Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2194 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanca seviye konusma

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı

Almanca seviye konusma

Selam aleyküm arkadaslar konuyu acmadan once baktim bulamadim ve nereye acacigimida bilmedigim icin buraya aciyorum kusuruma bakmayin. Gelelim konuya 5 yildir almanyadayim henüz almanca dogru düzgün konusamiyorum cat pat kendimi kurtarak seviyede biliyorum almancami ilerletmek istiyorum ama bir türlu is sayesinde tabiki birsz benim temmelligimle birazda cevremle herkez türkce konusuyor. Tabi ilk geldigim sene 6 ay ehluyetimi yaptim sonrada kücük bir firmafa is buldum tabi firmada ben dahil 4 kisi türktü tabi vardiye vardiye hep onlarla calistim bir sorunum oldugunda onlar bana yardim ediyordu tabi boylelikle bisey ogrenemedim ve simdi 1,5 yildir kendi isimi yapiyorum tabiki calisanim var almanca biliyor onla konusmaya calisiyorum bu yetersiz sizin tercümelerinize yardiminiza ihtiyacim var veya nasil bir yol izlemeliyimde almancami daha cok ilerletip konusmaliyim...

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    bol bol kitap okumani tavisiye ederim. bu sekilde hem kelime havuzun gelisir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Ilk olarak kulakin kelimeleri cabuk kavramasi ve dinlerken hazmetmesi icin bol bol almanca kelimeler duymak,buda tv alman kanallari bakmak ve mumkun oldukca almanlarla konusmak..
    Daha sonra bolbol almancayi mumkun oldukca konusmaya calismak..
    Kitab okumaninda tabiki faydasi cok,okurken sesli okumak..
    Daha sonrada vaktin oldukca internetten linans derslerine katilip alistirma yapmak..

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    ilk önce evdeki çanak anteni sök

6. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Daha çok almanların olduğu yerlerde gezin, evliysen eşin seninle devamlı almanca konuşsun. Türk proğramların yerine almanca proğramlarına bak, devamlı yanında bir sözlük bulundur.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Anladığım kadarı ile hiç bir kursa gitmemişsin ( yani sende temel yok )

TV seyret kitab oku tamam bunlar biraz yardımcı olurda o kadarda değil ( temel olduktan sonra bunlar geliştirir )

Sen bence ilk önce bir kursa git güzel kardeşim orada ilk temelini öğren ( şart )

İşten sonra akşam kursları oluyor her yerde vardır VHS gibi yerlerde ücretide cüzi onların

Sana çok faydası olur Ana yapıyı öğrenirsin ( gramatik ) Daha sonra kendini gelistirirsin konuşarak Tv den kitapdan falan..

Evdede bir takım almanca setler alınıpda öğrenilir ama eline alırsın aman der bırakırsın sıkılırsın ( canlı anlatım farklı olur )

yani temel temel temel ilk ( kurs )

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Cevaplariniz icin tesekkür ederim kusura bakmayin temelim var A1 sadece burda okula gittim inanin hic bisey ogrenemedim hoca anca baskalarina ozen gosterdi ilgi goremedik yani 3 ay oyle dewam etti bitti sonrada anlattigim gibi oldu hersey.. burda yasayacagima göre almancayi ogrenmeliyim tabi ilk zamsnlar geri donerim dedim ama olmadi tabi bu arada zamanda gecti gitti anlayacaginiz burada yasayacagim icin bir yol bulup yavasdan almancayi ogrenmem lazim. Ilginiz icin tesekkür ederim yorum yapan arkadaslara.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)