Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2241 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gebrauchtwagen aldim.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    71
    5 mesaja 7 teşekkür aldı

Gebrauchtwagen aldim.

S. Aleykum. Değerli bilgilerinize ihtiyacim var. 1 Hafta önce ikinci el araba aldim. Aldiktan hemen sonra çesitli arizalar cikti aldigim adama ulasamadim. Telefonlara cikmiyor. Yani biliyordu sorunlari. 2018 den sonra cikan kanunlarda privat kauflardada degisiklikler oldu diye duydum. Acaba herhangi bir hakkim varmi. Avkata danismak istedim ama sadece danisma ücreti 120 euro. Ve oraya gidince söyliycek herhangi bisey yapabilirmiyiz diye. Yani hicbir gakkim yoksa gitmeyede gerek yok. İlla burda basina böyle bisey gelenler vardir. Tecrübelerinizi yazarmisiniz.

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    73
    19 mesaja 49 teşekkür aldı
    Kaufvertrag yaptinmi almadan?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    71
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Evet. Kaufvetrag yaptik ama klasik her kaufvetragta yazanlar. Probefahrt yapildi garanti yok filan diye. Ama 2018 de cikan kanunlara göre sakladigi kzsurlar varsa haklarim var diye okudum nette. Bilmiyorum ne derece dogru. Avkat yardimci olurmu yoksa olamazmi.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    358
    28 mesaja 38 teşekkür aldı
    Öncelikle cok gecmis olsun.
    eger kaufvetrag da yaziliysa probefahrt yaptim ve keine Garantie isin zor.privatdan alirken cok dikkat etmek gerekiyor.eger arabayi aldiginda fark Edip geri dönseydin parani geri alabilirdin.
    Bilmiyorum üzerinden ne Kadar gecti.istersen drek aldigin kisiye adrese geri git ve konus.ikna Edip geri vermeye Calis.Ama diyorsunki tele cikmiyor.sanirsam aldigin kisi araba alip satan birisi ve arabaninda bozuk oldugunu kesin biliyordur.keske arabacidan alsaydin ozaman garantide olurdu korkmanada gerek kalmazdi.Yada privatdan aliyorsan cok Saglam kaufvetrag yapmak gerekiyor..

6. keto üyemize teşekkür edenler:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    525 mesaja 1,104 teşekkür aldı
    Arkadasim saklanan kusur icin gecerli olan " wenn versteckte Mängel sichtbar werden/auftreten hat er Umtauschrecht " senin sonradan ortaya cikarttigin arizalarin aslinda sen almadan önce var olmasi saticinin bunu senden sakladigini kanitlayabildigin durumda gecerlidir.

Arabayi alirken kein garanti keine gewährleistung yazilmasini kabul etmek hic dogru olmamis bu durumda hasarin önceden oldununun kanitlanmasi gerekiyor avukatla uzar adamda sosyal yardimdan gecinen privat verkäufer ise parada alamazsin adami bulup anlasmaya bak.

8. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Gecmis olsun arkadas, isin zor gibi gözüküyor. umarim halledersin ve parani geri alirsin.

her Zaman derim

araba alinirsa illaki autohauslardan alinacak. ister yeni olsun ister kullanilmis olsun, 1000 veya 2000 bin euro fazla veririm ama kafam rahat olur.

arabayi alirken yeni tüv veriyorlar, ayriyetten arabanin teknik acidan hicbir sorunu olmadigina dair (Kus/Tüv) gutachten yaptiriyorlar ve bunu yazili belge olarak veriyorlar. araba bozuldumu gidecegin yeri biliyorsun.
    bunun üstüne belirli Zaman icin arabaya Garantie veriyorlar.

arabayi privat alirken alis fiyati autohauslara nazaran tabiki göze ve kulaga hos geliyor ama iste bu durumlara, arkadasin durumuna düsmemek icin her Zaman autohauslari tavsiye ederim.

10. 2 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Önce bir bilelim ne gibi arızalar çıktı.

İkincisi, kasten sakladığını ispatlaman lazım oda zor.

Ayrca arabayı kaça aldın?

12. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    bence hic kafanı yorma. uzun lafın kısası birsey yapamazin. kanunlar değişmiş olabilir....

arkadaslar yazmış sen ispatlaman lazım bu doğrudur.......

avukata para vereceksin, gutachten ve mahkene derken cebinden bi extra 3000 euro çıkacak!

degeri mi değmez mi bunu sen bilirsin......

bence en kolay yol git polise anzeige yap.belki o zaman fikrini değiştirir ve yolla gelir ama sonucta polise de gitsen birsey çıkmaz sanıyorum !
    ama bazı kisi ler problemli oluyor polisde aktisi varsa o zaman adam lar arastirir.....

ama dediğim gibi iki yollunda bi garantisi yok.... gecmis olsun

Alıntı alkolikkedi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet. Kaufvetrag yaptik ama klasik her kaufvetragta yazanlar. Probefahrt yapildi garanti yok filan diye. Ama 2018 de cikan kanunlara göre sakladigi kzsurlar varsa haklarim var diye okudum nette. Bilmiyorum ne derece dogru. Avkat yardimci olurmu yoksa olamazmi.

14. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    arabanin ne gibi sorunlari cikti ?

Tecrübeli Üye ZSworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,372
    149 mesaja 454 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabanin ne gibi sorunlari cikti ?
    sorun cikmayan araba mi var...bi insan dan fazla yiyor.

17. 2 kişi ZSworld üyemize teşekkür etti:

Üye Ürgüplü50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ratingen
    Ettiği Teşekkür
    58
    24 mesaja 38 teşekkür aldı
    Arkadsim arkadaslar sormus cevab vermemissin arabayi kaca aldin arabanin yasi kac ve ne gibi sorunlar cikti bunlar önemli

Üye
    Ettiği Teşekkür
    71
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    arkadaslar cok yogundum diye yazamadim,sorun halledildi,avkat mektup yazdi sansimizi denedik ve Adam geri adim atti,basiniza gelirse sansinizi deneyin,arabayi eve getirdim ve sesler tikirtilar gelmeye baslamisti,probe fahrtta hicbisey yoktu,tabi hemen tamirciye goturdum,arabanin querlenkerler ve baska adini bilmedigim parcalarinda sorun cikmisti,950 euro odedim ama yarisini aldim,konu kapanabilir,size tavsiyem araba alirsaniz autobahna girip deneyin ben sadece 15 Dakka ara sokaklarda surdum,usenmeyip cevap yazan yardimci olmaya calisian arkadaslara cok tesekurler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)