Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2217 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 61 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyada gezilecek yerler

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Komplo kurdum size

O evler yeni olduğu için planda görünmüyor olabilir. Ancak kendi sayfalarında reservasyon bölümünde var...

PS: Plana bakarsan kurşun kalemle yazmışlar
    gördüm tabiki ustam,,bende espirik $eyttiydim

saygilarimla.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Alıntı Serkinho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni proje bizide bekliyor yazin. Esimin kuzeni yazi tatilinde gelecek. Toplam 5 Büyük + 4 cocuk.
    Bugün plan projeyi cizdik.
    18.07. - 20.07. Amsterdam
    20.07. - 21.07. Brügge
    21.07. - 24.07. Paris (2 gün Eurodisney, 1 gün Paris)
    25.07. - 27.07. Berlin
    Oteleri booking.com dan ayirtdim.

Son adima kadar rota uygun ama Paris Berlin arasi 1050 km yaklasik ve yol aciksa durmadan gitsen 10 saat yol demektir bu. O yolu araba ile gitmeyi düsünüyorsan ben olsam Berlin‘i iptal eder daha yakinda baska yer bakarim.

Paris den Straßbourg ve Colmar taraflarina ordanda Almanya‘ya.

Almanya‘da nerde kaliyorsun?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    174
    30 mesaja 48 teşekkür aldı
    Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son adima kadar rota uygun ama Paris Berlin arasi 1050 km yaklasik ve yol aciksa durmadan gitsen 10 saat yol demektir bu. O yolu araba ile gitmeyi düsünüyorsan ben olsam Berlin‘i iptal eder daha yakinda baska yer bakarim.

Paris den Straßbourg ve Colmar taraflarina ordanda Almanya‘ya.

Almanya‘da nerde kaliyorsun?
    Evet...biraz sacma gözüküyor.
    Bielefeld bölgesinde kaliyorum. Parisden cikinca eve ugricaz. Berlin dönüsünde misafirler 27 ve 28 baliyan gece Hannover havalimanina birakcaz.
    Illaki Berlini görmek ve gezmek istiyorlar.

Gesendet von meinem SM-A520F mit Tapatalk

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Alıntı Serkinho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet...biraz sacma gözüküyor.
    Bielefeld bölgesinde kaliyorum. Parisden cikinca eve ugricaz. Berlin dönüsünde misafirler 27 ve 28 baliyan gece Hannover havalimanina birakcaz.
    Illaki Berlini görmek ve gezmek istiyorlar.

Gesendet von meinem SM-A520F mit Tapatalk

Anliyorum, tabi görülecek bir yer illa ki ama gerceklerde ortada. Yani misal o tarafa dogru Dresden, Prag, Hamburg Kiel filan planlarsin olur ama ta Paristen oraya cok zor olur. Yani bilmiyorum gelenlere anlatip oraya kaybecegiz vakitte ben size baska yerleri gezdireyim yoksa yollarda perisan oluruz diye bir alternatif sundun mu ama ben olsam konusur anlatirdim

Neyse en azindan Bielefeld yol üzeri ve dönüste Hannover ters kalmaz. Sadece cok yorucu olur.

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Öncelikle sana sunu söyliyeyim, her ne kadar Birbey 3.0 ile bircok konuda ters düsmüs olsakta, bende kesintiniz 9 yildir her sene Avusturya daglarinda tatil yaparim. Bu ayin sonunda 10 günlügüne yine gidiyorum... Kiraladigim evin gecelik fiyati 65,- EUR ve 3 oda, mutfak, banyodan olusmakta ve toplamda 8 kisi kalabilmekte... Adres: Kolping Feriendorf Ebnit. Burayi terhic edersen, 6 - 15 yada 29 numarali evleri tavsiye ederim cünkü bu evler ultra lüks ve yeni... Muazzam bir doga ortami var orada. Kesinlikle tavsiye ederim.

Burada ayni zamanda cok yakin oldugu icin, hem Konstanz/Bodensee hemde Zürih turlarini günü birlik yapabilirsiniz...

...
    Burda siz zamanınızı nasıl geçiriyorsunuz, ormanda gezme yerlerinden başka alternatifler varmı çocuklar için mesela?

Yeme içme kendiniz getirip yiyiorsunız?

7. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Laf lafı açar derler, biraz kendimi acındırıp, biraz da sizin deneyiminizi ve tecrübenizi öğrenmek istedim. Tabiki misafirimi en iyi şekilde ağırlarım.
    Günlük gezilerden hariç 1 haftalık center park düşünüyorum. Masraf şöyle artıyor, günlük yapacağımız gezilerden dolayı, eğlence parkları kişi başı en az 30 -40 Euro alıyor, yeme içmeyi yanımıza alırız. Bilmiyorum bazı arkadaşlar örnek vermiş, hiç bir aktive olmayan yere götür, sonra aha sizi ağırladım de, ne onların hoşuna gider ne benim. Biz tatilimizi nasıl iyi geçireceğimizi biliyoruz, bunu pahalıyada getirirsin ucuza da, ben onu araştırıyorum.

9. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burda siz zamanınızı nasıl geçiriyorsunuz, ormanda gezme yerlerinden başka alternatifler varmı çocuklar için mesela?

Yeme içme kendiniz getirip yiyiorsunız?
    kardes, gecen sene oraya gittigimizde saat 12:00 civari idi ve güllük gülistanlik bir hava vardi... Aksam yatip sabah uyandigimizda asagida görmüs oldugun resimlerdeki manzara ile karsilastik. 1 gecede resmen 30-40 cm kar yagmisti. Ve dolu dolu 5 gün cocuklar ile beraber karda vakit gecirdik...

Bunun haricinde, dedigim gibi Zürih, Bodensee, Bregenz cok yakin yerler oldugu icin günü birlik geziler yapiyorum. Dogayi seven bir aile oldugumuz icin daglarda saatlerce sadece yürüyüs yapmak bile bizim icin cok zevkli...

11. 3 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    Bu havayı yazın bulabilirmiyim, manzara süpermiş

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Ayi falan yok dimi oralarda?

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Yazın bu havayı bulamassın... Normalde Mart ayından itibaren kar olmuyor ancak geçen sene baya yağmıştı... Ancak dağların yaz güzelliğide bir başka oluyor...

15. gentlement üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı 44Malatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Laf lafı açar derler, biraz kendimi acındırıp, biraz da sizin deneyiminizi ve tecrübenizi öğrenmek istedim. Tabiki misafirimi en iyi şekilde ağırlarım.
    Günlük gezilerden hariç 1 haftalık center park düşünüyorum. Masraf şöyle artıyor, günlük yapacağımız gezilerden dolayı, eğlence parkları kişi başı en az 30 -40 Euro alıyor, yeme içmeyi yanımıza alırız. Bilmiyorum bazı arkadaşlar örnek vermiş, hiç bir aktive olmayan yere götür, sonra aha sizi ağırladım de, ne onların hoşuna gider ne benim. Biz tatilimizi nasıl iyi geçireceğimizi biliyoruz, bunu pahalıyada getirirsin ucuza da, ben onu araştırıyorum.
    Iste modern yasamda sorun bu iste. Bizi artik o hale getirdilerki, para harcamayinca eglenmis olmuyor hissi veriyorlar.

Tabiki cocuklari Freizeitparka falan götürmek lazim. Hava uygun olursa Auqa-Parka falan. Ama bence gerisi anlamsiz.

Biz Avusturyada Montafanda araba ile daga ciktik. O görüdügüm manzaralari hic bir suni eglenceye degismem.

Bence fazla para harcamadanda güzel gezilebilinir.

Misafirinin durumu pek iyi degil dedin. Belki adam senin cok para harcamadan huzursuz olacak. Kendisini borclu hissedecek. Belki gereksiz yere elini cebine atacak kredi kartini borca sokacak. Birde böyle düsün.

Ben mesela olsam, sunu mutlaka yaparim. Wienerwalda götürüm. Mutlaka duymustur dünyanin en iyi tavukcusu diye. Bencede öyle. Hic yoktan karniniz doyar.

Ama senide anliyorum. Gezilcek bir yeri yokki Almanyanin falan dogru dürüst. Ne selale var, ne dogru dürüst deniz. Isleri gücleri yoksa Altstadt ve kilise bunlarda.

Ben kendim icin söylüyorum, dogrudur demiyorum, hic öyle yerlerleri gezesim yok artik. Hep kalabalik, gürültülü, sira bekle, cebinde para kalmiyor. Bana suni geliyor artik böyle seyler.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (03 Nisan 2018 Saat 22:16 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iste modern yasamda sorun bu iste. Bizi artik o hale getirdilerki, para harcamayinca eglenmis olmuyor hissi veriyorlar.

Tabiki cocuklari Freizeitparka falan götürmek lazim. Hava uygun olursa Auqa-Parka falan. Ama bence gerisi anlamsiz.

Biz Avusturyada Montafanda araba ile daga ciktik. O görüdügüm manzaralari hic bir suni eglenceye degismem.

Ben kendim icin söylüyorum, dogrudur demiyorum, hic öyle yerlerleri gezesim yok artik. Hep kalabalik, gürültülü, sira bekle, cebinde para kalmiyor. Bana suni geliyor artik böyle seyler.
    Birbey burdan söz veriyorum, senin çocuklar ergenlik çağına gelsinler, gidin tatlinizi en yüksek dağlarda geçirin, tüm insanlardan yoksun, ıssız ada gibi, çocukların tüm masrafı benden.

Çocukların o yaşta değil ya istediğin gibi yazıyorsun.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Yok dedim ya Freizeitpark ve Aquapark mecbur diye.

Ben ortasını bulmak istedim. Çocuğun her dediğinide yapamayız.

19. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    130
    8 mesaja 12 teşekkür aldı
    Dostluk gezme ile olan birsey degil, sohbet ile olan birsey.

Ben sana söyleyim durum iyi olmayan bir arkadas ile biz nasil tatil yaptik. Avusturyada bir dag evi kiraldik. Icerisi otelden bile temiz. 1 dönüm bahcesi vardi, sir bize aitdi. Doldurduk Almanyada bagaji gittik. Yanimizda etde var, icecekte. Ilk aksam yaktik mangali. Güzel bir et sote yaptik. Bir güzel bandira bandira temiz havada yedik. Yanima 60lik bir canak anten götürdüm. Aninda bahcesinde Türksata ayarladim. Ertesi gün etrafdaki daglari gezdik. Öbür gün Aqua Parka gittik. Ordan bir gün Lichtenstein ve Isvicreye gectik. Montafondaydik, yani Avusturya, Isvicre, Lichtenstein ückeninde. Bir günde Bodenseeye gittik. Kahvali Türk usulü yaptik. Gerisi bir güzel acik havada bahcede. Sadece bir kere dönerciye gittik.

Bir haftalik tatil bize 400 Euro mal oldu.
    Biz bu yaz Türkiye’ye gitmeyeceğiz o yüzden burda bir kaç gün izin yapmayi düşünüyoruz. İki yetişkin ve iki çocuk (7 ve 5 yaşlarında). Dağ evi ve doğa bize uyar. Çocuklarla da gidilecek yerler varsa çok güzel olur. Dağ evinin adresi varmi veya nerden kiraladın?

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Vallahi nerden kiraladik tam bilmiyorum. Google Montafon-Silveretta Ferienhaus yaz cok sayfa cikiyor. Bütcene göre bak.

Yarin bir kac resim yüklerim gezdigimiz yerin. Belki hosuna gider.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    130
    Vallahi nerden kiraladik tam bilmiyorum. Google Montafon-Silveretta Ferienhaus yaz cok sayfa cikiyor. Bütcene göre bak.

Yarin bir kac resim yüklerim gezdigimiz yerin. Belki hosuna gider.
    Resimleri yükleyebilirmisin sana zahmet Birbey usta.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    130
    kardes, Almanya ve cevresinde gezilecek o kadar cok yer varki!

öncelikle su mevzunun aciklanmasi gerek! Misafir bizim kültürümüzde misafirdir... Sayet bir aile´yi misafir edeceksen, o zaman cebelesinede katlanacaksin! Maddi imkanin yok ise, bu islere hic girmeyeceksin...

Öncelikle sana sunu söyliyeyim, her ne kadar Birbey 3.0 ile bircok konuda ters düsmüs olsakta, bende kesintiniz 9 yildir her sene Avusturya daglarinda tatil yaparim. Bu ayin sonunda 10 günlügüne yine gidiyorum... Kiraladigim evin gecelik fiyati 65,- EUR ve 3 oda, mutfak, banyodan olusmakta ve toplamda 8 kisi kalabilmekte... Adres: Kolping Feriendorf Ebnit. Burayi terhic edersen, 6 - 15 yada 29 numarali evleri tavsiye ederim cünkü bu evler ultra lüks ve yeni... Muazzam bir doga ortami var orada. Kesinlikle tavsiye ederim.

Burada ayni zamanda cok yakin oldugu icin, hem Konstanz/Bodensee hemde Zürih turlarini günü birlik yapabilirsiniz...

Bunun haricinde Paris, Venedik vs. tarzi sehirler tavsiye etmem cünkü birincisi inanilmaz pahali yerler, ikincisi oralara kalana kadar Almanya icerisinde o kadar cok yer varki gezebileceginiz...
    Yakinda cocuklarla (7 ve 5 yas) beraber gezip görebilecek yerler var mi?

Tecrübeli Üye akilsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    194
    80 mesaja 144 teşekkür aldı
    Bodensee veya Konstanz Yazlari cok güzel oluyor

Tecrübeli Üye ultrAslan55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    21
    3 mesaja 3 teşekkür aldı

Gezilcek yerler?

Merhaba millet,

Bu sene bize Türkiyeye gitmek nasip olmadi. Birdahki ayda eşimle 2 hafta tatilimiz var. Bende 2-3 haftadir düsünüyorum ne yapsak diye.. almanya içinde veya hollanda farketmiyor bi ausflug yapmak istiyozda nereye gidelim ve orada ne yapalim bilmiyoz. İlaha übernachten olmasi gerekmiyor. Ayni gün geri de dönebiliriz ama arabaya atlib nereye gidecez? yaşımız 29-30 varsa bi tavsiye ettiniz birşey. Söyledinde bizde bi ausflug yapak .
    Konu ultrAslan55 tarafından (16 Ağustos 2018 Saat 03:05 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Atla ucaga gidin Istanbul'a. Booking.com'dan uygun otelde bulursun. Istediginiz gibi gezin Istanbul'u. Gez gez bitmez. Ne isin var Hollanda'da pisligin ve pisliklerin icinde.

Coluk cocukda yok. Güzelce gez Istanbul'da. Bogazda tur yap, Pierre Lotti'de cay ic, Kiz kulesini gez, maca götür yenge hanimi, enfes temiz bir yerde yemek ye.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)