Alıntı Cologne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Almanya ya ilk geldigim de 2002 senesinde evde yalniz kaliyorum. Ögrenci olarak gelmistim ve Almanca kursuna gidiyordum, ayni zamanda da birkac iste kacak calisiyordum gecimimi saglamak icin.Alt katta tam yabanci düsmani yasli bir kari koca Alman oturuyorlar herseyi ikide bir sikayet ediyorlardi.. Belki size abartili gelebilir fakat evin icinde parmaklarimin ucuna basarak yürüyordum..
Birgün yine erkenden yattim, cünkü hafta sonlari cok erkenden kalkip calismaya gidiyordum.. Sonra zilin sesiyle uyandim .Baktim alttaki Alman gelmis , Bana diyor ki sizin evden PIT, PIT, PIT ses geliyor diyor..Adam diyorum ki evde tek ben varim ve bende uyuyordum ses gelmesi imkazsiz diyorum, ne diyorsam anlamiyor.. Neyse kapiyi suratina carptim ve tekrar yatmadan gidip mutfaktan su iceyim dedim.. Mutfaga girdigimde birde baktim ki, gercekten de mutfak muslugundan lavaboya PIT, PIT diye su damliyor.. Bu adam bunu nasil duyabilmis diye düsünürken yine zil caldi.. Kapiyi tekrar actigim da yine Allttaki Alman bana homurdanip duruyor, ses geliyor felan diye.. Adam sakince dedim ki "Einen moment" sonra mutfaga gittim kocaman bir bicak aldim ve bagirarak Adamin üstüne kosmaya basladim.. Inanin oadam HIlfeee hilfeee diyerek merdivenlerden yuvarlanarak iniyor..Kendini evine zor atti. Tabi bende polislerin gelecegini bilerek hemen binadan ciktim ve karsidaki parka gecip bakmaya basladim.. Iki üc dk icin de evin önü 4-5 tane polis arabasiyla doldu.. Sonra gidip bir arkadaasin yaninda kaldim o gece..
Birkac gün sonra beni polis merkezine cagirdilaar, fakat tabii birsey cikmadi..Ispat edemediler..

Hülasa, Allah kimseyi Almanlarin irkci lari ile komsu etmesin.. Insana dünyayi dar ediyorlar.
arkadas bence alman falan diye ayirmamak gerekir benim komsular polanyali benim tanidigim okadar efendi polanyalilar var ama benim üstekiler hic medeniyetden nasip almamis insanlar nereli olmasi önemli deil önemli olan kisiligi malesef benide muklatis gibi hep uyuzlar bulur heralde bendede var bir arizalik...düsseldorf ici satilik kiralik ev aramakdayim duyrulur ama sehir ici olacak ...