Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2242 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 64 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yurtdisi emeklilik kalkacakmi ?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Almanlar mutsuz mu? Sen herhalde sokaklarda ki insanlarin yüzüne pek dogru bakmadin, Istanbul´a bir git de bak bakalim insanlarin surati bir karis mi degil mi.Ben Istanbul´da dogdum büyüdüm, eskiden insanlar daha mutluydu.O trafik zaten milleti sinir küpü yapmis.

Ayrica issizlik rakamlarindan da hic haberin yok saniyorum. Rekor kirdilar, sen hala 50 yasindaki adam is bulamiyor gibi neye dayandigi belli olmayan iddialarla geliyorsun. Türkiye´de 21,5 milyon kayitli calisan var, bu rakam Almanya´da 42 milyon ama iki ülkenin nüfuslari neredeyse ayni. Kaldi ki Türkiye´nin nüfusu cok daha genc oldugu halde issizlik cok daha yüksek. Üniversite bitirmis ama is bulamayan hic mi tanidigin yok Türkiye´de?

Sosyal yardimlar konusunda ise haklisin, bana kalsa hepsini kaldiririm, calismayan sürünsün. Neden sürünsün? Cünkü is bulamamak bir yalandan ibaret. Bizim köyün nüfusu 9 bin civari ama yüzlerce isci araniyor, bizim firma dahi senelerdir isci ariyor. Su an mültecilerden adam bulup deniyorlar, esimin firmasina Romanya´dan isci getiriyorlar, tek kelime Almanca bilmeyen insanlar bunlar ve esim cok pis olduklarini söylüyor, artik tuvalete gidemiyorum diyor. Bu insanlar is buluyor da ötekiler mi bulamiyor? Bir de aleinerzihende Mutter lara neden yardim edilir hic anlamam. Evlenmeden cocuk yapmasin kardesim, zorla mi cocuk yaptirdilar.

Sosyal yardimi sadece sakatlara ve hastalik yüzünden esini kaybeden cocuklu kadinlara ve buna benzer durumda olanlara yapsinlar yeterli. Geriye kalanlara hic gerek yok

2. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanlar mutsuz mu? Sen herhalde sokaklarda ki insanlarin yüzüne pek dogru bakmadin, Istanbul´a bir git de bak bakalim insanlarin surati bir karis mi degil mi.Ben Istanbul´da dogdum büyüdüm, eskiden insanlar daha mutluydu.O trafik zaten milleti sinir küpü yapmis.

Ayrica issizlik rakamlarindan da hic haberin yok saniyorum. Rekor kirdilar, sen hala 50 yasindaki adam is bulamiyor gibi neye dayandigi belli olmayan iddialarla geliyorsun. Türkiye´de 21,5 milyon kayitli calisan var, bu rakam Almanya´da 42 milyon ama iki ülkenin nüfuslari neredeyse ayni. Kaldi ki Türkiye´nin nüfusu cok daha genc oldugu halde issizlik cok daha yüksek. Üniversite bitirmis ama is bulamayan hic mi tanidigin yok Türkiye´de?

Sosyal yardimlar konusunda ise haklisin, bana kalsa hepsini kaldiririm, calismayan sürünsün. Neden sürünsün? Cünkü is bulamamak bir yalandan ibaret. Bizim köyün nüfusu 9 bin civari ama yüzlerce isci araniyor, bizim firma dahi senelerdir isci ariyor. Su an mültecilerden adam bulup deniyorlar, esimin firmasina Romanya´dan isci getiriyorlar, tek kelime Almanca bilmeyen insanlar bunlar ve esim cok pis olduklarini söylüyor, artik tuvalete gidemiyorum diyor. Bu insanlar is buluyor da ötekiler mi bulamiyor? Bir de aleinerzihende Mutter lara neden yardim edilir hic anlamam. Evlenmeden cocuk yapmasin kardesim, zorla mi cocuk yaptirdilar.

Sosyal yardimi sadece sakatlara ve hastalik yüzünden esini kaybeden cocuklu kadinlara ve buna benzer durumda olanlara yapsinlar yeterli. Geriye kalanlara hic gerek yok
    Kardes kaynaklarimi aciklayamam. Ama isin icindeyim bürokratik olarak.

Trafik falan bunlar yan etkileri. Almanyada sorun ana sistemin bozuk olmasi.

Türkiye'de evet 21,5 Milyon kayitli calisan var. Almanyada 42 Milyon diyorsun. 24 Milyon Teilzeit ve Minijob. Birde Almanyada mesala bir berber Vollzeit calissa ne yazar. Düzgün aylikli Vollzeit is cok az. Türkiye'de Teilzeit is yok. Sadece Vollzeit var. Tek tük devlet dairelerinde cikti. Bir Alman kadin berber 1700 Brutto aliyor. Her yeri Vollzeit olsa neye yarar. Türkiye'de yinede Vollzeit ve Asgari ücret ile yasama sansin zar zor olsada var. Sen niye sonuyorsun Almanyada asgari ücret yok. Iste senin hanimin isyeri gibi yerler belese adam calistirmak istedikleri icin.

Isverenlerin Almanya'da isci bulama nedeni yanlis beklentilerinden. Aylik vermek istemiyorlar. Düzgün aylik versin bak nasil isci buluyor. 100 kisilik kücük firma isci ararken öyle yüksek hedefler koymuski o kalifiye kisi zaten olsa o adam niye o firmada calissin. Büyük firmalar kapar.

Sosyal yardimi kesmek felaket olur. Ben ac kalayim ve bana sosyal yardim vermesin devlet, ilk önce senin evine hirsiz olarak dalarim ve senin evinin huzurunu kaciririm. Bu olmasin diye veriyor.

Ayrica niye verirlir biliyormusun alleinerziehende Mütterlere yardim. Cünkü kadin basi Almanya'da düsen cocuk 1,4. Sosyal devlet ayakta durabilmesi icin 2,5 - 3 olmasi lazim. Zaten Almanyada kimse coluk cocuk yapmiyor, sen isi dahada zorlastiriyorsun. Hadi haklsin diyeklim. Ne yapacaksin yeni dogmus bebegi ac mi öldüreceksin anasinan babasinin keyfi cikti diye?

Almanlar tabiki mutsuz. Yillik piskolojik rahatsizliktan tedavi gören kisi 1,22 Milyon. Coguda yer olmadigi icin tedavi olamiyor.

Senin iyi bir Atatürkcü oldugunu tahmin ediyorum. Bak ne diyor Atatürk:

"Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmağa hakkı yoktur."

Türkiye suanda bunu uygulamaya basladi. Öyle eskisi gibi sürünen emekliler pek kalmadi. Almanyada emeklilerin yarisini sürünüyor.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (01 Nisan 2018 Saat 01:09 ) değiştirilmiştir.

4. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)