Arkadaslar amazonu bilmem.Yalniz ben 90da meslek yaptim.94de cok basarili sekilde meslegi bitirdim.Almanya birincisi olarak! Genede ise almadilar. Üc ay sonra gelen teklif 40km uzakta baska bölümde yardimci isci olarak is var isterseniz gidin denildi ve issiz kalmamak icin gittik.17-18 kisiydik.En az on kisi hala ayni isyerindeyiz.Gönüllü ayrilanlarda ya dönerci ya taksici.Ayrilanlar pisman.Basladigimda bir bölüme 9-10 kisi bakarken simdi 3 bölüme 7 kisi bakiyoruz.Ve hala adam azaltma pesindeler.
Iscinin degeri sifir.Unutmayin isci sadece bir numara.Insan bile degil.Krankmisin? Senden kötüsü yok.Her dediklerine jaja dersen krank olana kadar iyisin.Degerin? Gene sifir.
Kimse kendini azicik yükseldim diye isyerlerinde adam filan sanmasin.Numara oldugunu unutup altindakileri ezmeye calismasin.
Adamlar öyle bir modern kölelik sistemi kurmuski.Askeriye gibi.Onbasi olan eri eziyor.Cavus olan onun altini.Bu böyle devam ediyor.
90dan beri calisiyorum.Her türlü insanida gördüm,patronuda.Tavsiyem laf duymayacak kadar isinizi yapip evinize dönün.Arada kendinizi sefin yerine koyup o penceredende bakin.Adamlarin isi isciyi ezmek.Sadece isyerinin cikarlarini düsünmek.
94de ise basladiktan bir hafta sonra büyükbaslardan birinin yanina gidip buradan memnun degiliz.Bizi baska bölüme verin dedigimde karsiliginda isinize gelmiyorsa cekin gidin.Begenmediginiz is icin millet arbeitsamt da sirada dedi.:-(
Uzun lafin kisasi bu piyasa en az 25 senedir böyle.Heleki su leifirma lar cikali tam b.. cikti.
Allah kolaylik versin.Ya ticaretle ugrasilacak.Ya mümkünse memlekette birseyler yapilacak.
Almanya da iscilikle genclerimizin gelecegi yok.
Merak edenler vardir belki bu firma neresiymis diye.Türkler arasinda Duisburg civarinda ciftlik denen firma. :-)
Sikinti artik her yerde,her firmada.Sadece amazon olayi degil.