Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2250 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Üst komşu ile problem.

Üye murtazza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    60
    12 mesaja 14 teşekkür aldı

Üst komşu ile problem.

Slm arkadaşlar ben üc katli gwg, yada bizim burda stadt evleri olarak gecen bir evde oturuyorum.üst komşum alman. rahatsız olduğumuzu defalarca söylememe rağmen ,dışarı çıkacağı zaman, hazırlanırken topuklu ayakkabı ile oraya buraya yürüyor, hazırlığı bittiğinde çıkıp gidiyor. Evin içinde ise topuklu değil, ama tabanı sert olan terliklerden giyiyor. Laminat uzerinde yürüdüğü icin bize çok tıkırtı geliyor. Bazen canımız çok sıkkın, moraliniz bozuk olduğu zaman o tıkırtı bizi dahada çok rahatsız ediyor. Elimde sopa ile tavana vurup rahatsızlığımı belli ediyorum banamisin demiyor. Nachtschicht ten sonra uzun sureli uyku uyuyamiyorum. Binanin kat arasindaki ses yalitimida kötü. Bu problemi nasıl çözebilirim bir fikri yada önerisi olan varmı. Eşim başka bir eve taşınmakta istemiyor.

2. Sponsor Reklam
    ∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Evsahibine yada ev sirketine yazili dilekce ver

Mieterscnutza git , avukatin varsa ona gut

AMA ne yaparsan yap Almanyada yazili evrakli yap

4. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Rahatsiz ettigi zamanlari zaman olarak dokumentieren yap.. uykuyuda alamadigin icin butun gun veya gece calisirken bitkin oldugunu ev burona yaz.. devamli git,o seni rahatsiz ettikce sen ev buronu telefonla veya giderek rahatsiz et..
    Anlasiyorki inadina yapiyor..
    Tavsiyem agiz dalasina girme..
    Hatta beni dovmeye yelkendi diye iftirada atabilir..
    Kavga edecegin zaman evinde komsun gibi saitin olsun..
    Afedersin ama bu pislik herifler basa bela..son zamanlarda bu sortelerden beya cogaldi..
    Coguda dert borc icinde oldugundan kafayi yemisler..
    Konu webci tarafından (20 Şubat 2018 Saat 20:55 ) değiştirilmiştir.

6. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Üye ekpl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Heidelberg
    Ettiği Teşekkür
    33
    21 mesaja 43 teşekkür aldı
    Aynı sorun bende de var. Üst komşum dul bi türk kadını fakat çok alman yaşam tarzına özeniyor belli ki. Evin içinde fayanslı zeminde topuklu ayakkabı ile yürüyor. Çok sinir edici bir durum.

Geçenlerde dayanamayıp yukarı çıktım, zilini çaldım. Kapıyı açtı ve ben topuklu ayakkabılarından dolayı rahatsız olduğumu söyledim. Hiç oralı olmadı. “İyi ozaman anamın patiklerini giyerim” diye tersledi bide.

Hergün sabır diyorum ha akıllandı ha akıllanacak diyorum ama nafile. Geçmez ise kadının ev sahibine yazılı dilekçe vericem, rahatsız olduğumu dile getircem.

Yani arkadaşım seni çok iyi anlıyorum, galiba en iyisi ev sahibini haberdar etmek.

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,490
    390 mesaja 997 teşekkür aldı
    Bende yan binadaki komşunun gece televizyon sesini çok açmasından rahatsız oluyorum.Dün gece Polisi 3. defa çağırdık.Yine birşey yapmadan gitti.Hatta adamın kapısını bile çalmadı.
    Bina sahibiyle konuş yada avukata git diyor.
    Polise açıkça adamı çok kötü döveceğimi söyledim.
    Ben hapis ve para cezasını göze aldım .
    Birkaç gün içinde bomba patlar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Bu sikintilari yasamamak icin daire degil ev almak lazim...
    Eskiler ev alma komsu al demisler ama komsu kalmadigindan ev alabilirsiniz:-)

10. webci üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Murtazza. Dinsizin hakkından ancak imansız gelir. O uyurken al eline sopaya tavana durmadan vur. Bir olur iki olur. Sonunda patlar aşaya gelir. Sende dersin: "Jetzt wissen Sie, wie wir uns fühlen, wenn Sie mit Ihren harten Hausschuhen rumlaufen. Die Lösung ist ganz einfach. Sie kaufen sich bitte weiche Hausschuhe, dann hört der Krach auch bei mir auf. So haben wir beide unsere Ruhe. Überlegen Sie es sich."

Alıntı smeilet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende yan binadaki komşunun gece televizyon sesini çok açmasından rahatsız oluyorum.Dün gece Polisi 3. defa çağırdık.Yine birşey yapmadan gitti.Hatta adamın kapısını bile çalmadı.
    Bina sahibiyle konuş yada avukata git diyor.
    Polise açıkça adamı çok kötü döveceğimi söyledim.
    Ben hapis ve para cezasını göze aldım .
    Birkaç gün içinde bomba patlar.
    Polis birşey yapmasın. Ama polisi şahit olarak kullanırsın. Polis geldi ve sesi duyduğu saati not al. Sonra polise deki, "ich habe mir Ihren Namen notiert und werden Sie als unabhängigen Zeugen erwähnen. Schließlich haben Sie die Lärmbelästigung wahrgenommen".
    Konu Memoli1976x tarafından (21 Şubat 2018 Saat 00:40 ) değiştirilmiştir.

12. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    124 mesaja 208 teşekkür aldı
    ben yillardir cekiyorumn bi cileyi ev eski bile komsuya telefon gelse duyuyorum hatda saka deil titresimde olsa bile titremesi duyuluyor nerdeyse aksamlari kulaklik takarak yatmaya alistirdim kendimi yapmadigim kalmadi kibarca anlatdim bagirdim cagirdim yok olacak gibi deil arastirdim sesi kesmek icin evin tavanina ses yalitimi yapiliyormus oda basi yaklasikk 2000 euro ev sahibina söyledim yerden ses geldi ev sahibinden ses gelmedi gerci oda bana ilave ödeme yolladigi zaman bende onu tinlamiyorum polis cagirdim vurdum esdim gürledim ama nafile altda alman ihtiyar issiz gücsüz sabaha kadar son ses tv seyrediyor yaninda iki torun birde oglu var ergenler sabaha kadar playstation oynuyorlar fifa gelsin kantir gitsin saba kadar gürünltü üste desen iki bayan icip icip bagirip cagiriyorlar sabahlara kadar alem hayir bekar olsam yapacagimi biliyorumda bekarda deiliz kizlar evi sasirip sasirip arada benim eve daliyorlar gece 3 5 zili caliyorlar tam bir timarhane gerci kizlarinda isi zor onlarinda üstünde italyan aile var onu hic anlatmayayim valla yatin kalkin halinize sükrtedin benden beteri yokdur heralde ev konusunda bu arada düsseldorfda sehir icinde kiralik yada satilik ev bilen duyan varsa bana özelden yazsin acil ev ariyorum kafayi siyiracagim ....

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    602
    80 mesaja 164 teşekkür aldı
    Allaah herkesin yardimcisi olsun.anliyabiliyorum sizleri.bir zamanlar bende de vardi bu dert.yan komsun afedersiniz s.. oldu gitti kurtulduk

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Eger sigorta kutusu Kellerde varsa, en iyisi gidip kapatmak.

Burda ne yapilacagi yaziyor. Bir nevi saat kacta oldugunu listeleyin. Daima o saatde polis cagirin. Polise onu sahit olarak göstereceginizi yazin. Polis memurun adini listenin yanina not edin.

Sonra o kisiye Einschreiben bir mektup yazin ve yaptigi rahatsizliklari yazin. Devam ettikleri taktirde Unterlassungsklage yapacaginizi yaziniz.

Yine üc dört kere yaptiktan sonra verin Unterlassungsklage. Para cezasini yedilermi susarlar.

http://www.finblog.de/laermbelaestig...chbar-urteile/

https://www.anwalt.org/ruhestoerung/

Alıntı choban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bekar olsam yapacagimi biliyorumda bekarda deiliz
    Ozaman sesleri kesilmezki, daha cok bagirirlar.
    Konu Memoli1976x tarafından (21 Şubat 2018 Saat 00:39 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,929
    503 mesaja 1,445 teşekkür aldı
    alin bir tane büyük kocaman bir box tavana monte edin onlar ses yaptikca bizim uzun havalari
    acin bakin nasil sesleri kesiliyor görün birsey derlerse siz ses yapmayin bende yapmam dersiniz

Tecrübeli Üye tutu2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    75
    33 mesaja 42 teşekkür aldı
    aynen bir kol basti dinlesinler....sakin dövme..görürsen bile slm ver...ama duvara iyi bir box al..saturnden o yapinca ac sesini sonuna kadar..sonrada boxu geri ver .....dinsizin hakkidan böyle gelecen

Tecrübeli Üye akilsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    194
    80 mesaja 144 teşekkür aldı
    Benimde alt katda komsum ile sorun oldu. Daire sirketine sikayet yazdim hemen abmahnung verdiler. Devam etmisdi yine sikayet ettim ama bu sefer komsularinda imzasini istiyorlar onlarda ama birsey duymadiklari icin imza atmiyorlar. Ama cok sükür simdilik hersey normal oldu cünkü bir abmahnung ile atilacagini bildigi icin.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Almanya ya ilk geldigim de 2002 senesinde evde yalniz kaliyorum. Ögrenci olarak gelmistim ve Almanca kursuna gidiyordum, ayni zamanda da birkac iste kacak calisiyordum gecimimi saglamak icin.Alt katta tam yabanci düsmani yasli bir kari koca Alman oturuyorlar herseyi ikide bir sikayet ediyorlardi.. Belki size abartili gelebilir fakat evin icinde parmaklarimin ucuna basarak yürüyordum..
    Birgün yine erkenden yattim, cünkü hafta sonlari cok erkenden kalkip calismaya gidiyordum.. Sonra zilin sesiyle uyandim .Baktim alttaki Alman gelmis , Bana diyor ki sizin evden PIT, PIT, PIT ses geliyor diyor..Adam diyorum ki evde tek ben varim ve bende uyuyordum ses gelmesi imkazsiz diyorum, ne diyorsam anlamiyor.. Neyse kapiyi suratina carptim ve tekrar yatmadan gidip mutfaktan su iceyim dedim.. Mutfaga girdigimde birde baktim ki, gercekten de mutfak muslugundan lavaboya PIT, PIT diye su damliyor.. Bu adam bunu nasil duyabilmis diye düsünürken yine zil caldi.. Kapiyi tekrar actigim da yine Allttaki Alman bana homurdanip duruyor, ses geliyor felan diye.. Adam sakince dedim ki "Einen moment" sonra mutfaga gittim kocaman bir bicak aldim ve bagirarak Adamin üstüne kosmaya basladim.. Inanin oadam HIlfeee hilfeee diyerek merdivenlerden yuvarlanarak iniyor..Kendini evine zor atti. Tabi bende polislerin gelecegini bilerek hemen binadan ciktim ve karsidaki parka gecip bakmaya basladim.. Iki üc dk icin de evin önü 4-5 tane polis arabasiyla doldu.. Sonra gidip bir arkadaasin yaninda kaldim o gece..
    Birkac gün sonra beni polis merkezine cagirdilaar, fakat tabii birsey cikmadi..Ispat edemediler..

Hülasa, Allah kimseyi Almanlarin irkci lari ile komsu etmesin.. Insana dünyayi dar ediyorlar.

20. 2 kişi Cologne üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    124 mesaja 208 teşekkür aldı
    Alıntı Cologne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanya ya ilk geldigim de 2002 senesinde evde yalniz kaliyorum. Ögrenci olarak gelmistim ve Almanca kursuna gidiyordum, ayni zamanda da birkac iste kacak calisiyordum gecimimi saglamak icin.Alt katta tam yabanci düsmani yasli bir kari koca Alman oturuyorlar herseyi ikide bir sikayet ediyorlardi.. Belki size abartili gelebilir fakat evin icinde parmaklarimin ucuna basarak yürüyordum..
    Birgün yine erkenden yattim, cünkü hafta sonlari cok erkenden kalkip calismaya gidiyordum.. Sonra zilin sesiyle uyandim .Baktim alttaki Alman gelmis , Bana diyor ki sizin evden PIT, PIT, PIT ses geliyor diyor..Adam diyorum ki evde tek ben varim ve bende uyuyordum ses gelmesi imkazsiz diyorum, ne diyorsam anlamiyor.. Neyse kapiyi suratina carptim ve tekrar yatmadan gidip mutfaktan su iceyim dedim.. Mutfaga girdigimde birde baktim ki, gercekten de mutfak muslugundan lavaboya PIT, PIT diye su damliyor.. Bu adam bunu nasil duyabilmis diye düsünürken yine zil caldi.. Kapiyi tekrar actigim da yine Allttaki Alman bana homurdanip duruyor, ses geliyor felan diye.. Adam sakince dedim ki "Einen moment" sonra mutfaga gittim kocaman bir bicak aldim ve bagirarak Adamin üstüne kosmaya basladim.. Inanin oadam HIlfeee hilfeee diyerek merdivenlerden yuvarlanarak iniyor..Kendini evine zor atti. Tabi bende polislerin gelecegini bilerek hemen binadan ciktim ve karsidaki parka gecip bakmaya basladim.. Iki üc dk icin de evin önü 4-5 tane polis arabasiyla doldu.. Sonra gidip bir arkadaasin yaninda kaldim o gece..
    Birkac gün sonra beni polis merkezine cagirdilaar, fakat tabii birsey cikmadi..Ispat edemediler..

Hülasa, Allah kimseyi Almanlarin irkci lari ile komsu etmesin.. Insana dünyayi dar ediyorlar.
    arkadas bence alman falan diye ayirmamak gerekir benim komsular polanyali benim tanidigim okadar efendi polanyalilar var ama benim üstekiler hic medeniyetden nasip almamis insanlar nereli olmasi önemli deil önemli olan kisiligi malesef benide muklatis gibi hep uyuzlar bulur heralde bendede var bir arizalik...düsseldorf ici satilik kiralik ev aramakdayim duyrulur ama sehir ici olacak ...

Tecrübeli Üye Basbakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    60
    26 mesaja 52 teşekkür aldı
    Alıntı tutu2004 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen bir kol basti dinlesinler....sakin dövme..görürsen bile slm ver...ama duvara iyi bir box al..saturnden o yapinca ac sesini sonuna kadar..sonrada boxu geri ver .....dinsizin hakkidan böyle gelecen
    Bu nasil cevap usta boxsu satanin ne suci var

Eskiden duymustum bayanlar dügün günü gidip dügün elbisesi aliyorlarmis ertesi gün dügünden sonra begenmedim deyip
    Elbiseyi geri veriyorlarmis

23. 2 kişi Basbakan üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    153
    111 mesaja 199 teşekkür aldı
    Ev sahibinede baski yap. Mietminderung hakkin var mi arastir...

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Alıntı Basbakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskiden duymustum bayanlar dügün günü gidip dügün elbisesi aliyorlarmis ertesi gün dügünden sonra begenmedim deyip
    Elbiseyi geri veriyorlarmis
    evet malesef... bizzati sahit oldum bu tür olaylara! Kadin elbiseyi cuma günü almis pazartesi geri vermek istiyor! hic kullanmadigini söylüyordu ancak ne hikmet ise elbisenin alti simsiyah olmustu!

Bundan dolayi bu zamanda, türk magzalarinda dikkat edersen kasanin bulundugu yerde "abiyelerde degisim ve geri verme hakki yoktur" diye yazi yazar.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Baskan, halen var yapanlar. Özellikle internetde aldınmı, millet giyor, pakete koyup geri yolluyor.

Üye iskete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    12
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    ispatlamaniz zor yani birsey cikmaz bosuna kürek cekersiniz yorulan siz olursunuz ugrasmaya degmez baska bir eve tasinin bu isler böyleeee uzaaaar gider sen yaptin dersin o yapmadim yani sonuc yine sifir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)