Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 107 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sifre Güvenliginiz Icin Mutlaka Okuyunuz.

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    93 mesaja 197 teşekkür aldı
    Ben bu adamin (baskasinin sifresini calana adam denirmi tartisilir) resmine gicik oldum. Her girdigimde gormekten biktim. Mumkunse kaldirilsin resmi.

2. 4 kişi Rammstein üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    24 mesaja 68 teşekkür aldı
    herkes bir resimdir yazip duruyor
    hayrola ne resmi bu
    ben resim falan göremiyorum
    acaba benim ayarlardami bir sorun var

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,277 teşekkür aldı
    Cepten giriyorsan ayarlardan Desktop-Seite anfordern yapman gerek. Mobil sayfada gözükmüyor.

Yeni Üye Şanzıman_Muhittin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    ÖN SÖZ:

Bu Konunun acilmasinda Art niyet arayanin ben iyi niyetinden Süphelenirim !!!

.................................................. .............................

hepimizin 15 yildir tainidigi @Karam82 niye kalkti bu konuyu acti ???

demek bicak kemigi birakin iliklere dayandi ki bu konuyu acti

15 yildir sitede Adminlik yapan bir kisi simdiye Kadar ne böyle nede buna benzer bir konu acmadi

neden simdi acti ? bir cok kisi ceza almistir sitede bazen 1-4 hafta bazen 1-3 ay arasi

bazilarida terbiyesizliklerinden dolayi Sürekli Kicklenmistir

ama buna benzer konuya hanginiz Mahruz kaldi ????

siteye gelip bol keseden laf ebeligi yapmak kolay

WWW Alemi sonsuz , salla bol keseden , ver coskuyu ,

hic birimiz elimizi tasin altina koydugu yok , bir site nasil yürür ? geliri nedir ? gideri nedir ?

nekadar Zaman harcanir nekadar emek sarf edilir hangimizin umrunda ?

istedigimizde geliyor bol keseden sallayip gidiyoruz

sonra kalkip akil vermeye ugrasiyoruz niye neden nicin

ben olsam öyle böyle yapardim ve benzeri bos laflar

beyler yukarida yazdim demek bicak kemigi deldi iliklere isledi

demek bundan önce iyimser yollar denendi ,

demek Eller uzatildi ve uzatilan Eller bos bos havada kaldi

ve bu yol mecburi olarak secildi , yoksa neden bu yol secilsin ????

bazi sorulari kendinize sorun cevabi cok basit ve aninda akliniza gelmesi gerek

bosu bosuna laf ebeligi yapmaniza gerek yok !!

siteden zamanla bir cok üye ayrildi görevli ayrildi ve kendi sitelerini actilar

hangisinle buna benzer olay yasandi ? hic birisi ile buna benzer hatta buna yakin bir olay yasanmadi

haaa ufak tefek sürtüsmeler olmustur ve buda cok dogaldir

bazen yazmadigan 10 Saniye düsünmek o 10 saniyede bir iki soruya cevab aramak yeterli oluyor

sizde biraz düsünün ondan sonra yazin

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Muhuttin Şanzımanı dağıtmışsın ha.

Uslup olarak olmasada içerik olarak katılıyorum.

Ancak sendende bir ricam var. 3 ay olmuşsun üye olalı daha bu dördünce mesajın. Daha önce hangi isimler altında üyeydin 15 senedir? Pek aktiven yok 3 aydır bu forumda.

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,459
    383 mesaja 977 teşekkür aldı
    Resmi kaldirmaniz iyi olmus bayagirahatsizlik vermeye baslamisti.Tesekkürler.

9. smeilet üyemize teşekkür edenler:

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,198 teşekkür aldı
    Selam Arkadaslar
    Ben 1 Ay öncesinde ilk bu ise basladiginda bu sekil sifre calmaya gidecegini düsünmedim, bu nedenlede kendisinden olan bitende benimle alakali durum olmadigindan özür dahi diledim, ama nedeni bana zamaninda vermis oldugu 2 eklentiden dolayi. ama kendisi bu isi devam sürdürmeye gitmeye EGosunu tatmin ederim diyerek sifre calmaya baslamasi isin rengini degistirdi.

bu banner yaklasik 1 haftadir yapildi ve sunulmadi. en son Tarik32 de hesabina giris yapip bu bizlerin yazistigi mesajlari okuyup, ve bunuda kendi forumlarinda acik bir sekilde sunmalariyla yaptiklari hirsizligi belirtiler.
    söyle düsünün calinan sizlerin hesabi olsa nasil düsünürdünüz.?
    yada baska birinin burdaki üyelik disinda sahsi bilgilerini calmaya gidilmedi ne malum.? bunu bilmiyoruz. yukarda anlatmistim misal
    ( Üyelik te kullandigi sifresi, Email ile ayni sifre, Bu Email de sahsi bilgileri var en önemlisi Paypal bilgisi, Facebook bilgisi, yada baska maddiyat icin kullanilan bunlara ulasmadigini kim biliyor.?) yeterki kullanilmis sifre email ile ayni olsun.

Bana ait olmayan, kendince bana ait oldugunu düsündügü isimle beni hedef gösterip sözde isim soy isim vermeye calisan kendisi.
    Benim Gercek ismimi bilen biliyor, suan a kadar yaptiklarimda, Mutlaka sevmeyenim olcaktir en Basta okunan isimsin, seveninde olur sevmeyeninde, ama ben her zaman elimden geldigi kadar tarafsiz olmaya calistim..

@Banneri sizlerin yazilarinizda kendisini desifre etmek icin degilde, bu sahisi taniyan cikar ve benimle irtibaat saglamasi icin ekledim daha genis bilgi toplaya bilmek icin, düsündügüm de oldu, yeterli bilgi elimde mevcut oldugundan Banneri degistiriyorum.

bu forumdan birilerinin zarar görmesini istemiyorsaniz

https://publicdomainregistry.com/report-abuse-complain/
    burdan sitenin sifre calmak icin kullanildigi ve original sayfayi da eklemeniz yeterli olcaktir.

@Birbey 3.0 burda bir cok üyelik banlandi, bana hakaret edende oldu ama verilen ceza süreci sonrasi benim icin cezasi bitmis yeni den baslayan bir üye oldugunu bunu bilenlerdensin.
    ama burdaki amac farkli, burda üyelerin bilgileri calinma tehlikesi.

Saygilar

karam82

11. 2 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    6,389
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tahminim bu kopyalama isi beya oldu,yani 20/25 gun belki daha fazla...
    Cunku en son saldiridan bir oncesine kadar birebir kopyalama olmuyordu sanirim..bazi siteler var anlik kopi yapabiliyorsun,onlem yok bunlar genelde canli yayin siteleri..bordlar genelde multibox icerdiginden sifre kirmak zor olsa gerek,ama kirdimida tum hesaplar finish..

Webci Arkadasim, Bu sahsin yapmis oldugu bot araciliyla veri cekiyor, zor yani yok,

sifre kirma olayina gelince burdaki sifrenizi kirma sansi yok, Pshing dedigimiz yöntemle yapmakta.
    Kendi acmis oldugu sahte forumunda sizlerin üyeligi almaniz bu üyelik bilgileriniz ayniysa burdaki bilgiyle bu sekil ulasir, adiniza acilan nickler farkina varmadiniz bu sahte forumda nickinizi gördünüz yine ve dikkat etmeden giris yapmak istediniz sifrenize yine ulasma ihtimali olabilir. baska türlü forumda sifre kirma gibi bir durum yoktur.

Bu neden bu sahte forum olmasi önemli degil genel anlamda her yere ayni nick yada ayni sifreyle üyelik acmamak kendi güvencemiz icin en önemlisidir.

Saygilar

13. 2 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Üye Mehmetali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    176
    29 mesaja 202 teşekkür aldı
    karam82 Allah Razi olsun kardes,
    bu tür karektersizlerin tuzagindan korunmak icin güzel bilgiler vermissin.

tesekkür ederim.

15. Mehmetali üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    49
    44 mesaja 71 teşekkür aldı
    Konu hakkinda pek yazmak istemiyorum.

Ama Teknik acidan sunu diyebilirim.Bu konuda burada bilgisi olan arkadaslar vardir.
    Suan bulundugunuz yer bir site üstü degil siz Database de bulunuyorsunuz bu sitenin belki 20% si göründügü gibidir.

SQL ve PHP den anlayan icin VB veya buna benzer Forum systemleri sorun degildir.

Sitenin dogrudan alinmasina imkan yok.Bu büyük ihtimal SQL Injection ile yapiliyor.Veya Yapilmistir.

Burayi oldugu gibi indirmek sorun degil, benim icinde sorun teskil etmez teknik acidan.Yalniz bu bir SQL dosyasinda calisiyor ve PHP üzerinde.
    Indirdikten sonra sorun basliyor.Database i nasil import edecegim yani SQL olarak inmis olsunki bende SQL olarak Linux da örnegin bash da import edeyim.

HTML olarak indirip SQL e convert yapmasi cok ilginc olur ki, bu hemen,hemen olmayacak bir bir durum.
    Sifreler konusuna gelince VB oldu olasi büyük bir systemdir.

VB icin Hackler var.Emin olunuzki PHP komutlarini ve SQL de komutlar calistirabildiginiz zaman.Sorun yok bu is icin Üniversite okunmus olmasi gerekmiyor.
    Tek gereken konu Iceriye girmek icin Systemi iyi tanimak lazim.Systemde Alt yapi yeterlidir.

SQL deki Sifreleri okumak 1 dakikalik bir is belirli Hack eklenince okunmaya basliyor sifreler.Bunu buradaki adminler yapiyor demiyorum.Ama emin olunuz cok imkanlar mevcut VB systeminde.
    VB nin özel Hack ingilizce Sitesi var orada yok,yok.

Bence ilk etapta Copyright kalsin ama Version asagidan kalkmali.
    Templatelerde en alt kisim kücültülmeli VB de tam kaldirmak yasak.

Elbette bu anlama gelmiyorki bu kisi SQL e ulasmistir.Hayir buraya kayit olan kisi diger yerdede ayni sifresini kullanmasi yeterli oluyor bence.
    Bu boarddaki yöneticileri süphe altinda birakmak istemiyorum.

Ama sunu garantileyebilirimki, VB de cok imkan var hatta bu imkanlar o kadar cok ki vay bee buda mi vardi denecek bir bicimde.
    Aslinda Board veya Forum Software olarak en iyiside VB.

Sonucta buradaki insanlar neler yaptiklarini biliyorlardir elbette.PHP ve SQL sonrada PHP nin SQL ile Connectini saglamak ve ayarlayip Board u kurmak ile bitmiyor.
    Zaten bitmediginide buradaki yönetici arkadaslar biliyorlar.

Bu arkadas senelerdir bu konunun icinde 1998 den bu yana ve en iyi tanidigi system VB ve PHP bilhassa.Yalniz bu okumaktan ve denemekten gecmektedir.Yani anlayacaginiz Lear*ning by Do*ing, olay bundan ibaret.

17. 2 kişi cmssys üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Bence duyuruyu artık herkes okumuştur. O çakma sayfaya girenlerde okumuştur herhalde. Halen şifresini değiştirmeyen varsa bence şansına küssün ve kitlenmekten başka alternativ kalmıyor.

Birde şöyle birşey var. Bu ve benzeri kişiler hep ilgi ister. Bunun nedeni çoğu zaman çocuklukta yatar. Anneden, babadan, çevreden yeterince ilgi veya kabullenme görmediyse ilgiye zorlan almak ister. Gerçek hayatda bir insanı gördüğünüz an fikriniz oluşur. Ama sanal alemde bu böyle değil. Bence o kişi ilgi istiyor ve biz burada yazıştıkcada hoşuna gidiyor. Bence onun için bırakalım onu kendi haline. Ne zaman onunla ilgilenmemeye başlayınca oda bırakır bu işlere.

Karam82 doğru beni defalaraca kitlemiştir. Kanatimce bağzı haklı ama bağzı haksız.

19. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    6,389
    @birbey sifresini degistirmek derken yanlis anlasilmasin, o forumda üyelik almayan icin sorun yok, yada burdan ayrilan görevlinin forumunda üyelik alanlar sifrelerini degistirmesi tavsiyemdir.
    Genel anlamda da her yere ayni isim ayni sifre kullanilmasi tehlikelidir, bunun icinde herkes kendi önlemini almasi gerekir, bu genel güvenliktir bu olay olsun olmasin.
    misal bir sey buldun indirmek istiyorsun hemen hizli üyelikle gercek nickin ve sifreni veriyorsun, buda kayit aldigin forumun güvenli olup olmadigini bilmediiginden yine tehlikeye girebilir.
    @cmssys bilgi icin tesekkürler arkadasim, bu sahisin eklentilerini kullanmak isteyenler bir nevi bir daha düsünür.

Saygilar

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Alıntı Şanzıman_Muhittin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ÖN SÖZ:

15 yildir sitede Adminlik yapan bir kisi simdiye Kadar ne böyle nede buna benzer bir konu acmadi
    senin icdiginden bende isterim iyi kafa yapiyor herhalde
    sen daha2*2 kac eder onu bilmiyorsun herhalde

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Alıntı cmssys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu hakkinda pek yazmak istemiyorum.

Ama Teknik acidan sunu diyebilirim.Bu konuda burada bilgisi olan arkadaslar vardir.
    Suan bulundugunuz yer bir site üstü degil siz Database de bulunuyorsunuz bu sitenin belki 20% si göründügü gibidir.

SQL ve PHP den anlayan icin VB veya buna benzer Forum systemleri sorun degildir.

Sitenin dogrudan alinmasina imkan yok.Bu büyük ihtimal SQL Injection ile yapiliyor.Veya Yapilmistir.
    SQL Injection vbulentinde hic duymadim daha
    ama baska yolu var ;-)

Ettiği Teşekkür
    6,389
    @clon Arkadasim ikili tartismaya gerek yok burda hepimiz genel anlamda güvenlik icin bilgi vermeye calismaktayiz.
    eski beceriksizlerde 2009 dan sonra üyelik - 2009 sonlarinda moderatörlük- 2010 basin dan 2011 arasi Smodluk - 2012 den kapanana kadar da Adminlik yaptim üc asagi bes yukari önemli olan üyelere güven verebilmek degilmidir.
    konu lütfen dagilmasin.

saygilar

24. karam82 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,729
    2,394 mesaja 6,426 teşekkür aldı
    Burada baska bir ayrintiyi da eklemek istiyorum. Baskalari yeni board falan acabilirler, hic birimiz buna karsi degiliz, bizi de zaten ilgilendirmez, basari gelir veya gelmez, o artik yapilan calismalara baglidir tabii ki.

Karsi oldugumuz sey, buradan bire bir mesaj calinmasi. Eger bir üye burada bir konu actiysa o konu buraya aittir, aynisini alip o kisinin iznini sormadan onun adina kendi sitende yayinlayamazsin. Eger o üye bu konuyu orada kendi acarsa bu da onun kendi bilecegi bir istir, bizi ilgilendirmez, isterse 50 degisik Forumda da ayni konuyu acar.

Asil meseleyi carpitmaya calisanlar olabilecegi icin bunu ayrica ve özellikle belirtmekte de yarar var.

26. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,636
    1,611 mesaja 3,312 teşekkür aldı
    Aynen katiyorum...
    Burada hala aktiv olan uyeler orada...
    Yilmaz 68 oldu yilmaz 06.. paylasimlara devam...
    Iki tarafida takipdeyim,bakalim buradan oraya kimler su tasiyacak..

28. webci üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye Şanzıman_Muhittin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı clon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin icdiginden bende isterim iyi kafa yapiyor herhalde
    sen daha2*2 kac eder onu bilmiyorsun herhalde
    Usta neye dayanarak yaziyorsun bunu ?

bak benim ÖN SÖZ dedigim nedir ? orda rekli yazmisim ön sözümü

senin alinti ve eklemen ile neyin pesindesin ???

yazicaksan anlasilir sekilde yaz

alinti yapicaksan Düzgün yap Düzgün soru sor

gereksizlige lüzum yok

Yeni Üye GS_ultraslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    89
    16 mesaja 87 teşekkür aldı
    Hayvanlar bilgisiz oldukları için bilinçli davranışlarda bulunamazlar. Ama bilgili olan insanların bilinçsiz davranışları, onların hayvanlardan sapık olduğunu gösterir. Yaziklar olsun..

31. 2 kişi GS_ultraslan üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    6,389
    @webci arkadasım alınan üyelikler kendi kendine kopyaladığı üyelikler o yüzden yazılan çizilen ne olursa olsun hiç birşey doğruluk payı yoktur, bu yüzden güvenliğimizi aldıysak yazılan çizilen i kafaya takmaya yok.

33. karam82 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (1 kayıtlı ve 2 misafir)

1. varto