Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2231 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çifte vatandaş

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vatandaşlık bir kağıt parçasından fazlası değildir, kalbin ruhun önemli.
    Öyle düsünebilirsin, ama bence degil. Benim icin vatandaslik demek, senin kast ettigin gönül bagini resmiyete dökmek demek.

Belki ucuk bir önrek olacak, ama sen vatandas olarak o devlet ile resmi olarak evlisin. Simdi biz hanimlara desek, ne gerek var nikaha, nikah sadece bir kagit parcasindan fazlasi degildir, kalbimizin ruhu önemli desek, acaba hanim bizi kabul edermiydi? Etmezdi. Hakli olarak, madem öyle, o zaman niye korkuyorsun nikah kiymaktan derdi. Tamam hanim konusunda edep, örf, adet ve görgü icine giriyor, aradaki büyük fark bu.

Ama niye bir insan pek bir cikari olmadigi ve gönül olarak bagli olmadigi bir vatandasligi tercih eder? Dünyayi cogumuz gezmiyoruz hani desek vize sorunu ile hep karsiliyorum diye. Oy kullanma desek, kullansan ne olur kullanmasan ne olur. Türkiye'de uzun kalmak desek, oda cogu zaman sorun degil, eline bir belge veriyor yabancilar polisi. Yani ben niye kendimi rencide ettireyim?

Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alman vatandaşlarının emeklilikleri yabancılara göre daha değişik hesaplanıyor bilginize.
    Atsiz77, lütfen bu yanlis bilgi yayma. Böyle bir sey yok. Emekli hesaplanmasi sadece aldigin yillik kazanca baglidir. Bunu ispatla, ben kendimi burda desifre edecegim. Hemde resmim ile. Bu kadar eminim, cünkü böyle birsey yok.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (10 Nisan 2018 Saat 22:59 ) değiştirilmiştir.

2. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)