Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2193 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amazon çalışanlarının korkunç çalışma şartları ortaya çıkarıldı

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    50
    45 mesaja 72 teşekkür aldı
    Alıntı player6767 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim vardiyede durmadan abmahnung ermanung dayitiyorlar ilk bastan öyle degildi simdi son iki senedir cok fenalar manager olsun leadler olsun ben kendim 2012 beri calisiyorum haberlerde ne cikiyorsa 99% dogrudur
    .
    Ben sana inaniyorum bu Psikolijik baski,Benimde 19 senedir sorunum olmadi Amerikan Sirketinde.Krank olmazsan, Krank li bile ise gidersen.
    Her dediklerine ok dersen.Cagirdikleri zaman kosarsan.Hayir demezsen.O zaman benim gibi bir Amerikan Sirketinde uzun olarak calisabilirsin.

Ama yok insan oldugun aklina gelirse sorun oluyor.

Wenn Du Anfängst zum Leben dann wird mehrere Probleme geben. So Bald Du Funktionierst gibts kein Probleme.

Yani yasamaya basladiginda sorun cikiyor.Ama sayet robot gibi oludugunda ve Stress altinda oldugunda sorun olmuyor
    Ha Stressin de iyi tarafi var hasta olmuyorsun.Yani Hasta olmaya zamanin yok.

Ben cok Krankmeldung ile ise gittim.Doktora gidince beni garanti Hastaneye gönderiyordu.
    Amerikan Sirketi arkadaslar al birini vur ötekine hepsi ayni ya.

Suanki calistigim yer cennet desem dini konuya girmis olurmuyum :-)

Masallar diyari diyelim.Ama iste o zamanda ben adamlari pek anlamiyorum.Defalarca bana dediler halen diyorlar 1 sene oldu bak burasi eski calistigin sirket degil.
    Biraz gelassen ol yavas ol.Yarinda bir gün :-)

Kulaklarima inanamiyorum bazen.

2. cmssys üyemize teşekkür edenler:
    mxm

3. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    17 mesaja 37 teşekkür aldı
    Arkadaslar amazonu bilmem.Yalniz ben 90da meslek yaptim.94de cok basarili sekilde meslegi bitirdim.Almanya birincisi olarak! Genede ise almadilar. Üc ay sonra gelen teklif 40km uzakta baska bölümde yardimci isci olarak is var isterseniz gidin denildi ve issiz kalmamak icin gittik.17-18 kisiydik.En az on kisi hala ayni isyerindeyiz.Gönüllü ayrilanlarda ya dönerci ya taksici.Ayrilanlar pisman.Basladigimda bir bölüme 9-10 kisi bakarken simdi 3 bölüme 7 kisi bakiyoruz.Ve hala adam azaltma pesindeler.
    Iscinin degeri sifir.Unutmayin isci sadece bir numara.Insan bile degil.Krankmisin? Senden kötüsü yok.Her dediklerine jaja dersen krank olana kadar iyisin.Degerin? Gene sifir.
    Kimse kendini azicik yükseldim diye isyerlerinde adam filan sanmasin.Numara oldugunu unutup altindakileri ezmeye calismasin.
    Adamlar öyle bir modern kölelik sistemi kurmuski.Askeriye gibi.Onbasi olan eri eziyor.Cavus olan onun altini.Bu böyle devam ediyor.
    90dan beri calisiyorum.Her türlü insanida gördüm,patronuda.Tavsiyem laf duymayacak kadar isinizi yapip evinize dönün.Arada kendinizi sefin yerine koyup o penceredende bakin.Adamlarin isi isciyi ezmek.Sadece isyerinin cikarlarini düsünmek.
    94de ise basladiktan bir hafta sonra büyükbaslardan birinin yanina gidip buradan memnun degiliz.Bizi baska bölüme verin dedigimde karsiliginda isinize gelmiyorsa cekin gidin.Begenmediginiz is icin millet arbeitsamt da sirada dedi.:-(
    Uzun lafin kisasi bu piyasa en az 25 senedir böyle.Heleki su leifirma lar cikali tam b.. cikti.
    Allah kolaylik versin.Ya ticaretle ugrasilacak.Ya mümkünse memlekette birseyler yapilacak.
    Almanya da iscilikle genclerimizin gelecegi yok.
    Merak edenler vardir belki bu firma neresiymis diye.Türkler arasinda Duisburg civarinda ciftlik denen firma. :-)
    Sikinti artik her yerde,her firmada.Sadece amazon olayi degil.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    97
    24 mesaja 40 teşekkür aldı
    Bende Amazonda calismaktayim. Basta yazilanlarin hic birini görmedim. Dedikleri gibi mescid bile var. Istedigin kadar tuvalete git sorun oldugunu görmedim. Birde meslegi olmayan arkadaslar icin amazon cok iyi bir firsat oldugunu düsünüyorum.

6. Yigido üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye Ozdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 14 teşekkür aldı
    Ee şu an peki dünyanın en iyi hisselerine nasıl sahipler?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    11 mesaja 16 teşekkür aldı
    Alıntı Yigido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende Amazonda calismaktayim. Basta yazilanlarin hic birini görmedim. Dedikleri gibi mescid bile var. Istedigin kadar tuvalete git sorun oldugunu görmedim. Birde meslegi olmayan arkadaslar icin amazon cok iyi bir firsat oldugunu düsünüyorum.
    mufterem kardesler bizde Metro grup yani Metro Logistik iscisiyiz GRÜNSTAD kirscheim da simdi söylenti cikti real satiliyor Metro lebensmittelden cekilyor bizi AMAZON alacak diye Amazon alinca bir yil eski fetrag bir yildan sonra amozon fetrag diye ben stapler fahre olarak Saat ücreti 17,8 den calisiyorum amozonda ne alirim calismazsam Amazon fetragini imzalamazsam Abfindung veririmi veya devam calissak staplar fahre ya Amazon ne ödüyor bilen varmi 16 senedir Metro grup logistikta calisiyoruz söylenti osternden sonra amozon übergabe yapacak deyi tavsiyeleriniz

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Bu konuda simdiden bence birsey söylemek cok zor olur.

Sadece sunu bil. Almanya'da bir firma iscilerin devir ederken eski Vertragi devir alir. Yani 16 yilllik haklarin ve saat ücretin ile devir alir. Yasal tarafi bu. Ama cogu firma bunu istemedigi icin sana diyorki ya yeni Vertrag yapacagiz yeni isci gibi, yada seni cikaririm. Bu durumda Abfindung 16 x yarim brüt oluyor. Belki mahkmeye gidersen üc bes kurus fazla alirsin.

Yasin kac bilmiyorum, ama Leihfirmada sürünmek istemiyorsan belirli bir yastan sonra Amazon'a gecmek daha iyi. Amazon amerikan bir sirket. Eskisi kadar artik iscilerine kötü davranacagini sanmiyorum. Basindaki olaylardan sonra bagzi seyleri düzeltti.

Staplerfahrer olman iyidir. Cünkü Amazon'un Amerikadaki süpermarketlerde kasiyer bile yok. Üstündeki mali dükkandan ciktigin an Amazon Accountunda kesiyor. Yani kasa bile yok. Almanya'da bu kadar yapabileceklerini sanmiyorum, cünkü Alman halki aliskanligindan vazgecmez kolay kolay. Demek istedigim Staplerfahrer olarak sanslisin. Kamyon hergün gelecek ve mal indirecek adam lazim. Bunu robot yapamiyor. Ama su olabilir, seni Real'de degilde Amazon Lager'de Staplerci olarak kullanbilirler.

Bu arada seni yazis seklinden dolayi tebrik ederim. Söze Muhterem diye baslamak cok uygun bir tarz.

Hayirlisi Allah'dan diyeceksin artik. Elinde olan birsey degil. Staplerfahrer olarak ac kalmazsin hic bir zaman.

10. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    11 mesaja 16 teşekkür aldı
    ilgilendigin icin tesekkürediyorum sevgili kardesim 46 yasindayim ve daha 60 Kadar calismak zorundayim eger Amazon biryil eski fetrag sonra Amazon fetragi yoksa Abfindung denirse o da cok güzel eb azinda elimize gecenle borcumuzu harcimizi öderiz diyorum gerisi Allah kerim fazla parada gözümüz yok coluk cocugumuz hayirli olsun saglik aile huzuru ibadetlerimizi yapali yeter allahin izniyle cok sagol ilgilendin

12. topcam üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Topcam, ne kadar cok para, o kadar bela. Cok para insanlari sapittiriyor. Adam cok kazaniyor, ne yapacagini bilmedigi icin sapitip gidiyor. Senede iki üc kere keyfi nedenlerde izine gitmek, durup dururken evde mobilyayi degistirmek, neler var neler. Para git oldugumu herkes yerinde duruyor.

Allah herkese kötü günler icin yetecek kadar birikim versin yeter. Geri yalan bu fani dünyada.

En güzelini ibadetini yaparak yapiyorsun. Ibadet karninida doyuruyor, ruhunuda. Allah'a ne verirsen, oda sana geri hepsini veriyor. Yasim 37, ben erken ergindim zihin olarak, herseyi biliyordum, namazin degerini yeni yeni anlmaya basladim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    116 mesaja 155 teşekkür aldı
    Hic kimse Amazon a kizmasin daha önceden Metro Group da Wal Mart i satin almisti ve bir sürü kisi issiz kaldi. Issiz kalanlarin cogunu ise bile almadi. NRW de Amazon da saat ücreti 2 sene calisanlar icin 13.57€. Ayrica ise yeni baslayanlari ayri tutarsak 2 sene calisan herkes ayni parayi aliyor ve herkes her isi yapiyor isi ne olursa olsun.

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Amazon´un Frankenthal´de yeni acdigi depoda suanda cok ciddi calisacak kisi bulamama sorunu var! Benim yasadigin sehire 10 km uzaklikta.

Özellikle televizyonlarda cikan haberlerden sonra kimse yaklasmak istemiyor Amazon´a... Bizim buralarda artik her köseye "Dünya´nin en büyük sirketi Amazon´da calismak istermisiniz" diye reklamlar asmaya basladilar..

Ancak gel görki elinde meslegi olmayan ve is bulamayanlar icin Amazon tam bir veli nimet... Sorgusuz, sualsiz suanda önüne geleni ise aliyorlar!

16. 3 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)