Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2200 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Reha antrag hakkında

Tecrübeli Üye dadaloglu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    56 mesaja 103 teşekkür aldı

Reha antrag hakkında

Selamünaleyküm kardeşlerim yaşım 53 15 aydır krankenkasse deyim kronik bel ağrısı krankenkasse bana reha antrag yaptı orda tedavi göreceksiniz dediler mecburmuyum yapmaya faydası zararı olurmu bende krankım mayıs ortasında bitiyor o zaman işe başlamak istiyorum denemek için dedim yinede yaptılar emeklilik için de faydası olurmu şimdi denemek için işemi başlayayım reha tedaviyemi iş yerininde ne yapacağı belirsiz ya çıkış verecekler yada biraz oturma biraz ayakta iş verecekler böyle durum başından geçenlerden bilgileri olanlardan yardım bekliyorum teşekkür ederim sağolun şimdiden

2. Sponsor Reklam
    Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    522 mesaja 1,098 teşekkür aldı
    Eger rahatsizligindan dolayi calisamayacagini düsünüyor maluliyet bir care olabilir diyorsan kur teklifini geri cevirmemeni tavsiye ederim.

4. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Alıntı dadaloglu38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamünaleyküm kardeşlerim yaşım 53 15 aydır krankenkasse deyim kronik bel ağrısı krankenkasse bana reha antrag yaptı orda tedavi göreceksiniz dediler mecburmuyum yapmaya faydası zararı olurmu bende krankım mayıs ortasında bitiyor o zaman işe başlamak istiyorum denemek için dedim yinede yaptılar emeklilik için de faydası olurmu şimdi denemek için işemi başlayayım reha tedaviyemi iş yerininde ne yapacağı belirsiz ya çıkış verecekler yada biraz oturma biraz ayakta iş verecekler böyle durum başından geçenlerden bilgileri olanlardan yardım bekliyorum teşekkür ederim sağolun şimdiden
    kardesim rehaya gitmeni tavsiye ederim,,
    senin durumuna göre reha ya gidip oradan pozitif bir rapor alman daha uygun,,
    onlar calisip calisamayacagina dair sana emeklilik kasasi icin rapor verirler,,
    yok negativ cikti gidip calisirsin..
    orada tum aktivitelere katilmani tavsiye ederim,,
    zaten calisabilirlik raporu alirsan sana göre bir is devamli hazirdir,,emekli olamassin,,
    yol masraflarinda dahil ayligin belirli bir miktar kisitli da olsa onlar ödüyor,,bu esnada hasta kasasi para ödemez..
    bunlar netto ödenir kesinti olmaz ,o sebeple finanzamt a gerektiginde sayet einkommensteuererklärung yapiyorsan bildirilmeli,,
    Sayet emekli olursan antrag verdigin gunden geriye donuk olursun ve aldigin hastalik veya issizlik paralarini geri odersin,yetmedi cepten odersin..
    O sebeple 18 ayi doldurmadan isini hallet..daha sonra issizlik devreye girer,seni rahatsiz ederler..
    Konu webci tarafından (18 Nisan 2018 Saat 00:08 ) değiştirilmiştir.

6. webci üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Belden dolayı emekli olma şansn sıfır.

Rehaya gitmeye mecbursun. Sana yolladıkları evrak Madde 51 göre dayanarak diye yazıyor. Yani tercih hakkı senin değil. Gitmezsen krank parasını geri isterler.

Ayrıca Reha'ya gittikten sonra emekli paranı çekemezsin.

8. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    132
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belden dolayı emekli olma şansn sıfır.
    Bunun dogrulugu süpheli cünkü yasi henüz genc olmasina ragmen belden emekli olan var, belki cok zor uzun sürec olabilirde imkansiz demek yanlis diye düsünüyorum.

10. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Şüpheli değil. Olanların başka rahatszlıkları var ama söylemiyor, çünkü dedi kodu olur diye.

Malüliyetden emekli olabilmeniz için yasa gereği herhangi bir işi yapamayacak kadar hasta olmanız gerek. Yani çatıcısanız, kapıcılıkda yapamayacak kadar hasta olmanız gerek. Yani oturarak bir iş yapamayacak kadar rahatsız olmak gerekecek. Eğitim ve öğrenim durumunuza bakılmıyor.

Belden oldum diyenlerin hepsi mecburi küçük bir yalan. O kadar görevim icabı emekli taniyorum, öbürü geliyor falancı olmuş diyor. Ama işte diyemiyorsunuz falancı size yalan söylemiş diye.

Kaynakını söyleyemem. Ancak şu kadar söyleyim, bu konu benim mesleğim.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şüpheli değil. Olanların başka rahatszlıkları var ama söylemiyor, çünkü dedi kodu olur diye.

Malüliyetden emekli olabilmeniz için yasa gereği herhangi bir işi yapamayacak kadar hasta olmanız gerek. Yani çatıcısanız, kapıcılıkda yapamayacak kadar hasta olmanız gerek. Yani oturarak bir iş yapamayacak kadar rahatsız olmak gerekecek. Eğitim ve öğrenim durumunuza bakılmıyor.

Belden oldum diyenlerin hepsi mecburi küçük bir yalan. O kadar görevim icabı emekli taniyorum, öbürü geliyor falancı olmuş diyor. Ama işte diyemiyorsunuz falancı size yalan söylemiş diye.

Kaynakını söyleyemem. Ancak şu kadar söyleyim, bu konu benim mesleğim.
    hocam benim tanıdığım yüzde yüz emin olduğum

hiç bir engeli ve hastalığı olmayan

benden de çok sağlam olan bir kaç emekli olan var

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Konu nihayet gelmesi gereken yere geldi..
    Birbey haksizda degil..
    Camiide gördügüm sapasaglam adam ALLAH diyorda haram lokma yemekten kacmiyor..en cokta buna kiziyorum,artik almanyada bir insani kolelestirecek kadar is kalmadi..
    Piskologlar basi kapali bacilarimizla sakalli haci amcalarla dolmus..
    Herkes hesabini verecegi kadar haram yemeli..

14. 3 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    Cevaplarınız için teşekkür ederim hepinize benim beldeki sorun 2 saat ayakta durunca başlıyor yarım saat oturunca geçiyor doktorlarda hastanede tedavi gördüm bir çare bulamadılar kronik bel ağrısı dediler ameliyat falan gerek yok böyle yaşayacaksınız dediler ordepedi doktoru rapor verdi.Devamlı ayakta çalışamaz ara oturacak diye iş yerine verdim raporu iş yerinin doktoruda onayladı. Lakin iş veren zora koşuyor sandika ile görüşmen gerek git krank al deyip eve gönderdiler.şimdi reha yapmadan işe işe gelip deneyeceğim desem reha da gitmek zorundamıyım iş yeri ya hastalığıma göre iş verecek yada sana göre iş yerimiz yok diyebilirmi staplar ehliyetim var 20 yıldır hem sürüyorum hemde 20 yıldır aynı iş yerindeyim bir kaç iş yeri önerdim staplar süreyim dedim yok eve git krank al dedileren az 50 tane staplar var bu reha bir rapor verirler mi bana

Ettiği Teşekkür
    132
    @dadaloglu38 arkadasim, birbey 3.0 arkadasinda söyledigi gibi eger Türkiye ye kesin dönüs ve beraberinde Rentenkasse ya ödedigin primleri geri alipta gitmek gibi bir düsüncen varsa reha ya gittinmi artik o primleri alamazsin, primleri almam Almanya dan emekliligimi beklerim dersen sorun yok.

Bu durumda Reha ya gitmezsen ise gitmen gerekecek cünkü gitmeme durumunda krankenkasse parani ödemez zaten krankenkasse ödemelerinin bitmesine pek birsey kalmamis toplamda 72 hafta ödüyorlar.

Reha ya gidersen bu rahatsizligin eger varsa baska rahatsizliklarinida söyleyerek oradan GdB Grad der Behinderung bizim dilimizde prozent icin basvurunu yaptir. Hangi Reha Klinik e gideceksin bilmiyorum ama artik eski kalite yok Doktorlardan baslayarak personelin cogunlugu dogu bloku yada 3. dünya ülkelerinden Almanca bilmeyenlerinde rastlarsan eglenceli olmayabilir.

Elbette Reha süreci icinde doktorlarla konusmalarin muayenelerin olacak eski raporlarin yeni durumun hakkinda sana rapor verecekler orada calisabilirmisin calisabilirsen nasil islerde calisabilirsin dikkat edilmesi gerekenler varsa nedir yazarlar.

@birbey, @horoz, @webci arkadaslar bu konuyu istismar eden okadar cok kisiler varki gerek kurlarda bizzat kendi sahit oldugum gerek cevrede gördüklerimiz bunlarin yüzünden gercekten rahatsiz olan insanlarada süpheli bakiliyor rahatsizligi yüzünden canindan bezmis insanlar magdur oluyor.

17. 3 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    Reha krankenkassenin kendi rehabilitasyonu knapschaft aslında ben istemiyorum bu reha yı yapmayı iş yerine arayıp widereinliederung başlayım diyorum o zaman da mecbur gitmek zorundamıyım cevaplarınız için teşekkür ederim Allah razı olsun

Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim rehaya gitmeni tavsiye ederim,,
    senin durumuna göre reha ya gidip oradan pozitif bir rapor alman daha uygun,,
    onlar calisip calisamayacagina dair sana emeklilik kasasi icin rapor verirler,,
    yok negativ cikti gidip calisirsin..
    orada tum aktivitelere katilmani tavsiye ederim,,
    zaten calisabilirlik raporu alirsan sana göre bir is devamli hazirdir,,emekli olamassin,,
    yol masraflarinda dahil ayligin belirli bir miktar kisitli da olsa onlar ödüyor,,bu esnada hasta kasasi para ödemez..
    bunlar netto ödenir kesinti olmaz ,o sebeple finanzamt a gerektiginde sayet einkommensteuererklärung yapiyorsan bildirilmeli,,
    Sayet emekli olursan antrag verdigin gunden geriye donuk olursun ve aldigin hastalik veya issizlik paralarini geri odersin,yetmedi cepten odersin..
    O sebeple 18 ayi doldurmadan isini hallet..daha sonra issizlik devreye girer,seni rahatsiz ederler..
    15 aydır krankım da geçen yıl 26.9.2017 bir gün çalışmıştım bunlar 27.09.2017 beri hesaplıyorlar çünkü geçen yıl çeşitli hastalıklardan üç kere de ameliyat oldum ben son beldeki rahatsızlıkdan krankdayım bu durumlardan dolayı daha 12 ay var 18 ayın dolmasına yanlış mı biliyorum yoksa
    Konu Memoli1976x tarafından (18 Nisan 2018 Saat 21:00 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Arkadasim biz sana anlatamiyoruz galiba,,sen hem bu islere girdigin icin bir taraftan isveren baskisi yemekten korkarken diger taraftan konunun ne kadar hassas oldugunu anlamakta ayak diretiyorsun..
    On yargili olmaksizin yazayimki,sen bu rehaya git bir an evvelde mumkunse emekliligi kap..cunku senin isin cok zor gorunuyor,kendine aci ve gercek hasta oldugunu kabul et,sakayi bir kenara birak derim..

Bildigim kadariyla komple hesaplaniyor,18 ay doldumu issizsin..gene de hasta kasandan ogren derim..
    Konu Memoli1976x tarafından (18 Nisan 2018 Saat 20:59 ) değiştirilmiştir.

20. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    15 aydır krankım da geçen yıl 26.9.2017 bir gün çalışmıştım bunlar 27.09.2017 beri hesaplıyorlar çünkü geçen yıl çeşitli hastalıklardan üç kere de ameliyat oldum ben son beldeki rahatsızlıkdan krankdayım bu durumlardan dolayı daha 12 ay var 18 ayın dolmasına yanlış mı biliyorum yoksa
    Aynı hastalıktan yeniden Krankengeld almak için en az 6 çalışman gerek yoksa aynı süre eski hastalıktan devam eder.

Öbür türlü herkes gider bir gün çalışır ertesi gün yine Krank yapar yine 18 ay Krankengeld alır
    Konu hOrOz tarafından (18 Nisan 2018 Saat 15:24 ) değiştirilmiştir.

22. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam benim tanıdığım yüzde yüz emin olduğum

hiç bir engeli ve hastalığı olmayan

benden de çok sağlam olan bir kaç emekli olan var
    Horoz abi, dosyalar raporlar benim elimde. Hepsini görebiliyorum görevim icabi. Daha bir tane sirf belden rahatsiz olan görmedim.

Senin saglam gördügün cogu kisilerde cogu zaman Schizophrenie gibi hastaliklar oluyor. Yani distan belli degil, ilacla belli olmuyor, ama ilaci tutmadimi kisiligi bozuluyor.

Birde erkeklerin cogu prostat kanseri. Ama söylemiyorlar. Korkuyorlar alay gecer millet diye. Es dost da sordugu icin, sana ne diyemiyor, belim sekerim falan var deyip gecistiriyor. Sonra sadece bel ve seker hasta olan adam bana geliyor, falanciyi yapmislar, beni niye yapmiyorsunuz. Ayni oda senin gibi, 40 yillik dostum, herseyini biliyorum diyor. Ben ama birsey diyemiyorum. Cünkü yasal olarak susmaya mecburum. Ama ekranda hersey gözüküyor.

24. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    42
    37 mesaja 53 teşekkür aldı
    öncelik ile sadece türk vatandasi isen eger kura gidersen bütün rentenkasseye yatirdigin para ölüyor yani yarin tr ye dönüs niyetin var ise tavsiye etmem yok alman vatandasi isen bence git.saygilar.

26. redbull911 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    30 mesaja 36 teşekkür aldı
    Kur Reha karismis gitmis Kranken kasse gönderiyorsa mecbursun gitmiye, yoksa krankengeld unut kesiyorlar. emeklilik neden burada soruyorsunki kura git endlassungs bericht verecekler orada hangi isleri yapabilirsin veya yapamazsin hepysi yazacak 78 hafta dolduktan sonra argentura düseceksin onlarin doktorlari raporlarina bakacak yazsam cok uzun olacak emeklilik öyle kolay degil.

28. Mezarci59 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    Allah hepinizden razı olsun teşekkür ederim sağolun gideceğim yer knapschaftın tages kılınik günde sekiz saat gidip tedavi olacakmışım türk vatandaşıyım bu arada yazdıklarınızı çok önemsiyorum çoğunlukda gitme mi tavsiye ediyorsunuz gideceğim inşallah hayırlısı olur

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Mecarzi59 Entlassungsberichtte hangi işleri yapabileceği yazmaz.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı redbull911 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelik ile sadece türk vatandasi isen eger kura gidersen bütün rentenkasseye yatirdigin para ölüyor yani yarin tr ye dönüs niyetin var ise tavsiye etmem yok alman vatandasi isen bence git.saygilar.
    Arkadaşlar tavsiye falan yok. Madde 51 diyorki, Krankenkasse gidilcek dedemi gidilcek. Sizin fikriniz veya uzun vaade planız ilgilendirmiyor. Madde51 zorunlu bir kural. Senin döncektin falan fark etmiyor. Bunu çoktan davası oldu.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    42
    37 mesaja 53 teşekkür aldı
    Ne alaka kardesim iki defa kalp krizi gecirdim git dediler wenn sie selber zahlen kann, werde ich gehen dedim, onlar bile bilmiyor türklerin tüm parasini öldürdüklerini bu kanun yani renten kaseye yatan tüm paranin gitmesi türklere mahsus, ayrica 1 ay kalacaksin 30 sene calistigini düsün ortalama 250 avro ayda ödedigini düsün senede 3 bin 30 senede 90 bin yapar hangi reha bu parayi hal ediyor 1 ay icin???

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)