Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3123 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: feste zahnspange hakkinda bilgi lazim

Tecrübeli Üye gezgin38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    39 mesaja 68 teşekkür aldı

feste zahnspange hakkinda bilgi lazim

slm. arkadaslar benim kizim 11 yasinda 1,5 yil lose Spange takmasi gerekiyordu ve terapisi bitti ve feste Zahnspange takmasi gerekiyor artik. dis Dr. bize damon systemi önerdi yalniz kranken kasse bu systemde birsey karsilamiyor privata geciyormus bu damon systemin takmasi temizlemesi ve ayarlamasi daha kolay oluyormus (3000€ masrafi tutuyor)ve agri da yapmiyormus. sizlere danismak istedigim kendinizde cevrenizde feste Zahnspange takdiran varmi ??? önerdiginiz baska systemler varmi krankenkassenin karsiladigi???
    yoksa dr. önerdiginimi takdirsam ???
    Konu Memoli1976x tarafından (11 Eylül 2015 Saat 16:19 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    13 mesaja 19 teşekkür aldı
    Bende kizim icin yaptirdim yanliz lose Spange takmasi gerk daha. Ben AoK ya söyledim param yok her ay ödeyemem diye masraf 3,4 bin Euro bulur dedi dr. AoK da bana bir öneride bulundu, senede bir kere 12 Euro ödiyecem baska ödemiyecen dedi. Ama bu ödedigin 12 Euro geri alamiyacaksin söyledi bende kabul etim , Öbür turlu yoksa ayda 30 Euro ödemem gerkliydi ama 4, 5 sene sonra verdigin para geri alabiliyormusun dedi

4. Cihan üyemize teşekkür edenler:

Üye rumix40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    12
    14 mesaja 27 teşekkür aldı
    selam kardesim.. benimde yaklasik 14-15 yil önce feste spange takmam gerekiyordu.. o zamanlar benim bildigim kadariyla damon system falan yoktu.. benim masraflarimin tümünü krankenkasse karsilamsti.. hatirladigim kadariyla agri hep olur. agri olmaz diye bir sey yok cünkü disleri istedigi sekile getirene kadar hafif agri olur ve normaldir.. durulmayacak sekilde degil yani. ama cabuk alisiyor insan bir kac hafta sonra spange falan oldugunu bile unutuyor insan..alisiyor anliyacagin..

birde krankenkasseden krankenkasseye degisiyor.. mesela AOK ödemedigi seyleri Barmer ödiyebiliyor mesela.. sorustur ona görede karar ver bence..

saygilar

6. rumix40 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Nereden
    regensburg
    Ettiği Teşekkür
    34
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    selam benim sorum eger zahnspange takmadigi icin cocuk bu islemi abbrechen yaparsak aok ya parami ödememiz lazim yoksa birsey ödemicekmiyiz benim oglan takmiyor zaten zar zor ödüyoruz

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı 01adanaLi01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam benim sorum eger zahnspange takmadigi icin cocuk bu islemi abbrechen yaparsak aok ya parami ödememiz lazim yoksa birsey ödemicekmiyiz benim oglan takmiyor zaten zar zor ödüyoruz
    AOK ile yaptığın anlaşmaya bak
    Ben her ay 20 kusur euro ödedim
    2 sene sonra tedavi bitince tabiki bütün terminleri gideceksiniz ... sanırım arada bir civatalar sıkıştırılıyordu ödediğimiz bütün paraları geri ödediler ..

Eğer abbrechen yaparsanız oluşan masrafları sizden isteyebilirler ..

Bu işlemler çok pahalı herhalde sizin kaşınız gözünüz hayrına yapmıyorlar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)