiniz ilgi gösterip olumlu olumsuz degerli yorumlarinizi paylasmissiniz,sorum o kadar yorum almis madem,suan mültecilerle ilgili Flüchtlinge Heimde güvenlik personeli Security olarak calismaktayim,is anlasmam bitmesinden ziyade avrupaninda mülteci hareketlerini durdurmasi,misal 3.5 milyon Türkiyede 10.000 lerce müteci de avrupa kapilarinda kamplarda beklerken bizim Objektler de tek tek kapaniyor,sadece benim calistigim firmada 300 Türk ayni iste calisiyor,gerisini siz düsünün,yazdiklarimi okuyan,yorumlayan,tavsiyesini paylasan ve elestiren herkese ayri ayri tesekkür ederim
    Saygilarimla
    Konu Gurbetcisaban67 tarafından (18 Şubat 2018 Saat 17:05 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)