Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2257 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Berlin´de ögrenci yurdu

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı

Berlin´de ögrenci yurdu

Merhaba arkadaslar,

Istanbul´dan tanidigim bir abinin amcaoglu Mart ayinda Berlin´e 4 aylik bir dil kursu icin gelecekmis. Bana orda kalabilcegi, güvenebilecegimiz bir yurt bulabilirmiyiz diye sordu. Berlin de maalesef tanidigim olmadigi icin sizlere danismak istedim.

Var mi Berlin de bildiginiz böyle yurtlar? Tesekkürler yardiminiz icin.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Milli Görüs´ün Irfan evleri var. Yani ögrenci yurtlari... Hem fiyatlar uygun, hemde ortam Türk ahlakina uygun.

http://www.irfanevleri.org/berlin-boelgesi/

Bu yazmis oldugum sayfadan direk müracatta bulunabilirler.

4. gentlement üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Milli Görüs´ün Irfan evleri var. Yani ögrenci yurtlari... Hem fiyatlar uygun, hemde ortam Türk ahlakina uygun.

http://www.irfanevleri.org/berlin-boelgesi/

Bu yazmis oldugum sayfadan direk müracatta bulunabilirler.
    Eyvallah kardesim, hanimda IGMG nin evleri oldugunu söylemisti, arkadaslarindan sorusturacakti, sen isimizi hizlandirmis oldun sagol ;-)

Peki sadece Uni´ye kayitli olanlar mi kalabiliyor acaba, o konuda bilgin var mi? Sanirim arkadas dil kursu icin gelecek yani ondan soruyorum.
    Konu hope41 tarafından (21 Şubat 2018 Saat 12:07 ) değiştirilmiştir.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    IGMG tavsiye etmem. Alman Verfassungsschutz takip ediyor. Sonra işe girerken, özellikle devlet işlerinde, önünüze belge koyuyorlar ve bu kişiler ile ilşkin oldumu diye soruyorlar. Belge 7-8 sayfa ve cok yurtların ismi var.

Ayrıca Ditib hariç böyle cemaatlerin gittiği yol pek yol değil. Fetöde bu ve benzeri evleri vardı. Oraya gidenlerinde hiç birin başına böyle işler geleceğini tahmin etmiyordu.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (21 Şubat 2018 Saat 12:15 ) değiştirilmiştir.

7. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    IGMG tavsiye etmem. Alman Verfassungsschutz takip ediyor. Sonra işe girerken, özellikle devlet işlerinde, önünüze belge koyuyorlar ve bu kişiler ile ilşkin oldumu diye soruyorlar. Belge 7-8 sayfa ve cok yurtların ismi var.

Ayrıca Ditib hariç böyle cemaatlerin gittiği yol pek yol değil. Fetöde bu ve benzeri evleri vardı. Oraya gidenlerinde hiç birin başına böyle işler geleceğini tahmin etmiyordu.

Fikrine saygim var tabi ama ... hadi derler ya her sakalli deden degil diye, her cemaatede fetö muamelesi yapmak cok yanlis bence. IGMG den cok degerli arkadaslarim var, o camiadan cok saygin insanlarda var tanidigim. Simdi konuyu dagitmak istemiyorum.

Arkadas TR de okuyor, dil icin gelip dönecek, yani takib etselerde sorun degil O camiadan burda her meslekten arkadas var hemde derneklerinde filan aktif rol alan arkadaslar, yani takip etselerde bu insanlar icin sorun yok, korkup da aman Devlet bizi takib ediyor diye kendilerini gizlemiyorlar ;-)

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Yalniz dikkat et fetöcü cikmasin

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalniz dikkat et fetöcü cikmasin
    Kim anlamadim? Gelecek olan cocuk mu?

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Yok burdaki yurtlar

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    olayi bir pencereye cekmeyin

herkes kimin kim oldugunu biliyor

tavsiyesi olan yazsin , degerlendirmeyi o kisiye birakin

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok burdaki yurtlar
    Allah korusun diyeyim ama artik eskisi gibi zaten yoklar sanirim piyasada. Olanlarda bilmiyorum hala aciktan söylüyor mu onlarin pesinde oldugunu...

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fikrine saygim var tabi ama ... hadi derler ya her sakalli deden degil diye, her cemaatede fetö muamelesi yapmak cok yanlis bence. IGMG den cok degerli arkadaslarim var, o camiadan cok saygin insanlarda var tanidigim. Simdi konuyu dagitmak istemiyorum.

Arkadas TR de okuyor, dil icin gelip dönecek, yani takib etselerde sorun degil O camiadan burda her meslekten arkadas var hemde derneklerinde filan aktif rol alan arkadaslar, yani takip etselerde bu insanlar icin sorun yok, korkup da aman Devlet bizi takib ediyor diye kendilerini gizlemiyorlar ;-)
    Münih havalimanında ne kadar Milli Görüşe giden insanlar varsa çıkarmışlardı.

Cemaat olayına gelince. Cemaatleşmek gereksiz birşey. Benim tek bir cemaatim var, oda Hz. Muhammed (s.a.v) yolu. Gerisi hepsi er veya geç çıkarları için kurulmuş. Gaye ibadet olsa, cemaate gerek kalmazdı.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    @Mod kardeş:

Burda insanların parasını dolandıran kuruluşlarının reklamlarına dolaylı yoldan olsada izin vermeyin. Balkan savaşında Bosna-Hersek için milletden parayı toplayan IGMG'di. Yeşil Holdingler için para toplayan kuruluşta IGMG'ydi. Çok ocak söndürdü bunlar.

Sonunda buda Fetö gibi cıkar amaçı için kurulmuş bir sözde cemaat. Gerçek cemaat devletin koskoca diktiği minareli camiisindedir. Gayeleri ibadet olsa, devlet o güzel camiileri yeterdi, merdiven altı veya arka bahçede namaz kılacak yer aramazlardı.

Lafım evime yakın diye gidenlere değil, kurucularına ve yöneticilerine.

Ricam şu sözde yurtları silin konudan.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (21 Şubat 2018 Saat 14:35 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Başka yere çekmiyorum kardeş. Burda ancak IGMG'nin raklamı yapılıyor. IGMG insanları dolandırdığı hukuki ve manevi olarak yukardaki nedenlerden dolayı ispatlanmıştır. Art niyetli ve geçmişte dini sömürü yapmış bu kuruluşların burda reklamlarına göz yummam söz konusu olmaz. Dikkatini çekerim, ben burada görüş farkını tartışmıyorum. Dolandırıcılık yaptığı ispatlanmış sözde yalancı bir cemaati eleştiriyorum. Boşunada zaten halk gözünde oylar dibe vurmadı.

Elhamdüllilallah bizde müslümanız. Yani sakın ters anlama. Ancak dini bu çıkar amaçlı örgütlere kullandırmam.

Devletimizin bir kuruluşu olan Ditib Erdemli Evleri vardır Berlinde.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (21 Şubat 2018 Saat 14:39 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Neyse konu dagilmasin.

http://berlindinataseligi.gov.tr/det...vi-acildi/138/

Sanirim burdan bahsediyorsun. Orayada bakarim sagol.

18. hope41 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    @Mod kardeş:

Burda insanların parasını dolandıran kuruluşlarının reklamlarına dolaylı yoldan olsada izin vermeyin. Balkan savaşında Bosna-Hersek için milletden parayı toplayan IGMG'di. Yeşil Holdingler için para toplayan kuruluşta IGMG'ydi. Çok ocak söndürdü bunlar.

Sonunda buda Fetö gibi cıkar amaçı için kurulmuş bir sözde cemaat. Gerçek cemaat devletin koskoca diktiği minareli camiisindedir. Gayeleri ibadet olsa, devlet o güzel camiileri yeterdi, merdiven altı veya arka bahçede namaz kılacak yer aramazlardı.

Lafım evime yakın diye gidenlere değil, kurucularına ve yöneticilerine.

Ricam şu sözde yurtları silin konudan.
    Sana cevap yazmamak icin kendimi hakikaten cok zorladim ancak sana cevap yazmak boynumun borcudur:

1. Bosna Hersek´de yapilan savas zamaninda bizzati olarak yardim göndermis birisi olarak söylüyorumki, yine olsa yine varimi yogumu oradaki müslüman insanlarin faydalanmasi icin yollardim! Ömründe Bosna Hersek´e gitmeyen bir insan, yapilan yardimlarin orada Aliye Izzetbegovic tarafindan neler icin kullanildigini belgeleri ile göremez!

2. IGMG hicbir zaman Holding´ler icin para toplamamistir! Böyle bir iddan var ise bunu belgeleri ile ispat etmek mecburiyetindesin!

3. Daha DEVLET (DITIP) Almanya´ya gelmemis iken (1984´de kuruldu), IGMG birak cami acmayi, Almanya´dan insanlari Hac´a götürüyordu, sen neden bahsediyorsun!!! 2019 yilinda IGMG 50. yilini kutlayacak.

4. IGMG senin bahsettigin gibi, Fetö unsurlari dogrultusunda bir yapilanma degil, tamamen Islami amaclar güden bir kurulustur.

5. IGMG dünyanin en büyük Islami Yardim Kurulusu HASENE´yi bünyesinde bulundurur!

Aslinda sana verilecek cok fazla cevap var ancak yeri degil... Mesele burada bir ögrenciye yardim etmek, senin gibi iftira atmak degil!!! Herkes haddini bilsin...

20. 2 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Buda acaba bir zamanlar yardim kuruluslarina alman sopasiyla atilan iftiralardan biri olmasin..
    Arkadaslar bosubosuna korukorune muhalefet olsun diye muhalefet agziyla yazmayin..
    Olay ortada..
    Isimiz muhalefete veya fetolara kalsaydi vay halimize..
    Yiyip bitirmisler haberimiz olmamis..
    Birkerede insanlik namina gercekleri gorup gercekleri konusalim..
    Neslin bu imanda devami icin ogrenci egitim ve yetistirmenin ne kadar gerekli oldugunu anca bu isin farkina varmislar anlayabilir..
    Mesele oralarin suistimal edilip feto gibi somuruculerin abd ajanlarinin agina takilmamalari..
    Bu da uyanik ve bilgili zekalarin yetistigi okul ve yurtlardan cikar.
    buraya bu konuya mahsus olmayip bir genelleme olarak yazayim ki;
    bazi insanlar kendi kafalarinda kurduklari hayal dünyasindaki yasamlarini okadar gercekci görür ki bunun farkinda olmadan cogu nimetleri teptiklerinibile bilemeyebilirler..
    son pismanlik fayda vermeyip keske demekde ahirette cezanin mülkiyetini kaldirmayacagi gibi,olusturduklari bu hayallerde hayatlarini kemiren birer odun atesi olacaktir!!!
    bu gercek her insanda gizlidir ve vardir,,
    tüm dogrular veya yaptiginiz yanlisliklar sizlerin hayalinizde kurdugunuz rüyalarin bir gercegidir,,
    uyandiginizda ne kadar gercekmis nekadar yalanmis anlarsiniz,,
    o halde rüya kurmayip gercek hayatta yasayin..!!
    pavyonlarda kahvehanelerde kumarda alisveris merkezlerinde israflica harcarken bir ögrenciye veya yuvaya bagis yapmak ne kadar zor ,,
    Bizi güçlü yapan yediklerimiz değil, hazmettiklerimizdir. Bizi zengin yapan kazandıklarımız değil, muhafaza ettiklerimizdir. Bizi bilgili yapan okuduklarımız değil, kafamıza yerleştirdiklerimizdir.
    aslinda yazilmasi gereken cok sey var ama kisaca bukadar,,
    gerisi buraya fazla gelir,,
    Konu webci tarafından (21 Şubat 2018 Saat 17:21 ) değiştirilmiştir.

22. webci üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    210
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    is cigirindan cikmis maalesef...

Aslinda forumlarda Syiaset ve Dini konular olmamali insanlar ister istemez yorum yazip birbirini kiriyor,
    Konunun disina cikmayalim lütfen kirmayalim birbirimizi.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Sana cevap yazmamak icin kendimi hakikaten cok zorladim ancak sana cevap yazmak boynumun borcudur:

1. Bosna Hersek´de yapilan savas zamaninda bizzati olarak yardim göndermis birisi olarak söylüyorumki, yine olsa yine varimi yogumu oradaki müslüman insanlarin faydalanmasi icin yollardim! Ömründe Bosna Hersek´e gitmeyen bir insan, yapilan yardimlarin orada Aliye Izzetbegovic tarafindan neler icin kullanildigini belgeleri ile göremez!
    Yardimlarin bir kismi gitmedi. Bu para gecmis dönem Refah Partisi üyelerin üzerinden cikti. Ciktiginda bu Bosna-Hersek savasi bitmisti.

2. IGMG hicbir zaman Holding´ler icin para toplamamistir! Böyle bir iddan var ise bunu belgeleri ile ispat etmek mecburiyetindesin!
    Siz toplamadinizda, Kombassan topladi demi! Zaten Kombassanin adamlari Milli Görüs ile ayni adamlardi.

Burada bak ne yaziyor:

43 yıldır Almanya'da yaşayan Hanifi Doğan, "1995 yılında Anadolu Aslanları olarak tanıdığımız Milli Görüş camilerinde gurbetçilerden para topladılar. 'Memlekette sizin de bir taşınız olsun' dediler. Ama ne yazık ki soyulduğumuzu öğrendik. Almanya'da dava açan mağdurlar davaları kazandılar, ama Türkiye'de açanlar davalarını kaybettiler. Üstelik dava ve avukatlık masrafları olarak emekli maaşlarımız icralık oldu" dedi.

https://www.haberler.com/ankara-yesi...575063-haberi/

Kasim 2006'da Berlin Mevlana Camisinin imami kendisi hutbede reklamini yapti. Git ordaki cemaate sor.

Baska bir ispat:

http://www.milliyet.com.tr/1997/06/2...omi/milli.html

Dortmund camisinde 1,5 Million Mark topladilar.

Al bir ispat daha. Hemde videolu. Hasim Bayram Hollanda'da Milli Görüste yesil Holdingler icin reklam yapiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=B8Z7oJLfJz0

Bir sahit daha. Belgeleri ile:

https://www.youtube.com/watch?v=xbp3dsw_C50

3. Daha DEVLET (DITIP) Almanya´ya gelmemis iken (1984´de kuruldu), IGMG birak cami acmayi, Almanya´dan insanlari Hac´a götürüyordu, sen neden bahsediyorsun!!! 2019 yilinda IGMG 50. yilini kutlayacak.
    Ama ne demek istiyorsun anlamadim. Ilk kurulan, hemen en dürüstmüdür diyorsun? Iyi niyetle kurulmus olabilir, ama bu sonrada yanlis yollara sapmayacaklarinin garantis degildir.

4. IGMG senin bahsettigin gibi, Fetö unsurlari dogrultusunda bir yapilanma degil, tamamen Islami amaclar güden bir kurulustur.
    Kurulusda sorun yok. Sonrada baska yollara saptiniz. Islam'in neresinde camilerede milleti kandirip para toplayip battik deyip üstüne yatmak var? Madem yukarda belirdigin gibi IGMG islami hizmetler icin kuruldu, niye camilerinizde bu arkadaslariniza para toplama imkani sundunuz? Camilerde sirketlerin ticari cikarlari icin para toplamak nasil islami bir hizmet oluyormus? Millet camilerinize soyulmak icin degil, ibadet etmek ve huzur aradiklari icin gitti. Ancak sonuc cepleri bosaltildi.

5. IGMG dünyanin en büyük Islami Yardim Kurulusu HASENE´yi bünyesinde bulundurur!
    Olabilir. En büyük olmasi, dürüst mü olmasi demek? Hiristiyanlikda dünyada en büyük dini, ama en dogru din degil. Dogru din ondan sayica kücük olmasina ragmen islamiyetdir.

Aslinda sana verilecek cok fazla cevap var ancak yeri degil... Mesele burada bir ögrenciye yardim etmek, senin gibi iftira atmak degil!!! Herkes haddini bilsin...
    Sizin yurtlariniz hedefi yeni üyü kazanmak. Fetö ile ayni mantik. Ayrica ne demek istiyorsun haddi bilsin demek ile? Tehdit mi ediyorsun? Sen kendini agzin ile savunamayacak kadar aciz misin? Sinirlerini kontrol edemeyecek kadar nefsi gücün yokmu? Niye agresiflesiyorsun? Bak ben sinirlenmiyorum. Cünkü niye, Cenabi-hak bana kendimi kontrol etmek icin bir irade vermis. Onu kullaniyorum.

Ama samimi söylüyorum, üzülüyorum senin icin. Senide anliyorum, girdin birseyin icine, cikamiyorsun.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (23 Şubat 2018 Saat 01:19 ) değiştirilmiştir.

25. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    Sukadarini söyleyem

Yesil Holding denilen milletimizin temiz saf duygularini kötüye kullanan

Islami degerlerini ve inanclarini öne cikararak VAMPIR gibi kanini emen insanlari

IGMG Camileri Cemaatlari piyasaya sürdü , hic bir DITIB Camisinde Yesil Holdinglere para toplanmadi

Sayisiz insan intihar ettiyse sayisiz Aileler dagildiysa Binlerce insanimiz bes Parasiz kaldiysa

Bu IGMG Dernekleri sayesinde oldu , bunu inkar Eden Art niyetli kötü düsüncelidir

Ben Sahsen bizzat sahidim Herne IGMG Camisinde Kombassan icin para toplandigina

Hayir toplanmadi diyen birisi varsa bilinki oda toplamistir !!!!!

IGMG Dünyada Islamiyeti Müslümanligi Kullanan en büyük Mafya vari kuruluslarin basinda gelir

Herkese Hayirli Cumalar

27. 2 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    Sizin yurtlariniz hedefi yeni üyü kazanmak. Fetö ile ayni mantik. Ayrica ne demek istiyorsun haddi bilsin demek ile? Tehdit mi ediyorsun? Sen kendini agzin ile savunamayacak kadar aciz misin? Sinirlerini kontrol edemeyecek kadar nefsi gücün yokmu? Niye agresiflesiyorsun? Bak ben sinirlenmiyorum. Cünkü niye, Cenabi-hak bana kendimi kontrol etmek icin bir irade vermis. Onu kullaniyorum.
    Öncelikle yazmis oldugun bu iftirandan dolayi sana hakkimi helal etiyorum! Kelime oyunlari ile insanlarin sahislarini zedelemeye calisman ile karakterini belli ettin! Birincisi, seni hicbir yerde tehdit etmedim, bunun haricinde yazmis olduklarim ile kendimi gayet güzel bir sekilde savundum ve her daim savunurum! Ayrica zerre kadar sinirli ve agresif bir insan degilim!

Yardimlarin bir kismi gitmedi. Bu para gecmis dönem Refah Partisi üyelerin üzerinden cikti.
    SIKISINCA ne güzelde kiviriyorsun! Yardimlarin bir kismi gitmemis mis mis... Neye dayanarak yardimlarin gitmedigini iddaa ediyorsun? Bizzat gözünle gördünmü? Varmi elinde bir ispatin, delilin???

Kurulusda sorun yok. Sonrada baska yollara saptiniz. Islam'in neresinde camilerede milleti kandirip para toplayip battik deyip üstüne yatmak var? Madem yukarda belirdigin gibi IGMG islami hizmetler icin kuruldu, niye camilerinizde bu arkadaslariniza para toplama imkani sundunuz? Camilerde sirketlerin ticari cikarlari icin para toplamak nasil islami bir hizmet oluyormus? Millet camilerinize soyulmak icin degil, ibadet etmek ve huzur aradiklari icin gitti. Ancak sonuc cepleri bosaltildi.
    Milli Görüs´ü karalama noktasinda agzindan Holding meselelerinden baska tutturabilecegin birsey cikmadigi icin SADECE ama SADECE o mevzulara odaklaniyorsun. Bundan dolayi senin kuyruk acin belli oldu...

Olabilir. En büyük olmasi, dürüst mü olmasi demek? Hiristiyanlikda dünyada en büyük dini, ama en dogru din degil. Dogru din ondan sayica kücük olmasina ragmen islamiyetdir.
    Dünya üzerindeki en büyük din ISLAMIYET´TIR! Hristiyanlik hicbir zaman en büyük din olmamistir ve olamayacaktirda! Bunun haricinde HASENE´ye laf etmedigine göre ne oldugunu, yapmis oldugu faliyetleri bile bilmiyorsun!

Sizin yurtlariniz hedefi yeni üyü kazanmak. Fetö ile ayni mantik..
    Ben seni cözdüm, sen tipik bildigimiz Erbakan-Milli Görüs düsmani Diyanetcilerdensin, NOKTA... Cünkü yazmis olduklarinin hicbirinin delili, ispati yok. Sadece agizdan agiza yayilma haberler, mis mis mis ler ile konusuyorsun.

Alman Verfassungsschutz takip ediyor. Sonra işe girerken, özellikle devlet işlerinde, önünüze belge koyuyorlar ve bu kişiler ile ilşkin oldumu diye soruyorlar..
    Milli Görüs´ün Verfassungsschutz´dan ciktigini bile bilmiyorsun, haberin dahi yok!!! Camur at, izi kalsin degilmi... Örnek verdigin olaylar 90´li yillarda yasananlar! Aradan 20 yil gecti...

HOLDING mevzusuna gelirsek;

Milli Görüs Teskilati Genel Merkezi hicbir zaman Holdingler icin para toplanacak diye bir genelge yayinlamadi. Ispatiniz varsa sunun ortaya... Beni baglayan tek sey Genel Merkez´dir, nokta.

Bazi insanlarin, sahsi menfaatleri dogrultusunda cemiyetler icerisinde para toplamalari Genel Merkezi baglamamali. Buna izin veren cemiyet var, izin vermeyen var! Bizzati sahidim, o gün oradaydim, IGMG Worms Fatih Camii 1998 yilinda gelen Holding yetkililerinin para toplamalarina izin vermedi! Bölgemizde bulunan 13 cemiyetin 11 tanesi hicbir zaman izin vermedi ama 2 tanesi verdi...

Yasanan para toplama olaylari, tamamen cemaatin icerisindeki insanlar ile alakali. Bunun haricinde, yanlis anlasilmasin hicbir sekilde Holdingleri savunmiyorum ama gercekcide konusmak lazim, para yatiranlar, kar paylarini tikir tikir aldiklari zaman Holdingler iyiydi??? Bu yillarca devam etti... Hicbir zaman ne sahzim nede ailemden baskasi Holdinglere para yatirmadim, ancak gözlerimle sahidim, 55.000 DM kar payini alip üzerine 45.000 DM daha koyup Holdinglerde Milyon DM para yatiran insanlara yatiranlara sahidim.. Kusura bakmayin, yasanan olaylar birazda insanlarin kendi salakligi...

Alıntı TipiTip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayir toplanmadi diyen birisi varsa bilinki oda toplamistir !!!!!
    Senin gibi gercekci bir insanin sahsina yakistiramadim bu kelimeleri! Sahit olmadigin, bilmedigin, görmedigin, yüzlerce cami ile alakali nasil oluyorda bu kadar emin bir sekilde konusabiliyorsun? Ben bizzati sahidim bölgemizde bulunan 11 cemiyetin hicbir zaman toplanmasina izin vermedigine? Eeee sonuc, ne olacak simdi senin bu iddaan?

SON OLARAK, bu yazimi okuyan herkezden rica ediyorum, google´a Hanifi Dogan Milli Görüs diye bir yazin... Karsiniza cikan sayfalarin tamami oda tv, sözcü, radikal, hürriyet vb. tamamen ISLAM DÜSMANI olan Medya Gruplari... Birbey 3.0 su dakikadan itibaren sana cevap yazmayacagim cünkü senin mentaliten kendisini aciga cikardi...

Vesselam...
    Konu gentlement tarafından (23 Şubat 2018 Saat 10:30 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)