Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2202 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çifte vatandaş

Üye
    Ettiği Teşekkür
    146
    15 mesaja 22 teşekkür aldı

Çifte vatandaş

Arkadaşlar ben ve eşim 2000 yılından önce alman vatandaşı olduk ve aynı zamanda türk vatandaşıda olduk yani çifte vatandaşıyız bu gün ausweissi ve reiseausweissi değiştirmek için başvuruda bulunduk bize tek alman vatandaşı olduğumuza dahil imza attırdılar bizde bir şey söylemeyip imzaladık bu bize ilerde sorun olurmu?teşşekürler selamlar.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,721 teşekkür aldı
    Hocam ben bazen bazılarını anlayamıyorum

sizin resmi olarak çifte vatandaşlık hakkınız var yani her şeyiniz kanuni .

niye yanlış beyan veriyorsunuz ???

4. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Normalinde saklamana gerek yok 2000den önce Alman vatandaşı olduğun için.

Bence en iyi yabancılar yasası uzman bir avukata sor. Ona göre hareket et.

6. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    146
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben bazen bazılarını anlayamıyorum

sizin resmi olarak çifte vatandaşlık hakkınız var yani her şeyiniz kanuni .

niye yanlış beyan veriyorsunuz ???
    Arkadaşım şu son zamanlarda avusturyadaki olaylarıda insan düşündükce korkuyor yani şimdi herhangi bir şey olurmu?sizce en kötü ihtimal ne olur?çifte vatandaş olduğumuzu anlayabilirlermi?

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    266
    205 mesaja 532 teşekkür aldı
    Alıntı saban01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben ve eşim 2000 yılından önce alman vatandaşı olduk ve aynı zamanda türk vatandaşıda olduk yani çifte vatandaşıyız bu gün ausweissi ve reiseausweissi değiştirmek için başvuruda bulunduk bize tek alman vatandaşı olduğumuza dahil imza attırdılar bizde bir şey söylemeyip imzaladık bu bize ilerde sorun olurmu?teşşekürler selamlar.
    Bir sey olmaz attigin imza yeni kimlik uzatmada baska bir vatandaslik aldin mi diye yani 10 yil icerisinde ,sakinca yok kafan rahat olsun

9. haveri68 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    146
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normalinde saklamana gerek yok 2000den önce Alman vatandaşı olduğun için.

Bence en iyi yabancılar yasası uzman bir avukata sor. Ona göre hareket et.
    Ben hiç bir şey yapmamayı düşünüyorum eğer farkına varırlarsada sizi anlamadan imzaladık demek istiyorum.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Arkadaşım şu son zamanlarda avusturyadaki olaylarıda insan düşündükce korkuyor yani şimdi herhangi bir şey olurmu?sizce en kötü ihtimal ne olur?çifte vatandaş olduğumuzu anlayabilirlermi?
    Avusturya da hiç bir şey yok birileri kasıtlı olarak haber yapıyor..

doğrusunu burada yazdık çizdik

https://www.ozbeceriksizler.com/show...l=1#post214840

Ben hiç bir şey yapmamayı düşünüyorum eğer farkına varırlarsada sizi anlamadan imzaladık demek istiyorum.
    ya arkadaşlar yıllardır Almanya da yaşıyorsunuz bir türlü öğrenemediniz gitti

bir şey çıkmaz ama sadece bu konu için demiyorum " bilmiyordum " demek Almanya da geçmiyor

imza atarken okudum .. anladım .. kabul ediyorum diye yazıyor .. yani bilerek imza atıyorsunuz gerisi sadece teferruat
    Konu hOrOz tarafından (10 Nisan 2018 Saat 13:48 ) değiştirilmiştir.

12. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Oda bir seçenek. Ben ama sorunu söyle algıladım, için rahat etmiyor diye. Onun için git sor dedim. İçin rahat ediyorsa bırak

14. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    64
    45 mesaja 66 teşekkür aldı

o zaman söyle birsey gelse sana okumadigin anlamadigin seye nasil imza atiyon dersen mesela veya memurda bende anlamadim farkina varmadim dersen ne olacak neyse arkadasim arkadaslarin dedigi gibi 2000 den önce oldugu icin kanuni hakkin var yasal olarak kafan rahat olsun diyorsan bu islerle ilgilenen bir avukatla yazisma yaptir isi saglama al derim mümkünse avukatda yabanci asilllli olsun tam kafan rahat eder

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    521 mesaja 1,097 teşekkür aldı
    2000 yilindan önce Alman vatandasligina gecmis olup ayni zamanda Türk vatandasligini koruyabilme hakkina sahip olabilmek icin tekrar Türk vatandasligina gecis islemlerinin bitisinin 2000 yili öncesine denk gelmis olmasi gereklidir.

Ben 1996 da gectim tekrar Türk vatandasligina alinisim 2,5 yil sonra gerceklesmis, 99 da gecenlerin islemleri 2000 sonrasina gecmisse sorun var demektir. Tüm islemlerin 2000 yili öncesi bittiginden emin olma durumunda cifte vatandasligi saklamaya gerek yoktur.

En son cocuklarin pasaportlarini yenileme basvurusu yaptigimda bana Türk vatandasligindan cikmis oldugunuza dair bize belge vermemissiniz dediler ben verdim dedim bizde yok dediler yoksa bende var isterseniz getiririm dedim pasaportlari almaya geldiginde getirirsin dediler götürdüm bu kez bakmadilar bile gerek yok dediler ayrica baska ülke vatandasligina gectinizmi diye bir soru yönelttiler bende nasil yani diye sorunca Alman vatandasligi disinda Türk vatandasliginiz var onun disinda baska ülke vatandasliginiz varmi dediler bende yok dedim olay bitti. Bu ara Türk vatandasligina gectigimi ben haber vermemistim, almislar.

Yanlis beyana gelince, tüm islemlerin 2000 yili öncesinde bitmisse pek birsey olmaz eger yapmadiysan Türkiye ye gidince Nufus Müdürlügüne gidip tekrardan Türk vatandasligina alinis tarihini ögrenebilirsin yada E-Devletin varsa vukuatli nufus kayit örnegi cikartabilirsen orada tüm bilgiler görünür.
    Konu hekimoglu tarafından (10 Nisan 2018 Saat 19:04 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,298
    312 mesaja 608 teşekkür aldı
    Saban01 kardesim
    ayni olay benim de basima geldi Konsolosluk suraya buraya imza dedi gercekden de benim haberim yoktu.Ortalik ana baba günü.Ben de imzaladim.
    Burada Türk vatandasligina giris yapilmis 1998 lerdeydi.Türk vatandasliga gecis de 2000 3.cü ayinda olmus.
    Seneler sonra Almanya bana öyle bir mektupla sordu ben de benim bildigim sade Alman vatandasiyim dedim.Alman makamlari da Konsolosluk dan belge istediler.
    Orada da Türk vatandasligi cikinca Alman Vatandasligi iptal oldu.
    Türk pasaportu cikar Almanya oturum karti al.orada hemen oturum kartini süresiz verdiler.Cok kisi böyle bir pr.karsilastigi icin.
    Burada Türk vatandasi olduk.
    Bütün bu olup bitenler canimi sikti 2 defa da askerlik yaptim hem Alman hem Türk.Almanya okey Türkiye Nato ülkesi dedi 1 ayi cekti 11 ayi zwildienst olarak yaptik.19 yaslarinda.
    sonra geri Alman vatandasligina gectik.canimi sikti benden habersiz oldugu icin.
    Burada da Alman polisinin rasiistligi beni kizdirdi ön yargi vardi Adin soyadin tipin ön yargiya hazir.
    Resmi dairede Ruslarin ne cok geldigi ara.Alman makamlarinda isim vardi.Memurla kapistik.Ben 35 senedir burada yasiyorum siz bizi kabullenemiyorsunuz Ruslari kaniniz dininiz tutuyor kucakliyorsunuz.gibi konusma gecti.Konusmanin sonunda Ausweisi Al senin olsun dedim masaya firlattim.Disari ciktim memurda konusmanin Iceriligini oldugu gibi not almis.yalan ne yok.
    Ben de gittim Türk vatandasligina basvurdum.o esnada.
    o esnada Cocuk ne oldu makamlara sistem benim Alman vatandasi oldugum yazili gitmis.Urkunde ye ne.
    Hizli gelisti.
    Tekrar Türk oldum.
    Anlayacaginiz olay karisti mahkemeye ciktim memur da geldi burada olay i hakim dinledi olaya isin icinden cikamadi.Sonra hangisinde kalacaksin dedi.Ben burada yetistim hayatim burada gecti ben buraliyim dedim.Ama siz kabul etmiyorsunuz dedim.
    Ben seni kabul ediyorum dedi.Mahkeme karariyla geri Alman olduk.Böylelikle isleri karisikligi düzeltelim dedi.
    Aradan 5 sene gecti.Yasam sartlari Almanyada agir.Emeklilik dersen 67 yasinda.Türkiyede benim emeklilik imkanim 52
    Birseyler burada ters gitse issiz ne kalsan Leichfirmalarda yapamazsin belli bir yasdan sonra en azindan emeklilik imkani Türkiyeden kafamda cok döndü.Alman vatandasligi ????
    sonra Tekrar Türk vatandasi oldum kendi istegimle.Türkiyede Emeklilik sartini yerine getirebilmek icin.
    Almanya Geri türk vatandasligina gecildiginde nasil bir oturum verilecegine yabancilar dairesi calisanina birakmis.
    Oturum icin gittim Oturum izni vermediler.
    40 senedir Almanyada yasiyorum..
    Isyerinde calisiyorum.süresiz 25 senedir ayni firmada.Aylik iyi.
    Arti fazlasiyla kira gelirleri var.
    Cocuklar Cifte vatandas.
    Neye dayanarak vermediklerini de söylemiyorlar.
    Burasi memurun insiyatitina birakilmis kanunda söyle diye maddesi yok.
    Sonra memura seninle tartismayacagim.Ver 3 aylik oturum dedim.o da verdi.Bu yaptiginizi tanimiyorum.sizinle ugrasacagim mahkemeye cikacagiz diye sisteme not aldirdim.
    Eve geldim ve hemen bu yapilan islemi kabul etmedigimi yazili olarak Yabancilar dairesine tahütlü olarak gönderdim.
    Belli bir süre haber alamadim.Avukatlari ve Hürriyet gazetesi muhaberini Yabancilar polisine gönderdim.
    Neye dayanarak böyle bir sey yaptiklarini anlatamadilar.Gazeteye demec vermediler.Gazete tek tarafli haber yapmayayim onlarin da fikrini alalim ona göre yayinlayalim dediler.
    Sonunda gazete eldeki delilleri ne koyarak yayinladi.
    Avukatlar da yürüyünce benim her yönden süresiz oturum kartini almam icin hicbir neden yok.
    sonunda beni cagirdilar cek avukatlarini al süresiz oturum kartini dediler.

Türkiyede emeklilik kaybi varsa kayip büyük.
    Yoksa Alman vatandasi olarak kalinabilinir.

Hic karistirma sade Alman vatandasisin.Onlar aksi varsa ispatlasinlar.O zaman da seni süremezler Almanyadan.En fazla oturma müsaden süreli olur.öyle bir sey de olursa.
    Konu murat39 tarafından (10 Nisan 2018 Saat 20:45 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    İşte ben hiç bir zaman bundan dolayı geçmedim Alman vatandaşlıga. Her zaman derim. Türk vatandaşlığından çıktığn zaman vatandaşşızsın. Alman vatandaşlığn hiç bir faydası yok. Oy kullansan ne olur, kullanmasan ne olur. Bağzıları seyahat için geçiyor, sırf vize için. Çokta lazımdı bana. Gezmek için Türkiye yeter bile. Ha devlet memuru olacaksan, o ayrı bir konu.

Türk vatandaşıyım ve hiç bir zorluk çekmedim.

Bağzıları diyorki, 40 sene olduk buraya geleli artık yabancı falan değiliz. Hepsi bence boş. Senin ne his ettiğin önemli değil. Onların sana his verdiği önemli. Adamlar resmen bizi vatandaş olduktan sonra eziyet ediyor, biz halen yalvarıyoruz. Bu kadarda kendimizi küçük düşürecek değilim. Minasip yerlerine aktarsınlar vatandaşlıklarını. Ha ancak vatanını satarsan o zaman kabulleniyorlar.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (10 Nisan 2018 Saat 20:46 ) değiştirilmiştir.

19. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    @Birbey 3.0 bende ... 40 sene Almanya doluyor geçmedim paşa paşa 5000€ yu ödedim ...

3 kere askere gittim

kesinlikle bu güne kadar hiç bi problemim olmadı

seçme ve seçilme hakkı konusunua gelince bu kadar vatandaş bir olup bir milletvekili çıkaramıyor

burda seçtiklerimizde deyim yerinde ise ilk bize ge....iyor

birlik ve beraberlikten noksanız bakın Hollanda ve Belçika ya adamlar iyi organize olmuşlar

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı
    Vatandaşlık bir kağıt parçasından fazlası değildir, kalbin ruhun önemli.

Alman vatandaşlarının emeklilikleri yabancılara göre daha değişik hesaplanıyor bilginize.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alman vatandaşlarının emeklilikleri yabancılara göre daha değişik hesaplanıyor bilginize.
    bunu ilk defa duyuyorum

ne kadar prim ödediysen o kadar emeklilik hakkı

hangi Ülke vatadaşı olduğuna bağlı değil

bunu böyle biliyoprdum yoksa kanunlar mı değiştic ??

Tecrübeli Üye erhan__79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    50
    73 mesaja 93 teşekkür aldı
    Gecen bir akrabanin basinada aynisi geldi.kimlik uzatmaya gittiler ama uzatmamislar.2000 den once tekrar türk vatandasligina gectigine dair belge istemisler.sistemde cifte vatandas gözüküyormus ve 2000 den sonra geri tekrar türk vatandasi olmadigiini kanitlamasini istediler.neyseki 2000 den once.konsolosluktan aldiklari kagidi kabul etmediler türkiyeden kagit geldi verdiler simdi berlinden haber bekliyorlar

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Öyle düsünebilirsin, ama bence degil. Benim icin vatandaslik demek, senin kast ettigin gönül bagini resmiyete dökmek demek.

Belki ucuk bir önrek olacak, ama sen vatandas olarak o devlet ile resmi olarak evlisin. Simdi biz hanimlara desek, ne gerek var nikaha, nikah sadece bir kagit parcasindan fazlasi degildir, kalbimizin ruhu önemli desek, acaba hanim bizi kabul edermiydi? Etmezdi. Hakli olarak, madem öyle, o zaman niye korkuyorsun nikah kiymaktan derdi. Tamam hanim konusunda edep, örf, adet ve görgü icine giriyor, aradaki büyük fark bu.

Ama niye bir insan pek bir cikari olmadigi ve gönül olarak bagli olmadigi bir vatandasligi tercih eder? Dünyayi cogumuz gezmiyoruz hani desek vize sorunu ile hep karsiliyorum diye. Oy kullanma desek, kullansan ne olur kullanmasan ne olur. Türkiye'de uzun kalmak desek, oda cogu zaman sorun degil, eline bir belge veriyor yabancilar polisi. Yani ben niye kendimi rencide ettireyim?

Atsiz77, lütfen bu yanlis bilgi yayma. Böyle bir sey yok. Emekli hesaplanmasi sadece aldigin yillik kazanca baglidir. Bunu ispatla, ben kendimi burda desifre edecegim. Hemde resmim ile. Bu kadar eminim, cünkü böyle birsey yok.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (10 Nisan 2018 Saat 22:59 ) değiştirilmiştir.

25. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    @Birbey 3.0 bende ... 40 sene Almanya doluyor geçmedim paşa paşa 5000€ yu ödedim ...

3 kere askere gittim

kesinlikle bu güne kadar hiç bi problemim olmadı

seçme ve seçilme hakkı konusunua gelince bu kadar vatandaş bir olup bir milletvekili çıkaramıyor

burda seçtiklerimizde deyim yerinde ise ilk bize ge....iyor

birlik ve beraberlikten noksanız bakın Hollanda ve Belçika ya adamlar iyi organize olmuşlar
    Horoz Belcika ve Hollanda kücük bir ülke. Nüfusuna göre Türk cok. Almanya'da nüfusu göre Türk az.

Tecrübeli Üye erhan__79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    50
    73 mesaja 93 teşekkür aldı
    keske busekilde imzalamayip cifte vatandas oldugunu belirtseydin onlar denemek ve ceza kesmek icin soruyorlar,sizin cifte vatandas oldugunuzu zaten biliyorlar.bizzat kendi esimden biiliyorum memur bilgisayardan cifte vatandas oldugunu soylemisti

28. erhan__79 üyemize teşekkür edenler:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    3 kere askere gittim

Onu nasıl başardın?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)