Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2242 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 64 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yurtdisi emeklilik kalkacakmi ?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Bu bir hafta olayina katilmiyorum. O kadar islem yapiyorum, daha bir kisinin sigortasi bir haftada az oldugu icin iptal edildigini görmedim.

Bu bir hafta olayi bir kisinin yorumu sadece.

Asil sikinti olan, bu calisma süresinin hep gurbetcinin izin zamani olmasi. Bu büyük bir süphedir. Mümkünse izin sezonu disinda gidip kendini calismis göstermek daha iyi.

Benim Türkiye'de calismis olanlara tavsiyem su. Almanya geldikten sonra LVA'ya gidin ve Türkiye'de calismisliginiz oldugunu söyleyin. Size TR06 diye bir belge veriyorlar. Oraya Türkiye'deki calistiginiz süreleri ve isyerini yaziyorsunuz. LVA bunu Türkiye'ye yolluyor ve calisma süresini teyit ediyor Almanya'ya. Böylece bir kere calismisliginiz kurum tarafindan dolayi onaylanmis oluyor. Ha bu demek, ilerde iptal edilemez diye, ama cok daha düsük bir ihtimal. Cünkü dosyaya bakilmis ve onaylanmis katogorisinde.

Birde SGK sigortanizin yalanci oldugunu iptal etmek zorunda. Bunu zor edebiliyor. Sadece turuncu kotadaki isyerlerinden olursa iptal edebiliyor. Turuncu kota demek, süpheli isyerleri dikkatli bir sekilde inceleniyor. Bu sirketler cogu zaman cok isci alip cikardigi icin göze batiyor. Bizim millet gidiyor, emekli danismani diyor ben herseyi hal ederim, sonra adam hep ayni isyerlerlerine girisi cikis yapiyor, sonrada fosluyor. En güzel akrabaniz olmayan bir is yerinde sigortayi yapmak.

Baska nasil yakaliyor SGK size söyleyim. Türkiye'de artik ise giren her kisi muayeneden gecmeye mecbur. Millet muayeneye girmeden girisi cikis yapiyor, sonra müfetis dosyaya bakiyor ve diyorki bu yalanci calisma ve iptal ediyor.

En saglam yok sudur. Önce nüfus dairesine gideceksiniz ve mutat ikametinizi Türkiye'de adresi yapacaksiniz. Sonra akraba olmayan bir isyeri size belge verecek ve saglik kurumlarina gidip muayene olacaksiniz. Sonra o ikametgah belgesi ve o muayene ile ise giris yapacaksiniz. Müfettis geldiginde prosedüre bir hata bulamadigi icin istesede iptal edemiyor.

Kaynak lütfen sormayin. Kaynaklarimi aciklamam.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (19 Temmuz 2018 Saat 23:00 ) değiştirilmiştir.

2. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)