Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2229 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Üst komşu ile problem.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    13 mesaja 19 teşekkür aldı

Ev Tasidim 1 AY oldu. Komsu Görültü yapmaya Basladi

Arkadaslar Baslikta yazdigim gibi Ev Tasidim 1 AY oldu. ilk 2 Hafta ses yoktu. Cok Rahat tik. Sonra yaklasik 2 Haftadir cok Gürültü Oluyor. Ciktim yukari söyledim. Rahatsiz oluyoruz Lütfen Evinizde yürürken Ayakabiniz ile dolasmayin ve Tv. dinlerken kendinize göre Ses Acin sesiniz Kompile asagiya geliyor
    Bizde Rahatsiz oluyoruz dedim.
    Bunun üzerine Komsu bana Dediki Nasil yürüyecegime ve Ne zaman Tv Dinleyecegim Sizi Ilgilendirmez Dedi. Git istedigin yere Sikayat et Bir sey Kanitlayamasin Dedi.
    Ev Dört Aile li ev Diger Komsulara sordum siz rahatsiz oluyormusunuz Dedim biride ( Türk ) yok dediler bize ses falan gelmiyor dediler. Sastim kaldim.
    -Simdi o Kadar masraf ettim evden nasil cikarim diye düsüyürum.
    Anlamdigim Konu ilk 2 Hafata ses yok tu neden birden Basladi. Acaba biz Birseymi yaptik. Artik Bir kac gün gecsin gidip tekrar Konusam diyorum.
    Güzelikle Söyleyecem bak sen böyle devam edersen tekrar tasinacam diye kendisine bildirecem. Bakalim ne diyecek. acaba sizlerin önerileri leriniz ne olabilir ne yapmaliyim bu konuda. Tskl...

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    124 mesaja 208 teşekkür aldı
    belki ilk iki hafta isi vardi evde pek durmadi falan filan bir cok sebebi olabilir anlasilan ev eski yapi ses izolasyonu pek yok yürüyenin sesi konusanin sesi yada tv sesi geliyorsa isin zor nedeni ses gercekden cok olsa kendisinide rahatsiz eder demekki senin bina normal konusmalari falan engelleyecek güclü duvarlara sahip deil bendekide ayni proplem isin zor yukaridaki konussa sesi duyarsin ayni dert bendede var malesef ...

4. choban üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    Ewet Dogru ; Kirasi ucuz oldugu icin tercik ettik. dediginiz gibi. Ev Eski Ama sanki Bilerk Ses yapiyorlar. Tasindigimdan beri ÜST KOMSU devamli evde Oturuyorlardi.Bir yere falan gitmediler. Dedim ya birden basladilar.

Tecrübeli Üye akilsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    194
    80 mesaja 144 teşekkür aldı
    Arkadaslar herseyi yazili olarak ev sahibine sikayet de bulunun. Veya Mieterschutzverein üye olun.

7. akilsiz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye esmerkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    389
    135 mesaja 308 teşekkür aldı
    Alıntı murtazza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar ben üc katli gwg, yada bizim burda stadt evleri olarak gecen bir evde oturuyorum.üst komşum alman. rahatsız olduğumuzu defalarca söylememe rağmen ,dışarı çıkacağı zaman, hazırlanırken topuklu ayakkabı ile oraya buraya yürüyor, hazırlığı bittiğinde çıkıp gidiyor. Evin içinde ise topuklu değil, ama tabanı sert olan terliklerden giyiyor. Laminat uzerinde yürüdüğü icin bize çok tıkırtı geliyor. Bazen canımız çok sıkkın, moraliniz bozuk olduğu zaman o tıkırtı bizi dahada çok rahatsız ediyor. Elimde sopa ile tavana vurup rahatsızlığımı belli ediyorum banamisin demiyor. Nachtschicht ten sonra uzun sureli uyku uyuyamiyorum. Binanin kat arasindaki ses yalitimida kötü. Bu problemi nasıl çözebilirim bir fikri yada önerisi olan varmı. Eşim başka bir eve taşınmakta istemiyor.
    arkadasim ayni sorun bendede vardi kac defa güzellikle söyledim olmadi ev sahibine karsimdaki komsumla birlikte sikayette bulunduk olmadi mieterschutza gittim olmadi bende gittim cocuk tabancasi aldim kellerde sahidi olmayan yerde SIKISTIRDIM bir daha yapacakmisin dedim Allahima sükür iki senedir rahatim üstümde tik yok tabikine ben sana öyle yap demiyorum iyi örnek degil sadece yaptigimi anlatiyorum

9. esmerkral üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    Bu Sabah Kalktim Ev Sahibime üst Komsumu Sikayatte bulundum. Ev Sahibide tamm dedi o kiSI ILE KONUSACAM Dedi ve Onlar zaten 2 aya kalmaz tasinacaklar,
    Neyse derin bir Nefes Aldim. Artik 2 ay cekecegiz belkide Dine imana gelirler. Tek care beklemek

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    9 mesaja 11 teşekkür aldı
    Sevindim senin icin kardesim, 2 ay hemen gecer zaten ogh rahatla.

12. AleeYK üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    merhaba ustam,
    bu konuda birsey yapmasın. arkadaslar yanlış anlamayın ama tavsiyeleriniz saçma. ben de zaten herzaman yazıyorum.... bir yerden birsey kopyalayıp buraya yapistiriyorsunuz bu kanulari vs........

1. miete mindern yapamaz sin ! sebep ne ? bina eski ise birsey yapamazin
    2. avukata gec , avukata ne diyeceksin ? avukat ne yazacak ?
    3. dokumentieren neyin dokumentationu yapacaksın ? Kadin disko mu yapıyor?
    4. sakin kavga yapma, seni ev den atarlar !

baska yorumlar icin yaziyorum
    1. sakin sicherungskasteni kapat mayin. polis gelince kızar
    2. Hausverwaltung lar konuruz degiyorlar ama birsey yapimiyorlar.......

bunlar genel olarak yazdım ama cogunlukla böyle oluyor

----------------

gelelim probleme bende sana tavsiye

1. baska yere Cik
    2. probleme direkt Kadin ile konus ve anlat. birsey yapmaz ise o seni nasıl rahatsız ediyorsa sende onu rahatsız et. al bi musiki box Cik yukarıya kapının önünde sez yap vs vs Kadin bikasiya kadar

-------

arkadas sen kanunen birsey yapamasın . bu konu uzar da uzar ...... senin avukatın birsey yazar , karşı taraf birsey yazar mahkeme dir su dur bu dur 1 sene geceler !

durumun iyi degil ben seni anlıyorum. ben hepsini kendim yaşadım ve daha fazla sinide yaşadım. burada tecrübe yaziyor ! bu isi bire bir çözersin. ama huzur istiyorsan Cik taşın ! bak ben bi sene oldu tasinali ve allah şükür cok mutluyum ve sen Schicht calisiyorsun doğru okuduysam . ustam hic urasma kafayı yersin !

Alıntı murtazza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar ben üc katli gwg, yada bizim burda stadt evleri olarak gecen bir evde oturuyorum.üst komşum alman. rahatsız olduğumuzu defalarca söylememe rağmen ,dışarı çıkacağı zaman, hazırlanırken topuklu ayakkabı ile oraya buraya yürüyor, hazırlığı bittiğinde çıkıp gidiyor. Evin içinde ise topuklu değil, ama tabanı sert olan terliklerden giyiyor. Laminat uzerinde yürüdüğü icin bize çok tıkırtı geliyor. Bazen canımız çok sıkkın, moraliniz bozuk olduğu zaman o tıkırtı bizi dahada çok rahatsız ediyor. Elimde sopa ile tavana vurup rahatsızlığımı belli ediyorum banamisin demiyor. Nachtschicht ten sonra uzun sureli uyku uyuyamiyorum. Binanin kat arasindaki ses yalitimida kötü. Bu problemi nasıl çözebilirim bir fikri yada önerisi olan varmı. Eşim başka bir eve taşınmakta istemiyor.
    Konu Osmanbey34 tarafından (07 Mart 2018 Saat 12:41 ) değiştirilmiştir.

14. 3 kişi Osmanbey34 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,462
    383 mesaja 979 teşekkür aldı
    Alıntı smeilet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende yan binadaki komşunun gece televizyon sesini çok açmasından rahatsız oluyorum.Dün gece Polisi 3. defa çağırdık.Yine birşey yapmadan gitti.Hatta adamın kapısını bile çalmadı.
    Bina sahibiyle konuş yada avukata git diyor.
    Polise açıkça adamı çok kötü döveceğimi söyledim.
    Ben hapis ve para cezasını göze aldım .
    Birkaç gün içinde bomba patlar.
    Ben yan binanin sahibine durumu anlattim ve kiracisini kötü dövecegimi söyledim.Mahkeme olursa onun da adini verecegimi bizzat bildirdim.Sanirim mesaji iyi iletmis olmali ki bizim sarhos aksam erkenden yatiyor.Ses yok gürültü yok.Ben bu sarhosun hic yüzünü göremedim yani kendini göstermiyor.Sadece duvar arkasindan atip tutuyor.Korkudan pencereye bile gelmiyor.Zaten kim oldugunu bilsem kendim halledecem .Bu halletmeye yolu dogru degil ama mahalesef mecbur kaliyor insan.
    Uzaktan nasihat vermek kolay ama gece uykusuz ve sinir icinde olmayi sadece yasayan bilir.

16. smeilet üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Üst komşu yürüyor diye şikayet edilirmi ? Eğer çok eski bir yapıda oturuyorsanız bu doğal bir durum

Herkez biliyor o yapıların bazılarında her türlü sesin aşağıya gittiğini ve bilerek o evi tutuyorsunuz...

Yukarıda gençler olur sürekli parti verirler tepinirler falan tamam bu anormal bir durum ama yok terlikle yürüdü yok topukluyla yürüdü olurmu ..

İstediğiniz kadar şikayet edin ben birşey çıkacağını sanmıyorum uğraştığınızla kalırsınız ...

İnsanlık haklarına müdehaleden ya o komşu dava ederse ne olucak ( onun yürüme hakkı yokmu, benim yürümemi istemiyor diye sikayet ederse )

O zaman ne olucak yok efendim ben yürümesin demedimki mi diceksin ( terlik giymesin, topuklu ayakkabı giymesin ben istemiyorum oldu )

18. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Üye 39uzeyir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    545
    25 mesaja 44 teşekkür aldı
    Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Baslikta yazdigim gibi Ev Tasidim 1 AY oldu. ilk 2 Hafta ses yoktu. Cok Rahat tik. Sonra yaklasik 2 Haftadir cok Gürültü Oluyor. Ciktim yukari söyledim. Rahatsiz oluyoruz Lütfen Evinizde yürürken Ayakabiniz ile dolasmayin ve Tv. dinlerken kendinize göre Ses Acin sesiniz Kompile asagiya geliyor
    Bizde Rahatsiz oluyoruz dedim.
    Bunun üzerine Komsu bana Dediki Nasil yürüyecegime ve Ne zaman Tv Dinleyecegim Sizi Ilgilendirmez Dedi. Git istedigin yere Sikayat et Bir sey Kanitlayamasin Dedi.
    Ev Dört Aile li ev Diger Komsulara sordum siz rahatsiz oluyormusunuz Dedim biride ( Türk ) yok dediler bize ses falan gelmiyor dediler. Sastim kaldim.
    -Simdi o Kadar masraf ettim evden nasil cikarim diye düsüyürum.
    Anlamdigim Konu ilk 2 Hafata ses yok tu neden birden Basladi. Acaba biz Birseymi yaptik. Artik Bir kac gün gecsin gidip tekrar Konusam diyorum.
    Güzelikle Söyleyecem bak sen böyle devam edersen tekrar tasinacam diye kendisine bildirecem. Bakalim ne diyecek. acaba sizlerin önerileri leriniz ne olabilir ne yapmaliyim bu konuda. Tskl...
    Kimse kusura bakmasin ama agzi olan konusuyor

Cihan Bey kira mukavelenizde yazmiyormu saat 20:00 den sonra gece sessizligi basliyor diye

cikarsin tekrar yukari komsun ile konusursun sakince ve ani zamandada ev sahibine yazili olarak skayetini bildirirsin

bekle bakalim ne olacak,tesir etmedigi zamanda tavsiyem bir avukata gitmen

saygilar

20. 39uzeyir üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Evet, ağzı olan konuşuyor. Çünkü böyle birşey kira sözleşmede yazması gerekmiyor. Çünkü eyalet kanunda Nachtruhe saat 22.00 başlar yazıyor. Ev sahibi isterse süreyi genişletebilir ve sendeki gibi saat 20.00 yazabilir. Ama mecburiyet yok.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (07 Mart 2018 Saat 16:58 ) değiştirilmiştir.

22. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    ben bu konu ile ilgili yazım avukat düsüncelerimi. avukat dan bu konu ile ilgili birsey çıkmaz. ve avukata bırak, avukatın bi yetkisi bile yok. avukat sadece mektup yazar. yaza yaza bi bakarsın 1 sene gecmis olur.

bakin benim basıma eski evde neler geldi. polis de cagirdim, sigortalar da karatim, avukata da gittim, ev bürosuna da yazdım hic birsey cikmadi !

ev Büro su da birsey yapamaz bi mektup yazar. bu konular cok zor konular yukardaki parti bile yapsa. ev bürosu liste yapın tavsiyesinde bulunur ve ordungsamta adin der geçer.......

-----------

böyle bir durumu hic kimsenin basına gelmesini istemem ama gerieten bana inanin. cok bi yapılacak birsey yok.

yazdigimi gibi o ses yaparsa sende ses yap cünkü bir gün oda bakacak. yada en güzeli taşın. ben de tasinmak istemiyordum ama simdi 4 daire li yerde kalıyoruz ve kafamız cok rahat. bide bakarsan benden sana tavsiye privat dan bak .

gecmis olsun

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu Sabah Kalktim Ev Sahibime üst Komsumu Sikayatte bulundum. Ev Sahibide tamm dedi o kiSI ILE KONUSACAM Dedi ve Onlar zaten 2 aya kalmaz tasinacaklar,
    Neyse derin bir Nefes Aldim. Artik 2 ay cekecegiz belkide Dine imana gelirler. Tek care beklemek
    yeni gelen kiracida daha cok proplemlerin olabilir bence nedeni ise bence senin proplemin ayni bendeki gibi üsteki komsu ile deil bina ile alakali bínadaki duvarlar ses geciriyor hele üste iki cocuklu biri gelirse yandin cünkü cocuklarin en ufak sesini duvarlarin yalitimsiz olmasinsan dolayi duyacaksin ayni dert bendede var komsu konussa duyuyorum üste gelen konusmayacakmi tv hic seyretmeyecekmi bu binalardan uzak durmak gerek...

Tecrübeli Üye akilsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    194
    80 mesaja 144 teşekkür aldı
    bu devirde iyi kiraci gercekten cok sans isi.. nerde cingene yabancilar var onlara veriyorlar hic kanun hukuk bilmiyorlar saniyorlarki ben burda istedigimi yaparim..

benim suanki oturdugum yer 1950 yilinda yapilmis, asagadaki öksürse duyuyorum yani..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    Alıntı akilsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu devirde iyi kiraci gercekten cok sans isi.. nerde cingene yabancilar var onlara veriyorlar hic kanun hukuk bilmiyorlar saniyorlarki ben burda istedigimi yaparim..

benim suanki oturdugum yer 1950 yilinda yapilmis, asagadaki öksürse duyuyorum yani..
    arkadasim bu tip binada komsunun sucu ne bende ayni tip binada oturuyorum sendeki gibi komsu öksürse duyuyorum öksürmesinmi normal sesde tv seyretse beni rahatsiz ediyor yapacak birsey yok ya bu deveyi güdeceksin yada bu diyardan gideceksin yani yeni bina bulup tasinacaksin tek caresi...

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    9 mesaja 11 teşekkür aldı
    Alıntı choban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasim bu tip binada komsunun sucu ne bende ayni tip binada oturuyorum sendeki gibi komsu öksürse duyuyorum öksürmesinmi normal sesde tv seyretse beni rahatsiz ediyor yapacak birsey yok ya bu deveyi güdeceksin yada bu diyardan gideceksin yani yeni bina bulup tasinacaksin tek caresi...
    Bilader seni de anliyorum da o kadarda olmamasi lazim, kiraladiginiz evin sahibi izole etmesi gerek.

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Başımdan geçen bir olayı anlatayım ! bundan 5 sene kadar önce ev sahibi o zamanki oturduğumuz evi satacağını söyledi

Bizimde istersek annesinin boş evine geçmemizi istedi gittim baktım eve süper bahçeli falan neyse taşındık ..

Başka ev aramadım zaten bulmak zordu privat ev çok eski yani annesinin evi nereden baksan ev 50 senesini rahat doldurmuştur fazlası var..

Ev 2 katlı üstte bir alman genç oturuyor girişi ayrı yerden onun orası ufak 2 yada 3 oda...

Toplu eski konutlarda bu ses sorunu olduğunu biliyordum privatta o zaman için aklıma bile gelmemişti birde ev bulamıyordum mecburen...

Yerleşeli birkaç gün oldu oturma odasında oturuyoruz çocuklar falan..Bir ses gelmeye başladı yemin ediyorum benim oturma odasında gibiydiler...

Acayip net ses geliyor üstümüze göcecek sandım cocukları odalarına gönderdim hemen ( Yukarıdakiler iş yapıyorlardı )

Bu haftanın birkaç günü oluyordu gerisini siz tahmin edin sanki yukarıda değiller bizim oturma odamızda gibiydiler

Arkadaş bazen olmadık saatlerde oluyordu yemek falan açıyordum sesini TV nin falan.. çocuklar soruyorlar bu ses ne falan ...Cok rahatsız bir durum

Yukarı çıkıp arkadaş şunun saatini belirleyinde diyemem adamların hakkı var saat 22 bile değil ...

Yapacak hiçbirşey yok eski ev adam masraf etmekde istemez..Hemen kendime ev baktım sükür şimdi güzel bir evde oturuyorum kafam rahat..

Şimdi yukarıda terlikle dolaşınca bile rahatsızlik veriyorsa ses geliyorsa eee Se.... durumlarında ne olucak eger terlikle bile ses geliyorsa o durumlarda sesi duymamanın imkanı yok....

Almanyada privat ev bulmak çok zor bilmiyorum belki bizim oturdugumuz yerde öyledir --Almanlar türklere ev vermiyor aylarca çalmadığım kapı kalmamıştı girmediğim mahalle kalmamıştı ...Gitmediğim emlakcı kalmamıştı gidiyorsun evini adam direk almana veriyor... Bunu ben birebir yaşadım..

En sonunda bir tanıdığım yardımcı oldu onun arkadaşının evini tuttuk yoksa almanlar kesinlikle türklere ev vermiyor verenlerde %20 anca çıkar yok bile benim tespitim....
    Konu OrLoW tarafından (09 Mart 2018 Saat 16:47 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    aynen dedigin gibi evlerden birinde ben oturuyorum bu tip evlerde oturanlar bosyere komsuda sucu aramasinlar arkadaslar bu eski tip ses yalitimi olmayan evler ses geciriyor komsunun evde olmasi bile insani rahatsiz ediyor bundan bizzat kendim muzdaribim deigim gibi bos yere komsu ile gerilim yasamayin binanin proplemli olmasindan kaynaklanan bir durum...

30. choban üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    evi tutmak icin taktik uygulayin, bundan önceki evi tutmayi cok istiyordum, ev sahibi tam gavurlardandi, is yerinde alman arkadaslara telefon etirip termin aldiriyordum. tabi giden yok sonra iptal edilmedi, yok kiminin 4 cocugu yok birinin köpegi vs atip tuturdum, bakdilar millet gelmio en sonunda beni aradilar evi veriyoruz diye

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)